1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
هدف پنتاگون برای آزمایش تسلیحات فضایی جدید

هدف پنتاگون برای آزمایش تسلیحات فضایی جدید

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
مقام‌های دفاعی آمریکا برای آزمایش سلاح‌های فضایی جدید در سال ۲۰۲۳ درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده‌اند.

به گزارش مشرق، مقام‌های دفاعی آمریکا گفته‌اند پنتاگون برای آزمایش یک سلاح فضایی در سال ۲۰۲۳ درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده است.

پایگاه «دینفس‌وان» امروز جمعه گزارش داده مقام‌های دفاعی آمریکا برای تأمین هزینه‌های پژوهش بر روی لیزرهای فضایی و ریزچه‌پرتوها و سایر گونه‌های جدید دفاع موشکی درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده‌اند.

مطابق این گزارش، پنتاگون قصد دارد در راستای طرح خود برای بررسی انواع مختلف سلاح‌های مستقر در فضا یک ریزچه‌پرتو را در سال مالی ۲۰۲۳ آزمایش کنند.

مقام‌های پنتاگون استدلال کرده‌اند توسعه این سلاح‌های فضایی برای مقابله با موشک‌های جدید چین، روسیه، کره شمالی و ایران ضروری هستند.

پنتاگون قصد انجام دو پژوهش در خصوص این سلاح‌ها دارند. اولین مطالعه، پروژه‌ای ۱۵ میلیون دلاری برای بررسی این است که آیا ماهواره‌های مجهز به لیزر قادر به متلاشی کردن موشک‌های دشمن بعد از شلیک از پرتابگرها هستند یا خیر.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

پروژه دوم، بررسی امکان استفاده از ریزچه‌پرتوهای مستقر در فضا را شامل می‌شود. این سلاح‌ها، شعاعی از ذرات ریزاتمی هستند که با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کرده و موشک‌ها را منهدم می‌کنند.

پایگاه دیفنس‌وان نوشته این اولین باری نیست که وزارت دفاع آمریکا استفاده از چنین سلاح‌هایی را بررسی می‌کند. آمریکا در آزمایشی موفقیت‌آمیز در سال ۱۹۸۹ اقدام به پرتاب یک ریزچه‌پرتو به فضا کرد.

به نوشته این پایگاه، موفقیت‌آمیز بودن آزمایش یک سلاح با قابلیت استقرار و استفاده از آن تفاوت دارد. مقام‌های پنتاگون تأکید کرده‌اند انجام پژوهش‌های اکتشافی لزوما به معنی این نیست که پنتاگون اقدام به استقرار آن سلاح‌ها خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آزمایش تسلیحاتی، آمریکا و پنتاگون از تلگرام

🔸صدای نو | ۲۵ دی ۹۷

چرا پنتاگون طرح حمله به ایران را لو داد؟

صدای نو، در کانال جامعه نو و در حساب صدای‌نو در ساندکلاود.

📻 soundcloud. com/sedayenow


🔸صدای نو | ۲۵ دی ۹۷

چرا پنتاگون طرح حمله به ایران را لو داد؟

صدای نو، در کانال جامعه نو و در حساب صدای‌نو در ساندکلاود.


‍ 🔴 عواقب گل کشیدن ایلان ماسک مالک کمپانی تسلا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

پس از اینکه چند ماه پیش «ایلان ماسک» رئیس خودروسازی تسلا موتورز و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس در یک برنامه پادکست اینترنتی اقدام به استعمال ماده مخدر گل کرد هنوز از ترکش‌های این اتفاق ضربه می‌خورد.

استفاده تفریحی از ماریجوانا ممکن است در ۱۰ ایالت آمریکا قانونی باشد، اما کسانی که در قدرت و صاحب منصب هستند و مدیران اجرایی سطح بالا نمی‌بایست در انظار عمومی مرتکب این عمل شوند.

در ماه سپتامبر بود که ایلان ماسک در یک برنامه پادکست اینترنتی اقدام به مصرف گل کرد و با حواشی و برخوردهای زیادی روبرو شد.

