1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. تکنولوژی
آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد

آمریکا مجددا درباره همکاری با هوآوی به آلمان هشدار داد

فرمانده آمریکایی ناتو در اروپا آلمان را تهدید کرده است که اگر همچنان بر همکاری با شرکت چینی هوآوی در پروژه نسل پنجم اینترنت تاکید کند همکاری های نظامی با این کشور در ناتو محدود خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، دولت آمریکا مجددا به آلمان درباره مشارکت با شرکت چینی هوآوی در پروژه نسل پنج اینترنت هشدار داده و برلین را تهدید کرد.

این بار آمریکا آلمان را تهدید کرده است که در صورت مشارکت با شرکت هوآوی همکاری‌های نظامی خود با این کشور در ناتو را محدود خواهد کرد.

«کورتیس اسکاپاروتی»، فرمانده آمریکایی نیروهای ناتو در اروپا در نشستی در کنگره آمریکا اعلام کرد که اگر برلین بر همکاری با شرکت هوآوی تاکید کرده و شبکه‌های ارتباطی همراه نسل پنجم آن به بخشی از شبکه‌های ارتباطی نظامی آن تبدیل شود ناتو دیگر از این راه با همکاران آلمانی خود ارتباط برقرار نمی‌کند. به گفته وی این برای ما یک مشکل خواهد بود.

آمریکا چندی پیش هم برلین را در صورت همکاری با شرکت چینی هوآوی به محدودیت در همکاری‌های اطلاعاتی تهدید کرده بود.

"ریچارد گرنل، سفیر آمریکا در آلمان اخیرا در نامه‌ای تهدیدآمیز به وزارت اقتصاد آلمان تهدید کرده است که در صورت مشارکت برلین با شرکت چینی هوآوی در ساخت نسل پنج اینترنت همکاری‌های اطلاعاتی خود را با این کشور کاهش داده و یا آن را محدود می‌کند.

به‌نوشته رسانه‌های آلمانی، سفیر آمریکا در آلمان در این نامه هشدار داده است که در صورت همکاری با شرکت هوآوی، اطلاعات امنیتی کمتری را نسبت به قبل در اختیار آلمان خواهد گذاشت.

چندی پیش نیز وزیر امور خارجه آمریکا به کشورهای اروپایی درباره به‌کارگیری فناوری شرکت هوآوی هشدار داده بود.

دونالد ترامپ قانونی را امضا کرده است که دولت آمریکا را از معامله با شرکت‌هایی که فناوری هوآوی را به‌کار می‌گیرند منع می‌کند.

در‎ همین ‎راستا، «ریچارد گرنل» سفیر آمریکا مدعی شد که در صورت مشارکت هوآوی یا دیگر شرکت‌های چینی در پروژه اینترنت نسل ۵ آلمان، واشنگتن دیگر نمی‌تواند همکاری اطلاعاتی با برلین را در سطح فعلی حفظ کند.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبار تکنولوژی جهان

وی در نامه خود خطاب به وزیر اقتصاد آلمان، مدعی شد: سیستم‌های ارتباطی امن برای همکاری اطلاعاتی نظامی ۲ کشور ضروری هستند.

آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان البته تهدید اخیر «ریچارد گرنل»، سفیر آمریکا در آلمان علیه کشورش در صورت همکاری با شرکت چینی هوآوی را رد کرده است.

وی در ارتباط با تردیدهای امنیتی واشنگتن گفته است که برای دولت آلمان امنیت دارایی ارزشمندی بخصوص در گسترش شبکه‌های اینترنتی نسل پنجم است. بنابراین ما برای خودمان استانداردهایی را مشخص می‌کنیم.

مرکل چندی پیش شرایطی را برای مشارکت شرکت هوآوی چینی در پروژه اینترنت نسل پنجم آلمان قرار داده است.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا تا به حال واکنش‌های متفاوتی را به درخواست آمریکا درباره عدم مشارکت با شرکت هوآوی چین در اینترنت نسل پنجم خود نشان داده‌اند. نخست وزیر بلژیک در این باره گفته است که در حال بررسی این مسئله است.

