1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز

فیلم/ بخش‌هایی جدید از صحبت‌های نیما زم در مورد پهلوی

خبرگزاری مشرق‌نیوز |
انتشار برشی تازه از مستند ایستگاه پایانی دروغ که به موضوع اپوزیسیون خارج نشین و گرفتار شدن آنها در دام های امنیتی.

دریافت ۶ MB

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با آمد نیوز، اپوزیسیون، رسانه‌های ضدانقلاب، رسانه‌های معاند و رضا پهلوی از تلگرام

📸 اجرای سرود ملی ونزوئلا از سوی «خوان گوآیدو» رهبر اپوزیسیون ونزوئلا پس از بازگشت به فرودگاه بین‌المللی «سیمون بولیوار» در ونزوئلا/ خبرگزاری آلمان

✅ اصلاحات نیوز👇


🔴 برای چه «خواهند آمد»؟

✍️ احمد زید آبادی

دیشب خوابی آشفته و پریشان دیدم؛ چیزی شبیه کابوس! با خودکاوی در صدد برآمدم تا دلیلی برای آن پیدا کنم و به این نتیجه رسیدم که خواب پریشان احتمالا نتیجۀ خواندن سخنان موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه‌های انقلاب تهران در جمع طلاب مدرسۀ معصومیۀ قم بوده است.

طبق گزارش برخی رسانه‌ها آقای غضنفرآبادی در سخنرانی خود گفته است: «اگر ما انقلاب را یاری نکنیم، حشدالشعبی عراقی، فاطمیون افغانی، زینبیون پاکستانی و حوثی‌های یمنی خواهند آمد و انقلاب را یاری خواهند کرد.»

من از دیروز تا کنون منتظر ماندم تا بلکه این سخنان از اساس و بنیان تکذیب شود و یا اینکه دست کم توضیحی در باره‌اش داده شود، اما هیچکدام از این دو اتفاق نیفتاد.

کسانی که با خط و مرزها و اصول کشورداری در دنیای معاصر آشنایند تصدیق می‌کنند که این نوع سخنان تا چه اندازه می‌تواند نگران کننده باشد.

من بویژه نگران جملۀ «خواهند آمد» در عبارت رئیس دادگاه‌های انقلاب هستم. آیا این کلام سهوا به زبان او جاری شده و یا اینکه از قبل در بارۀ معنا و مفهوم آن اندیشیده شده است؟

اینکه چند گروه شبه نظامی مورد حمایت ایران در خارج از کشور «خواهند آمد» تا «انقلاب را یاری دهند» مشخصا بر چه امری دلالت دارد؟ آیا قرار است این اتباع بیگانه به عنوان شهروندان ایرانی پذیرفته شده و در خاک کشور مستقر شوند؟ اضافه بر این، آنان قرار است از چه راهی انقلاب را یاری کنند؟ از طریق حضور در انتخابات؟ تظاهرات خیابانی؟ تصدی مسئولیت‌های دولتی؟ یا مقابله با اعتراض‌های اجتماعی و اقتصادی؟

هر کدام از اینها که مورد نظر باشد با حق حاکمیت ملی و اصول زمامداری در چارچوب ملت - دولت تعارض کامل دارد. از این رو، از آقای غضنفرآبادی انتظار می‌رود که در این مورد توضیح روشنی ارائه دهد و اگر چنانچه نظرشان همین مواردی باشد که برشمرده شد، سایر مسئولان کشور موظف‌اند که در برابر این مسئله، موضع خود را مشخص کنند تا بدانیم که در کشور ما واقعا چه خبر است؟

چندی پیش رضا پهلوی اعلام کرد که شعار او «پس گرفتن ایران» است. برخی از چهره‌های اپوزیسیون خارج از کشور حتی در میان حامیان «براندازی» به او خرده گرفتند که مگر ایران از جانب بیگانگان اشغال شده است که تو می‌خواهی آن را پس بگیری؟

آیا اکنون سخنان موسی غضنفرآبادی نمی‌تواند محملی به دست رضا پهلوی و طرفداران او دهد تا شعار خود را توجیه کنند! بنابراین از این بابت هم شفاف سازی «خواهند آمد» ضروری است.


🔴 کیهان به نقل از رئیس شبکه تلویزیونی سلطنت طلب: مدیر آمد نیوز نپخته است

کیهان نوشت:

مدیر یک تلویزیون سلطنت‌طلب آمریکا نشین تاکید کرد: من تنها مخالف جمهوری اسلامی بودم که گول خبر دروغین درباره شخصیت نظام دو برره سریال برره را نخوردم و آن را منتشر نکردم!

شهرام همایون که ۴۰ سال است خواب سلطنت ربع پهلوی را می‌بیند، روح الله زم گرداننده کانال به اصطلاح خبری آمدنیوز را که به تازگی با پخش مستند «ایستگاه پایانی دروغ» رسوای خاص و عام شده است، جوانی ناپخته خواند و ادعا کرد: وقتی من مجرد بودم، وزارت اطلاعات یکی از مامورین خود را پیش من به آمریکا فرستاد. او اعتماد مرا به خود جلب کرد و من دو سال با او در یک خانه زندگی کردم اما یک گزک به او ندادم!

وی رسوا سازی یک کانال ضد انقلاب و ساخت و پخش فیلمی از فساد گرداننده آن – روح الله زم – که با سرویس‌های جاسوسی در ارتباط است را دخالت جمهوری اسلامی در مسائل شخصی توصیف کرد!


🔴 اعتراف روح الله زم به فریب خوردن‌اش از اطلاعات ایران

اقرار می‌کنم اولین بار بود که فریب خوردم.

مجری ایران اینترنشنال: اولین بار نیست که فریب خورده‌اید؛ از کجا معلوم اطلاعات انحصاری ای که ادعا میکنید مانند پروژه‌های (اطلاعاتی) کوروش ۲ نباشد؟!


🔷 رونمایی از پروژه ققنوس در واشنگتن

🔻 رضا پهلوی در نشستی رسانه‌ای در پایتخت آمریکا «پروژه ققنوس» را معرفی کرد و اهداف آن را توانمندسازی جامعه مدنی و استفاده بهینه از دانشمندان ایرانی دانست. او از دانش‌آموختگان و متخصصان ایرانی دعوت کرد به این پروژه بپیوندند.

🔻 الله ‌یار کنگرلو، فیزیکدان و مدیر پروژه ققنوس گفت، مردم ایران هیچ متحدی جز دانش و دانشمندان و هیچ سلاحی بهتر از آگاهی ندارند. او تاکید کرد که برای برون رفت از مشکلات ایران، باید از سرمایه‌های جامعه یعنی روشنفکران دانشمندان استفاده شود.

🔻 رضا پهلوی در خلال پرسش و پاسخ خبرنگاران بار دیگر پشت تریبون رفت و توضیح داد که دلیل تشکیل ققنوس با رویکرد تخصصی و علمی این بود که برنامه‌هایی ارائه دهد تا کشور پس از سقوط نظام به یک بحران و خلاء مدیریتی فرو نرود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DtWH&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


➖ براندازان در ایستگاه رویایی به روایت صدا و سیما

▫ صدا و سیما روز گذشته در گزارشی با عنوان «براندازان در ایستگاه رویایی» به بازتاب‌‌های مستند دو قسمتی «ایستگاه پایانی دروغ …» در شبکه‌‌های فارسی زبان خارج از کشور و واکنش‌‌های مدیر کانال آمد نیوز به این مستند پرداخت.


نظرها

اخبار بیشتر