سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی علیه ویندوز و اندروید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. تکنولوژی

سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی علیه ویندوز و اندروید

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
خبرآنلاین : هوآوی سیستم‌عامل انحصاری خود را توسعه می‌دهد تا در صورت لزوم آن را روی محصولات سخت‌افزاری خود پیاده کند.

«ریچارد یو» مدیر اجرایی هوآوی در مصاحبه با Die Welt افزود در صورت اعلام جنگ آمریکا علیه هوآوی و منع احتمالی صدور محصولات آمریکایی، این کمپانی دست به توسعه سیستم‌عامل انحصاری خود زده است تا به‌عنوان جایگزین ویندوز و اندروید، روی سیستم‌ها بنشیند. وی افزود سیستم‌عامل مذکور آماده است و اگر سیستم تغییر کند، بلافاصله عملیات جایگزینی بر اساس نقشه Plan B انجام خواهد شد. «ساوث چاینا مورنینگ پست» گزارش داد هوآوی از سال ۲۰۱۲ به جایگزین اندروید فکر کرده است. آن زمان آمریکا تحقیق علیه هوآوی و ZTE را شروع کرد و به تلاش خود برای توسعه سیستم‌عامل جدید تا سال ۲۰۱۶ به‌طورجدی ادامه داد. هوآوی اخیرا از دولت آمریکا به دلیل ایجاد ممنوعیت علیه محصولات شبکه‌ای این کمپانی شکایت کرده است. آمریکا همچنین اپراتورهای مخابراتی را از امضای قرارداد ۵جی با هوآوی منع کرده است.

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جنگ، دولت آمریکا، سیستم عامل، مصاحبه و ویندوز از تلگرام

💠سقوط آزاد دلار در برابر همه‌ ارزهای اصلی

⚠️ در نشست امشب فدرال رزرو آمریکا، بعد از این‌که اعلام شد رشد بهره دلار دیگر ادامه نخواهد یافت، دلار آمریکا ریزش کرد.

☝️پاول، رئیس‌کل بانک مرکزی آمریکا در این خصوص گفت:

۱⃣ کاهش رشد اقتصادی آمریکا،

۲⃣ برگزیت و

۳⃣ جنگ تجاری با چین و البته

۴⃣ کاهش قیمت نفت و افت تورم ناشی از آن و

۵⃣ تعطیلی دولت آمریکا

💡 از دلایلی است که باعث تغییر سیاست بانک مرکزی شده است.

👁‍🗨 کامودیتی


🔻فشار آمریکا بر هند برای توقف خرید نفت از دولت ونزوئلا

🔹نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا در یک مصاحبه خطاب به هند گفته است که این کشور باید خرید نفت از دولت «نیکلاس مادورو» را متوقف کند/فارس

#بین‌الملل


🔶 ترامپ مهلت وضع عوارض گمرکی چین را تمدید کرد

دونالد ترامپ با انتشار پیامی در توییتر از تمدید مهلت تعیین عوارض گمرکی جدید علیه چین خبر داده است. تمدید این مهلت از سوی دولت آمریکا به معنای پایان جنگ تجاری دو کشور نیست، اما می‌تواند مجال بیشتری برای مذاکره و گفت‌وگوی مسئولان دو کشور فراهم آورد.

در پست توییتری ترامپ، علت تمدید این مهلت «پیشرفت‌های مهم» به‌دست آمده در مذاکرات تجاری دو کشور عنوان شده است.


رینر هرش (متولد ۱۹۶۲) رهبر ارکستر، کمدین، بازیگر و نویسنده اهل انگلستان است.

این ویدیو شوخی اوست با سر و صداهای ویندوز

برگزیده‌هایی از شوخی‌های رینر هرش در اجراهای مختلف رو در یوتیوب ببینید:

https: //youtu. be/BLXwpGCn۲KQ


📝📝📝تهدید به جنگ [با ایران] نتانیاهو تصادفی‌ نبود. دولت ترامپ راه «تغییر رفتار» ایران را «تغییر رژیم» ایران می‌داند و حامی بی چون و چرای اسراییل است. در ورشو آمریکا نتانیاهو را به رهبری ائتلاف جنگ با ایران تبدیل کرد. اما گناه جنگ وحشتناک را نمی‌توان به گردن مترجمان انداخت.

✍️زیف شافت

بلومبرگ

✅چهارشنبه، پیش از افتتاح اجلاس ورشو درباره خاورمیانه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل با یک تلویزیون اسرائیلی مصاحبه کرد. او گفت که گردآمدن شصت کشور جهان از جمله کشورهای عرب، گامی مهمی به سوی «پیگیری منافع مشترک در جنگ علیه ایران» است. این ترجمه رسمی گفته نتانیاهو به زبان انگلیسی بود که توسط اداره رسانه‌های دولت اسراییل منتشر شد. اما یک ساعت بعد، این اداره، گفته‌های نتانیاهو را تصحیح کرد و با حذف واژه جنگ، آن را به «منافع مشترک در مقابله با ایران» تبدیل کرد. گفته شد که این تصحیح به علت خطای ترجمه انجام شده است. اما نتانیاهو صریحا از واژه «جنگ» استفاده کرده بود و منظورش نیز همین بود.

✅ اکنون فصل انتخابات در اسراییل است و نتانیاهو باوجود نارضایتی فرماندهان نظامی، به اعلام عمومی عملیات‌های روزانه ارتش این (رژیم) علیه ایران و هوادارانش در خاک سوریه می‌پردازد. همچنین این هفته نتانیاهو، ایران را در پاسخ به اظهار امکان حمله به اسراییل، تهدید کرد که در این صورت به کار دولت ایران پایان می‌دهد. نتانیاهو اغلب در برابر دوربین‌ها با احتیاط سخن می‌گوید. اظهار سخنان خصمانه علیه ایران به زبان عبری در داخل اسراییل، بخشی از گفتمان عادی حزب لیکود است. اما تقاضای جنگ در کنفرانسی که با شعار صلح در خاورمیانه برگزار شده، امری غیرعادی تلقی می‌شود. به همین علت این واژه حذف شد. اما معلوم شد که نیازی به این کار نبود. شاید دولت قبلی آمریکا او را وادار می‌کرد که گفته‌هایش را تصحیح کند اما دولت فعلی آن را تصدیق می‌کند. پومپیو نه تنها از اظهارنظر نتانیاهو انتقاد نکرد، بلکه حتی از جنگ‌طلبی او دفاع کرد. پومپیو در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اظهارنظر نتانیاهو گفت: «بدون مقابله با ایران نمی‌توان به صلح و ثبات در خاورمیانه دست یافت. جمهوری اسلامی عاملی مخرب در لبنان، سوریه، عراق و یمن است». دولت ترامپ موضع نزدیکی به اسراییل دارد که معتقد است تنها راه تغییر رفتار ایران، تغییر نظام آن است.

✅نام کنفرانس ورشو هر چه بود، هدف اصلی آن تشکیل یک ائتلاف برای جنگ علیه ایران بود. در ورشو، آمریکا نتانیاهو را به رهبر غیررسمی ائتلاف جنگ علیه ایران تبدیل کرد. این نقشی مخاطره‌آمیز و غیرقابل تقدیر است. چنانکه در سوریه مشخص شده، ترامپ متحدی غیرقابل پیش‌بینی و غیرقابل اعتماد است. او امروز از ایران متنفر است اما مانند کره شمالی ممکن است فردا عاشق ایران شود. در این صورت اسراییل در جبهه جنگ با ایران تنها خواهد ماند. متحدان عربی که نتانیاهو به آنها دل بسته نیز او را ترک می‌کنند و هر یک به دنبال معامله با ایران می‌روند. حتی در صورت ورود نامحتمل ترامپ به جنگ با ایران، او بازنده این جنگ خواهد بود. جنگ عراق نشان داد که دولت آمریکا بدون پشتوانه افکار عمومی نمی‌تواند پیروز جنگی در خاورمیانه باشد. وقتی اوضاع خراب شود، اسراییل به علت کشاندن آمریکا در جنگی خودخواهانه برای منافع خودش، هدف انتقاد قرار خواهد گرفت. شاید ترامپ فکر می‌کند که اسراییل به تنهایی می‌تواند در نبرد علیه ایران پیروز شود. اگر این‌طور باشد، او در اشتباه است. اسراییل می‌تواند در نبرد هوایی سوریه پیروز شود. اسراییل حتی برای حرکت به سمت مناطق محل استقرار نیروهای نزدیک به ایران مانند لبنان و غزه نیز از اراده و نیروی انسانی کافی برخوردار نیست.