اولین واکنش سیستم سیاسی آمریکا به این کار ماسک توسط آژانس فضایی این کشور ناسا صورت گرفت که پس از این اتفاق به دلیل قرارداد مهمی که با شرکت اسپیس‌ایکس تحت هدایت ماسک داشت اقدام به بازبینی امنیتی ارکان این شرکت کرد.

البته ناسا دلیل این کار را رعایت مسائل امنیتی جاری و عادی عنوان کرد اما همه می‌دانستند که این کار نوعی گوش‌مالی به ایلان ماسک است.

بعدها «جیم برایدنستاین» مدیرعامل ناسا گفت که با «ایلان ماسک» مدیر و بنیان‌گذار شرکت فضایی اسپیس‌ایکس توافق کرده است که وی دیگر هرگز جلوی دوربین و در انظار عموم ماریجوانا نکشد و همچنین مشروبات الکلی ننوشد.

پس از گوش‌مالی ناسا گویا حالا نوبت به تنبیه ماسک توسط وزارت دفاع آمریکا رسیده است. یک مقام ناشناس پنتاگون به بلومبرگ گفته است که صلاحیت امنیتی فدرال ماسک به دلیل استفاده از ماریجوانا در انظار عموم در حال حاضر تحت بررسی و بازبینی است.

ایلان ماسک با توجه به نقش رهبری‌اش در شرکت هوافضایی خصوصی اسپیس‌ایکس و به منظور تأمین قراردادهای نظامی از جمله قرارداد اخیر به ارزش ۲۹۷ میلیون دلار برای سه پرتاب در آینده برای وزارت دفاع آمریکا به اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده دسترسی دارد.

اکنون پنتاگون در حال بازبینی صلاحیت امنیتی ماسک است و ممکن است تغییراتی در دسترسی وی صورت بگیرد، چرا که به ادعای آن مقام ناشناس پنتاگون، ماسک فرم عدم اعتیاد به هر گونه ماده مخدر را پر کرده است و از آنجایی که بیش از ۲۰ میلیون نفر در یوتیوب شاهد استعمال گل توسط وی بوده‌اند به نظر نمی‌رسد ماسک به تعهد خود پایبند مانده باشد. استفاده از ماریجوانا همچنان یک جرم فدرال است.

اسپیس‌ایکس به طور رسمی هیچ اظهار نظری درباره این موضوع نکرده است و ماسک نیز ترجیح می‌دهد افکار خود را در توئیتر به اشتراک بگذارد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۰۷/musk-s-secret-clearance-said-to-get-pentagon-review-over-pot-use


‍ 🔴 نگرانی اسرائیل از هک شدن سامانه هشدار موشکی توسط هکرهای ایران

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

رئیس سابق دفاع سایبری ارتش اسرائیل گفت: هکرهای ایرانی به طرز نگران‌کننده‌ای به سامانه هشداردهنده موشکی اسرائیل نزدیک شده‌اند.

شار اعلام کرد ارتش اسرائیل بعد از شناسایی هکرهای مذکور در سال ۲۰۱۷، آنها را شناسایی کرد.

شار گفت: ما موانع و سامانه‌های نظارتی جدیدی ایجاد کرده‌ایم.

این مقام اسرائیلی، حملات سایبری جمهوری اسلامی را مخرب‌ترین حملات در فضای سایبری امروزه توصیف کرد.

شار که طی ۲۰ سال گذشته در توسعه عملیات دفاع سایبری اسرائیل نقش داشته، گفت «ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا سایبری‌های ایرانی به یک تهدید بسیار بزرگ تبدیل شوند.»

شرکت امنیت سایبری «فایر آی» مستقر در آمریکا بعد از ماه‌ها تحت پیگرد قرار دادن عاملان حملات هکری، در ژانویه گذشته اعلام کرد ایران ممکن است در موجی از حملات هکری علیه زیرساختارهای دولتی و مخابراتی در سراسر اروپا و آمریکای شمالی نقش داشته باشد.

ریا سایرس مقام ارشد سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نوشت: روسیه در عملیات حملات سایبری از ایران حرفه‌ای‌تر است و چین در این زمینه بسیار ماهر است.

