1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سیاسی
هدف پنتاگون برای آزمایش تسلیحات فضایی جدید

هدف پنتاگون برای آزمایش تسلیحات فضایی جدید

خبرگزاری مشرق‌نیوز |
مقام‌های دفاعی آمریکا برای آزمایش سلاح‌های فضایی جدید در سال ۲۰۲۳ درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده‌اند.

به گزارش مشرق، مقام‌های دفاعی آمریکا گفته‌اند پنتاگون برای آزمایش یک سلاح فضایی در سال ۲۰۲۳ درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده است.

پایگاه «دینفس‌وان» امروز جمعه گزارش داده مقام‌های دفاعی آمریکا برای تأمین هزینه‌های پژوهش بر روی لیزرهای فضایی و ریزچه‌پرتوها و سایر گونه‌های جدید دفاع موشکی درخواست ۳۰۴ میلیون دلار بودجه کرده‌اند.

مطابق این گزارش، پنتاگون قصد دارد در راستای طرح خود برای بررسی انواع مختلف سلاح‌های مستقر در فضا یک ریزچه‌پرتو را در سال مالی ۲۰۲۳ آزمایش کنند.

مقام‌های پنتاگون استدلال کرده‌اند توسعه این سلاح‌های فضایی برای مقابله با موشک‌های جدید چین، روسیه، کره شمالی و ایران ضروری هستند.

پنتاگون قصد انجام دو پژوهش در خصوص این سلاح‌ها دارند. اولین مطالعه، پروژه‌ای ۱۵ میلیون دلاری برای بررسی این است که آیا ماهواره‌های مجهز به لیزر قادر به متلاشی کردن موشک‌های دشمن بعد از شلیک از پرتابگرها هستند یا خیر.

خبری: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

پروژه دوم، بررسی امکان استفاده از ریزچه‌پرتوهای مستقر در فضا را شامل می‌شود. این سلاح‌ها، شعاعی از ذرات ریزاتمی هستند که با سرعت نزدیک به سرعت نور حرکت کرده و موشک‌ها را منهدم می‌کنند.

پایگاه دیفنس‌وان نوشته این اولین باری نیست که وزارت دفاع آمریکا استفاده از چنین سلاح‌هایی را بررسی می‌کند. آمریکا در آزمایشی موفقیت‌آمیز در سال ۱۹۸۹ اقدام به پرتاب یک ریزچه‌پرتو به فضا کرد.

به نوشته این پایگاه، موفقیت‌آمیز بودن آزمایش یک سلاح با قابلیت استقرار و استفاده از آن تفاوت دارد. مقام‌های پنتاگون تأکید کرده‌اند انجام پژوهش‌های اکتشافی لزوما به معنی این نیست که پنتاگون اقدام به استقرار آن سلاح‌ها خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با آزمایش تسلیحاتی، آمریکا و پنتاگون از تلگرام

🔶 سرخط مهم‌ترین خبرهای صبح چهارشنبه اول اسفند

🔻 میشائیل کلور برشتولد، سفیر آلمان در تهران با خبرگزاری تسنیم درباره ساز و کار مالی موسوم به اینس‌تکس گفت‌وگو کرد. کلور برشتولد در این مصاحبه با تاکید بر اینکه هدف اینس‌تکس دور زدن تحریم‌های آمریکا نیست، گفت این ساز و کار تنها می‌خواهد معاملات قانونی را ممکن سازد. سفیر آلمان گفت ما با راه‌اندازی اینس‌تکس دوباره بر اراده و تلاش خود برای حفظ ضوابط اقتصادی برجام مهر تأیید زدیم. او افزود: «ما با اینستکس از نظر سیاسی قدم به سرزمینی ناشناخته گذاشتیم. این تلاش فوق‌العاده سیاسی را نباید دست کم گرفت.»

🔻 ولادیمیر پوتین امروز پانزدهمین سخنرانی سالانه خود را به عنوان رییس‌جمهور روسیه انجام خواهد داد. پرسش اصلی امسال این است که برنامه پوتین ۶۶ ساله برای بهبود وضعیت اقتصادی و اجتماعی مردم کشورش چیست؟ انتظار می‌رود که او در سخنرانی امروز خود درباره وضعیت تسلیحاتی و تحریم‌های اقتصادی علیه این کشور صحبت کند.