شرکت هوآوی هم به سفیر آمریکا و نامه تهدید آمیزش به آلمان انتقاد وارد کرده است. «وینسنت پانگ»، رئیس بخش اروپای غربی و از اعضای هیات مدیره شرکت هوآوی در این باره به روزنامه «هندلزبلات» گفته است که وی در واکنش به نامه «ریچارد گرنل» تنها می‌تواند سر خود را تکان دهد. وی تاکید کرد که به اعتقاد من یک کشور نباید از قدرت سیاسی خود برای آسیب رساندن به یک شرکت تجاری استفاده کند.

تا به حال کشورهای استرالیا و نیوزیلند از خواسته آمریکا درباره هوآوی تبعیت کرده اند. لینک کوتاه لینک کپی شد

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با دولت آمریکا، کنگره آمریکا، ناتو، هوآوی و نسل پنجم اینترنت از تلگرام

‍ 🔴 مجوز نیوزلند به هوآوی چین برای ادامه فعالیت زیر ساختی در این کشور

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

مقامات دولت نیوزلند به تازگی اعلام کرده‌اند که شرکت چینی هواوی قادر خواهد بود به فعالیت‌های مخابراتی و توسعه زیرساخت‌های شبکه اینترنت ۵G ادامه دهد.

به نظر می‌رسد که نظر برخی از کشورهایی که پیشتر اعلام کرده بودند به تبعیت از ایالات متحده آمریکا به تحریم و ممنوعیت فعالیت شرکت چینی هواوی اقدام خواهند کرد، تغییر کرده است چراکه به عنوان مثال، مقامات و مسئولان مربوطه در نیوزلند اعلام کرده‌اند که هواوی قادر خواهد بود به ادامه فعالیت‌های مخابراتی و مربوط به شبکه خود بپردازد.

نیوزلند حالا بعد از انگلستان دومین کشوری است که بعد از تصمیم برای توقف فعالیت این غول تکنولوژی چینی، تغییر نظر داده و به هواوی برای بازگشت و ماندن در این کشور برای توسعه زیرساخت‌های شبکه نسل پنجم اینترنت موسوم به ۵G چراغ سبز نشان داده است.

همچنین یکی از مقامات سازمان ملی امنیت سایبری انگلستان نیز اعلام کرده بود که به جای ممنوعیت کامل فعالیت هواوی، می‌توان با نظارت و کنترل بیشتر و همچنین اعمال محدودیت از تهدیدهای بالقوه فعالیت این شرکت کاست و آن را تبدیل به یک فرصت طلایی کرد.

بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان فعال در حوزه فناوری پیشتر برآورد کرده بودند که اروپا تحت تاثیر ممنوعیت فعالیت شرکت هواوی که یکی از بزرگترین اپراتورهای مخابراتی در جهان به شمار می‌رود که تلاش‌های متعددی نیز برای توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه نسل پنجم اینترنت کرده است، از سایر مناطق و کشورهای جهان عقب خواهد افتاد و از دسترسی سریع و زودهنگام به خدمات اینترنت ۵G محروم خواهند ماند.

به همین دلیل به نظر می‌رسد که اهمیت دسترسی زودهنگام و همچنین مسائل تجاری، نگرانی‌های امنیتی و چالش‌های پیش روی هواوی را تحت الشعاع قرار داده است و به همین دلیل بسیاری از این کشورها تصمیم گرفته‌اند که در اقدامات خود تجدیدنظر کرده و همچنان میزبان هواوی باشند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۱۸/new-zealand-says-china-s-huawei-hasn-t-been-ruled-out-of-۵g-role


🔴 جلسه پرسش و پاسخ کوهن در کنگره آمریکا آغاز شد

مایکل کوهن، وکیل سابق رییس‌جمهور آمریکا در کنگره این کشور حاضر شده تا به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دهد.