نخست‌وزیر اسرائیل به تازگی گفت اسرائیل به طور روزمره حملات سایبری ایران را دفع می‌کند.

نوام شار در این زمینه گفت: متحدان و گروه‌های نیابتی ایران نیز در حملات سایبری علیه اسرائیل نقش دارند.

هشدار رئیس سابق دفاع سایبری ارتش اسرائیل در حالی است که اخیرا مایکل مالوف از مقامات اسبق پنتاگون در گفت‌وگو با راشا تودی تصریح کرد: ایرانی‌ها سال‌هاست که به تخصص در زمینه جنگ الکترونیک معروف بوده و در هک استادند و می‌توانند بر قاعده و الگوریتم هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا مسلط شوند.

مالوف افزود ایران می‌تواند به پهپادهای آمریکا نفوذ کند و نیروهای این کشور را به حرکت درآورد.

این فناوری و ظرفیتی است که ایران دست کم از سال ۲۰۱۱ در اختیار داشته است. زمانی که این کشور فرماندهی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین فوق پیشرفته آمریکایی به نام RQ-۱۷۰ را به دست گرفت و آن را از افغانستان به ایران هدایت کرد؛ سپس از طریق مهندسی معکوس به داخل سیستم فوق پیشرفته آن نفوذ کرد و توانست مشابه این پهپاد را بسازد.

این مقام اسبق پنتاگون از اینکه چرا ایران ظرفیت سایبری خود را افشا کرده ابراز تعجب کرد اما افزود: این حادثه تنها بخش کوچکی از ظرفیت‌های الکترونیک ایران را فاش کرده است.

گفتنی است گونن سگو وزیر انرژی سابق اسراییل، اخیرا به خاطر جاسوسی برای ایران به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۲۴/iranian-hackers-drew-worryingly-close-to-israel-s-missile-alarm


🔶 ترکیه: با خروج سربازان آمریکایی از سوریه نباید خلاء قدرت بوجود آید

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در تماس با سرپرست پنتاگون خواست که هنگام خروج سربازان آمریکایی از سوریه هیچ‌گونه خلایی در این کشور به وجود نیاید. آمریکا خبر داد که ۴۰۰ سرباز آمریکایی در سوریه می‌مانند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DwvQ?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


🔶 سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح چهارشنبه اول اسفند

🔻 میشائیل کلور برشتولد، سفیر آلمان در تهران با خبرگزاری تسنیم درباره ساز و کار مالی موسوم به اینس‌تکس گفت‌وگو کرد. کلور برشتولد در این مصاحبه با تاکید بر اینکه هدف اینس‌تکس دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست، گفت این ساز و کار تنها می‌خواهد معاملات قانونی را ممکن سازد. سفیر آلمان گفت ما با راه‌اندازی اینس‌تکس دوباره بر اراده و تلاش خود برای حفظ ضوابط اقتصادی برجام مهر تأیید زدیم. او افزود: «ما با اینستکس از نظر سیاسی قدم به سرزمینی ناشناخته گذاشتیم. این تلاش فوق‌العاده سیاسی را نباید دست کم گرفت.»

🔻 ولادیمیر پوتین امروز پانزدهمین سخنرانی سالانه خود را به عنوان رییس‌جمهور روسیه انجام خواهد داد. پرسش اصلی امسال این است که برنامه پوتین ۶۶ ساله برای بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم کشورش چیست؟ انتظار می‌رود که او در سخنرانی امروز خود درباره وضعیت تسلیحاتی و تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور صحبت کند.

🔻 کاخ‌سفید اعلام کرد دونالد ترامپ دستوری مربوط به راه‌اندازی نیروی نظامی فضایی به عنوان ششمین شاخه ارتش این کشور امضا کرده است. به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون ظرف چند هفته آینده یک طرح قانونی در همین ارتباط ارائه خواهد داد. منتقدان این برنامه درباره هزینه بالا و بوروکراسی اضافی این پروژه هشدار داده‌اند.


در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز21 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر