1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سیاسی

ترامپ: یهودیان از حزب دموکرات خارج شوند

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
ترامپ از یهودیان آمریکا دعوت کرد که از حزب دموکرات فاصله بگیرند و به حزب جمهوری‌خواه بپیوندند. او در یک پیام توییتری حزب دموکرات را به داشتن گرایش‌های ضداسرائیلی متهم کرد.

خبرآنلاین: به نقل از دویچه وله، ترامپ از یهودیان آمریکا دعوت کرد که از حزب دموکرات فاصله بگیرند و به حزب جمهوری‌خواه بپیوندند. او در یک پیام توییتری حزب دموکرات را به داشتن گرایش‌های ضداسرائیلی متهم کرد.

ترامپ گفته است که یهودیان به یک جنبش تازه «خروج» نیاز دارند، تا در یک حرکت جمعی حزب دموکرات را ترک کنند.

او می‌گوید که حزب او، یعنی جمهوری‌خواه، با «آغوش باز» از یهودیان استقبال خواهد کرد.

او با اشاره به انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس (اورشلیم) و خروج آمریکا از پیمان اتمی با ایران (برجام)، که در زمان حکومت او صورت گرفته، حزب دموکرات را متهم کرد که حرمت و توجه کافی به یهودیان نشان نداده است.

ترامپ: یهودیان از حزب دموکرات خارج شوند - 5

او حزب دموکرات را به داشتن گرایش‌های ضداسرائیلی متهم کرد و به اظهارات اخیر ایلهان عمر، عضو مسلمان کنگره از حزب دموکرات، استناد کرد. ایلهان عمر در نطقی به شدت به سیاست خارجی اسرائیل حمله کرد، به طوری که برخی از نمایندگان حزب دموکرات نیز از او خرده گرفتند.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

از کارزاری که سایتی به نام Jexodus برای خروج یهودیان آمریکایی از حزب جمهوری‌خواه به راه انداخته است، تا کنون عده اندکی از یاران ترامپ حمایت کرده‌اند.

به نظر پایگاه نظرسنجی سیاسی پولیتیکو politico تاکنون یهودیان آمریکا به طور کمابیش مساوی از دو حزب بزرگ آمریکا حمایت کرده‌اند. اما در سال‌های اخیر برخی از سیاست‌های دموکرات‌ها به سود فلسطینی‌ها گاه به دوری یهودیان از حزب دموکرات منجر شده است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با دموکرات و ترامپ از تلگرام

#مطبوعات_جهان

📰 نیویورک تایمز: بازیکنان زن از فوتبال آمریکا به اتهام تبعیض شکایت می‌کنند/ این پرونده نزاعی چندساله را گسترش می‌دهد

🔹درآمدهای پایین شغلی اما نشانه‌هایی بهتر برای رشد حقوق‌ها

🔹مدت حبس، نابرابری در مجازات‌ها را برجسته می‌کند/ ۴۷ ماه زندان برای «پل مانافورت»، رئیس سابق ستاد انتخاباتی ترامپ انتقاد متخصصان حقوقی را برانگیخت

🔹شور «شکست ترامپ» انگیزه همه نامزدهای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰


🔶 در نشست ترامپ و پوتین در هلسینکی چه گذشت؟

فشار نمایندگان دموکرات بر ترامپ افزایش یافته است. در سه کمیته در مجلس نمایندگان آمریکا تحقیقات بر سر اتهاماتی که متوجه دونالد ترامپ است، گسترش یافته است. از جمله درباره ابهامات مربوط به نشست هلسینکی بین ترامپ و پوتین.

📌 متن کامل خبر را بخوانید:

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳ERYd?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


➖ سمفونی مردگان در اردوگاه دموکرات‌ها/ نیویورک‌تایمز: سوسیالیست ‏ها در ۲۰۲۰ آلت دست ترامپ می‏ شوند

▫ افزایش گرایش‌‌‌‌های چپ‌گرایانه در حزب دموکرات به خصوص در میان کاندیداهایی که خود را برای کارزار ۲۰۲۰ آماده می‌‌‌‌کنند به یکی از دغدغه‌‌‌‌های دموکرات‌‌‌‌های معتدل و میانه‌رو تبدیل شده است، همان گروهی که می‌‌‌‌ترسند حزب به واسطه همین مهم شانس‌‌‌‌اش را برای شکست ترامپ در انتخابات پیش‌رو از دست بدهد.