🔻 کاخ‌سفید اعلام کرد دونالد ترامپ دستوری مربوط به راه‌اندازی نیروی نظامی فضایی به عنوان ششمین شاخه ارتش این کشور امضا کرده است. به گفته سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون ظرف چند هفته آینده یک طرح قانونی در همین ارتباط ارائه خواهد داد. منتقدان این برنامه درباره هزینه بالا و بوروکراسی اضافی این پروژه هشدار داده‌اند.


🔶 ترکیه: با خروج سربازان آمریکایی از سوریه نباید خلاء قدرت بوجود آید

خلوصی آکار، وزیر دفاع ترکیه در تماس با سرپرست پنتاگون خواست که هنگام خروج سربازان آمریکایی از سوریه هیچ‌گونه خلایی در این کشور به وجود نیاید. آمریکا خبر داد که ۴۰۰ سرباز آمریکایی در سوریه می‌مانند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DwvQ?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


‍ 🔴 عواقب گل کشیدن ایلان ماسک مالک کمپانی تسلا

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

پس از اینکه چند ماه پیش «ایلان ماسک» رئیس خودروسازی تسلا موتورز و شرکت فضایی اسپیس‌ایکس در یک برنامه پادکست اینترنتی اقدام به استعمال ماده مخدر گل کرد هنوز از ترکش‌های این اتفاق ضربه می‌خورد.

استفاده تفریحی از ماریجوانا ممکن است در ۱۰ ایالت آمریکا قانونی باشد، اما کسانی که در قدرت و صاحب منصب هستند و مدیران اجرایی سطح بالا نمی‌بایست در انظار عمومی مرتکب این عمل شوند.

در ماه سپتامبر بود که ایلان ماسک در یک برنامه پادکست اینترنتی اقدام به مصرف گل کرد و با حواشی و برخوردهای زیادی روبرو شد.

اولین واکنش سیستم سیاسی آمریکا به این کار ماسک توسط آژانس فضایی این کشور ناسا صورت گرفت که پس از این اتفاق به دلیل قرارداد مهمی که با شرکت اسپیس‌ایکس تحت هدایت ماسک داشت اقدام به بازبینی امنیتی ارکان این شرکت کرد.

البته ناسا دلیل این کار را رعایت مسائل امنیتی جاری و عادی عنوان کرد اما همه می‌دانستند که این کار نوعی گوش‌مالی به ایلان ماسک است.

بعدها «جیم برایدنستاین» مدیرعامل ناسا گفت که با «ایلان ماسک» مدیر و بنیان‌گذار شرکت فضایی اسپیس‌ایکس توافق کرده است که وی دیگر هرگز جلوی دوربین و در انظار عموم ماریجوانا نکشد و همچنین مشروبات الکلی ننوشد.

پس از گوش‌مالی ناسا گویا حالا نوبت به تنبیه ماسک توسط وزارت دفاع آمریکا رسیده است. یک مقام ناشناس پنتاگون به بلومبرگ گفته است که صلاحیت امنیتی فدرال ماسک به دلیل استفاده از ماریجوانا در انظار عموم در حال حاضر تحت بررسی و بازبینی است.

ایلان ماسک با توجه به نقش رهبری‌اش در شرکت هوافضایی خصوصی اسپیس‌ایکس و به منظور تأمین قراردادهای نظامی از جمله قرارداد اخیر به ارزش ۲۹۷ میلیون دلار برای سه پرتاب در آینده برای وزارت دفاع آمریکا به اطلاعات محرمانه و طبقه‌بندی شده دسترسی دارد.

اکنون پنتاگون در حال بازبینی صلاحیت امنیتی ماسک است و ممکن است تغییراتی در دسترسی وی صورت بگیرد، چرا که به ادعای آن مقام ناشناس پنتاگون، ماسک فرم عدم اعتیاد به هر گونه ماده مخدر را پر کرده است و از آنجایی که بیش از ۲۰ میلیون نفر در یوتیوب شاهد استعمال گل توسط وی بوده‌اند به نظر نمی‌رسد ماسک به تعهد خود پایبند مانده باشد. استفاده از ماریجوانا همچنان یک جرم فدرال است.

اسپیس‌ایکس به طور رسمی هیچ اظهار نظری درباره این موضوع نکرده است و ماسک نیز ترجیح می‌دهد افکار خود را در توئیتر به اشتراک بگذارد.

