1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. فرهنگ
عکس | شبنم قلی‌خانی کنار حسین الهی‌قمشه‌ای

عکس | شبنم قلی‌خانی کنار حسین الهی‌قمشه‌ای

خبرگزاری خبرآنلاین |
تصویری از شبنم قلی‌خانی و حسین الهی‌قمشه‌ای را در سازمان یونسکو ببینید.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، شبنم قلی‌خانی تصویری از خود را کنار حسین الهی‌قمشه‌ای، پژوهشگر و فیلسوف در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: «با استاد الهی قمشه‌ای در مراسم روز جهانی زن در سازمان یونسکو و بخشی از سخنان شیرین استاد.»

عکس | شبنم قلی‌خانی کنار حسین الهی‌قمشه‌ای - 2

خبری: آخرین اخبار فرهنگ و هنر | بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب | اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با بازیگران سینما و تلویزیون ایران، چهره‌ها در اینستاگرام، حسین الهی قمشه‌ای، شبکه‌‌های اجتماعی و یونسکو از تلگرام

باکو: وزیر خارجه جمهوری آذربایجان با ظریف درباره «قره‌باغ» رایزنی کرد

وزارت خارجه جمهوری آذربایجان:

🔹المار محمد یاروف و ظریف درباره موضوعات مختلف دوجانبه از قبیل توسعه روابط در حوزه‌های گردشگری و فرهنگی، همکاری در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و تعمیق همکاری در یونسکو صحبت کردند.

🔹محمدیاروف بر لزوم حل مناقشه ناگورنو قره‌باغ بین جمهوری آذربایجان و ارمنستان در اسرع وقت تاکید کرد و همتای ایرانی خود را در جریان وضعیت جاری فرایند مذاکرات قرار داد.

🔸محمد جواد ظریف تاکید کرد ایران، امنیت و توسعه جمهوری آذربایجان را امنیت و توسعه خود می‌داند.

🔸ظریف تاکید کرد تهران حامی حل مناقشه آذربایجان-ارمنستان بر سر ناگورنو قره باغ از طریق مسالت‌آمیز و مذاکرات مبتنی بر اصول حفظ تمامیت ارضی و مصونیت مرزهاست. / فارس


📝📝📝روزجهانی زبان مادری و‌درسی که باید آموخت

✍️صلاح‌الدین خدیو

✅۲۱ فوریه روز جهانی زبان مادری است. سازمان یونسکو در آخرین ماههای سده بیستم به منظور پاسداشت تنوع فرهنگی و زبانی جهان این نامگذاری را انجام داد.

✅ فضای فکری که به تحقق این ایده یاری رساند، تحت تاثیر گفتمان چند فرهنگ گرایی قرار داشت که تازه چند صباحی بود که در جهان پس از جنگ سرد نشو و نما یافته بود.

https: //telegra. ph/٪D۸٪B۵٪D۹٪۸۴٪D۸٪A۷٪D۸٪AD-٪D۸٪A۷٪D۹٪۸۴٪D۸٪AF٪DB٪۸C٪D۹٪۸۶-٪D۸٪AE٪D۸٪AF٪DB٪۸C٪D۹٪۸۸-۰۲-۲۱


مدیر گروه فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو:

🔻احتمال خروج میدان نقش جهان از فهرست ثبت‌جهانی یونسکو

🔹اگر محوطه تاریخی میدان نقش جهان دستکاری یا به آن دست‌اندازی شود با توجه به نوع دستکاری و دست‌اندازی به محوطه این احتمال وجود دارد که از فهرست یونسکو خارج شود.

🔹بهمن نامورمطلق، مدیر گروه فرهنگی کمیسیون ملی یونسکو می‌گوید: میراث فرهنگی برای جلوگیری از تخریب تصویر ایران در جهان باید طبق دستورالعمل‌های یونسکو حرکت کند. وقتی شهری وارد بازی ثبت جهانی می‌شود باید قواعد این بازی را رعایت کند.

🔹اگر شهر می‌خواهد از ثبت جهانی خارج شود آن اراده مدیران شهر است و بحث جداگانه‌ای دارد ولی بازی ثبت جهانی قواعد خاص خود را دارد. /ایسنا

جزییات بیشتر:


🔻نظام مهندسی کشور با معماری خشت بیگانه است/ جای خالی دانشگاه خشت در ایران

🔹محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی کشور معتقد است، خشت یکی از مصالح اصلی مورد استفاده در معماری تاریخی ایران است که جدا از کاربردهایش، جنبه هویتی برای ایرانیان دارد.

🔹ایران به قدری در زمینه خشت دارای سابقه است که می‌تواند به صادرکننده دانش معماری خشتی در جهان تبدیل شود.

🔹پس از ثبت جهانی یزد در یونسکو، شورای عالی شهرسازی و معماری مصوبه‌ای را در زمینه توسعه معماری خشتی تصویب کرد و قرار شد که مرکز تحقیقات مسکن، اداره کل راه و شهرسازی، دانشگاه یزد و سازمان میراث‌فرهنگی به اتفاق، این مصوبه پیش ببرند.

