با سفرزون، هوشمند بگردید؛ سفر نوروزی‌ را از نو بسازید و جایزه ببرید!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. سرگرمی
با سفرزون، هوشمند بگردید؛ سفر نوروزی‌ را از نو بسازید و جایزه ببرید!

با سفرزون، هوشمند بگردید؛ سفر نوروزی‌ را از نو بسازید و جایزه ببرید!

الفخبرگزاری الف |

سفر نوروزی فرصتی است برای مسافران و مشتاقان سفر تا بتوانند دل در گرو کشف جاده و گوشه و کنار پرت و دور از چشم بین شهری یا استانی اوقاتی خوش را سپری کنند. سفرزون با هدف تقویت گردشگری داخلی امسال نیز برنامه‌های ویژه‌ای در قالب یک مسابقه نوروزگردی (ایران‌گردی) به نام «سفرتو از نو بساز» فراهم کرده است.

نوروز در پیش است تا ایرانی‌های عاشق بستن باروبندیل و زدن به جاده، بار دیگر به قصد رفتن به سفر نوروزی یا دیدار عزیزان، اقوام، خانواده و تجربه‌های نو و ناشناخته، خود را آماده کنند! سفرهای نوروزی‌ که انگار مزه‌اش تنها به همین «سفر رفتن با ماشین یا وسیله‌ی نقلی شخصی خود ماست» و لذتش هم به «بودن در جاده و رانندگی و سفر در کنار خیل عظیم هموطنان» نونوار شده‌ی نوروزی‌! به همین خاطر است که این‌روزها کمتر ایرانی‌ را می‌توان سراغ گرفت که به فکر برنامه‌ی سفر نوروزی‌اش نیافتد و برای اجرای آن، به کندوکاو و پرس‌و‌جو مشغول نباشد!

با سفرزون، هوشمند بگردید؛ سفر نوروزی‌ را از نو بسازید و جایزه ببرید! - 3

سفر نوروزی، فرصتی برای کشف ناشناخته‌های جاده‌ها و دیدنی‌های پنهان ایران زیبا

سفر نوروزی مثل یک‌جور توفیق اجباری می‌ماند که در طی آن، مسافران پر انرژی و مشتاق جاده‌ها، در کنار اشتیاق‌شان برای رسیدن به مقصد مورد نظرشان، دل در گرو کشف جاده‌ها و گوشه و کنارهای پرت و دور از چشم بین شهری یا استانی نیز می‌بندند. یعنی یک‌جورهایی ایرانی‌ها، با یک تیر (یا بهتر گفته شود یک سفر) چند نشان و جای دیدنی مختلف (و بعضا جاهای دیدنی چند شهر یا استان کشور) را در ایام تعطیلات نوروزی با هم می‌بینند و سیاحت می‌کنند. بر این اساس شاید بیراه نباشد اگر به سفر نوروزی «شاه سفر» ایرانی‌ها گفته شود، یعنی سفری که در دل خود چندین سفر کوچک و سیاحت مختلف را در بر دارد. فرصتی برای کشف جزییات و حواشی مسیر و راه تا خود مقصد و جاذبه‌های آن!

با سفرزون، هوشمند بگردید؛ سفر نوروزی‌ را از نو بسازید و جایزه ببرید! - 6

کمپین نوروزی سفرزون، پر از جایزه و کاملا رایگان!