✅ استیضاح ترامپ منتفی شد؟

رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در یک مصاحبه گفته هرچند ترامپ را فاقد صلاحیت ریاست‌جمهوری می‌داند، اما با استیضاح او هم مخالف است، چراکه چنین اقدامی می‌تواند آمریکا را دچار تفرقه کند و ترامپ ارزش چنین کاری را ندارد.


📝📝📝حمله ترامپ به کاندیداهای حزب دموکرات: «آمریکا سوسیالیست نخواهد شد»

✍🏻ایران تایمز

✅دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز شنبه و در جریان گردهم‌آیی سالانه محافظه‌کاران (CPAC) از گرایش سوسیالیستی دموکرات‌ها انتقاد کرد.

✅به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ در جریان سخنرانی دو ساعته خود در حومه واشنگتن، ابه موضوعات جنجالی هفته گذشته اشاره‌ای نکرد. وی نسبت به اظهارات مایکل کوهن، وکیل سابقش که وی را «نژادپرست، دروغگو و متقلب» خوانده بود، سکوت اختیار کرد. رئیس جمهوری ایالات متحده، گفت‌وگوهای ناتمام با کیم جونگ اون، رئیس جمهوری کره شمالی را هم صرفا «یک دیدار سازنده» توصیف کرد.

✅در حالی که کارزارهای انتخابات مقدماتی در حزب دموکرات عملا آغاز و به شدت رسانه‌ای شده، آقای ترامپ در سخنرانی روز شنبه به رقبای سیاسی و به‌ویژه «معامله جدید سبز» این حزب، برای حفاظت از محیط زیست حمله کرد. رئیس جمهوری ایالات متحده این برنامه حزب دموکرات را عامل ویرانی اقتصاد آمریکا و «احمقانه‌ترین طرح» ممکن توصیف کرد.

✅این سخنان در حالی عنوان می‌شود که برنی سندرز، نامزد جریان چپ حزب دموکرات آمریکا رسما نامزدی خود را برای انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ اعلام کرده است. الکساندریا اوکاسیو-کورتز، عضو جوان و رسانه‌ای مجلس نمایندگان آمریکا، یکی از نزدیک‌ترین افراد از نظر خط سیاسی به آقای سندرز به شمار می‌رود.

✅دونالد ترامپ با حمله به خانم اوکاسیو-کورتز، وی را یک «دیوانه» خطاب کرد که «نقش بزرگی در طرح «معامله جدید سبز دارد».

✅رئیس جمهوری ایالات متحده همچنین با انتقاد شدید از «طرح بیمه بهداشت عمومی» که از سوی کاندیداهای دموکرات مطرح شده است، آن را عاملی برای افزایش شدید مالیات‌ها دانست. وی گفت: «سوسیالیسم هیچ رربطی به محیط زیست، عدالت و رفاه ندارد.» وی با مثال آوردن ونزوئلا گفت: «این مدل یادآور قدرت مطلق طبقه حاکمان است.» آقای ترامپ افزود: «آینده به کسانی که به سوسیالیسم باور دارند، متعلق نیست. آینده متعلق به آن‌هایی است که آزادی را قبول دارند. ایالات متحده هرگز یک کشور سوسیالیستی نخواهد شد.»

✅با وجود اختلاف نظر گسترده دونالد ترامپ با کاندیداهای دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰، مساله ونزوئلا و لزوم برکناری نیکلاس مادورو، احتمالا تنها نقطه مشترک دو طرف و به‌ویژه برنی سندرز وترامپ است.

✅به گزارش خبرگزاری فرانسه، آقای ترامپ وجود گرایش سوسیالیستی در رقبای دموکرات را یک نقطه قوت برای خود توصیف کرد که شانس وی را برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ بالا می‌برد. وی ابراز امیدواری کرد که دموکرات‌ها بتوانند پروژه «معامله جدید سبز» را جلو ببرند و «بفروشند» تا وی بتواند «جمهوری خواهی باشد که در مقابل آن‌ها می‌ایستد».

@sahandiranmehr


انتخابات آمریکا: بتو آورک از تگزاس مقابل ترامپ می‌ایستد

🔸 بتو آورک، نماینده سابق مجلس تگزاس که نوامبر گذشته تا مرز شکست تد کروز در رقابت‌های مجلس سنا پیش رفت رسما برای حضور در انتخابات مقدماتی حزب دموکرات اعلام آمادگی کرده است.

