1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
سال ۹۸ مسئله جدیدی که شرایط را سخت‌تر کند، نخواهیم داشت

سال ۹۸ مسئله جدیدی که شرایط را سخت‌تر کند، نخواهیم داشت

خبرگزاری مهر |
بندرعباس - وزیر کشور گفت: در سال ۹۸ مسئله جدیدی که بتواند شرایط را سخت تر کند، نخواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از استانداری هرمزگان، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور در نشست صمیمی با علما و روحانیت استان هرمزگان با تاکید بر اینکه باید بابت وجود نعمت جمهوری اسلامی شکرگزار خداوند متعال باشیم، عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران نظامی مبتنی بر آموزه‌های دین مبین اسلام است و تشکیل این نظام مصداق واقعی پیروزی حق بر باطل محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: هر کدام از ما باید در طول عمر خود در راستای محقق شدن اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تلاش کنیم.

وزیر کشور در ادامه با اشاره به رخدادهای سال‌های ۹۶ و ۹۷ در کشور، بیان کرد: در دی ماه سال ۹۶ با یکسری اغتشاشات و ناآرامی‌ها مواجه شدیم که این امر موجب شد غرب به ویژه آمریکا تحلیل نادرستی از شرایط کشور ما پیدا کند.

دکتر رحمانی فضلی اضافه کرد: آنها به این نتیجه رسیدند که باید نارضایتی‌ها و اختلافات را در کشور ما تشدید کنند و حتی سلطنت طلب‌ها و منافقین دور هم جمع شدند.

وی گفت: رئیس جمهور آمریکا نیز با بی عقلی تمام به توافق بین المللی برجام پشت کرد و از آن خارج شد و تمام فکر آنها این بود که با این اقدامات اتفاقی در کشور ما رخ دهد.

وزیر کشور در همین راستا اضافه کرد: با این وجود مردم ما در یوم الله ۱۳ آبان یکپارچه علیه آمریکا به خیابان‌ها آمدند و در ۲۲ بهمن سال جاری نیز با شکوه‌تر از گذشته و با حضور گسترده مردم، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را جشن گرفتیم.

دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه در سال ۹۷ دشمن شدیدترین تحریم‌ها را برای ایجاد نارضایتی در کشور اعمال کرد، اظهار داشت: اما مردم ما با اقتدار در برابر این تحریم‌ها استقامت داشتند و مقام معظم رهبری نیز ساختارهای جدیدی را برای عبور موفق از این مرحله ایجاد نمودند و همه مسئولان قوا برای تلاش مضاعف پای کار آمدند.

وی خاطرنشان کرد: امروز که در انتهای سال ۹۷ هستیم می‌بینیم که اقدامات دشمنان به ویژه آمریکا نتیجه‌ای نداشته و آمریکا از درون دچار اختلافات بسیار است، با اروپا، چین و روسیه نیز مشکلات بسیاری دارد و در منطقه نیز دچار شکست‌های بسیاری شده است.

وزیر کشور گفت: در شرایط امروز لطف خداوند متعال به کشور ما در استقامت ملت ایران و درایت مقام معظم رهبری تجلی یافته است و در شرایط کنونی، دنیا در مسائل مختلف، دنیا حق را به ایران می‌دهد.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

دکتر رحمانی فضلی با تأکید بر اینکه قطعا در سال ۹۸ شرایط سخت‌تر از سال ۹۷ نخواهد بود، بیان داشت: دشمنان هر کاری را که می‌توانستند در سال ۹۷ علیه کشور ما انجام دادند و این شرایط موجب شد که وحدت، انسجام و همدلی عملی در راستای مقابله با اقدامات دشمن در کشور ایجاد شود و با هدایت‌های مقام معظم رهبری، تدابیر دولت و تلاش مسئولان و همراهی و مقاومت مردم توانستیم این مقطع را پشت سر بگذاریم.

وی افزود: در سال ۹۸ مسئله جدیدی که بتواند شرایط را سخت‌تر کند، نخواهیم داشت.

وزیر کشور با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۸ تصریح کرد: در طول ۴۰ سال گذشته، انتخابات همواره در کشور ما موجب انسجام، وحدت و نشاط سیاسی بوده است و در سال ۹۸ نیز چنین خواهد شد و مردم به طور همه جانبه برای صیانت از مهمترین دستاورد سیاسی کشور یعنی استقلال ایران اسلامی در انتخابات حضور خواهند یافت.

وی ادامه داد: مردم ما همواره در طول ۴۰ سال گذشته راه خود را در مقاطع مختلف به خوبی یافته‌اند.

وزیر کشور با اشاره به توطئه دشمنان برای اسلام هراسی در دنیا، خاطرنشان کرد: با حمایت مالی و اطلاعاتی گسترده آمریکا و رژیم صهیونیستی جریانات تکفیری در منطقه ایجاد شد تا ذهنیت مردم دنیا نسبت به دین اسلام مخدوش شود اما علمای جهان اسلام، تکفیر و خشونت را محکوم نمودند و این توطئه دشمن نیز ناکام ماند.

دکتر رحمانی فضلی گفت: باید توجه داشته باشیم که کلام ما موجب تقویت اسلام، نظام جمهوری اسلامی و امید در میان مردم کشور شود و قدردان نعمت بزرگ جمهوری اسلامی ایران باشیم.

وزیر کشور در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در دوره اخیر، روند خوبی در راستای توسعه، پیشرفت و سرمایه گذاری‌های بزرگ در استان هرمزگان شکل گرفته است، اظهار داشت: ما نیز در مرکز کشور به طور جدی پیگیر امورات این استان و رفع مسائل و مشکلات آن هستیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با عبدالرضا رحمانی فضلی، وزارت کشور و استانداری هرمزگان از تلگرام

‍‍ ‍‍ #خبر_از_زنان

🔺برای نخستین بار در هرمزگان یک بانوی هرمزگانی معاون استاندار شد. استاندار هرمزگان که تاکید زیادی بر اجرای قانون بکارگیری زنان در پستهای مدیریتی دارد با صدور حکمی، نازنین شیبانی تذرجی را با حفظ سمت مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری هرمزگان؛ به عنوان سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری هرمزگان منصوب کرد تا پیشدار سایر دستگاه‌های اجرایی شود.

نازنین شیبانی، متولد سال ١٣٦٦، کارشناس ارشد مدیریت مالی و دانشجوی دکترای مدیریت دولتی است.

🔺پاپ فرانسیس در بازگشت از ابوظبی برای نخستین بار درباره یکی از جنجالی‌ترین «اتهامات» به کلیسای کاتولیک ابراز نظر کرد. رهبر کاتولیک‌های جهان در یک نشست خبری در هواپیما در راه بازگشت به رم گفت: «سوء‌استفاده جنسی از راهبه‌ها توسط کیش‌ها و اسقف‌ها صورت گرفته است.» پاپ فرانسیس افزود: «فکر می‌کنم که این کار هم‌چنان ادامه دارد.» پاپ آزار و اذیت زنان را مشکلی عمومی در جامعه خواند و از آن به عنوان معضلی فرهنگی یاد کرد. او تصریح کرد که در برخی مناطق این آزار و اذیت آنچنان شدید بوده که برخی زنان به خودکشی دست زده‌اند.

🎥👇🏻و در پایان نیز ویدیویی ببینید از دوریس رایزینگر واگنر. زمانی که او راهبه بود، توسط یک کشیش مورد تجاوز قرار گرفت. او حالا دین‌شناس کاتولیک است و کتابی را نیز در مورد تجربه‌اش منتشر و زنان دیگر را تشویق کرده تا قدم پیش گذاشته و از آزارها و تجاوز‌های جنسی کشیش‌ها بگویند. /دویچه وله

با زنان امروز همراه باشید.

‏Telegram: @zanan_emrooz

‏Instagram: zananemrooz

‏www. zananemrooz. com


#خبر_از_زنان

🔺در نهایت فیفا تصمیم گرفت برای لغو ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها مهلت قانونی تعیین کند. یکی از کارشناسان هیئت مشاور حقوق بشری فیفا در این باره گفت: «فیفا باید به صراحت عمل کند و برای فدراسیون ایران جدول زمان‌بندی شده‌ای تعیین کند و هشدار بدهد که در غیر این صورت برای این کشور محدودیت‌هایی را به وجود می‌آورد.» نزدیک به چهل سال است که از زنان اجازه ورود به ورزشگاه را ندارند.

🔺فاطمه حسینی، نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی در ارتباط با موانع حضور زنان در ورزشگاه‌ها اظهار داشت: برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها منع قانونی وجود ندارد بنابراین مجلس به عنوان قانون‌گذار تکلیفی ندارد. در این زمینه مسئله اجرا و نظارت مطرح است که همچنان در مجلس پیگیری می‌شود.

وی افزود موانع حضور زنان در ورزشگاه را از مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان پیگیری کریدم که در جواب گفت مخالفتی با حضور زنان در ورزشگاه ندارد اما مشکل، مخالفت نیروی انتظامی است. همین موضوع از عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور هم سوال شد و وی نیز ادعا کرد که از سوی وزارت کشور ممانعتی برای حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود ندارد.

◾️برناردو برتولوچی کارگردان سرشناس ایتالیایی دیروز در سن ۷۷ سالگی درگذشت. کارگردانی که آثار مهمی را خلق کرد و یکی از فیلم‌های او بسیار جنجال برانگیز شد.

سکانسی در فیلم «آخرین تانگو در پاریس» که در آن شخصیتی که نقشش را مارلون براندو بازی می‌کند به دختر جوانی که تازه با او در پاریس آشنا شده (با بازی ماریا اشنایدر) تجاوز می‌کند. ویدئویی در سال ۲۰۱۳ منتشر شد که در سال ۲۰۱۶ دوباره مطرح و خبرساز شد. در این ویدیو برناردو برتولوچی، کارگردان فیلم، اعتراف می‌کند که قبلا جزییات این صحنه و این که چه چیز واقعا قرار است اتفاق بیافتد را به بازیگر زن فیلم (که در آن موقع نوزده سال داشت، در حالی که براندو از او سی سال بزرگ‌تر بود) اطلاع نداده بود تا به آن شوک، شرم و انزجاری دست یابد که واقعی به نظر برسد. این ویدیو واکنش‌های خشمگینانه را در به خصوص از سوی زنان در پی داشت.

اخبار را از طریق کانال زنان امروز دنبال کنید.

‏www. zananemrooz. com


🔸۷ رسانه‌ از شکایت ریاست‌جمهوری و وزارت کشور تبرئه شدند

🔴 مدیران مسئول ۷ خبرگزاری و روزنامه منتقد دولت (کیهان، جوان، همشهری و مدیران عامل خبرگزاری‌های فارس، تسنیم، مهر و سایت رجانیوز) از شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و وزارت کشور مبنی بر اینکه رسانه‌های مذکور دارای بودجه دولتی هستند و در ایام انتخابات له یا علیه نامزد خاص فعالیت کرده‌اند، تبرئه شدند. /فارس


۷ رسانه‌ از شکایت ریاست‌جمهوری و وزارت کشور تبرئه شدند

🔹مدیران مسئول ۷ خبرگزاری و روزنامه (کیهان، جوان، همشهری و مدیران عامل خبرگزاری‌های فارس، تسنیم، مهر و سایت رجانیوز) از شکایت نهاد ریاست‌جمهوری و وزارت کشور مبنی بر اینکه رسانه‌های مذکور دارای بودجه دولتی هستند و در ایام انتخابات له یا علیه نامزد خاص فعالیت کرده‌اند، تبرئه شدند/فارس


🔶 ۷۷ درصد فرمانداران از بدنه کارشناسی وزارت کشور انتخاب شدند/ کادرسازی همچنان در دستور کار وزارت کشور در سال ۹۸

سامانی، سخنگوی وزارت کشور:

🔹 عدم توجه به بدنه کارشناسی و تخصصی وزارت کشور در دوره‌های گذشته یکی از آسیب‌های جدی در این وزارتخانه بود که با دستور وزیر کشور رفع این آسیب از سال ۹۲ در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت.

🔹 در این دوره از تعداد ۴۳۱ فرمانداری در کشور تعداد ۳۳۴ فرماندار از کارشناسان و نیروهای کادر وزارت کشور استفاده شده است که نشان می‌دهد سهم کارشناسان این وزارتخانه در مناصب فرمانداری به ۷۷ درصد افزایش یافته است.