بلومبرگ فارسی✔️

www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۳-۰۷/musk-s-secret-clearance-said-to-get-pentagon-review-over-pot-use


🔸صدای نو | ۲۵ دی ۹۷

چرا پنتاگون طرح حمله به ایران را لو داد؟

صدای نو، در کانال جامعه نو و در حساب صدای‌نو در ساندکلاود.


‍ 🔴 نگرانی اسرائیل از هک شدن سامانه هشدار موشکی توسط هکرهای ایران

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

رئیس سابق دفاع سایبری ارتش اسرائیل گفت: هکرهای ایرانی به طرز نگران‌کننده‌ای به سامانه هشداردهنده موشکی اسرائیل نزدیک شده‌اند.

شار اعلام کرد ارتش اسرائیل بعد از شناسایی هکرهای مذکور در سال ۲۰۱۷، آنها را شناسایی کرد.

شار گفت: ما موانع و سامانه‌های نظارتی جدیدی ایجاد کرده‌ایم.

این مقام اسرائیلی، حملات سایبری جمهوری اسلامی را مخرب‌ترین حملات در فضای سایبری امروزه توصیف کرد.

شار که طی ۲۰ سال گذشته در توسعه عملیات دفاع سایبری اسرائیل نقش داشته، گفت «ما نمی‌توانیم منتظر بمانیم تا سایبری‌های ایرانی به یک تهدید بسیار بزرگ تبدیل شوند.»

شرکت امنیت سایبری «فایر آی» مستقر در آمریکا بعد از ماه‌ها تحت پیگرد قرار دادن عاملان حملات هکری، در ژانویه گذشته اعلام کرد ایران ممکن است در موجی از حملات هکری علیه زیرساختارهای دولتی و مخابراتی در سراسر اروپا و آمریکای شمالی نقش داشته باشد.

ریا سایرس مقام ارشد سابق آژانس امنیت ملی آمریکا نوشت: روسیه در عملیات حملات سایبری از ایران حرفه‌ای‌تر است و چین در این زمینه بسیار ماهر است.

نخست‌وزیر اسرائیل به تازگی گفت اسرائیل به طور روزمره حملات سایبری ایران را دفع می‌کند.

نوام شار در این زمینه گفت: متحدان و گروه‌های نیابتی ایران نیز در حملات سایبری علیه اسرائیل نقش دارند.

هشدار رئیس سابق دفاع سایبری ارتش اسرائیل در حالی است که اخیرا مایکل مالوف از مقامات اسبق پنتاگون در گفت‌وگو با راشا تودی تصریح کرد: ایرانی‌ها سال‌هاست که به تخصص در زمینه جنگ الکترونیک معروف بوده و در هک استادند و می‌توانند بر قاعده و الگوریتم هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا مسلط شوند.

مالوف افزود ایران می‌تواند به پهپادهای آمریکا نفوذ کند و نیروهای این کشور را به حرکت درآورد.

این فناوری و ظرفیتی است که ایران دست کم از سال ۲۰۱۱ در اختیار داشته است. زمانی که این کشور فرماندهی هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین فوق پیشرفته آمریکایی به نام RQ-۱۷۰ را به دست گرفت و آن را از افغانستان به ایران هدایت کرد؛ سپس از طریق مهندسی معکوس به داخل سیستم فوق پیشرفته آن نفوذ کرد و توانست مشابه این پهپاد را بسازد.

این مقام اسبق پنتاگون از اینکه چرا ایران ظرفیت سایبری خود را افشا کرده ابراز تعجب کرد اما افزود: این حادثه تنها بخش کوچکی از ظرفیت‌های الکترونیک ایران را فاش کرده است.

گفتنی است گونن سگو وزیر انرژی سابق اسراییل، اخیرا به خاطر جاسوسی برای ایران به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. bloomberg. com/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۲۴/iranian-hackers-drew-worryingly-close-to-israel-s-missile-alarm


🔸صدای نو | ۲۵ دی ۹۷

چرا پنتاگون طرح حمله به ایران را لو داد؟

صدای نو، در کانال جامعه نو و در حساب صدای‌نو در ساندکلاود.

