1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افتصادنیوز
  4. اقتصادی
ترامپ مصوبه کنگره را وتو کرد

ترامپ مصوبه کنگره را وتو کرد

افتصادنیوزخبرگزاری افتصادنیوز |
رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره درباره اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار مرزی با مکزیک را وتو کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا مصوبه کنگره در مخالفت با اقدام او برای اعلام وضعیت اضطراری جهت ساخت دیوار در مرز مکزیک را وتو کرد. این اولین استفاده ترامپ از حق وتو در دوران ریاست جمهوری‌اش است.

مجلس سنای آمریکا روز پنجشنبه با اقدام دونالد ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری جهت تأمین بودجه مربوط به احداث دیوار حائل در مرز مکزیک مخالفت کرد.

ترامپ در مراسم امضای وتوی مصوبه کنگره که توسط اعضای گارد مرزی و خانواده کسانی که توسط مهاجران غیرقانونی کشته شده‌ بودند، احاطه شده بود، به خبرنگاران گفت: نمایندگان روز پنجشنبه مصوبه خطرناکی را تصویب کردند و این اقدام در نهایت نباید زندگی آمریکایی‌ها را در خطر قرار دهد.

وی در ادامه سخنانش گفت: امروز من این مصوبه را وتو می‌کنم. نمایندگان این آزادی را دارند که این مصوبه را تصویب کنند و من نیز این وظیفه را دارم که آن را وتو کنم.

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد: وضعیت سرزمین آزادی که با تهاجم مواجه شده و قوانین کنونی مهاجرت آمریکا، باید تغییر کند.

ساخت دیوار بین آمریکا و مکزیک برای جلوگیری از ورود مهاجران یکی از وعده‌های اصلی ترامپ در جریان رقابت‌های انتخاباتی در سال ۲۰۱۶ بود.

ترامپ در کوران مبارزات انتخاباتی بارها تأکید کرد هزینه ساخت این دیوار را از دولت مکزیک خواهد گرفت. او بعد از ناکامی در تأمین بودجه به این روش از کنگره خواست هزینه آن را تأمین کند.

مجادله کنگره با ترامپ برای تأمین هزینه مربوط به ساخت این دیوار طولانی‌ترین تعطیلی تاریخ دولت آمریکا را رقم زد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با کنگره آمریکا، ترامپ و وتو از تلگرام

🔴 جلسه پرسش و پاسخ کوهن در کنگره آمریکا آغاز شد

مایکل کوهن، وکیل سابق رییس‌جمهور آمریکا در کنگره این کشور حاضر شده تا به پرسش‌های نمایندگان پاسخ دهد.

مایکل کوهن سال‌ها وکالت دونالد ترامپ را برعهده داشت و در ارتباط با اتهاماتی که متوجه دونالد ترامپ است، شاهد مهمی به‌شمار می‌آید.

متن اظهارات مایکل کوهن پیش از حضور او در برابر کنگره آمریکا منتشر شده بود.

https: //bit. ly/۲VuTlPJ


🔶 وکیل پیشین ترامپ او را «نژادپرست، فریبکار و شارلاتان» خواند

متن اظهارات مایکل کوهن پیش از حضور او در برابر کنگره آمریکا منتشر شده است. گفته می‌شود کوهن اتهامات سنگینی را متوجه ترامپ خواهد کرد. اظهارات کوهن تاییدی بر همه آن اتهاماتی است که تا کنون متوجه ترامپ بوده است.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳EBR۶&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔶 رابطه دویچه بانک و ترامپ هم‌چنان مبهم است

«بدون دویچه بانک، دونالد ترامپ احتمالا هرگز به کاخ سفید راه نمی‌یافت.» این چیزی است که دیوید اندریچ، کارشناس مالی نشریه «نیویورک تایمز» می‌گوید.

او تحقیقات زیادی درباره بزرگترین موسسه مالی آلمان انجام داده و یافته‌هایش پیرامون مناسبات ترامپ و این بانک، اینک به کنگره آمریکا نیز رسیده است.

اندریچ می‌گوید، دویچه بانک ظرف ۱۸ سال و تا زمانی که ترامپ رئیس جمهور شد، به شرکت برج‌سازی خانوادگی او در نیویورک، حدود دو میلیارد دلار وام پرداخت و این در حالی بود که شرکت ترامپ به خاطر بدحسابی و نداشتن ضامن، نزد بانکهای آمریکایی معتبر نبود.

در حال حاضر دو کمیسیون تحقیق و تفحص در کنگره آمریکا، مشغول بررسی ارتباط دویچه بانک و ترامپ هستند.

کنگره آمریکا شائبه‌ ضمانت روس‌ها در بازپرداخت وام‌های هنگفت به شرکت خانوادگی ترامپ را بررسی می‌کند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳Dooc?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔻تشکر عجیب ترامپ از رئیس کنگره آمریکا

ترامپ نوشت:

🔹من از اظهارات نانسی پلوسی در مخالفت با استیضاح خیلی قدردانی می‌کنم البته که من هیچ وقت کار اشتباهی نکردم.

🔹نانسی پلوسی پیشتر گفته بود: ترامپ آنقدر ارزش ندارد که با استیضاحش کشور را دچار تفرقه کنیم.

#امریکا


🔴 واکنش ترامپ به مصوبه سنا در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار مرزی: وتو!

سنای آمریکا با تصویب طرحی، با تصمیم ترامپ برای اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار در مرز مکزیک مخالفت کرد

ترامپ با انتشار توییتی از تصمیم خود برای وتو طرح کنگره خبر داد


🔺 واکنش ترامپ به مصوبه سنا در مخالفت با اعلام وضعیت اضطراری برای ساخت دیوار مرزی: وتو!

#امریکا


در ادامه بخوانید

فیلم | نمایش هوایی جت جنگنده اف-۱۵ ایگل

همشهریهمشهری22 ساعت قبل
این جت جنگده به سفارش نیروی هوایی آمریکا ساخته شد و نخستین پروازش را در سال ۱۹۷۲ انجام داد و در سال ۱۹۷۶ وارد خدمت شد. این هواپیما به یکی از موفق‌ترین جنگنده‌های مدرن بدل شد در نبردهای هوایی بیش از ۱۰۰ پیروزی داشته و بدون شکست مانده است. اف-۱۵ در نیروی هوای چند کشور دیگر از جمله ژاپن و عربستان سعودی هم خدمت می‌کند. مک‌دانلدداگلاس بعدها شکل ارتقاء یافته اف-۱۵ به نام اف-۱۵‌ای استرایک ایگل (Strike eagle) را تولید کرد که یک جت جنگنده دوسرنشین دو منظوره رای همه شرایط آب‌وهوایی برای جنگ‌های هوایی و ماموریت بازداری عمیق است. در این فیلم مانورهای هوایی جت‌های اف-۱۵ ایگل گارد ملی هوایی لوئیزیانای آمریکا را در نمایشگاه هوایی اوشکوش در ایالت ویسکانسین آمریکا می‌بینید.

پیشنهاد تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ تشکیل معاونت اقتصادی در قوه قضائیه و مقابله جدی با تخلفات نظام بانکی از مهم‌ترین درخواست‌های فعالان اقتصادی حاضر در نشست با رئیس قوه قضائیه بود.

داستان سورنا، سردار مقتول / نخستین جنگ میان ایران و روم (+فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
سورنا، سردار ایرانی در این جنگ بود. کیفیت پایینکیفیت خوبعصر ایران؛ محسن ظهوری - «مارکوس لیسینیوس کراسوس» سردار بزرگ روم، از رود فرات در سوریه امروز که گذشت، پا به قلمروی تازه‌ای گذاشت. او از خیانت ارمنستان آگاه شده و همزمان پیشروی سپاه روم را می‌دید. پس سپاه ایران را به دو بخش تقسیم کرد تا بخشی به ارمنستان رفته و بخش دیگر مقابل روم بایستد. سپاه روم در تعقیب آن‌ها، وارد دشتی می‌شود که ۹ هزار کماندار اشکانی از هر سو آن‌ها را تیرباران می‌کنند.

مصوبات مجلس شورای اسلامی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با موافقت نمایندگان مجلس واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف شدند
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رضا رحمانی در حاشیه جلسه کمیسیون امنیت ملی مجلس و در جمع خبرنگاران با تاکید بر اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات کالا‌های اساسی و پر مصرف، گفت: بحث ما بر سر نحوه توزیع است تا کالا‌ها در فاصله تامین تا توزیع روانه بازار آزاد نشوند. وی به تصمیم مشترک دولت و مجلس مبنی بر ادامه روند تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به کالا‌های اساسی اشاره کرد و افزود: باید بپذیریم که اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به بسیاری از کالا‌ها لغو شده که نمونه آن اقدام قانونی وزارت جهاد کشاورزی در حذف یارانه گندم واحد‌های صنعتی بود که افزایش قیمت ماکارونی را به همراه داشت. رحمانی گفت: البته تلاش وزارتخانه‌های صمت و جهاد کشاورزی بر جلوگیری از هرگونه اجحاف در این راستاست. رحمانی همچنین درباره گفتگو‌ها در نشست امروز کمیسیون امنیت ملی مجلس پیرامون سیاست خارجی و رونق تولید نیز افزود: همفکری خوبی برای بررسی وضعیت موجود همراه با طرح برخی انتقادات و پیشنهاد‌ها بود. وی در پایان گفت: بنا شد از ظرفیت دیپلماسی اقتصادی در حوزه سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های خارجی استفاده شود و همکاری‌هایی نیز در پیوستن به برخی توافقنامه‌های خارجی، چون پیمان تعرفه‌های ترجیحی و اوراسیا انجام گیرد.

نظرها

اخبار بیشتر