مایکل کوهن سال‌ها وکالت دونالد ترامپ را برعهده داشت و در ارتباط با اتهاماتی که متوجه دونالد ترامپ است، شاهد مهمی به‌شمار می‌آید.

متن اظهارات مایکل کوهن پیش از حضور او در برابر کنگره آمریکا منتشر شده بود.

https: //bit. ly/۲VuTlPJ


🔶 رابطه دویچه بانک و ترامپ هم‌چنان مبهم است

«بدون دویچه بانک، دونالد ترامپ احتمالا هرگز به کاخ سفید راه نمی‌یافت.» این چیزی است که دیوید اندریچ، کارشناس مالی نشریه «نیویورک تایمز» می‌گوید.

او تحقیقات زیادی درباره بزرگترین موسسه مالی آلمان انجام داده و یافته‌هایش پیرامون مناسبات ترامپ و این بانک، اینک به کنگره آمریکا نیز رسیده است.

اندریچ می‌گوید، دویچه بانک ظرف ۱۸ سال و تا زمانی که ترامپ رئیس جمهور شد، به شرکت برج‌سازی خانوادگی او در نیویورک، حدود دو میلیارد دلار وام پرداخت و این در حالی بود که شرکت ترامپ به خاطر بدحسابی و نداشتن ضامن، نزد بانکهای آمریکایی معتبر نبود.

در حال حاضر دو کمیسیون تحقیق و تفحص در کنگره آمریکا، مشغول بررسی ارتباط دویچه بانک و ترامپ هستند.

کنگره آمریکا شائبه‌ ضمانت روس‌ها در بازپرداخت وام‌های هنگفت به شرکت خانوادگی ترامپ را بررسی می‌کند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳Dooc?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


▪️بزرگترین نمایشگاه تلفن همراه جهان شروع به کار می‌کند

🔺در چهار روز آینده، حدود ۱۰۰ هزار نفر در بارسلونا، در تالارهای کنگره جهانی موبایل، منتظر بزرگترین رویدادهای صنعت فناوری خواهند بود، جایی که تمام برندهای برتر جهان، محصولات جدید خود را به نمایش می‌گذارند.

🔺یکی از خبرسازترین شرکت‌های فناوری در سال جاری، هوآوی چین است. این شرکت در مسیر فرودگاه بارسلونا، ایستگاه‌های مهمان‌نوازی هوآوی برپا کرده و در نقاط مختلف شهر، شرکت‌کنندگانی دیده می‌شوند که این برند را تبلیغ می‌کنند.

🔺این در حالی است که ایالات متحده مدعی است هوآوی تهدید بالقوه‌ای برای امنیت ملی این کشور است. دادستان ایالات متحده ماه گذشته اتهاماتی را علیه این شرکت طرح کرد و ادعا کرد که هوآوی اسرار تجاری را به سرقت برده و تحریم‌های آمریکا علیه ایران را نقض کرده است. با این حال هوآوی این مساله را به شدت تکذیب کرده و تلاش می‌کند تا جهان را برای استفاده از تکنولوژی ۵G خود متقاعد کند.

👈بیشتر بخوانید:


🔸کنگره آمریکا درباره باب لوینسون از ایران درخواست کرد

▫️کنگره آمریکا روز گذشته با ارائه لایحه جدید بر ادعای آمریکا مبنی بر مفقود شدن باب لوینسون، مامور اف‌بی‌آی در ایران تاکید کرد و از ایران خواست تا برای پیدا کردن و بازگرداندن آن همکاری کند. /ایسنا


🔴 مدیر هوآوی: بازداشت دخترم مساله‌ای سیاسی بود

🔹مدیرعامل هوآوی اعلام کرد که دستگیری دخترش توسط کانادا در دسامبر گذشته به درخواست آمریکا و با اهداف سیاسی صورت گرفته بود.

