1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دیجیاتو
  4. اقتصادی
تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور

دیجیاتوخبرگزاری دیجیاتو |

ساعاتی پیش تسلا مدل Y که مدت‌ها بود زمزمه معرفی اش شنیده می‌شد، رسما معرفی شد. پیمایش ۴۸۲ کیلومتری و شتاب صفر تا صد کیلومتر بر ساعت ۳٫۵ ثانیه‌ای برخی از مشخصات کراس اوور جدید تسلا هستند.

تسلا مدل Y تا حدودی بزرگی مدل X را با ظاهر مدل ۳ ترکیب کرده، اما در مقایسه با مدل ۳ جادار‌تر است. اشتراکات با مدل ۳ به حدی است که گفته شده ۷۵ درصد از قطعات این دو مدل با هم مشترک است، البته هر کدام از این دو مدل خریداران متفاوتی را هدف گرفته‌اند.

مدل هایی با ۷ صندلی هم از سال ۲۰۲۱ به بعد روانه بازار می‌شوند. می‌توان گفت که طراحی داخلی کاملا مشابه با مدل ۳ با تفاوت‌های بسیار کم است. نمایشگر ۱۵ اینچی لمسی در میانه داشبورد، سقف پانورامیک و فضای بار ۱٫۹ متر مکعبی از مشخصات تسلا مدل Y هستند.

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 3

کراس اور کامپکت الکتریکی تسلا در ۴ نسخه کلی روانه بازار می‌شود:نسخه استاندارد با پیمایش تا ۳۷۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۵٫۹ ثانیه و عرضه از بهار سال ۲۰۲۱ با قیمت ۳۹ هزار دلارمدل با پیمایش تا ۴۸۲ کیلومتر با هر با شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر ۵٫۵ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۴۷ هزار دلارمدل تمام چرخ متحرک با دو موتور، با پیمایش تا ۴۵۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۴٫۸ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۵۱ هزار دلارمدل پرفورمنس با پیمایش تا ۴۵۰ کیلومتر با هر بار شارژ، شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت ۳٫۵ ثانیه و عرضه از پاییز سال ۲۰۲۰ با قیمت ۶۰ هزار دلار

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 5

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 7

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 9

تسلا مدل Y معرفی شد؛ هیجان مدل ۳ در یک کراس‌اوور - 11

هنوز تجربه رانندگی با تسلا مدل Y مشخص نیست اما برخی خبرنگاران که در خودرو حضور داشته و البته پشت فرمان نبودند، از شتاب راضی کننده و فقدان بادی رول قابل احساس گفته‌اند. انتظار می‌رود کارایی این خودرو چیزی بین مدل ۳ و مدل S باشد.

ایلان ماسک اعلام کرده که پیش‌بینی می‌کند که مدل Y ۵ ستاره ایمنی در تصادفات را دریافت کند و با اختلاف ایمن‌ترین شاسی بلند سایز متوسط باشد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با تسلا و تسلا مدل Y از تلگرام

‍ 🔴 دریافت وام ۶۱ میلیون‌ دلاری تسلا از مورگان استنلی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مدیر عامل شرکت اسپیس اکس و تسلا، یک وام به مبلغ ۶۱ میلیون دلار از بانک مورگان استنلی دریافت کرد.

مدیرعامل شرکت اسپیس و تسلا، برای خرید چهار ملک و همچنین بازپرداخت وامی که در سال ۲۰۱۲ دریافت کرده، در اواخر سال گذشته مبلغ ۶۱ میلیون دلار از بانک وام دریافت کرد.

گفتنی است که «ماسک» ماهیانه باید مبلغ ۱۸۰ هزار دلار به مدت ۳۰ سال بابت وام دریافتی به بانک بپردازد.

ایلان ماسک درباره انتشار این خبر اظهار نظری نکرد و بانک نیز از اظهار نظر در این باره خودداری کرد

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۲۲/elon-musk-turns-to-morgan-stanley-for-five-monster-mortgages


‍ 🔴 آپشن جالب خودروی تسلا برای سگ‌ها

با تنظیم و حفظ دمای کابین خودرو در حالتی که خودرو خاموش است به شما اجازه میدهد بدون نگرانی از خودرو خارج شده به کارهای خود برسید.

بلومبرگ فارسی✔️


🛰 کپسول اسپیس‌ایکس با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد

🔺 کپسول «دراگون» شرکت خصوصی اسپیس‌ایکس آمریکا با موفقیت به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شد. این کپسول سرنشینی نداشت.

🛰 اسپیس‌ایکس به این ترتیب یک گام دیگر به هدف خود نزدیکتر شد. فرستادن انسان‌ها به فضا و اقامت بشر روی کره مریخ از جمله اهداف این شرکت اعلام شده‌اند. شرکت اسپیس‌ایکس را ایلان ماسک، مهندس و مبتکر آمریکایی و بنیانگذار شرکت‌هایی چون تسلا تأسیس کرده است.

🛰 در حال حاضر فضانوردان تنها با کپسول‌های سایوز – فناوری روسی – به فضا می‌روند.

🛰 اسپیس‌ایکس در سال‌های اخیر موفق شد – پس از چندین آزمایش ناموفق – موشک‌های حامل ماهواره و کاوشگر را پس از شلیک، برای استفاده مجدد به زمین بازگرداند.

https: //bit. ly/۲C۲۵mEV

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


معرفی نخستین شاسی‌بلند تسلا

ایلان ماسک، موسس شرکت آمریکایی تسلاموتورز:

🔻یک دستگاه خودروی برقی جدید تسلا که به مدل Y معروف است، در ۱۴ مارس سال ۲۰۱۹ میلادی معرفی و پرده‌برداری خواهد شد.

🔻این مدل جدید که به‌صورت شاسی‌بلند طراحی شده است، هم از لحاظ قیمت و هم از لحاظ اندازه ۱۰ درصد از مدل‌های پیشین تسلا همچون تسلا ۳ و تسلا اس بیشتر و بزرگ‌تر خواهد بود.

🔻مدل تسلا Y از باتری همان مدل خودروهای قبلی برخوردار شده و قرار است در یکی از بزرگ‌ترین کارخانه‌های تسلاموتورز که در شهر شانگهای چین واقع شده است، به مرحله تولید برسد.

🔻قرار است این کارخانه دو مدل از خودروهای تسلا ۳ و تسلا Y را با ظرفیت تولید ۲۵۰ هزار دستگاه در سال به تولید برساند.


‍ 🔴 برنامه پورشه برای افزایش تولید اولین خودروی الکتریکی این کمپانی

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

شرکت پورشه از قصد خود برای افزایش تولید «تایکان»، نخستین خودروی برقی خود خبر داده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که تمامی ۲۰هزار دستگاه به سرعت از سوی مشتریان پیش خرید شده است.

رئیس بخش فروش این خودروساز گفت: «علاقه حیرت آور مشتریان و طرفداران پورشه نشان می‌دهد که آنها نیز مانند ما برای حضور نخستین خودروی برقی پورشه در خیابان‌ها هیجان زده هستند. از این رو ما ظرفیت تولید تایکان را افزایش داده‌ایم.»

پورشه این خودرو را برای رقابت با خودروی برقی مدل سه تسلا طراحی و ساخته است. پورشه هم اکنون سودآورترین برند زیر مجموعه گروه خودروسازی فولکس واگن است و موفقیت آن برای آینده حضور این گروه در بازار خودروهای برقی حیاتی خواهد بود.

فولکس واگن حدود ۴۰ میلیارد یورو را برای توسعهخودروی برقی و خودران اختصاص داده است و بنا دارد تا سال ۲۰۲۵، ۵۰ مدل تمام برقی را واردبازارهای جهانی کند. تایکان می‌تواند تنها با چهار دقیقه شارژ باتری خود مسافت ۱۰۰ کیلومتری را بپیماید.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. google. com/amp/s/www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۰۸/porsche-boosts-taycan-output-plan-after-۲۰-۰۰۰-buyers-register


‍ 🔴 شکایت سهماداران تسلا بابت توئیت‌های ایلان ماسک

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

تعدادی از سهام‌داران تسلا شکایتی را علیه ایلان ماسک، مدیراجرایی این شرکت به‌خاطر پیام‌های اخیر توییتری او تنظیم کردند.

این افراد که جمعی از تاثیرگذارترین سهام‌داران بزرگ‌ترین خودروساز برقی دنیا هستند، با مراجعه به دادگاه دلاویر چانسری شکایت خود را به خاطر عدم تصحیح روش استفاده از توییتر و ارائه تصویر نامناسب از شرکت‌شان، ‌ مطرح کردند.

پس از انتشار توییت مشهور و اشتباه ماسک مبنی بر داشتن سرمایه لازم برای خصوصی کردن تسلا در آگوست سال گذشته، او توسط کمیسیون امنیت بورس ایالات‌متحده (SEO) تنبیه شد و به همین خاطر پست ریاست هیات‌مدیره را در این شرکت از دست داد.

حال او به‌تازگی اعلام کرده که در سال جاری تسلا ۵۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید خواهد کرد، که به خاطر عدم احتمال به حقیقت پیوستن این ادعا، سهام‌داران از او شکایت کرده‌اند. البته او در همین پست گفته است که منظورش صرفا حجم تولید است و احتمالا میزان تحویل خودرو به مشتریان به میزان ۴۰۰ هزار دستگاه خواهد بود.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۱۰/musk-twitter-fight-goes-to-court-again-on-sec-contempt-charge

.

.