✅شخصیت ایده‌آل نتانیاهو، وینستون چرچیل است و شاید اکنون خود را در موقعیتی مانند او می‌بیند. اما این نقش در قامت او نمی‌گنجد. اگر او اهداف بزرگ‌تری در سر می‌پروراند، باید قبل از اینکه دولت خودش و جهان را دچار گرفتاری وحشتناکی کند که قادر نخواهد بود تقصیر آن را به گردن مترجمانش بیندازد، بیدار شود.

@ganji_akbar


♨️ محدودیت جدید اپل فقط مختص ایران نیست

معاون وزیر ارتباطات:

🔹این موضوع تنها مختص به ایران نبوده و تغییر رویه جدید شرکت اپل برای حفظ امنیت اطلاعات و رعایت حقوق مالکیت معنوی است.

🔹اپل به دلیل افزایش نرم افزارهای کرک شده (قفل شکسته) و کپی برداری شده و نیز عدم رعایت قانون کپی رایت که به ضرر کاربران و توسعه دهندگان بوده، این تغییر رویه را در پیش گرفته است.

🔹توسعه دهندگان اپلیکیشن درحال بررسی راه حلی برای رفع این مشکل و امکان دسترسی مجدد کاربران ایرانی به اپلیکیشن‌ها روی سیستم عامل IOS هستند.

====


در ادامه بخوانید

کدام چشم ایرانی بلندپروازترین پهپاد آمریکایی را کشف کرد؟

همشهریهمشهری1 روز قبل
این رادار سه بعدی وظیفه کشف اولیه هدف را داشته و اطلاعات مورد نظر را به رادار کنترل آتش منتقل سامانه‌های تسلیحاتی منتقل می‌کند. از این رادار می‌توان در داخل ساختار یک گردان آتش باری یا به صورت یک سامانه کاشف مستقل استفاده کرد. در جریان شلیک و ساقط کردن پهپاد جاسوسی آمریکا شاهد شلیک موشک از روی یکی از پرتابگرهای فاقد رادار سامانه سوم خرداد بودیم. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴نکته جالب دیگر درباره این شکار این است که در جهان به صورت معمول برای درگیری با هر هدف هوایی دو موشک شلیک می‌شود. پهپاد مورد نظر در ارتفاع ۵۱ هزار پا، حدودا برابر با ۱۵٫۵ کیلومتر مورد اصابت موشک پرتاب شده از سامانه سوم خرداد قرار گرفت.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید

معرفی نیسان مورانو جدید ۲۰۱۹ / پیرمرد با چهره‌ی جدید (+عکس)

3+
عصر ایرانعصر ایران22 ساعت قبل
اقتصادنیوزاقتصادنیوز23 ساعت قبل
به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از عصر ایران؛ طرح فروش اینترنتی اقساطی محصولات ایران خودرو از ساعت ۱۱ صبح فردا سه شنبه ۴ تیر ماه در وبسایت فروش ایران خودرو به نشانی esale. ikco. ir آغاز خواهد شد. در این طرح خودروهای پژو ۲۰۷ دستی، پژو ۴۰۵ دوگانه سوز، پژو پارس ال ایکس و پژو ۴۰۵ اس ال ایکس به صورت اقساطی با تحویل ۳۰ روزه انجام می‌شود. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح «سامانه صیاد» را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند. از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، ضمنا نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد.
ایرناایرنا16 ساعت قبل
به گزارش پارک فناوری پردیس، طرح «لیزینگ محصولات دانش‌بنیان و فناور» با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران و صندوق نوآوری و شکوفایی اجرا می‌شود. از این پس شرکت‌های فناور مورد تایید شبکه فن‌بازار ملی ایران می‌توانند از خدمات لیزینگ صندوق‌های پژوهش فناوری استفاده کنند. این طرح به شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان کمک می‌کند تا محصولات خود را با شرایط ویژه‌ای به شرکت‌های خریدار ارائه کنند. در این طرح که با همکاری صندوق نوآوری و شکوفایی و تعامل با صندوق‌های پژوهش فناوری اجرایی می‌شود، تسهیلات قابل توجهی به شرکت‌های خریدار محصولات دانش‌بنیان و فناور اعطا می‌شود. همچنین لازم است شرکت‌های فروشنده، در صورت نیاز، امکان ارائه تضمین بابت حسن انجام تعهدات را نیز داشته باشند.

سیتروئن ۱۰۰ ساله شد؛ تاریخچه ژیان در ایران (+عکس)

24+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

6 روز قبلصدا و سیما1