1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آخرین خبر
  4. سیاسی
تهدید تاجران همکار ایران توسط دولت ترامپ

تهدید تاجران همکار ایران توسط دولت ترامپ

خبرگزاری آخرین خبر |

مهر/ المانیتور نوشت: مقامات دولت ترامپ امروز به تاجران جهان گفتند که تجارت قانونی با ایران که تا الان به خاطر تحریم‌ها محدود شده، احتمالا با رسیدن به سالگرد خروج ترامپ از معاهده برجام محدود‌تر هم می‌شود.

مقامات دولت ترامپ امروز به تاجران جهان گفتند که تجارت قانونی با ایران که تا الان به خاطر تحریم‌ها محدود شده، احتمالا با رسیدن به سالگرد خروج ترامپ از معاهده برجام محدود‌تر هم می‌شود.

مقامات آمریکا در نشستی در مورد تحریم‌ها اظهار کردند که تحریم‌ها بر ایران استراتژیک بودند و هدف‌های خاص و محدودی را دنبال می‌کنند. ولی این اهداف به نظر برایان هوک، نماینده آمریکا در امور ایران هنوز نیازمند یک تغییر ۱۸۰ درجه در موضع منطقه‌ای و دفاعی ایران است. در حالی که هوک می‌گوید لیست ۱۲ موردی که مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا سال گذشته ارائه داده «غیر واقعی» نیست، ایران هیچ علاقه‌ای به بازگشت بر سر میز مذاکره تا زمانی که واشنگتن خارج از معاهده اتمی باشد نشان نمی‌دهد.

مقامات آمریکا تصریح کردند تحریم هایی که آمریکا از ماه مه بر بخش‌های مالی و نفت ایران تحمیل کرده، تازه آغاز کار هستند.

«شرکت هایی که با ایران کار می‌کنند باید بدانند که قوانین ممکن است تغییر کنند و احتمالا سریع هم تغییر می‌کنند. فردا، هفته آینده، سه سال آینده شما خودتان را در حال تجارتی میبینید که امروز قانونی است و شاید در آینده نباشد».

هوک گفت: «تحریم هایی که از ماه مه بر ایران تحمیل شده بزرگ‌ترین تحریمهای تاریخ هستند و ۸۵۰ فرد و نهاد به علاوه کل بخش‌های اقتصاد ایران را در بر می‌گیرد. تحریم‌های بیشتری در راه است».

وی ایران را پس از شکست داعش در عراق و روسیه، بزرگترین تهدید در خاورمیانه معرفی کرد.

در حالی که هوک ادعا می‌کند مقامات آمریکا قصد ندارند به مردم ایران آسیب برسانند، مشخص نیست دارو و مواد غذایی که لفظا از تحریم‌ها معاف شده‌اند، چگونه قرار است به مردم ایران فروخته شوند.

اروپایی‌ها مکانیزمی برای مبادله با ایران ساخته‌اند ولی هنوز عملیاتی نشده است و مشخص نیست آیا آن هم با جرائم آمریکا روبرو می‌شود یا نه.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

مقامات آمریکا به تاجران هشدار دادند در کسب و کارهای خارجی سخت است از برخورد با نهادهای تحریم شده مثل «سپاه» ایران دوری کرد. هوک گفت ۵۰ تا ۷۰ درصد اقتصاد ایران توسط سپاه کنترل می‌شود. برای جلوگیری از برخورد با نهادهای تحریم شده تنها شناخت مشتریان کافی نیست باید مشتری مشتری‌ها را هم شناخت.

ایران که برای معامله با شرکت‌های اروپایی و آسیایی خود با مشکل مواجه شده، به دنبال رابطه با همسایگانش افتاده است تا ۱۰ میلیارد دلاری را که هوک ادعا میکند از درآمد ایران به خاطر کاهش صادرات نفتش کم شده، جبران کند.

حسن روحانی، رئیس جمهور ایران در سفر سه روزه به عراق بر تقویت همکاری‌های اقتصادی بین دو کشور تمرکز کرد.

عراق و ایران قبل از سرنگونی صدام حسین در ۲۰۰۳، دشمنانی جدی بودند. روحانی در مورد افزایش تجارت دو طرفه از ۱۲ میلیارد دلار در در سال جاری تا ۲۰ میلیارد دلار صحبت کرد.

