1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد

سهل‌انگاری عمومی سازمان‌ها برای تقویت امنیت موبایلی

خبرگزاری دنیای اقتصاد |
همکاران سیستم : بر اساس «گزارش شاخص امنیت موبایلی» از سوی شرکت مخابراتی ورایزن، سازمان‌ها با گستره‌های مختلف فعالیت در زمینه امنیت موبایلی، عدم استفاده از سیستم‌های مدیریت دستگاه‌های الکترونیکی همراه، برنامه‌های ضدویروس، برنامه‌های ضدبدافزار و به‌صورت حملات سایبری سهل‌انگاری می‌کنند. گزارش جدید بر پایه نظرسنجی صورت گرفته روی مدیران ۷۰۰ شرکت در اندازه‌های مختلف تنظیم شد و تمامی این شرکت‌ها میزبان نوعی اختلال امنیتی در بخش داده‌ها بودند و البته مهم‌ترین مشکل برای همه آنها بی‌توجهی به امنیت موبایلی بود. در این بررسی شرکت‌های IBM MaaS۳۶۰، MobileIron، Wandera و Lookout برای جمع‌آوری اطلاعات حضور داشتند.

«مت مونتگومری» مدیر مرکز راهکارهای سازمانی شرکت ورایزن گفت: «خطرات امنیت موبایلی از سال گذشته به بعد افزایش یافته است. در حالی که ما گام‌های بیشتری به سمت دستگاه‌های موبایلی برمی‌داریم، به‌صورت همزمان مشاهده می‌کنیم سیستم‌های امنیتی که در لپ‌تاپ‌ها مورد استفاده قرار می‌دادیم در این ابزارهای همراه استفاده نمی‌شوند.» بر این اساس ابزارهای سازمانی از جمله فایروال‌ها، شبکه‌های اختصاصی مجازی و سیستم‌های رمزگذاری داده نتوانسته‌اند به‌صورت گسترده در دستگاه‌های موبایلی مورد استفاده قرار گیرند. در حالی که اجرای سیاست‌های «استفاده از دستگاه‌های موبایلی شخصی» مشکلات امنیتی را در عرصه دستگاه‌های الکترونیکی همراه به‌وجود آورده است، سازمان‌ها به اندازه‌ای که برای تقویت امنیت لپ‌تاپ‌ها، دسکتاپ‌ها و شبکه‌های کاربردی خود تمرکز داشتند در این زمینه دقت ندارند تا جلوی انتشار بدافزارها، باج‌افزارها، سرقت‌های اینترنتی و عواملی از این دست را بگیرند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با سرقت، شاخص، امنیت، شرکت و موبایلی از تلگرام

🔴 وال استریت جورنال چهارشنبه ۱۵ اسفند به نقل از شرکت آمریکایی مایکروسافت گزارش کرده که هکرهای ایرانی طی دو سال گذشته ضمن نفوذ به حدود ۲۰۰ شرکت و نهاد دولتی در سراسر جهان، به آنها صدها میلیون دلار خسارت وارد کرده‌اند.

طبق این گزارش، محققان شرکت مایکروسافت گفته‌اند، هکرهای ایرانی ضمن سرقت اطلاعات محرمانه، این اطلاعات و داده‌ها را از روی شبکه پاک کرده‌اند.


آسان پرداخت رتبه اول کشور در شاخص P/B و رتبه ششم کشور در شاخص P/E در رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران را کسب کرد

بر اساس مستندات منتشر شده از سوی سازمان مدیریت صنعتی در گزارش تکمیلی رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران، IMI-۱۰۰، شرکت آسان پرداخت پرشین رتبه اول کل کشوری از نظر شاخص P/B (قیمت سهم به ارزش دفتری هر سهم را نشان می‌دهد) را با کسب نسبت ۱/۸ برای سال ۱۳۹۶ ازآن خود کرد. این شرکت رتبه ششم کشور در شاخص P/E (قیمت به ازای سود هر سهم را نشان می‌دهد که نشان دهنده نسبت قیمت به درآمد است) و رتبه ۲۱ از نظر شاخص ارزش بازار، رتبه ۲۲ در شاخص پوشش هزینه بهره و نسبت بدهی، رتبه ۴۲ در شاخص سودآوری و رتبه ۴۳ از نظر رشد سودآوری را کسب کرده است.


♨️ مطابقت کدملی با شماره همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی اجباری شد

🔹بانک مرکزی در الزامات ارائه خدمات بانکی توسط برنامک‌های همراه اعلام کرد که ارائه خدمات بانکی صرفا با تطبیق کد ملی با شماره تلفن همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی از ابتدای سال ۹۸ امکانپذیر خواهد بود.

====


♨️۳ سال زندان و ۷۴ ضربه شلاق برای سرقت مرغ

🔹رئیس دادگستری شهرستان لالی (خوزستان) در رابطه با خبر منتشره در فضای مجازی منتشره مبنی بر محکومیت فردی به دلیل مباشرت در سرقت مرغ به سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق به بیان توضیحاتی پرداخت و گفت: این حکم به صورت غیابی صادر شده و متهم در جلسه شرکت نداشته است.

====


ادعای مایکروسافت: ایرانی‌ها ۲۰۰ شرکت را هک کردند

🔹شرکت آمریکایی مایکروسافت روز چهارشنبه مدعی شد که هکر‌های ایرانی ظرف دو سال گذشته به بیش از ۲۰۰ شرکت نفوذ و به آن‌ها خسارت وارد کرده‌اند.

🔹مایکروسافت مدعی است که اسناد محرمانه این شرکت‌‎ها به سرقت رفته و اطلاعات روی سرور‌های آن‌ها پاک شده است

🔹بنا به این ادعا، حوزه فعالیت شرکت‌های هدف در صنایعی همچون نفت، گاز و ماشین‌آلات سنگین بوده است.


🔷 چشم انداز ۱۰ ریسک کوتاه مدت بزرگ جهانی در سال ۲۰۱۹ میلادی

🌀 ۱۰ ریسک کوتاه مدت بزرگ جهانی:

🔸تقابل و اصطکاک اقتصادی مابین قدرت‌های بزرگ

🔸فرسایش معاهدات و قوانین تجاری چند جانبه

🔸تقابل و اصطکاک سیاسی مابین قدرت‌های بزرگ

🔸حملات سایبری: سرقت داده‌ها و پول

🔸حملات سایبری: اختلال در عملیات و زیر ساخت‌ها

🔸خدشه به اعتماد به اتحادهای امنیت جمعی

🔸برنامه‌های ملی گرایانه و پوپولیستی

🔸اتاق‌های رسانه‌ای و اخبار جعلی

🔸قطبش سیاسی داخلی

🔸سرقت هویت شخصی

احسان سلطانی


نظرها

اخبار بیشتر