📻 soundcloud. com/sedayenow


نظرها

در ادامه بخوانید

افکارنیوزافکارنیوز21 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارشدر بیانیه سفارت الجزایر که روز دوشنبه در اختیار ما قرار گرفت، آمده است با توجه به فداکاری‌ها و جانفشانی‌های بزرگ انقلاب الجزایر و سلوک آمیخته با صداقت و شجاعت و صبر شهدا و رزمندگان آن، که دشمنان بیش از دوستان بر آن صحه می‌گذارند و با توجه به هدف متعالی این انقلاب در دفاع از ملت‌ها برای تعیین سرنوشتشان، بی شک انقلاب الجزایر، یکی از بزرگترین انقلاب‌های قرن بیستم بوده است. این بیانیه می‌افزاید: دولت مستقل الجزایر به خاطر ایستادگی، مبارزه طلبی و حمایت بی قید و شرط خود از موج جنبش‌های آزادیخواهانه جهان در دهه‌های ششم و هفتم قرن بیستم، با شایسستگی و اقتدار تمام به «قبله انقلابیون و آزادگان» ملقب شد. در این بیانیه آمده است: «در حالی که الجزایر خواب را از چشم کشورهای استعمارگر ربوده و آنها را در همه جبهه‌ها در هم کوبیده تا یک نظام سیاسی و اقتصادی جهانی و عادل بنا کند که مردم همه کشورهای در حال توسعه از آن بهره جویند» در یک سخنرانی، الجزایر تحت سیطره دشمن عنوان شده است. بر پایه بیانیه سفارت الجزایر، «دیپلماسی الجزایر همواره همراه با دوراندیشی، تعقل و تلاش بی وقفه و آرام در زمینه حمایت از صلح و ثبات بین المللی بوده و تلاش کرده تا از طریق اصول نهادینه شده در سیاست خارجی خود، بدون هر گونه دخالت بیگانه، توافقی ایجاد کند که به موجب آن، حاکمیت و تمامیت ارضی کشورها حفظ و انسجام سیاسی و اجتماعی تحکیم یابد.» این بیانیه با اشاره به اینکه «تاریخ گواه این حقیقت است که کشور الجزایر در مدت ۱۳۲ سال حضور استعمار سیاه، بیش از ۱۰ میلیون شهید فدا کرده است»، می‌افزاید: «انقلاب اسلامی ایران و انقلاب الجزایر دارای ارزش‌ها و اصول مشترکی هستند و بر ماست که از آن دفاع کنیم و با هدف ایجاد وحدت و دوری از تفرقه، بر آنها تاکید کنیم و دیگران را به التزام نسبت به این اصول فرا خوانیم.» این بیانیه حاکی است: «کشور الجزایر در بسیاری از مسائل مهم، دارای رویکردی مشترک با ایران است و در محافل بین المللی و منطقه‌ای به ویژه در مسائلی همچون حق استفاده از انرژی هسته‌ای در اهداف صلح آمیز، حمایت از برجام، حقوق بشر و دفاع از دستاوردهای سازمان اوپک، با ایران همسو هماهنگ است.» در این بیانیه با تاکید بر اینکه روابط دیرینه ایران و الجزایر، باید مایه افتخار و مباهات طرفین باشد، از آنچه را عیب جویی بی محابا از انقلاب الجزایر بوده ناشی از عدم توجه به روابط مطلوب دو کشور در همه زمینه‌ها، دانسته است. این بیانیه در این باره می‌افزاید: «ارزیابی انقلاب الجزایر و نظر دادن درباره آن، صرفا حق مردم الجزایر است، زیرا تنها ایشان می‌توانند عمق فداکاری اجداد خود و حجم مصیبت هایی که زشتی آن را به چشمان خود دیده‌اند، دریابند.» در همایش «طلایه داران فجر فاطمی» که یازدم بهمن ماه در اصفهان برگزار شد، در خبری که به نقل از سردار نقدی منتشر شده بود، آمده است: انقلاب فرانسه بعد از ۱۰ سال استحاله شد، انقلاب روسیه بعد از مدتی بر ضد خود آن شد، انقلاب‌های چین، مصر، تونس به سرعت منحرف شد، انقلاب الجزایر با یک میلیون کشته، انقلاب افغانستان با یک میلیون تلفات انسانی نتوانست به هدف خود برسد و مردم ویتنام با سه تا پنج میلیون کشته هنوز تحت استعمار مستکبران هستند.
الفالف16 ساعت قبل
به نظر بنده کسانی که آقای روحانی را می‌شناسند، می‌دانند که اگر آقای روحانی رئیس‌جمهور نبود و به عنوان یکی از شخصیت‌های سیاسی بود و شرایط کشور سخت می‌شد ایشان کسی است که با تمام وجود می‌آمد مسئولیت می‌پذیرفت بر اینکه مشکلات مردم حل شود. واعظی: هیچ استعفایی در سال‌های ریاست جمهوری روحانی مطرح نبوده است/ توضیحات درباره دلیل عدم حضور ظریف در دیدار اسدرئیس دفتر رئیس جمهور تاکید کرد: هیچ استعفایی در این سال‌های ریاست جمهوری آقای روحانی مطرح نبوده است. قیمت جوراب در آستانه روز پدرایسنا نوشت: آخرین روز امسال (۲۹ اسفند) مصادف شده با روز پدر. با فاصله گرفتن از خیابان‌های مرکز شهر به سمت خیابان‌های شمالی تهران، قیمت جوراب بین ۲۰ تا ۱۰۰ هزار تومان تغییر می‌کند. آفتاب یزد در ادامه نوشت: به هر حال آنچه در شبکه‌های اجتماعی درباره این رویداد آمده با آنچه مسئولان شهرداری برازجان می‌گویند متفاوت است.
نامه‌نیورنامه‌نیور22 ساعت قبل
نامه نیوز بررسی کردپیشنهاد صفار هرندی مبنی برچیده شدن جایگاه ریاست جمهوری و پارلمانی شدن نظام سیاسی شاهدی است بر این مدعا که طیفی در درون مجمع تشخیص مصلحت میل دارند روحانی آخرین رئیس جمهور ایران باشد. گروه سیاست نامه نیوز – شاهدی دیگر از غیب رسید تا معلوم شود گزاره «نامه نیوز» مبنی بر آخرین رئیس جمهور بودن روحانی هر روز جدی‌تر می‌شود. ا» شبکه ۴ تلویزیون پیشنهاد کرد که در ساختار اداره کشور نخست وزیر جایگزین رئیس جمهور شود. هرچه پیش می‌رود شواهد بیشتری از جدی بودن گزاره پارلمانی شدن نظام مشاهده می‌شود و این طور که معلوم است روحانی آخرین رئیس جمهور نظام جمهوری اسلامی خواهد بود. نام روحانی به عنوان آخرین رئیس جمهور کشور در تاریخ ایران ثبت می‌شود و آن طور که آقایان طرفدار پارلمانی شدن نظام می‌گویند خدشه‌ای هم به جمهوریت نظام وارد نمی‌شود.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ پس از درخشش سردار آزمون در جام ملت‌های آسیا، او تصمیم گرفت به سن‌پترزبورگ مهاجرت کند و فوتبالش را در باشگاه زنیت ادامه دهد. اما درخشش او در زنیت باعث شد تا باشگاه قدرتمند روسی تحت تاثیر بازی‌های آزمون قرار بگیرد. آزمون که در کنار پدرش نشسته آماده سفر دوباره به ایران است. به نظر می‌رسد سردار و پدرش تنها مسافران این هواپیما هستند. شاید این جت شخصی را سردار آزمون اجاره کرده تا سفر کوتاه و راحتی را برای پدرش فراهم کرده باشد.