گرچه آمریکا عراق را تشویق کرده تجارت با ایران را کاهش دهد، دولت ترامپ معافیت هایی به عراق داده تا گاز طبیعی ایران را وارد کند. گاز ایران ۴۰ درصد برق عراق را تامین میکند. هر گونه حرکتی برای محدود کردن تجارت بین ایران و عراق می‌تواند عراق را بی ثبات کند که با سایر اهداف سیاست خارجی آمریکا تناقض دارد.

ترامپ همچنین امیدوار است که قیمت نفت را کنترل کند تا به اقتصادش ضربه نخورد. اقتصاد آمریکا از زمان کاهش مالیات در سال گذشته کند شده است.

هوک قول داده صادرات نفت ایران را کاهش دهد. صادرات نفت ایران تا اکنون هم یک میلیون بشکه در روز کاهش یافته است. ولی مقامات آمریکا باید این مطلب را در نظر بگیرند که ونزوئلا که نفتی مشابه نفت ایران را صادر می‌کند هم تحت تحریم است.

ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با تاجر و دولت ترامپ از تلگرام

🔶 عناصری در دولت ترامپ برای حفظ برجام تلاش می‌کنند

🔸تارنمای خبری «واشنگتن فری بیکن» روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از منابع آگاه نوشت که گروهی از مقام‌های دولت آمریکا در تلاش برای حفظ بخش هایی از برجام و حتی بازگشت به این توافق از طریق کاهش فشار تحریم‌ها علیه تهران هستند. / ایرنا


🔴 ترامپ به عربستان رآکتور هسته‌ای می‌فروشد

🔹روزنامه نیویورک تایمز: در حالی که دولت ترامپ خواستار خلع سلاح هسته‌ای ایران و کره شمالی است، به عربستان سعودی برای مجهز شدن به برنامه هسته‌ای کمک کرده و در نظر دارد رآکتورهای مورد نیاز را به این کشور بفروشد/مهر


📝📝📝دولت ترامپ برای «تغییر رژیم» در ایران، به دنبال حمله نظامی به ایران است. مانند عراق، با دروغ و فریب بهانه برای جنگ با ایران می‌سازند. کنگره باید مجوزهای جنگ را از دولت پس گیرد.

✍🏻سناتور تام یودال و سناتور ریچارد دوربین

واشنگتن‌پست

✅براساس این یادداشت، دولت ترامپ همانند روش توجیه جنگ عراق توسط دولت جرج دابلیو بوش رئیس جمهوری پیشین آمریکا، روایت‌های نادرستی از عدم پایبندی ایران به برجام ارائه می‌کند. دو سناتور نوشته‌اند که دولت ترامپ به بهانه‌های واهی در تلاش برای جنگ‌افروزی علیه ایران است. کنگره باید با تصویب قانون تازه‌ای، با چنین تلاشی مقابله کند. آنان با اشاره به حمله آمریکا به عراق و تبعات آن اقدام، نوشته‌اند: «سیاست دولت ترامپ در قبال ایران که روی خاکستر راهبرد شکست‌خورده در قبال عراق بنا شده، دارد ما را به سمت اقدام نظامی با هدف تغییر رژیم در تهران سوق می‌دهد. ما نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و کنگره باید سریعا برای اطمینان از این موضوع، وارد عمل شود.» تلاش آمریکا برای متهم کردن ایران به عدم پایبندی به توافق هسته‌ای و همچنین ادعای ارتباط ایران با القاعده، آن هم بر اساس ادله‌ای «مبهم»، تکرار سناریوی دولت جورج بوش برای حمله به عراق است.