🔹 بر اساس سیاست کادرسازی در وزارت کشور تعداد ۱۵۵ نفر در دولت دوازدهم بر اساس شایستگی برای نخستین بار به عنوان فرماندار منصوب شده‌اند که این افراد می‌توانند با بهره گیرى از تجربیات خدمت خود، در آینده ارتقا یافته و در جایگاه معاون استاندار و استاندار ادامه فعالیت دهند.


🔻 شهردار اهواز علیرغم بازنشستگی همچنان در سمت خود باقی است

🔹 علیرغم صدورنامه عدم تمدید حکم شهردار اهواز از سوی وزارت کشور، کتانباف، رئیس پیشین سازمان بازرسی شهرداری تهران در دوره قالیباف و شهردار کنونی اهواز همچنان بر صندلی خود تکیه زده است.

🔹 مدافعان حضور کتانباف استدلال می‌کنند که وی به دلیل عدم دریافت حکم بازنشستگی و تمدید حکم فعالیت وی توسط سپاه پاسداران بازنشسته نیست این درحالی است که با تصویب قانون ممنوعیت به کار گیری بازنشستگان شورای شهر اهواز از وزارت کشور پیرامون وضعیت او استعلام کرد و وزارت کشور نیز نامه عدم تمدید حکم شهردار اهواز را صادر میکند.


نظرها

در ادامه بخوانید

افزایش حقوق‌ها

همشهریهمشهری1 روز قبل

توضیحات روحانی درباره افزایش حقوق سال ۹۸

مهرمهر1 روز قبل

فیلم | روش عجیب و تماشایی بومیان نیوزیلند برای هم‌دردی با مسلمانان!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
وی هفته گذشته نیز بنیامین نتانیاهو نخست ‌وزیر رژیم صهیونیستی را 'قاتل کودکان فلسطینی خوانده و خطاب به وی گفته بود: ای نتانیاهو! اردوغان در نشستی در آنکارا در واکنش به سخنان اخیر نخست‌ وزیر رژیم صهیونیستی که اردوغان را ظالم و دیکتاتور خوانده بود، گفت: نیازی نداریم که نتانیاهو به ما درس بدهد، به خوبی می‌دانیم که او ظالم و 'قاتل کودکان فلسطینی' است. اردوغان پیشتر نیز در جدال لفظی با نتانیاهو، وی را 'صدای ظالمان' و سمبل 'تروریسم دولتی' خوانده بود. ابراهیم کالین سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه نیز در واکنش به سخنان نتانیاهو علیه اردوغان، گفت: دولت آپارتاید اسرائیل به رهبری بنیامین نتانیاهو فلسطینیان را در خاک خود زندانی کرده است. سرزمین‌های اشغالی از هفته گذشته و به دنبال از سرگیری تجاوزهای رژیم صهیونیستی و بمباران مناطق مختلف غزه توسط جنگنده‌های این رژیم بحرانی است.

عکس/ تشییع پیکر شاهزاده خانم عربستانی

8+
انتخابانتخاب1 روز قبل
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل1 نظر
افکارنیوز، به گزارشنیروهای مبارز یمنی اعلام کردند اگر ائتلاف سعودی اجرای توافق صلح سازمان ملل در بندر حدیده را نقض کند، آمادگی هدف‌ قراردادن ریاض و ابوظبیرا دارند. وی همچنین تأکید کرد ارتش و یگانهای مردمی یمن انباری از موشک را در اختیار دارند، اگر ائلاف سعودی در حدیده تنش را افزایش دهد، با دستور فرماندهی نظامی شهرهای پایتخت عربستان و امارات را هدف قرار می‌دهیم. طرف‌های درگیر در یمن اواخر آذرماه پس از چند دور مذاکره در سوئد با حضور نماینده سازمان ملل توافق‌نامه صلحی امضا کردند. آتش‌بس در بندر الحدیده و تبادل افراد زندانی بخشی از این توافق است، اما اجرای این توافق به علت نقض مکرر آن توسط نیروهای تحت حمایت ائتلاف سعودی تاکنون با آهستگی پش رفته است. بنا بر آمارهای رسمی تجاوز نظامی ائتلاف سعودی به یمن تاکنون بیش از ۱۲ هزار کشته، ده‌ها هزار زخمی و آواره‌ شدن میلیون‌ها یمنی و ویرانی زیرساخت‌های این کشور را در پی داشته است.

اخبار بیشتر