🔸 او یکی از چهره‌های نوظهور حزب دموکرات در ایالت تگزاس است که بسیاری شانس فراوانی برای او قائل شده‌اند/ بی بی سی


در ادامه بخوانید

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردندبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ نمایندگان مجلس با کلیات طرح تشدید مجازات اسیدپاشی و حمایت از بزه‌دیدگان ناشی از آن موافقت کردند

صفحه اول روزنامه‌های امروز (عکس)

14+
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل

فیلم | مسابقات جهانی ریش‌ و سبیل

همشهریهمشهری11 ساعت قبل
صدها مرد از سراسر جهان امسال به شهر آنتورپ در بلژیک آمدند تا در مسابقات جهانی ریش و سبیل ۲۰۱۹ شرکت کنند. این مسابقات در سه رده سبیل، ریش کامل و ریش تکه‌ای برگزار شد. شرکت‌کنندگان انواع و اقسام ریش و سبیل‌ها را به نمایش گذاشتند که در فیلم برخی از آنها را می‌بینید.

ویدیو / میزگرد فرید زکریا با برنز و هاس با موضوع ایران و ترامپ / برنز: ترامپ در قبال ایران، دست به قمار خطرناکی زده / ممکن است او اعتبار ابزار «تحریم» را از بین ببرد / هاوس: اروپا ترامپ را همراهی نمی‌کند، زیرا خبری از هیچ بسته دیپلماتیکی نیست / ابزارهای سایبری، دیپلماتیک و نظامی ایران برای واکنش به آمریکا را نباید دست کم گرفت

انتخابانتخاب14 ساعت قبل
فرید زکریا، تحلیلگر مشهور آمریکایی در میزگردی با حضور ریچارد هاس و ویلیام برنز درباره سیاست‌های ترامپ در قبال ایران به گفت و گو نشسته است. برنز در این میزگرد درباره تحریم‌های ترامپ علیه ایران می‌گوید ترامپ قمار از دو جهات بسیار خطرناکی کرده؛ یکی اینکه در دیپلماسی فشار، او صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست و دیگری اینکه بدون اهداف واقعگرایانه، فشار حداکثری را اعمال کرده. هاس هم معتقد است ترامپ صرفا فشار می‌آورد و خبری از دیپلماسی نیست. فرید زکریا هم یکجانبه بودن تحریم‌ها را نگران کننده می‌داند و آن را به قدرت دلار ربط می‌دهد. برنز هم در پایان درباره این نحوه فشار آمریکا می‌گوید که ممکن است در آینده کارآمدی ابزار تحریم در دیپلماسی آمریکا از بین برود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز20 ساعت قبل
دونالد ترامپ در ادامه لفاظی‌های خود علیه ایران در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: "اگر ایران جنگ می‌خواهد، این رسما پایان کارش خواهد بود. به گزارش؛ تهدید ترامپ علیه ایران بعد از این بود که وزارت کشور عراق از شلیک چند موشک کاتیوشا در نزدیکی سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد خبر داده بود. در روزهای اخیر رسانه‌های آمریکایی به نقل از مقام‌های ارشد دولتی گزارش داده‌اند که ترامپ تاکید کرده که خواهان جنگ با ایران نیست. 'ترامپ به شدت بر خطر جنگ افزوده'از سوی دیگر انتقاد دمکرات‌ها از دولت آقای ترامپ به خاطر افزایش تنش با ایران ادامه دارد. هفته پیش با افزایش شدید تنش‌ها هم آمریکا هم ایران گفتند به دنبال جنگ نیستند.

سازه‌های مرموز بتنی در خط ساحلی بریتانیا! (+تصاویر)

6+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

گزینه جذاب در لیست خرید پرسپولیس

افتصادنیوز20 ساعت قبل

مصوبات امروز نمایندگان مجلس

صدا و سیما15 ساعت قبل

ماهور الوند با موهای برق گرفته!

پارس نیوز16 ساعت قبل

شیوا خنیاگر متفاوت‌تر از همیشه

پارس نیوز17 ساعت قبل

اعمال شب پانزدهم ماه رمضان

صدا و سیما9 ساعت قبل