✅ «اگر این موضوعات جنگ را توجیه می‌کند، در آن صورت رژیم‌های دیگری هم در آن منطقه هستند که باید به جای دریافت کمک‌های نظامی ایالات متحده، هدف ایالات متحده باشند.» «هرچند ایران بازیگری معصوم نیست، اما سیاست‌ها و مواضع دولت ترامپ تنها به تشدید تنش در آن منطقه منجر شده است. از زمانی که رئیس‌جمهور [دونالد] ترامپ بی‌محابا از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد، رئیس‌جمهور ادبیاتی خصومت‌آمیز در پیش گرفته که هدف آن تشدید تنش‌ها بوده است. امروز، ایالات متحده به تنهایی ناقض آن توافق است و دوستان و دشمنان خود را با تهدید و تحریم، تهدید می‌کند. این خسارت پایدار به جایگاه جهانی ما، ما را منزوی کرده و موقعیت چندانی برای رهبری برای ما باقی نگذاشته است. این واقعیت هیچ‌کجا مانند نشست «ورشو» مشهود نبود. این گردهمایی دستاورد واقعی چندانی نداشت، اما ناخرسندی فزاینده جامعه بین‌المللی از رویکرد یکجانبه‌گرایانه سیاستگذاری در دولت ترامپ را آشکار کرد. یکی از نشانه‌های افول نفوذ ترامپ در خارج از کشور این بود که اعضای کلیدی توافق هسته‌ای با ایران از جمله فرانسه، آلمان، اتحادیه اروپا، روسیه و چین دیپلمات‌های رده‌پایین خود را به این نشست اعزام کردند یا اصلا کسی را نفرستادند، آن هم با وجود آنکه هم [مایک] پامپئو [وزیر خارجه آمریکا] و هم [مایک] پنس [معاون رئیس‌جمهور آمریکا] در این نشست حضور داشتند.» مایک پامپئو و جان بولتون مهمترین حامیان جنگ با ایران در دولت ترامپ هستند.

✅به همین دلیل ما قصد داریم به زودی طرحی را در سنا مطرح کنیم که اختیارات رئیس‌جمهور آمریکا برای اقدام نظامی علیه ایران را محدود می‌کند. «اگر از کنگره نخواهیم که فورا وارد عمل شود و اقدامی قاطع برای مسدود کردن مسیر رئیس‌جمهور به سوی جنگ انجام دهد، ما محکوم به تکرار اشتباهات گذشته خواهیم بود و در آن صورت همه ما دوباره بهای آن را می‌پردازیم.»

@ganji_akbar

https: //www. washingtonpost. com/opinions/۲۰۱۹/۰۳/۰۵/trump-is-barreling-toward-war-with-iran-congress-must-act-stop-him/?noredirect=on&utm_term=.۸۹۴۶۷۷c۵۶۳b۶


🔴 جوان‌ترین خانم میلیاردر جهان را بشناسید!

مجله امریکایی فوربس کایلی جنر، مدل ۲۱ ساله، هنرپیشه و تاجر آمریکایی را به عنوان جوانترین میلیاردر معرفی کرد.


ترامپ بودجه نظامی آمریکا را به ۷۵۰ میلیارد دلار افزایش می‌دهد

🔹در صورت موافقت نمایندگان کنگره با لایحه بودجه‌ای که به‌زودی از سوی دولت ترامپ تسلیم کنگره خواهد شد، بودجه نظامی آمریکا در سال ۲۰۲۰ به ۷۵۰ میلیارد دلار افزایش خواهد یافت. /تسنیم

