1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. اقتصادی
تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور

خبرگزاری دیجیاتو |

ساعاتی پیش تسلا مدل Y که مدت‌ها بود زمزمه معرفی اش شنیده می‌شد، رسما معرفی شد. پیمایش ۴۸۲ کیلومتری و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۳٫۵ ثانیه‌ای برخی از مشخصات کراس اوور جدید تسلا هستند.

تسلا مدل Y تا حدودی بزرگی مدل X را با ظاهر مدل ۳ ترکیب کرده، اما در مقایسه با مدل ۳ جادار‌تر است. اشتراکات با مدل ۳ به حدی است که گفته شده ۷۵ درصد از قطعات این دو مدل با هم مشترک است، البته هر کدام از این دو مدل خریداران متفاوتی را هدف گرفته‌اند.

مدل هایی با ۷ صندلی هم از سال ۲۰۲۱ به بعد روانه بازار می‌شوند. می‌توان گفت که طراحی داخلی کاملا مشابه با مدل ۳ با تفاوت‌های بسیار کم است. نمایشگر ۱۵ اینچی لمسی در میانه داشبورد، سقف پانورامیک و فضای بار ۱٫۹ متر مکعبی از مشخصات تسلا مدل Y هستند.

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 3

کراس اور کامپکت الکتریکی تسلا در ۴ نسخه کلی روانه بازار می‌شود:نسخه استاندارد با پیمایش تا ۳۷۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۵٫۹ ثانیه و عرضه از بهار سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳۹ هزار دلارمدل با پیمایش تا ۴۸۲ کیلومتر با هر با شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر ۵٫۵ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۴۷ هزار دلارمدل تمام چرخ متحرک با دو موتور، با پیمایش تا ۴۵۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۴٫۸ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۵۱ هزار دلارمدل پرفورمنس با پیمایش تا ۴۵۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۳٫۵ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۶۰ هزار دلار

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 5

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 7

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 9

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 11

هنوز تجربه رانندگی با تسلا مدل Y مشخص نیست اما برخی خبرنگاران که در خودرو حضور داشته و البته پشت فرمان نبودند، از شتاب راضی کننده و فقدان بادی رول قابل احساس گفته‌اند. انتظار می‌رود کارایی این خودرو چیزی بین مدل ۳ و مدل S باشد.

ایلان ماسک اعلام کرده که پیش‌بینی می‌کند که مدل Y ۵ ستاره ایمنی در تصادفات را دریافت کند و با اختلاف ایمن‌ترین شاسی بلند سایز متوسط باشد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با تسلا و تسلا مدل Y از تلگرام

‍ 🔴 شکایت سهماداران تسلا بابت توئیت‌های ایلان ماسک

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

تعدادی از سهام‌داران تسلا شکایتی را علیه ایلان ماسک، مدیراجرایی این شرکت به‌خاطر پیام‌های اخیر توییتری او تنظیم کردند.

این افراد که جمعی از تاثیرگذارترین سهام‌داران بزرگ‌ترین خودروساز برقی دنیا هستند، با مراجعه به دادگاه دلاویر چانسری شکایت خود را به خاطر عدم تصحیح روش استفاده از توییتر و ارائه تصویر نامناسب از شرکت‌شان، ‌ مطرح کردند.

پس از انتشار توییت مشهور و اشتباه ماسک مبنی بر داشتن سرمایه لازم برای خصوصی کردن تسلا در آگوست سال گذشته، او توسط کمیسیون امنیت بورس ایالات‌متحده (SEO) تنبیه شد و به همین خاطر پست ریاست هیات‌مدیره را در این شرکت از دست داد.

حال او به‌تازگی اعلام کرده که در سال جاری تسلا ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد، که به خاطر عدم احتمال به حقیقت پیوستن این ادعا، سهام‌داران از او شکایت کرده‌اند. البته او در همین پست گفته است که منظورش صرفا حجم تولید است و احتمالا میزان تحویل خودرو به مشتریان به میزان ۴۰۰ هزار دستگاه خواهد بود.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۱۰/musk-twitter-fight-goes-to-court-again-on-sec-contempt-charge

.

.


‍ 🔴 برنامه پورشه برای افزایش تولید اولین خودروی الکتریکی این کمپانی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت پورشه از قصد خود برای افزایش تولید «تایکان»، نخستین خودروی برقی خود خبر داده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که تمامی ۲۰هزار دستگاه به سرعت از سوی مشتریان پیش خرید شده است.

رئیس بخش فروش این خودروساز گفت: «علاقه حیرت آور مشتریان و طرفداران پورشه نشان می‌دهد که آنها نیز مانند ما برای حضور نخستین خودروی برقی پورشه در خیابان‌ها هیجان زده هستند. از این رو ما ظرفیت تولید تایکان را افزایش داده‌ایم.»

پورشه این خودرو را برای رقابت با خودروی برقی مدل سه تسلا طراحی و ساخته است. پورشه هم اکنون سودآورترین برند زیر مجموعه گروه خودروسازی فولکس واگن است و موفقیت آن برای آینده حضور این گروه در بازار خودروهای برقی حیاتی خواهد بود.

فولکس واگن حدود ۴۰ میلیارد یورو را برای توسعهخودروی برقی و خودران اختصاص داده است و بنا دارد تا سال ۲۰۲۵، ۵۰ مدل تمام برقی را واردبازارهای جهانی کند. تایکان می‌تواند تنها با چهار دقیقه شارژ باتری خود مسافت ۱۰۰ کیلومتری را بپیماید.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. google. com/amp/s/www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۰۸/porsche-boosts-taycan-output-plan-after-۲۰-۰۰۰-buyers-register


🛰 کپسول اسپیس‌ایکس با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد

🔺 کپسول «دراگون» شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس آمریکا با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد. این کپسول سرنشینی نداشت.

🛰 اسپیس‌ایکس به این ترتیب یک گام دیگر به هدف خود نزدیکتر شد. فرستادن انسان‌ها به فضا و اقامت بشر روی کره مریخ از جمله اهداف این شرکت اعلام شده‌اند. شرکت اسپیس‌ایکس را ایلان ماسک، مهندس و مبتکر آمریکایی و بنیانگذار شرکت‌هایی چون تسلا تأسیس کرده است.

🛰 در حال حاضر فضانوردان تنها با کپسول‌های سایوز – فناوری روسی – به فضا می‌روند.

🛰 اسپیس‌ایکس در سال‌های اخیر موفق شد – پس از چندین آزمایش ناموفق – موشک‌های حامل ماهواره و کاوشگر را پس از شلیک، برای استفاده مجدد به زمین بازگرداند.

https: //bit. ly/۲C۲۵mEV

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


معرفی نخستین شاسی‌بلند تسلا

ایلان ماسک، موسس شرکت آمریکایی تسلاموتورز:

🔻یک دستگاه خودروی برقی جدید تسلا که به مدل Y معروف است، در ۱۴ مارس سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و پرده‌برداری خواهد شد.

🔻این مدل جدید که به‌صورت شاسی‌بلند طراحی شده است، هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ اندازه ۱۰ درصد از مدل‌های پیشین تسلا همچون تسلا ۳ و تسلا اس بیشتر و بزرگ‌تر خواهد بود.

🔻مدل تسلا Y از باتری همان مدل خودروهای قبلی برخوردار شده و قرار است در یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تسلاموتورز که در شهر شانگهای چین واقع شده است، به مرحله تولید برسد.

🔻قرار است این کارخانه دو مدل از خودروهای تسلا ۳ و تسلا Y را با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار دستگاه در سال به تولید برساند.


‍ 🔴 آپشن جالب خودروی تسلا برای سگ‌ها

با تنظیم و حفظ دمای کابین خودرو در حالتی که خودرو خاموش است به شما اجازه میدهد بدون نگرانی از خودرو خارج شده به کارهای خود برسید.

بلومبرگ فارسی✔️


‍ 🔴 دریافت وام ۶۱ میلیون‌ دلاری تسلا از مورگان استنلی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مدیر عامل شرکت اسپیس اکس و تسلا، یک وام به مبلغ ۶۱ میلیون دلار از بانک مورگان استنلی دریافت کرد.

مدیرعامل شرکت اسپیس و تسلا، برای خرید چهار ملک و همچنین بازپرداخت وامی که در سال ۲۰۱۲ دریافت کرده، در اواخر سال گذشته مبلغ ۶۱ میلیون دلار از بانک وام دریافت کرد.

گفتنی است که «ماسک» ماهیانه باید مبلغ ۱۸۰ هزار دلار به مدت ۳۰ سال بابت وام دریافتی به بانک بپردازد.

ایلان ماسک درباره انتشار این خبر اظهار نظری نکرد و بانک نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرد

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۲۲/elon-musk-turns-to-morgan-stanley-for-five-monster-mortgages


نظرها

در ادامه بخوانید

همشهریهمشهری20 ساعت قبل
به گزارش ایلنا، قیمت نفت در بازارهای جهانی با کاهش بسیار اندک و قیمت طلا با افزایش مواجه شد. شاخص نفت خام برنت با ۴ صدم درصد کاهش به بشکه‌ای ۶۷ دلار و ۸۵ سنت رسید. شاخص نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت با یک صدم درصد کاهش به بشکه‌ای ۵۹ دلار و ۹۴ سنت رسید. قیمت هر گرم طلا نیز در بازارهای جهانی با ۷ دهم درصد افزایش به ۴۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز23 ساعت قبل
به گزارش مشرق، در روزهای پایانی سال ۹۷ و با شروع ایام نوروز ۹۸، آمار مصرف بنزین در ایران به شدت افزایش یافت که این موضوع نشان دهنده رونق سفرهای بین شهری با وسایل نقلیه شخصی است. طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مصرف بنزین کل کشور در آخرین روز سال ۹۷ (چهارشنبه، ۲۹ اسفندماه) رکورد ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر را ثبت کرد که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ۹۶ با ۱۰۴ میلیون و ۹۶۰ هزار لیتر، ۳۰٫۴ درصد افزایش یافت. ثبت رکورد مصرف ۱۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر در یک شبانه روز، رکورد جدیدی در تاریخ ایران در خصوص مصرف بنزین است و تا امروز هیچ گاه در یک شبانه روز، این میزان مصرف بنزین در کشور ثبت نشده بود. وی افزود: سوخت‌رسانی به مناطق سیل زده با همه توان ادامه دارد و سوخت مورد نیاز این مناطق برای روزهای آینده نیز ذخیره سازی شده است. سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تاکید کرد: خوشبختانه با پیش‌بینی‌های انجام شده و ذخیره‌سازی مناسب سوخت و همچنین آماده بودن ناوگان حمل و نقل سوخت کشور، هیچ‌گونه تراکم ناشی از کمبود سوخت در جایگاه‌های عرضه این مناطق وجود ندارد.

