عضو شورای شهر تهران: به قید کفالت آزادم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
عضو شورای شهر تهران: به قید کفالت آزادم

عضو شورای شهر تهران: به قید کفالت آزادم

ایرناخبرگزاری ایرنا |
تهران- ایرنا- رئیس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به آخرین تحولات پرونده شکایت قالیباف شهردار پیشین تهران از وی گفت: کیفرخواست صادر شده و با قید قرار کفالت آزادم.

به گزارش ایرنا، سیدمحمود میرلوحی روز دوشنبه در نشست خبری عملکرد کمیته اقتصادی شورای شهر تهران تشریح کرد: بخاطر شکایت قالیباف به بازپرسی رفتم و مقرر شده بود که بازپرسی غیابی انجام شود که بنده با استناد به قانون گفتم که نباید بازپرسی غیابی باشد.

وی ادامه داد: نهایتا بازپرسی از من انجام شد و کیفرخواست صادر و الان با قید قرار کفالت آزادم.

به گفته میرلوحی، عضو شورا طبق قانون مکلف است که در ۶ مورد اطلاع رسانی شفاف به شهروندان کند و بنده نیز به وظیفه خود عمل کردم.

وی افزود: در مورد نابسامانی و صفاتی که به رقبای آقای روحانی دادم و همچنین در مورد اینکه صحبت هایی در خصوص مدیریت شهری قبلی داشتم محکوم شدم در حالی که اسمی از شخصی نبردم و تنها گفتم مدیریت قبل.

میرلوحی گفت که به دلیل مصاحبه هایی که انجام داده بودم سه مورد از من شکایت شده بود، گفت: یکی از شکایت‌ها به دلیل استفاده از عبارت نابسامانی در دوره گذشته مدیریت شهری و یا هزینه‌های خاص در سال آخر مدیریت شهری گذشته انجام شده است و من اسم فرد خاصی را نیاوردم.

این عضو شورا تاکید کرد که در روز دادگاه هم غفلتی انجام دادیم و کمی دیر در دادگاه حاضر شدیم و رای صادر شده بود.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی ادامه داد: آقای هاشمی رئیس شورای شهر تهران نامه‌ای نوشتند و توضیح دادند که حرفایی که بنده زدم طبق وظایفم در قانون بوده است.

میرلوحی با بیان اینکه باید همانند نمایندگان مجلس مصونیت برای اعضای شورا ایجاد شود گفت: آیا نباید بپرسیم که قضیه آقای عیسی شریفی (قائم مقام شهردار پیشین تهران) چه شد؟؟؟ چرا که منابع شهرداری در این پرونده دخیل است؛ نباید پرسید آقای چمران چطور اجازه دادید انبوه بدهی‌ها شکل بگیرد.

وی با بیان اینکه نباید به صورت شخصی به موضوع نگاه کرد، تصریح کرد: موضوعات باید گفته شود و اگر قرار بر پرداخت هزینه برای این شفاف سازی است بنده حاضرم این هزینه را بپردازم.

این عضو شورای شهر تهران همچنین گفت که ۳۵ پرونده حسابرسی از قبل مانده و نمی‌توانم بدون بررسی آنها را امضا کنم.

میرلوحی با بیان اینکه طبق قانون شوراها ارکان اداری کشور هستند، ‌ خاطرنشان کرد: براین اساس چرا رییس کمیته اقتصادی شورا نمی‌تواند بپرسد که چه بر سرمنابع آمده است.

تهرام/۹۳۴۳/۷۲۴۴//۱۳۴۸

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، شورای شهر تهران، محسن هاشمی و شهردار تهران از تلگرام

🔻محسن هاشمی: توقع مردم از رأی سال ۹۶ برآورده نشد

🔹رییس شورای شهر تهران گفت: مردم در انتخابات ۹۶، با آرایی بی سابقه و حدودا سه برابر دوره‌های قبل نمایندگان خود در شورا را انتخاب کردند اما توقعات مردم تاکنون برآورده نشده است. / مهر

جزئیات بیشتر:


🔻محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران: تاکنون نرخ طرح ترافیک در سال آینده تا ۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

🔹اگر تورم بیش از ۱۵ درصد باشد در این خصوص تصمیم‌گیری خواهد شد.

🔹مردم به دلیل ارزانی سوخت از حمل و نقل عمومی استفاده نمی‌کنند.


🔻حضور شهردار تهران در جلسه امروز شورای شهر

🔹پیروز حناچی، شهردار تهران برای ارایه لایحه بودجه در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران حاضر شد.


🔻شهردار تهران لایحه بودجه ۹۸ را قبل از روز یکشنبه به شورا ارائه کند

🔹رئیس شورای شهر تهران در تذکری به شهردار گفت: لایحه بودجه سال ۹۸، بایدحن هرچه زودتر به شورا ارائه شود و تا قبل از روز یکشنبه هفته آینده برای بررسی بهتر به شورا ارائه شود.

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران در جلسه علنی روز سه شنبه با اشاره به اینکه شورا برای بررسی بودجه به یک ماه زمان نیاز دارد، اظهار داشت: بعد از آن که لایحه بودجه به شورا ارائه شد، اعضا ۵ روز فرصت دارند نظرات خود را نسبت به لایحه ارائه کنند و بعد از آن رسیدگی به تبصره‌ها آغاز می‌شود و در مجموع برای رسیدگی به تبصره‌ها و بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها، ما حدود ۳۰ روز زمان لازم داریم اگر تا هفته آینده این لایحه به شورا ارائه نشود ما دچار مشکل می‌شویم بنابراین از شهردار تهران می‌خواهم تا قبل از جلسه روز یکشنبه، لایحه بودجه ۹۸ را به شورا ارائه کنند.

جزییات بیشتر:


🔻محسن هاشمی: منتظر آماده سازی لایحه بودجه ۹۸ هستیم

🔹رئیس شورای شهر تهران در حاشیه جلسه علنی روز یکشنبه شورا در جمع خبرنگاران گفت: شورا منتظر آماده سازی لایحه بودجه سال ۹۸ شهرداری تهران است.

🔹وی ادامه داد: از شهردار تهران توقع داریم هر چه سریعتر لایحه بودجه سال ۹۸ را به شورا ارائه کند تا ما نیز قبل از پایان بهمن ماه، این لایحه را بررسی و تصویب کنیم.

جزییات بیشتر:


برنا مدعی شد هر دو گزینه شهرداری تهران رد شدند

🔹آخوندی و حناچی نمی‌توانند شهردار تهران شوند.

🔹مراجع ذیصلاح به شورای شهر اعلام کردند آخوندی و حناچی نمی‌توانند شهردار تهران شوند و باید شورای شهر تهران به دنبال گزینه‌های دیگری برای شهرداری باشند. /برنا