تصاویر: بازی کودکان حلبچه با تجهیزات نظامی صدام

24+
انتخابانتخاب1 روز قبل
همشهریهمشهری18 ساعت قبل
شبکه نهم تلویزیون دولتی استرالیا روز شنبه ۱۶ مارس در شهر گرافتون در ایالت نیو ساوت ولز این کشور با مادربزرگ و دایی مهاجم حمله تروریستی نیوزیلند مصاحبه کرد. به گزارش یورونیوز برنتون هریسون تارنت، مظنون استرالیایی الاصل حمله به مساجد شهر کرایست چرچ نیوزیلند، روز گذشته در دادگاه این شهر تفهیم اتهام شد. ماری فیتز جرالد مادربزرگ این مهاجم ۲۸ ساله در این مصاحبه تلویزیونی گفت: «ما همه شوکه هستیم و نمی‌دانیم چه باید بکنیم. از زمانی که به خارج کشور سفر کرد با پسری که ما می‌شناختیم خیلی متفاوت شد.» مادربزرگ و دایی این مهاجم می‌گویند که وضعیت سختی را می‌گذرانند و آنچه برنتون ترنت انجام داده آنها را نیز خرد کرده است. تری فیتز جرالد، دایی برنتون ترنت در این مصاحبه گفت: «اولش می‌گفتم ممکن نیست.

اخبار بیشتر