برند دانش‌بنیان سفرزون با هدف تقویت توان گردشگری داخلی و درآمدزایی پایدار برای فعالان حقیقی و حقوقی مرتبط این صنعت آغاز کرده است و در نظر دارد تا در تعطیلات پر طراوت نوروزی و برای شیرین‌تر شدن این آیین چندین هزار ساله‌ی اصیل ایرانی، در قالب طراحی یک مسابقه‌ی نوروزگردی (ایران‌گردی) به نام «سفرتو از نو بساز» و با همکاری تنی چند از «فعالان حوزه‌ی گردشگری دیجیتال کشور در شبکه‌های اجتماعی»، به آن دسته از کاربران و مسافرانی که از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۷ تا ۱۷ فروردین ۹۸ در یکی از تیم‌های «سفرسازی سفرزون» شرکت کرده‌اند، و ضمن ثبت نام در وب‌سایت یا دریافت اپلیکیشن «سفرزون» و از امکانات آن جهت «دریافت و طراحی برنامه‌های رایگان ایران گردی» استفاده کرده‌اند، جوایز نفیسی را تحت عنوان کمک هزینه‌ی سفر، به سه تیم برگزیده‌ی دارای بیشترین امتیاز، اعطا کند. علاقه‌مندان جهت دریافت توضیحات بیشتر می‌توانند به اینجا مراجعه کنند.

پروژه‌ی دانش‌بنیان سفرزون با هدف اصلی «ایجاد شهامت و انگیزه‌ی سفر» و با فراهم ساختن بستر مناسب برای تجربه‌ی «گردشگری هوشمند و تعاملی» و همچنین ارائه‌ی پیشنهادات مقرون به‌صرفه‌ی مرتبط با حوزه‌ی گردشگری و برنامه‌ریزی اوقات فراغت، ایجاد شده است. پلتفرم هوشمند و تعاملی برنامه‌ریز سفرزون از امکانات بسیار زیادی برخوردار است که برخی از این امکانات در نوع خود، جزء نخستین‌ ابداعات در زمینه‌ی گردشگری دیجیتال و هوشمند کشور به حساب می‌آیند.

سفرزون چیست و چه کاربردی دارد؟

پروژه و پلتفرم سفرزون، از چهار بخش اصلی تشکیل یافته است:

بخش موتور هوشمند برنامه ریز سفر و گردشگری سفرزون (که امکان طراحی برنامه‌ی سفر کاربران را به دو صورت انتخاب هوشمند، یعنی به انتخاب هوش مصنوعی سفرزون، و انتخاب دستی یعنی طراحی برنامه با انتخاب شخص کاربر را داراست!)

بخش پاتوق سفرزون که قابلیت به اشتراک گذاری نظرات تخصصی و پیشنهادات حرفه‌ای کاربران در بستر سفرزون جهت ایجاد تعامل و نقد و بررسی را دارد. (پاتوق سفرزون بستری امروزی است که قابلیت‌هایی چون برقراری تعامل با راهنمایان (یا همان تورلیدرها)، متخصصان و حرفه‌ای‌های گردشگری کشور را دارا است و در راستای تقویت بسترهای ارتباطاتی و سهولت فضای همفکری چندجانبه، جهت دریافت نقد و بررسی برنامه‌های سفر دیگر سفرزونی‌ها، طراحی شده است.)

بخش دریافت خدمات بلیط و رزرواسیون (که جهت رفاه بیشتر کاربران و پاسخگویی همه‌جانبه -۳۶۰ درجه- به خواسته‌های مسافران در زمینه‌ی خرید به صرفه‌ی بلیط‌های هواپیمای داخلی و خارجی، تورهای داخلی و خارجی، رزرو هتل‌های داخلی و خارجی، بلیط اتوبوس و بلیط قطار است)

بخش درآمدزایی مخصوص راهنمایان حرفه‌ای گردشگری و برگزارکنندگان تور و اقامتگاه‌های بوم‌گردی (در این قسمت از پلتفرم سفرزون، کلیه راهنمایان حرفه‌ای گردشگری کشور و صاحبان کسب و کارهای مرتبط با صنعت گردشگری و اوقات فراغت می‌توانند با ثبت‌نام و ارسال مدارک مربوطه جهت تایید صلاحیت، با ثبت حساب کاربری رسمی خود در سفرزون، تمامی خدمات فروشی و قابل ارائه‌ی خود را به اشتراک دیگر کاربران قرار دهند و از طریق این بستر، برای پکیج‌های خدماتی خود بازاریابی کنند و از دیگر امکانات این بستر، بهره‌مند شوند.)

مزیت‌های سفرزون در قیاس با سایر اپلیکیشن‌ها و برندهای حوزه‌ی گردشگری دیجیتال کشور

سفرزون اولین برنامه‌ریز هوشمند گردشگری و اوقات فراغت کشور است که نه تنها به کاربران امکان «ثبت نام و داشتن حساب کاربری مختص خود» را ارائه می‌دهد، که در عین حال با توجه به الگوریتم پیشرفته‌ی ابداعی و «هوشمند» خود، قادر به ارائه‌ی «بی نهایت برنامه‌ی رایگان سفرگردی و گردشگری» را نیز دارد و به تمامی مسافرانی که اطلاع چندانی از جاذبه‌های گردشگری موجود در جای جای کشور پهناور ندارند، به آسانی و در چند ثانیه، امکان دریافت «برنامه‌ی زمان‌بندی شده‌ سفر» شان را تنها با پرکردن چند سوال ساده و درج تعداد روزهای اقامت‌شان، را نیز ارائه می‌دهد.

در کنار این ابداع منحصر به فرد و خدمت یگانه‌ی سفرزون، کاربران همچنین با استفاده از سفرزون، قادر به برخورداری از امکانات زیر نیز هستند:

۱ – امکان دریافت بی نهایت برنامه‌ی رایگان سفرگردی داخلی و خارجی

۲- امکان ویرایش و شخصی سازی برنامه‌های سفری بر اساس سلیقه و ذائقه‌ی کاربران

۳- امکان افزودن جاذبه و عکس از جاذبه‌های دیدنی توسط کاربر (کاملا تعاملی و دوسویه)

امکان آدرس یابی نقطه به نقطه یا تمام برنامه‌ی سفر و جاذبه‌های آن بر روی بستر نقشه‌ی گوگل (شبیه به اپلیکیشن‌های معتبر مسیریابی)

امکان کسب امتیاز و شرکت در لیگ‌های چندگانه‌ی سفرزون بر اساس تعداد فعالیت‌های کاربر در بستر سفرزون و شرکت در قرعه‌کشی‌های گوناگون در پایان هر ماه.

امکان ثبت حساب کاربری تجاری برای فعالان حقیقی یا حقوقی و همچنین راهنمایان گردشگری کشور، جهت برخورداری از فضای فروش اختصاصی در پلتفرم مارکت سفرزون و بازاریابی و فروش مستقیم محصولات و خدمات مرتبط خود به کاربران حقیقی دوستدار سفر و خدمات مربوطه

سفرزون ضمن آرزوی سالی پربار و سرشار از خیر و شادی برای تمام هموطنان، از همه علاقه‌مندان دعوت می‌کند برای دریافت اپلیکیشن سفرزون یا مراجعه به وب‌سایت رسمی آن و شرکت در کمپین نوروزی #سفرتوازنوبساز، اینجا را کلیک کنند!

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سفر، سفرزون، گردشگری و نوروز از تلگرام

🔵 «خانواده‌ها به خاطر گرانی‌های اخیر تمایلی به مسافرت ندارند»

رئیس فراکسیون گردشگری مجلس گفته است: «گرانی‌های چند ماه گذشته بیشترین صدمه را به حوزه گردشگری تحمیل کرده است زیرا خانواده‌ها تمایلی برای رفتن به مسافرت ندارند.»

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، جبار کوچکی، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس، با اشاره به نزدیکی ایام نوروز و انتقاد از دولت که به اعتقاد او در حوزه گردشگری «بی‌برنامه» عمل کرده می‌گوید: «با توجه به بیکاری جوانان و ظرفیت بسیار بالای کشور در بحث گردشگری و جذب گردشگر داخلی و خارجی، می‌توان با انجام اقداماتی درست، علاوه بر افزایش گردشگر در کشور، از میزان بیکاری جوانان کاهش داد که این اقدامات عزم جدی دولت را می‌طلبد.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲HlMVhH


🔻وزیر ارتباطات با انتشار این تصاویر در اینستاگرام نوشت:

🔹پارسال از شرکت‌های ارتباطاتی خواستم هزینه هدایای نوروز را صرف زلزله زدگان کنند.

🔹 امسال نیز بیایید به‌جای خرید هدایا برای مدیران دستگاه‌ها یا تبلیغات، امکانات حداقلی را برای روستای بی‌نظیر گردشگری ⁧ درک⁩ فراهم کنیم تا اقتصاد مردم عزیز آن‌جا رونق گیرد و به درک رفتن یک سفر جذاب شود!


سهم توریسم از اقتصاد ۲۰۱۸

💠شورای جهانی سفر و گردشگری، اثرات بخش سفر و گردشگری را بر اقتصاد و اشتغال جهان اندازه‌گیری کرده است.

💠بر اساس یافته‌های این گزارش، بخش سفر و گردشگری سهمی ۱۰٫۴ درصدی از تولید ناخالص داخلی جهان در ۲۰۱۸ داشته و بیش از ۳۱۹ میلیون شغل معادل ۱۰ درصد از کل اشتغال جهان، در این سال به واسطه این بخش ایجاد شده است.

💠در همین حال، افزایش مداوم شمار خانوار طبقه متوسط و رشد قابل‌توجه مخارج جهانی مصرف‌کنندگان، بار دیگر کمک کرد تا رشد این بخش با رسیدن به سطح ۳٫۹ درصد، از رشد اقتصادی جهان برای هشتمین سال پیاپی پیشی بگیرد.

دنیای اقتصاد


مراکز اقامتی تهران در نوروز ۵۰ درصد تخفیف می‌دهند

معاون گردشگری استان تهران:

بر اساس اعلام آمادگی بخش خصوصی، به منظور جذب مسافران نوروزی، مراکز اقامتی تهران به مسافران نوروزی ۵۰ درصد تخفیف می‌دهند.


مراکز اقامتی در نوروز افزایش قیمت ندارند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نظارت بر قیمت مراکز اقامتی خبر داد و گفت: نوروز امسال هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت. /ایرنا


تعطیلات نوروز کجا بریم؟

بخش (۱)

۱_ #دریاچه_شورمست، تنها دریاچه طبیعی شهرستان #سواد_کوه که وسعت آن ۱۵ هزار متر مربع و عمق آن ۵ متر است. این دریاچه در ۵٫۵ کیلومتری شهرپل سفید واقع شده‌است

🔹 دریاچهٔ طبیعی شهرستان سوادکوه، در ۶ کیلومتری #غرب شهر #پل&سفید و در ارتفاعات مشرف به این شهر در مجاورت #روستای_شورمست واقع شده‌است

پ. ن: کانال مازندران خبر در نظر دارد تا قبل از آغاز تعطیلات نوروز ٩٨ جاذبه‌های گردشگری مازندران را در بخش‌ها و شهرهای مختلف استان سرسبز مازندران را به هموطنان عزیز معرفی نماید

معرفی جاذبه‌های گردشگری به دیگران 👇


در ادامه بخوانید

پارس نیوزپارس نیوز1 ساعت قبل
پارس نیوز، به گزارششهاب جعفرنژاد گفت: چن تا سوال برای من پیش اومد، اول اینکه اگه پشت در پارکینگ موندین خب زنگ بزنین سرایدار، الان استوری گذاشتین که مردم بیان سرایدارتونو پیدا کنن؟ یا ریموت درو ببرید نزدیک‌ترین ریموت سازی محل و مشکلو حل کنید،.. بعد اینکه مشکل گرمایشی دارین؟ مردم بیان کمک ینی؟ خب اینو باید توی ساختمون جلسه بذارین حلش کنین، جاش تو ساختمونه نه تو استوری.. ‌بعد هم شما از این به بعد خواستین استوری‌های اینچنینی بذارین یه هشتگ پولدارا هم کنارش بزنین مثل به علاوه هجده که وقت اون بنده خداهایی که این روزا قدرت اجاره هم ندارن گرفته نشه … در پایان اینکه سطح دغدغه هاتون فقط. ‌‌ و اینکه من خیلی معذرت می‌خوام از برجتون راضی نیستین …ایشالا برجای بعدی
رکنارکنا1 روز قبل
ابتدا پیاز رو رنده کرده و آبش رو بگیرین حالا گوشت چرخی، نمک و فلفل رو بهش اضافه کنین. حالا سیب زمینی، هویج و کرفس رو به رب تفت داده اضافه کنین و سبزیجات رو حدود ۵ دقیقه با رب تفت بدین. سیب زمینی رو درشت‌تر و هویج و کرفس رو ریزتر خرد کنین، چون سیب زمینی زودتر از کرفس و هویج میپزه و در صورت ریز بودن وا میره. حالا حدود دو لیوان آب به مواد اضافه کنین و اجازه بدین تا سبزیجات بپزن. برای خوش طعم‌تر شدن خوراکتون میتونین به جای نمک از نصف تا یک قرص طعم دهنده گوشت استفاده کنین.
رکنارکنا1 روز قبل
کیک شکلاتی بدون آرد بله دقیقا این کیک بدون آرد درست می‌شود و اصلا هم پف خود را از دست نخواهد داد. این کیک بسیار مغذی، خوشمزه و پر شکلات است، بافتی شبیه به براونی دارد و به سرعت در دهان ذوب می‌شود. اگر هم دوست عزیزی دارید که مبتلا به سلیاک است می‌توانید این کیک را پخته و با عشق به وی هدیه کنید. چگونه گاناش شکلات درست کنیم؟ این کیک واقعا کامل و بدون نقص است، اما اگر بخواهید روی آن را تزئین کنید می‌توانید روی آن گاناش شکلات بریزید و یا به صورت یک لایه صاف بریزید. بگذارید کمی خنک شود سپس روی کیک بریزید یا کاملا به صورت صاف و یکدست روی سطح کیک بگسترانید.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
به گزارش رای الیوم نوشت: برای نخستین بار در تاریخ حضور ناوگان پنجم آمریکا در خلیج فارس ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن جرات نکرد وارد آبهای خلیج فارس شود و شاید علت آن ترس پنتاگون از جدیت تهدیدهای ایران درباره غرق کردن این ناو هواپیما بر در صورت بروز جنگ باشد. ناو هواپیما بر آبراهام لینکلن نیروهای آمریکایی در قطر و بحرین را بدون حفاظت نظامی قوی رها می‌کند و چنین امری نخستین بار در تاریخ ناوگان پنجم آمریکا اتفاق افتاد. اظهارات روز گذشته یک مقام نظامی ایران سبب افزایش نگرانی شد. برخلاف برخی تحلیلهای عربی که ایران را به مبالغه درباره پیشرفته بودن و دقت سلاحی که تولید می‌کند, متهم کردند از زمانی که حزب الله ناو اسرائیلی را در آبهای مدیترانه طی جنگ ژوئیه ۲۰۰۶ هدف قرار داد, پنتاگون پیشرفت ایران را جدی می‌گیرد. به ویژه که جنگ ژوئیه، سیزده سال پیش اتفاق افتاد و اکنون این موشکها و راکتها به شیوه حیرت آوری پیشرفته شده‌اند.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ دو هفته پیش رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به پایان رسید و علیرضا حهانبخش و هم تیمی هایش در برایتون بقای خودشان در لیگ سطح اول را جشن گرفتند. جهانبخش و دیگر هم تیمی هایش فصل بعدی هم فرصت درخشش در جزیره را دارند. علیرضا هم بعد از پایان فصل تصمیم بازگشت به ایران گرفته و در حال حاضر در کشور خودش برای گذراندن دوران تعطیلات حضور دارد. جهانبخش با شروع دور جدید تمرینات برایتون دوباره به انگلیس برخواهد گشت.

نظرها

اخبار بیشتر