در ادامه بخوانید

اظهارات مدیر عامل شهروند غیر کارشناسی است

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
سید یاسر رایگانی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: مجموعه شهروند ۲۳۰ تن برنج تقلبی موجود داشت که پیش از ورود تعزیرات ۲۰ تن از آن را با همان قیمت بالا عرضه کرده بود و وقتی تعزیرات ورود کرد با همراهی اتحادیه و بازرسان صنعت، معدن و تجارت ۸۰ تن از این برنج با قیمت مصوب (هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان) به فروش رسید. وی گفت: ۱۳۰ تن از این برنج توقیف شده است و قطعا پرونده مجموعه شهروند در تعزیرات در حال رسیدگی است و حکم آن صادر خواهد شد. رایگانی در پاسخ به سوالی درباره اظهار نظر اخیر مدیر عامل مجموعه شهروند که گفته بود ما خودمان پیش از تعزیرات به این تخلف رسیده بودیم، افزود: این اظهار نظر کارشناسی و پذیرفته شدنی نیست و طبق قانون صنفی هر شرکتی که کالایی ارائه می‌کند مسئول تضمین کیفیتی است که ادعا کرده است و فروشگاه شهروند مسئول عرضه کالا است و اینکه قبل از ورود تعزیرات ۲۰ تن از این برنج را با آن قیمت بالا به فروش رسانده است نشان می‌دهد که به صحت برنج اعتقاد داشته است. سخنگوی سازمان تعزیرات حکومتی همچنین به پرونده‌ای دیگر در خصوص کشف ۴ محموله قاچاق لوازم یدکی خودرو به ارزش ۶۰ میلیارد ریال اشاره کرد و گفت: این پرونده در اداره کل تعزیرات حکومتی استان لرستان در حال رسیدگی است. رایگانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا اظهار نظر مردم مبنی بر اینکه سازمان تعزیرات منبع درآمدی برای دولت شده و احکامش دردی را از مردم دوا نمی‌کند چه پاسخی دارید؟ گفت: سازمان تعزیرات، حکم محور است و بر اساس قانون حکم صادر می‌کند و ما در برخورد با گران فروشان و در صورت مشاهده تخلف در نوبت اول، دوم یا سوم حکم متفاوت صادر می‌کنیم و اگر روند صدور حکم، رسیدگی و استعلام در یک سال اتفاق بیفتد منجر به پلمپ و اتفاقات بعدی می‌شود، اما زمان وقوع تخلف و رسیدگی و رسیدگی مجدد در شعب تجدید نظر روند کار را کند می‌کند. وی گفت: ما هم قبول داریم که قوانین صنفی بازدارنده نیست و متخلف باید پس از اینکه در تعزیرات و مراجع قضایی و شبه قضایی محکوم شد دیگر مرتکب تخلف نشود، اما قوانین موجود کشور این نتیجه را برای ما ندارد.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از معاونت ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در بازدید از فروشگاه‌های شهروند در سطح شهر ری پیگیر حواشی اخیر مربوط به «توزیع برنج» شد. خلیل آبادی در این زمینه گفت: سلامت شهروندان و اعتماد آنان برای ما نمایندگان دارای بیشترین درجه اهمیت است و چنین موضوعاتی را با حساسیت فراوانی پیگیری می‌کنیم. وی ادامه داد: بر اساس توضیحات مدیر عامل شرکت شهروند، کوتاهی از شرکت تولید کننده بوده که البته این شرکت برندی معروف بوده و تعجب همگان را نیز در بر داشته است، اما با این وجود شرکت شهروند بر اساس دستور تعزیرات به سرعت این برنج‌ها را جمع آوری کرده و با قیمتی که تعزیرات عنوان داشته به فروش می‌رساند. خلیل آبادی افزود: گرچه چنین مسائلی نباید به وجود بیاید، اما شرایط اقتصادی سبب شده برخی از شرکت‌ها رو به سود جویی و سوءاستفاده بیاورند و لذا باید نظارت در این امر بیشتر شود. اما آنچه که مهم است میزان اعتماد شهروندان به نشان شهروند است که به نظر من این اعتماد از قبل هم بیشتر شده است. وی افزود: شهروند همواره در بحران‌ها یار شهروندان بوده همچنان که در توزیع گوشت مورد اعتماد دولت و مردم بود. این نشان تجاری با امکانات قوی در توزیع و پخش مواد غذایی در شرایط بحرانی همواره مدد رسان شهروندان بوده است. عضو شورای شهر تهران گفت: فروشگاه‌های شهروند علاوه بر توزیع و پخش مواد غذایی در ارائه کیفیت مواد غذایی نیز بسیار خوب عمل کرده‌اند و همانگونه که مشاهده شد در کمترین زمان ممکن با نشان تجاری متخلف برخورد کرده‌اند. وی در ادامه اظهار داشت: این روز‌ها می‌توان رضایت شهروندان را در میزان استقبال از فروشگاه‌های شبانه روزی شهروند دید بعلاوه پراکندگی فروشگاه‌های شهروند در سطح مناطق نیز سبب شده است شهروندان در مناطق خود دسترسی به این مجموعه داشته باشند.
