1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد

نشت ۸۰۰ میلیون داده ازیک پایگاه‌ اطلاعاتی

خبرگزاری دنیای اقتصاد |
مهر : یک پایگاه اطلاعاتی حفاظت نشده، منجر به کشف مجموعه‌ای عظیم افزون بر ۸۰۸ میلیون پست الکترونیکی شد که بسیاری از موارد افشا شده حاوی اطلاعات شخصی با جزئیات قابل شناسایی و حساس است. این پایگاه داده با نام MongoDB از چهار مجموعه مجزا از پرونده‌ها تشکیل شده است که بزرگ‌ترین آنها mailEmailDatabase نام دارد.

این مجموعه داخل سه پوشه قرار دارد و پوشه Emailrecords که شامل بیشترین رکوردها بود، حاوی نام‌خانوادگی، تاریخ تولد، ایمیل، شماره تلفن، کد پستی، آدرس، جنسیت و آدرس IP برای هر مولفه جداگانه است. با مقایسه و تطبیق بعضی رکوردهای تصادفی پایگاه داده با پایگاه داده HaveIBeenPwned از رکوردهای افشاشده، مشخص شد که این رکوردها در هیچ نشت قبلی نبوده‌اند و در نتیجه این مجموعه‌ای جدید و منحصر به فرد از داده‌ها است. در طول فرآیند اعتبارسنجی، تلاش‌شد تا صاحب نمونه موردنظر MongoDB شناسایی‌شود که در نهایت نام شرکتی پیدا شد که خدمات اعتبارسنجی ایمیل شرکتی را روی سایت خود تبلیغ می‌کرد. پیش از پیدا کردن وب‌سایت شرکت و خدمات ارائه‌شده، تصور می‌شد که پایگاه داده برای تهیه اهداف کمپین‌های اسپم استفاده می‌شود.

زیرا پایگاه داده، حساب‌های ایمیل برای ارسال ایمیل و صدها سرور SMTP، ایمیل، تله‌های هرزنامه، کلمات کلیدی که باید از آن اجتناب شود و آدرس‌های IP که باید به لیست‌سیاه اضافه شود را شامل می‌شود. در پی این کشف، این شرکت، وب‌سایت و پایگاه‌داده افشا شده‌اش را غیرفعال کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد که ۸۰۰ میلیون رکوردی که در دسترس قرار گرفته‌اند، با اطلاعات عمومی و نه اطلاعات مشتریان ساخته شده‌اند. این شرکت به سرعت اشتباه خود را تصحیح‌ کرده و اطلاعات در معرض خطر را همان روز از دور خارج‌کرد. علاوه بر صدها میلیون مورد که شامل اطلاعات شخصی با جزئیات قابل ‌شناسایی (PII) بودند، پایگاه‌داده محافظت نشده همچنین حاوی جزئیات دسترسی و لیست کاربران (۱۳۰ رکورد)، با نام و اطلاعات دسترسی به سرور FTP برای آپلود/ دانلود لیست‌های ایمیلی است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با ایمیل، تولد، جنسیت، شماره تلفن و هرزنامه از تلگرام

✅ اطلاعیه شماره ۶ یکسان سازی نرخ ارز

🔵 بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به منظور تعامل با صاحب نظران و پاسخگویی به ابهام‌ها و سوالات شهروندان محترم در خصوص تصمیم اخیر دولت و بانک مرکزی برای ثبات بخشی به بازار ارز و طرح یکسان سازی نرخ ارز، آماده دریافت سوالات، نظرها، پیشنهادها و انتقادها، از طریق راه‌های ارتباطی زیر است:

آدرس ایمیل: taknerkhi@cbi. ir

شماره تلفن: ۲۹۹۵۴۸۵۵

هموطنان عزیز می‌توانند مسئولان را از طریق راه‌های ارتباطی فوق، با ارائه دیدگاه‌های خویش یاری کنند.

https: //www. cbi. ir/showitem/۱۷۶۷۶. aspx

#یکسان_سازى_نرخ_ارز

🆔 @cbi_pr


سرویس دریافت موجودی آپ فعال شد.

برای دریافت این سرویس، تطابق کد ملی صاحب کارت بانکی و شماره تلفن همراه ضروری است که این امر از طریق سرویس نهاب میسر شده شده است.


🔴 تعلیق پروازهای کراچی

🔹طبق اعلام روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، با توجه به شرایط خاص پیش آمده و تعلیق پروازهای کراچی، از مسافران ایران ایر به مقصد کراچی درخواست میشود جهت کسب اطلاع از زمان انجام پرواز و قبل از عزیمت به فرودگاه با شماره تلفن ۰۲۱۴۶۶۲۱۸۸۸ تماس بگیرند. /فارس


♨️ مطابقت کدملی با شماره همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی اجباری شد

🔹بانک مرکزی در الزامات ارائه خدمات بانکی توسط برنامک‌های همراه اعلام کرد که ارائه خدمات بانکی صرفا با تطبیق کد ملی با شماره تلفن همراه در اپلیکیشن‌های موبایلی از ابتدای سال ۹۸ امکانپذیر خواهد بود.

====


📱 فیلترشکن سایفون؛ راهی موثر برای عبور از فیلترینگ

اگر با مشکل فیلترینگ روبروهستید، شرکت سایفون نسخه جدید فیلترشکن خود را منتشر کرده است. کافی است ایمیل جدیدی به سایفون بفرستید و از این طریق به گزارش‌های ایران و جهان در شبکه‌های اجتماعی دویچه وله دست‌ یابید.

برای عبور از فیلترینگ کافی است به آدرس ایمیل dw-w@psiphon۳. com نامه‌ای خالی بفرستید. شما نیازی به افزودن موضوع و متن در این ایمیل ندارید.

📌 در لینک زیر شیوه دانلود این نرم‌افزار را بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۱۷۳d۳&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


✳️ دریافت پیامک تخلفات رانندگی با به روز کردن شماره تلفن

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ: رانندگان برای دریافت پیامک تخلفات رانندگی با مراجعه به پلیس +۱۰ شماره تلفن خود را به روز کنند.

سردار مهماندار گفت: برخی از رانندگان شماره تلفنی در هنگام شماره گذاری ثبت نکرده‌اند و یا شماره تلفن آنها عوض شده است بنابراین در صورت ارتکاب تخلف پیامکی به آنها ارسال نمی‌شود و پس از مراجعه به اجرائیات و دریافت برگه خلافی با جریمه هایی روبرو می‌شوند که این جریمه‌ها، مبالغ قابل توجهی می‌شود و مشکلاتی را برای رانندگان ایجاد می‌کند.

@bpo۱۰


نظرها

اخبار بیشتر