جزییات بیشتر:


🔻آیا نگارگری ایرانی را کشورهای دیگر تصاحب می‌کنند؟

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، اخباری به گوش می‌رسد که ثبت عجولانه هنر نگارگری (مینیاتور) در هفتهٔ گذشته در فهرست ملی میراث ناملموس به دلیل ایجاد مقدماتی برای ثبت جهانی اثری است که پیش از این ترکیه پرونده آن را به یونسکو ارائه داده است. ثبت ملی از مقدمات الزامی برای ثبت جهانی است.

🔹این اقدام شتابزده حاکی از این است که تا اینجای کار، ابتکار عمل از دست ایران خارج شده و سرنوشت مینیاتور در دست ترکیه است. از این رو ایران چاره‌ای ندارد جز این که دست به دامن ترکیه شود تا او را به عنوان شریک پرونده بپذیرد.

جزئیات بیشتر:


🔻سهم طاق کسری از اهمیت گستره فرهنگی ایران بزرگ یک هیچ است/سرنوشت ردیف بودجه مرمت آثار ایرانی خارج کشور چه شد؟

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، مسوولان سازمان میراث فرهنگی در سال‌های ۹۲ و ۹۴ به دولت عراق قول مساعد دادند تا در تهیه پرونده ثبت جهانی و مرمت طاق کسری به آنها کمک کنند، و این بار با فرو ریختن بخشی از طاق کسری نه تنها ایرانیان که جامعه جهانی را با این پرسش روبرو می‌کنند که مهمترین نماد عمارت و عدالت گستره‌ی فرهنگی ایران بزرگ چرا برای میراث فرهنگی ایران اهمیتی ندارد و به وعده‌های خود عمل نکردند.

🔹پنج شنبه شب در پی انتشار تصاویری از کاخ کسری که نشان از فروریختن بخشی از طاق کسری داشت، برخی از مسوولان ائتلاف ملی عراق، با اعلام خبر فرو ریختن بنای باستانی ایوان مدائن (طاق خسرو) در استان بغداد، از سازمان یونسکو، دولت عراق و وزارت فرهنگ این کشور، خواستند اقدامات لازم برای رسیدگی و حفاظت از این بنای تاریخی را انجام دهند.

جزییات بیشتر:


نظرها

در ادامه بخوانید

گزارش گل بهنام بانی توسط عباس قانع و همسرش

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل

پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیما

الفالف3 ساعت قبل
پاسخ امین حیایی به درخواست ضدانقلاب برای تحریم صداوسیماگروه ویدئو الف، ۱ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۸ ۳۹۸۰۱۰۱۰۴۹۰ نظر، ۲ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

فیلم | پیام‌ نوروزی عادل فردوسی‌پور، محمود دولت‌آبادی و چند چهره‌ دیگر

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین؛ علی کریمی با انتشار عکسی که بر آن نوشته شده: «بابا تنها قهرمانیه که روی سکو نرفت و با نوشتن این عبارت: «به سلامتی نامردا که اگه نباشن، مردا به چشم نمیان» به استقبال روز پدر رفته است. علی کریمی یکی از فعال‌ترین ورزشکاران در شبکه‌های اجتماعی است که فالوورهای فراوانی دارد و سعی می‌کند در دل دعواهای فوتبالی، به مسئولیت‌های اجتماعی اش هم بپردازد.
افتصادنیوزافتصادنیوز23 ساعت قبل
اقتصاد نیوز: حمایت در رسانه‌ها و فضای مجازی از مجری محبوب برنامه ۹۰ در قبال رفتار مدیران صدا و سیما با او همچنان ادامه دارد. به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از سایت روز نو، در جدید‌ترین حمایت‌ها از عادل فردوسی پور، علی کریمی فوتبالیست اسطوره ایی و محبوب کشورمان نیز از این مجری حمایت کرد. علی کریمی در این پست به مدیران صدا و سیما حمله و آنها را سرزنش کرد.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
امروز در سالگرد حمله آمریکا به عراق، مجددا پرونده سرنوشت خانواده صدام حسین که چند دهه در بالاترین درجات قدرت این کشور حضور داشتند، گشوده شد. اما این فقط صدام حسین و سرنوشت او نیست که قابل تامل است. سرنوشت خاندان صدام۱- صدام حسین: ۳۰ دسامبر ۲۰۰۶ بعد از ۵ ماه از صدور حکم اعدامش توسط دادگاه جنایی عراق به دار آویخته شد. ۳- زنان صدام: صدام حسین ۳ زن داشت که مشهورترین آنها ساجده خیرالله دختر دایی‌اش بود. به گفته حریر که پدرش حسین کامل توسط صدام حسین به فجیع‌ترین شکل ممکن کشته شده، صدام حسین ۱۵ نوه دارد که برخی از آنها در اردن زندگی می‌کنند، مادرش رغد و خاله‌اش رنا هم در همین کشور هستند اما مادر بزرگش و خاله کوچکش ساکن قطرند.

اخبار بیشتر