صدا و سیماصدا و سیما6 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی کانون سردفتران، ذبیح اله خدائیان معاون رئیس قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در دیدار با اعضای شورای عالی سردفتری ضمن بیان این مطلب گفت: سند رسمی در جهت ایجاد آرامش و امنیت و اعتبار بخشی به عقود و قرارداد‌ها در جامعه ایجاد شده است و بنابر تأکیدات ریاست قوه قضائیه باید هرچه بیشتر در جهت ترویج و تحکیم آن اقدام نمود. وی با اشاره به اهمیت کار دفاتر اسناد رسمی در تعامل با سازمان ثبت اسناد و املاک کشور افزود: سلامت و موفقیت این دو مجموعه به هم گره خورده است و سازمان ثبت وظیفه دارد این شبکه بزرگ حقوقی را حمایت، هدایت و نظارت نماید. معاون رئیس قوه قضائیه، فرهنگ سازی و پژوهش‌های حقوقی و فقهی در باب اهمیت و اعتبار اسناد رسمی و همچنین ترویج آن در جامعه با همکاری حوزه، دانشگاه و رسانه را از وظایف مهم شورای عالی سردفتری و کانون‌های سردفتران و دفتریاران استانی برشمرد و اظهار داشت: شکی نیست که زمان زیادی از تصویب قوانین ثبتی و سردفتری و همچنین دستورالعمل‌ها و آئین نامه‌های این بخش گذشته و باید این موارد با کار کارشناسی و پژوهش، مطابق با شرایط روز مورد تجدید نظر و به روز رسانی قرار گیرند. وی الکترونیک شدن فرآیند‌های ثبتی را اقدامی متناسب با نیاز‌های امروز و آتی جامعه عنوان کرد و افزود: سازمان ثبت آمادگی دارد با تعامل و همفکری شورای عالی سردفتری کاستی‌های موجود در سامانه ثبت آنی و سایر سامانه‌های الکترونیکی ثبتی را شناسایی و در جهت ارتقا و بهبود آن تلاش نماید. در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی سردفتری ضمن تقدیر از نگاه جامع خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود و انتظارات جامعه سردفتری کشور پرداختند.
صدا و سیماصدا و سیما4 ساعت قبل
جلال ملکی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما اظهار داشت: در پی طوفان بهاری که عصر امروز در پایتخت وزید، حدود ۴۰ مورد حوادث مرتبط با درخت را شاهد بودیم که البته همه آنها مربوط به سقوط درختان نبود بلکه تعدادی از آنها مربوط به شکستن شاخه‌های بزرگ درختان و تعدادی دیگر نیز با احتمال سقوط درختان مرتبط بود. وی گفت: بیش از ۱۵ مورد نیز گزارشاتی در خصوص سقوط اشیاء به دست ما رسید مثل سقوط ورق‌های بزرگ شیروانی، افتادن سنگ نماهای ساختمان، احتمال پارگی کابل‌های برق و سقوط اجسام سنگین از ارتفاع، که در همه این موارد همکاران ما در سازمان آتش نشانی بر سر صحنه حاضر شدند و برای رفع این موارد اقدام کردند همچنین دوستان ما در سامانه ۱۳۷ و خدمات شهری شهرداری تهران نیز مشغول ایمن سازی و رفع مخاطرات احتمالی بودند. وی افزود: از شهروندان تقاضا داریم با توجه به شرایط جوی فصل بهار که به یکباره شرایط آب و هوایی دگرگون می‌شود از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر خودداری کنند به انضمام اینکه اگر اجسام سخت و سنگین در لبه بالکن یا پنجره خانه خود دارند آنها را بردارند و اگر اجسام دیگری مثل ورق شیروانی دارند که امکان باد افتادن زیر این اجسام وجود دارد آن را مهار کنند که در صورت وزش باد و طوفان شاهد حوادث کمتری باشیم. سخنگوی سازمان آتش نشانی گفت: خوشبختانه در حوادثی که به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد هیچگونه مصدومیت یا تلفات جانی گزارش نشده حتی گزارشی درخصوص خسارت وارد شدن به اتومبیل‌ها یا منازل اعلام نشده است.
ایمناایمنا10 ساعت قبل
به گزارش ایمنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو «پاون»، عبدالرسول پیشاهنگ با اشاره به تمهیدات این شرکت برای صرفه‌جویی در مصرف آب نیروگاه‌های کشور، اظهار کرد: در حال‌حاضر تنها سه تا چهار نیروگاه کشور از برج‌ مرطوب «تر» به‌منظور خنک کردن سیستم خود استفاده می‌کنند که با توجه به مشکلات کم آبی در کشور در حال طراحی برج خشک برای برخی از نیروگاه‌ها مانند واحد اصفهان هستیم.

نظرها

اخبار بیشتر