1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد

فناوری‌های روباتیک به کمک تماشاچیان المپیک توکیو می‌آیند

خبرگزاری دنیای اقتصاد |
خبرگزاری مهر : در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از فناوری‌های روباتیک برای کمک به تماشاچیان و توریست‌ها در ورزشگاه استفاده می‌شود.

برگزارکنندگان این رویداد ورزشی از روبات‌هایی رونمایی کرده‌اند که در ورزشگاه «National stadium» جدید توکیو با استفاده از ویلچر به تماشاچیان کمک می‌کنند. شرکت «تویوتا» یکی از حامیان اصلی المپیک، این روبات‌ها را ساخته است. مقامات تویوتا اعلام کرده‌اند ۱۶ «روبات پشتیبانی از انسان» در ورزشگاه «National stadium» به افراد کمک می‌کنند. همچنین پنج «روبات پشتیبانی تحویل محموله» نیز برای خدمت به تماشاچیان به کار گرفته می‌شوند. از سوی دیگر شرکت «پاناسونیک» که از حامیان بازی‌های المپیک است، نیز از «power assist suit» رونمایی کرد. این سیستم که در حقیقت شبیه یک اگزواسکلتون است هنگام بلند کردن اجسام سنگین از کمر و قسمت‌های عضلانی پشت فرد پشتیبانی می‌کند و اجازه نمی‌دهد به این قسمت‌ها از بدن انسان فشار وارد شود. به گفته این شرکت «power assist suit» در بازی‌های المپیک به توریست‌ها در حمل چمدان و جابه‌جایی بار کمک می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با المپیک، بازی، پاناسونیک، روباتیک و فناوری از تلگرام

ورزشگاه آزادی میزبان امیدها در راه صعود به المپیک

گفته می‌شود با تلاش‌های فدراسیون فوتبال و همچنین موافقت مسئولان ورزشگاه آزادی هر سه بازی تیم ملی امید در فروردین ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد؛ شاگردان کرانچار در راه صعود به المپیک ۲۰۲۰ دوم، چهارم و ششم اولین ماه سال جدید به مصاف رقبا خواهند رفت.


🔵نورافکن در حاشیه تمرین تیم امید:

🔹امیدوارم بتوانیم بعد از سال‌ها به المپیک برویم.

🔹بعد از بازی با العین به اردوی تیم امید بر می‌گردیم.

🔹ما در بازی با نساجی حضور نداریم تا ان شاالله در بازی‌های نوروزی به تیم ملی کمک کنیم.


♨️ بازدید لاریجانی (رئیس مجلس) از شرکت پاناسونیک در سفر به ژاپن

====


✅ حضور شرکتی از جنس بازار سرمایه و هوش مصنوعی در رویداد جهانی روباتیک

فدراسیون جهانی روباتیک (فیرا) و کمیته ملی روباتیک ایران با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر، هشتمین دوره جشنواره بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی را، در تاریخ ١٠ الی ١٣ اسفندماه ١٣٩٧ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار کردند.

فیرا تا به حال در کشورهای مختلفی از جمله استرالیا، برزیل، چین، فرانسه و کره­ جنوبی، تایوان، انگلیس و … به صورت سالیانه برگزار شده و هر ساله از سال ١٩٩۶ پیشرفت چشمگیری داشته است. امروزه مسابقات فیرا به عنوان فستیوال رباتیک در دنیا شناخته می‌شود.

🔗 ادامه مطلب …


نظرها

اخبار بیشتر