حقایقی جالب در مورد مغز انسان

10+
دیجیاتودیجیاتو17 ساعت قبل
تابناکتابناک19 ساعت قبل
این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. این سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. آن سه نرخ عبارتند از: نرخ تورم که سیاسی‌ترین نرخ اقتصادی محسوب می‌شود، نرخ بیکاری و نرخ رشد اقتصادی. رشد اقتصادی تحت تاثیر کاهش صادرات نفتاین کارشناس مسائل اقتصادی در مورد وضعیت نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۸ به این کارشناس مسائل اقتصادی در مورد وضعیت نرخ رشد اقتصادی در سال ۹۸ به خبرنگار تابناک اقتصادی گفت: پیش بینی این است که در صورت انتشار گزارش‌ها، رشد اقتصادی سال ۹۷ بین منفی ۱ تا منفی ۲ درصد خواهد بود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
منصور پوریان با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه گوشت وجود ندارد، اظهار کرد: با توجه به ذخیره سازی مناسب و عرضه تولید داخل به بازار، قیمت دام زنده و به تبع آن گوشت قرمز کاهش پیدا کرده است. وی از کاهش ۴ هزار تومانی دام‌زنده خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت دام سبک زنده به سبب فراوانی عرضه از ۳۶ هزار به ۳۲ هزار تومان تقلیل پیدا کرده است. پوریان ادامه داد: واردات ۵۰ هزار راس دام زنده در هفته‌های اخیر تاثیر خوبی را بر جو بازار گذاشته است به طوریکه شاهد ثبات نسبی بر قیمت گوشت هستیم که ادامه این روند بر کاهش قیمت اثر گذار است. رئیس شورای تامین کنندگان دام کشور قیمت هر کیلو لاشه بره پرواربندی با وزن بالا در عمده فروشی را ۶۳ هزار و وزن سبک ۷۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با توجه به کاهش قیمت دام زنده و عرضه مناسب، قیمت گوشت دستخوش تغییر و تحولاتی در بازار قرار می‌گیرد. وی در ادامه افزود: اگر گوشت‌های وارداتی به درستی توزیع شود به طوریکه به هر نفر حداکثر ۵ کیلو برسد، بدون شک با کاهش قیمت در بازار روبرو خواهیم شد، اما هم اکنون نمی‌توان درصدی برای آن اعلام کرد.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
شرکت اینتل طی کنفرانس توسعه دهندگان بازی (GDC) در کالیفرنیا از نسل جدید پردازنده‌های سری H خود ملقب به «کامت لیک» رونمایی کرد که شامل خانواده جدیدی از چیپست‌های Core i۹ نیز می‌شود. نسل جدید پردازنده‌های اینتل ۸ یا ۱۰ هسته‌ای خواهند بوددر زمینه چیپست‌های کامت لیک جدید، اینتل اطلاعات چندانی را در اختیار حضار قرار نداده و صرفا می‌دانیم که پردازنده‌های جدید ۴۵ واتی هستند و قرار است در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ میلادی (بهار ۹۸) به بازار بیایند. البته برخی منابع خبر داده‌اند که سری H چیپست‌های اینتل که احتمالا بر مبنای فناوری ۱۴ نانومتری توسعه یافته‌اند، در دو چیدمان ۶+۲ و ۸+۲ هسته‌ای به بازار خواهند آمد و از پردازنده‌های گرافیکی نسل ۹٫۵ کمپانی برخوردار خواهند شد. در کنار فناوری وای فای جدید، اینتل همچنین استفاده از نسل جدید حافظه‌های «Optane Memory H۱۰ SSD» را به تولیدکنندگان توصیه کرده چرا که این محصولات با ترکیب سرعت بالای حافظه‌های سری Optane و قیمت پایین چیپ‌های حافظه QLC flash گزینه مناسبی برای استفاده در لپتاپ‌های میان رده و ارائه تجربه کاربری پر سرعت خواهند بود. در نهایت گفتنی است اینتل از توسعه اکوسیستم Thunderbolt ۳ خود خبر داده که در راستای اقدامات اخیر برای پی ریزی استاندارد USB ۴٫۰ خواهد بود.

اخبار بیشتر