در ادامه بخوانید

عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. ایران خودرو در ادامه طرح فروش فوری اینترنتی خود، فروش پژو ۴۰۵ و پژو ۲۰۷ دستی را از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت آغاز می‌کند. به گزارش خبرنگار عصر ایران، طرح فروش اینترنتی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۰ صبح فردا سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح نیز افرادی که طی ۱۸ ماه گذشته از شرکت ایران خودرو محصولی را ثبت نام کرده‌اند امکان استفاده از این شرایط فروش را ندارند. طرح‌های پیش فروش ایران خودرو در حالی اعلام می‌شود که خریداران همواره از بسته شدن سایت و تکمیل شدن ظرفیت فروش در دقایق ابتدایی گلایه داشته و عنوان می‌کنند به هیچ عنوان امکان ثبت نام در این طرح را پیدا نکردند.

بررسی بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو ۲۰۱۸

تابناکتابناک21 ساعت قبل
«بی‌ام‌دبلیو ۶۴۰ آی گرن توریسمو / BMW ۶۴۰i Gran Turismo» یکی دیگر از خودروهای سری ۶ است. این خودرو استیشن واگن همانطور که از وجود گرن توریسمو در نامش پیدا است انتخابی عالی برای سفرهای طولانی با رانندگی‌های طولانی مدت است. این خودرو از نظر اندازه در رده «میان‌سایز لاکچری /mid-size luxury» قرار می‌گیرد ولی داخل خودرو بسیار جادارتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. این خودرو بسته به سفارش مشتری می‌تواند از چند نوع موتور بنزینی و استفاده کند ولی تنها جعبه‌دنده موجود برای آن، «هشت سرعته استپترونیک اتوماتیک / ۸-speed Steptronic automatic» است. در این ویدیو مدل ۲۰۱۸ این خودرو مورد نقد و بررسی دقیق قرار می‌گیرد.
انتخابانتخاب22 ساعت قبل
دلار ظرف ٢٤ ساعت اخیر، ٥٠٠ تومان کاهش یافت و در مرز ورود به کانال ١٣ هزار تومان قرار گرفت. به گزارش «انتخاب»، دلار که روز گذشته ۱۴۶۵۰ تومان معامله می‌شد، در معاملات صبح امروز بازار ارز تا ۱۴۱۵۰ تومان نیز کاهش یافت و در آستانه بازگشت به کانال ۱۳ هزار تومانی قرار گرفت. قیمت دلار که تحت تاثیر مسائل سیاسی به کانال ۱۵ هزار تومان نیز وارد شده بود، از هفته گذشته به صورت تدریجی کاهش یافت، اما بیشترین کاهش تاکنون مربوط به روز جاری بوده که ۵۰۰ تومان از قیمت دلار کم شد. گفتنی است قیمت خرید دلار در بازار امروز ارز ۴۰۵۰ تومان است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین22 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در سال ۹۷ تعداد ۵۷ فقره پهنه اکتشافی جمعا به مساحت ۲۸۲ هزارو ۴۶۳ کیلومترمربع آزادسازی گردیده است. مدیر کل دفتر اموراکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به صدور ۵۵۳ فقره گواهی کشف صادر شده در سال ۹۷ افزود: تعداد درخواست‌های صدور پروانه اکتشاف در سال گذشته ۴۲ هزارو ۴۵۹ فقره و تعداد پروانه اکتشاف صادر شده ۱۰۳۲ فقره بوده است. وی افزود: در این مدت همچنین محدوده‌های شن و ماسه به تعداد ۱۰ هزار فقره ساماندهی شد که در سه استان تکمیل نشده و تا نیمه سال جاری به اتمام می‌رسد. کشاورز در ادامه آمار تسهیلات اکتشافی درسال گذشته را ۱۴ فقره تسهیلات با مبلغ مجموع ۱۶٫۲ میلیارد ریال اعلام کرد. وی افزود: آمار کمیسیون گواهی کشف نشان می‌دهد که در سال ۹۷ تعداد ۱۵ فقره گزارش پایان عملیات اکتشاف با ذخیره مجموع ۱۹۶ میلیون تن مورد تأیید قرار گرفته است.

مشکلات تولید و صادرات فرش

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
ایران جزء ۵ کشور برتر صادرکننده فرش دستباف است، اما این روز‌ها با چالش‌های زیادی در داخل و خارج کشور دست و پنجه نرم می‌کندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ایران جز ۵ کشور برتر صادرکننده فرش دستباف است، اما این روز‌ها با چالش‌های زیادی از جمله تهیه مواد اولیه، تولید، تحریم و تغییر سلیقه مصرف کنندگان در بازار جهانی روبروست. برای کاهش فشار تحریم بر هنر صنعت فرش دستباف نیاز بیشتری به همدلی و همفکری بخش خصوصی و حمایت دولت است.

نظرها

اخبار بیشتر