Asriran. com


نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز20 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه سفارت الجزایر که روز دوشنبه در اختیار ما قرار گرفت، آمده است با توجه به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ انقلاب الجزایر و سلوک آمیخته با صداقت و شجاعت و صبر شهدا و رزمندگان آن، که دشمنان بیش از دوستان بر آن صحه می‌گذارند و با توجه به هدف متعالی این انقلاب در دفاع از ملت‌ها برای تعیین سرنوشتشان، بی شک انقلاب الجزایر، یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن بیستم بوده است. این بیانیه می‌افزاید: دولت مستقل الجزایر به خاطر ایستادگی، مبارزه طلبی و حمایت بی قید و شرط خود از موج جنبش‌های آزادیخواهانه جهان در دهه‌های ششم و هفتم قرن بیستم، با شایسستگی و اقتدار تمام به «قبله انقلابیون و آزادگان» ملقب شد. در این بیانیه آمده است: «در حالی که الجزایر خواب را از چشم کشورهای استعمارگر ربوده و آنها را در همه جبهه‌ها در هم کوبیده تا یک نظام سیاسی و اقتصادی جهانی و عادل بنا کند که مردم همه کشورهای در حال توسعه از آن بهره جویند» در یک سخنرانی، الجزایر تحت سیطره دشمن عنوان شده است. بر پایه بیانیه سفارت الجزایر، «دیپلماسی الجزایر همواره همراه با دوراندیشی، تعقل و تلاش بی وقفه و آرام در زمینه حمایت از صلح و ثبات بین المللی بوده و تلاش کرده تا از طریق اصول نهادینه شده در سیاست خارجی خود، بدون هر گونه دخالت بیگانه، توافقی ایجاد کند که به موجب آن، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حفظ و انسجام سیاسی و اجتماعی تحکیم یابد.» این بیانیه با اشاره به اینکه «تاریخ گواه این حقیقت است که کشور الجزایر در مدت ۱۳۲ سال حضور استعمار سیاه، بیش از ۱۰ میلیون شهید فدا کرده است»، می‌افزاید: «انقلاب اسلامی ایران و انقلاب الجزایر دارای ارزش‌ها و اصول مشترکی هستند و بر ماست که از آن دفاع کنیم و با هدف ایجاد وحدت و دوری از تفرقه، بر آنها تاکید کنیم و دیگران را به التزام نسبت به این اصول فرا خوانیم.» این بیانیه حاکی است: «کشور الجزایر در بسیاری از مسائل مهم، دارای رویکردی مشترک با ایران است و در محافل بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در مسائلی همچون حق استفاده از انرژی هسته‌ای در اهداف صلح آمیز، حمایت از برجام، حقوق بشر و دفاع از دستاوردهای سازمان اوپک، با ایران همسو هماهنگ است.» در این بیانیه با تاکید بر اینکه روابط دیرینه ایران و الجزایر، باید مایه افتخار و مباهات طرفین باشد، از آنچه را عیب جویی بی محابا از انقلاب الجزایر بوده ناشی از عدم توجه به روابط مطلوب دو کشور در همه زمینه‌ها، دانسته است. این بیانیه در این باره می‌افزاید: «ارزیابی انقلاب الجزایر و نظر دادن درباره آن، صرفا حق مردم الجزایر است، زیرا تنها ایشان می‌توانند عمق فداکاری اجداد خود و حجم مصیبت هایی که زشتی آن را به چشمان خود دیده‌اند، دریابند.» در همایش «طلایه داران فجر فاطمی» که یازدم بهمن ماه در اصفهان برگزار شد، در خبری که به نقل از سردار نقدی منتشر شده بود، آمده است: انقلاب فرانسه بعد از ۱۰ سال استحاله شد، انقلاب روسیه بعد از مدتی بر ضد خود آن شد، انقلاب‌های چین، مصر، تونس به سرعت منحرف شد، انقلاب الجزایر با یک میلیون کشته، انقلاب افغانستان با یک میلیون تلفات انسانی نتوانست به هدف خود برسد و مردم ویتنام با سه تا پنج میلیون کشته هنوز تحت استعمار مستکبران هستند.
الفالف15 ساعت قبل
به نظر بنده کسانی که آقای روحانی را می‌شناسند، می‌دانند که اگر آقای روحانی رئیس‌جمهور نبود و به عنوان یکی از شخصیت‌های سیاسی بود و شرایط کشور سخت می‌شد ایشان کسی است که با تمام وجود می‌آمد مسئولیت می‌پذیرفت بر اینکه مشکلات مردم حل شود. واعظی: هیچ استعفایی در سال‌های ریاست جمهوری روحانی مطرح نبوده است/ توضیحات درباره دلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدرئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ استعفایی در این سال‌های ریاست جمهوری آقای روحانی مطرح نبوده است. قیمت جوراب در آستانه روز پدرایسنا نوشت: آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. آفتاب یزد در ادامه نوشت: به هر حال آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره این رویداد آمده با آنچه مسئولان شهرداری برازجان می‌گویند متفاوت است.
نامه‌نیورنامه‌نیور21 ساعت قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از درخشش سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا، او تصمیم گرفت به سن‌پترزبورگ مهاجرت کند و فوتبالش را در باشگاه زنیت ادامه دهد. اما درخشش او در زنیت باعث شد تا باشگاه قدرتمند روسی تحت تاثیر بازی‌های آزمون قرار بگیرد. آزمون که در کنار پدرش نشسته آماده سفر دوباره به ایران است. به نظر می‌رسد سردار و پدرش تنها مسافران این هواپیما هستند. شاید این جت شخصی را سردار آزمون اجاره کرده تا سفر کوتاه و راحتی را برای پدرش فراهم کرده باشد.

تصاویر: بازی کودکان حلبچه با تجهیزات نظامی صدام

24+
انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.

اخبار بیشتر