🔹 «منگ وانژو» دختر مدیرعامل هوآوی به اتهام نقض تحریم‌های آمریکا علیه ایران بازداشت شده بود. /تسنیم


در ادامه بخوانید

ببینید | چالش تلفن انگشتی برای نوجوانان عصر آیفون

همشهریهمشهری19 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران5 ساعت قبل
در شبکه‌های اجتماعی تصویری دست به دست می‌چرخید که نشان می‌داد مالک خودرو، پسری متولد سال ۱۳۷۱ است. تا آنجا که من خبر دارم، پدر راننده خبر نداشته که پسرش پورشه او را بیرون برده. آنگونه که ما شنیدیم وقتی که او خواب بوده، پسرش به طور مخفیانه پورشه او را بیرون می‌برد و تصادف می‌کند. یک خودروی پورشه متعلق به پدر دختر بوده و یک خودروی پورشه متعلق به پدر پسر. مادرش به «هفت‌صبح» می‌گوید از چهارشنبه شب که پسرش به خانه برنگشته تا روز جمعه از هیچ چیز خبر نداشته‌اند.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
این روزها با توجه به شرایط اقتصادی جامعه بسیاری از رانندگان خواهان گازسوز کردن خودرو هستند. یکی از سیاست‌های دولت طی سال‌های گذشته دوگانه سوز کردن خودروها بوده که برای این مهم نیز اقدامات متعددی انجام شد. اخیرا مدیر سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اختصاص وام ۲٫۵ میلیون تومانی به متقاضیان خبر داد. البته اکنون نیز کار در حال انجام است اما به دنبال ایجاد ساز و کاری برای تسهیل کاریم. برخی متقاضیان از روش و راهکار دوگانه‌سوز کردن خودروهای خود به روش کارگاهی مطلع نیستند.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز1 روز قبل
طرح‌های پیش‌فروش و فروش فوری خودروسازان در حالی برگزار شده است که آمارها نشان می‌دهد تولید خودرو در دو شرکت خودروسازی طی ماه‌های اخیر با کاهش چشمگیری روبرو بوده است. مقایسه آمار تولید خودرو در فروردین‌ماه امسال با مدت مشابه سال ۹۷، نشان می‌دهد تولید خودرو ۴۷ درصد کاهش داشته است. بر این اساس، شرکت خودروسازی ایران‌خودرو که در فروردین‌ماه سال ۹۷، ۳۳ هزار و ۹۱۹ دستگاه انواع خودرو تولید کرده بوده، در فروردین امسال با کاهش ۳۷ درصدی، ۲۱ هزار و ۳۹۳ دستگاه انواع خودرو تولید کرده است که از این تعداد، ۲۱ هزار و ۳۲۹ دستگاه خودرو سواری و هشت‌هزار دستگاه خودروی وانت تولید شده است. بی‌تردید، آمار و ارقام ارائه‌شده که نشان‌دهنده روند کاهشی تولید خودرو در فروردین‌ماه سال جاری از سوی دو خودروساز بزرگ کشور است، همچنان بر ابهامات مطرح‌شده درباره طرح‌های پیش‌فروش خودرو می‌افزاید. این اقدام نمایندگی‌‌ها در کنار عرضه قطره‌چکانی خودرو یا به‌عبارت دیگر، عرضه نامعلوم خودرو از سوی خودروسازان، بر التهاب بازار خودرو افزوده است.
عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
عکاسان صنعتی به شکلی مخفیانه و غیر رسمی، تصاویر ب‌ام‌و گرن‌کوپه سری ۸ را در حین سوار شدن به خودروبر و بدون پوشش‌های استتاری منتشر کردند. به گزارش گروه خودروی عصر ایران به نقل از «کارسکوپ»، این اولین شانس برای دیدن بدنه توسعه یافته گرن‌کوپه سری ۸ است. این خودروهای جدید و جذاب قرار است جایگزین ب‌ام‌و‌های گرن کوپه سری ۶ شوند. فضای درونی این خودرو نیز تقریبا همان فضای درونی مدل‌های کانورتیبل و کوپه سری ۸ جدید را حفط کرده است. این فضای درونی شامل صفحه دیجیتالی ۱۲٫۳ اینچی پشت آمپر، صفحه اطلاعات و سرگرمی ۱۰٫۲۵ اینچی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر