1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. تکنولوژی

سیستم‌عامل اختصاصی هوآوی علیه ویندوز و اندروید

خبرگزاری دنیای اقتصاد |
خبرآنلاین : هوآوی سیستم‌عامل انحصاری خود را توسعه می‌دهد تا در صورت لزوم آن را روی محصولات سخت‌افزاری خود پیاده کند.

«ریچارد یو» مدیر اجرایی هوآوی در مصاحبه با Die Welt افزود در صورت اعلام جنگ آمریکا علیه هوآوی و منع احتمالی صدور محصولات آمریکایی، این کمپانی دست به توسعه سیستم‌عامل انحصاری خود زده است تا به‌عنوان جایگزین ویندوز و اندروید، روی سیستم‌ها بنشیند. وی افزود سیستم‌عامل مذکور آماده است و اگر سیستم تغییر کند، بلافاصله عملیات جایگزینی بر اساس نقشه Plan B انجام خواهد شد. «ساوث چاینا مورنینگ پست» گزارش داد هوآوی از سال ۲۰۱۲ به جایگزین اندروید فکر کرده است. آن زمان آمریکا تحقیق علیه هوآوی و ZTE را شروع کرد و به تلاش خود برای توسعه سیستم‌عامل جدید تا سال ۲۰۱۶ به‌طورجدی ادامه داد. هوآوی اخیرا از دولت آمریکا به دلیل ایجاد ممنوعیت علیه محصولات شبکه‌ای این کمپانی شکایت کرده است. آمریکا همچنین اپراتورهای مخابراتی را از امضای قرارداد ۵جی با هوآوی منع کرده است.

خبری: اخبار حوزه تکنولوژی و فناوری

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با جنگ، دولت آمریکا، سیستم عامل، مصاحبه و ویندوز از تلگرام

رینر هرش (متولد ۱۹۶۲) رهبر ارکستر، کمدین، بازیگر و نویسنده اهل انگلستان است.

این ویدیو شوخی اوست با سر و صداهای ویندوز

برگزیده‌هایی از شوخی‌های رینر هرش در اجراهای مختلف رو در یوتیوب ببینید:

https: //youtu. be/BLXwpGCn۲KQ


📝📝📝تهدید به جنگ [با ایران] نتانیاهو تصادفی‌ نبود. دولت ترامپ راه «تغییر رفتار» ایران را «تغییر رژیم» ایران می‌داند و حامی بی چون و چرای اسراییل است. در ورشو آمریکا نتانیاهو را به رهبری ائتلاف جنگ با ایران تبدیل کرد. اما گناه جنگ وحشتناک را نمی‌توان به گردن مترجمان انداخت.

✍️زیف شافت

بلومبرگ

✅چهارشنبه، پیش از افتتاح اجلاس ورشو درباره خاورمیانه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسراییل با یک تلویزیون اسرائیلی مصاحبه کرد. او گفت که گردآمدن شصت کشور جهان از جمله کشورهای عرب، گامی مهمی به سوی «پیگیری منافع مشترک در جنگ علیه ایران» است. این ترجمه رسمی گفته نتانیاهو به زبان انگلیسی بود که توسط اداره رسانه‌های دولت اسراییل منتشر شد. اما یک ساعت بعد، این اداره، گفته‌های نتانیاهو را تصحیح کرد و با حذف واژه جنگ، آن را به «منافع مشترک در مقابله با ایران» تبدیل کرد. گفته شد که این تصحیح به علت خطای ترجمه انجام شده است. اما نتانیاهو صریحا از واژه «جنگ» استفاده کرده بود و منظورش نیز همین بود.

✅ اکنون فصل انتخابات در اسراییل است و نتانیاهو باوجود نارضایتی فرماندهان نظامی، به اعلام عمومی عملیات‌های روزانه ارتش این (رژیم) علیه ایران و هوادارانش در خاک سوریه می‌پردازد. همچنین این هفته نتانیاهو، ایران را در پاسخ به اظهار امکان حمله به اسراییل، تهدید کرد که در این صورت به کار دولت ایران پایان می‌دهد. نتانیاهو اغلب در برابر دوربین‌ها با احتیاط سخن می‌گوید. اظهار سخنان خصمانه علیه ایران به زبان عبری در داخل اسراییل، بخشی از گفتمان عادی حزب لیکود است. اما تقاضای جنگ در کنفرانسی که با شعار صلح در خاورمیانه برگزار شده، امری غیرعادی تلقی می‌شود. به همین علت این واژه حذف شد. اما معلوم شد که نیازی به این کار نبود. شاید دولت قبلی آمریکا او را وادار می‌کرد که گفته‌هایش را تصحیح کند اما دولت فعلی آن را تصدیق می‌کند. پومپیو نه تنها از اظهارنظر نتانیاهو انتقاد نکرد، بلکه حتی از جنگ‌طلبی او دفاع کرد. پومپیو در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره اظهارنظر نتانیاهو گفت: «بدون مقابله با ایران نمی‌توان به صلح و ثبات در خاورمیانه دست یافت. جمهوری اسلامی عاملی مخرب در لبنان، سوریه، عراق و یمن است». دولت ترامپ موضع نزدیکی به اسراییل دارد که معتقد است تنها راه تغییر رفتار ایران، تغییر نظام آن است.

✅نام کنفرانس ورشو هر چه بود، هدف اصلی آن تشکیل یک ائتلاف برای جنگ علیه ایران بود. در ورشو، آمریکا نتانیاهو را به رهبر غیررسمی ائتلاف جنگ علیه ایران تبدیل کرد. این نقشی مخاطره‌آمیز و غیرقابل تقدیر است. چنانکه در سوریه مشخص شده، ترامپ متحدی غیرقابل پیش‌بینی و غیرقابل اعتماد است. او امروز از ایران متنفر است اما مانند کره شمالی ممکن است فردا عاشق ایران شود. در این صورت اسراییل در جبهه جنگ با ایران تنها خواهد ماند. متحدان عربی که نتانیاهو به آنها دل بسته نیز او را ترک می‌کنند و هر یک به دنبال معامله با ایران می‌روند. حتی در صورت ورود نامحتمل ترامپ به جنگ با ایران، او بازنده این جنگ خواهد بود. جنگ عراق نشان داد که دولت آمریکا بدون پشتوانه افکار عمومی نمی‌تواند پیروز جنگی در خاورمیانه باشد. وقتی اوضاع خراب شود، اسراییل به علت کشاندن آمریکا در جنگی خودخواهانه برای منافع خودش، هدف انتقاد قرار خواهد گرفت. شاید ترامپ فکر می‌کند که اسراییل به تنهایی می‌تواند در نبرد علیه ایران پیروز شود. اگر این‌طور باشد، او در اشتباه است. اسراییل می‌تواند در نبرد هوایی سوریه پیروز شود. اسراییل حتی برای حرکت به سمت مناطق محل استقرار نیروهای نزدیک به ایران مانند لبنان و غزه نیز از اراده و نیروی انسانی کافی برخوردار نیست.

✅شخصیت ایده‌آل نتانیاهو، وینستون چرچیل است و شاید اکنون خود را در موقعیتی مانند او می‌بیند. اما این نقش در قامت او نمی‌گنجد. اگر او اهداف بزرگ‌تری در سر می‌پروراند، باید قبل از اینکه دولت خودش و جهان را دچار گرفتاری وحشتناکی کند که قادر نخواهد بود تقصیر آن را به گردن مترجمانش بیندازد، بیدار شود.

@ganji_akbar


🔻فشار آمریکا بر هند برای توقف خرید نفت از دولت ونزوئلا

🔹نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ونزوئلا در یک مصاحبه خطاب به هند گفته است که این کشور باید خرید نفت از دولت «نیکلاس مادورو» را متوقف کند/فارس

#بین‌الملل


♨️ محدودیت جدید اپل فقط مختص ایران نیست

معاون وزیر ارتباطات:

🔹این موضوع تنها مختص به ایران نبوده و تغییر رویه جدید شرکت اپل برای حفظ امنیت اطلاعات و رعایت حقوق مالکیت معنوی است.

🔹اپل به دلیل افزایش نرم افزارهای کرک شده (قفل شکسته) و کپی برداری شده و نیز عدم رعایت قانون کپی رایت که به ضرر کاربران و توسعه دهندگان بوده، این تغییر رویه را در پیش گرفته است.

🔹توسعه دهندگان اپلیکیشن درحال بررسی راه حلی برای رفع این مشکل و امکان دسترسی مجدد کاربران ایرانی به اپلیکیشن‌ها روی سیستم عامل IOS هستند.

====


💠سقوط آزاد دلار در برابر همه‌ ارزهای اصلی

⚠️ در نشست امشب فدرال رزرو آمریکا، بعد از این‌که اعلام شد رشد بهره دلار دیگر ادامه نخواهد یافت، دلار آمریکا ریزش کرد.

☝️پاول، رئیس‌کل بانک مرکزی آمریکا در این خصوص گفت:

۱⃣ کاهش رشد اقتصادی آمریکا،

۲⃣ برگزیت و

۳⃣ جنگ تجاری با چین و البته

۴⃣ کاهش قیمت نفت و افت تورم ناشی از آن و

۵⃣ تعطیلی دولت آمریکا

💡 از دلایلی است که باعث تغییر سیاست بانک مرکزی شده است.

👁‍🗨 کامودیتی


🔶 ترامپ مهلت وضع عوارض گمرکی چین را تمدید کرد

دونالد ترامپ با انتشار پیامی در توییتر از تمدید مهلت تعیین عوارض گمرکی جدید علیه چین خبر داده است. تمدید این مهلت از سوی دولت آمریکا به معنای پایان جنگ تجاری دو کشور نیست، اما می‌تواند مجال بیشتری برای مذاکره و گفت‌وگوی مسئولان دو کشور فراهم آورد.

در پست توییتری ترامپ، علت تمدید این مهلت «پیشرفت‌های مهم» به‌دست آمده در مذاکرات تجاری دو کشور عنوان شده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

فراتر از هیجان؛ بررسی شورولت کوروت در خیابان‌های تهران

30+
دیجیاتودیجیاتو20 ساعت قبل
انتخابانتخاب21 ساعت قبل
*پنجره‌ها را خیلی آرام پایین بدهید، بیشتر پنجره‌های الکتریکی باید براحتی پایین بیایند مگر اینکه خودرو شما کاملا زیر آب رفته باشد. در عین حال ممکن است تا زمانی که فشار از بیرون و داخل خودرو به دلیل آب گرفتگی برابر نشده باشد نتوانید در اتومبیل را باز کنید. اگر فشار از بیرون و درون به سطح برابری نرسد شیشه ترکیده و قطعات آن به داخل ماشین روی شما و دیگر سرنشینان پاشیده می‌شود. *زمانی که از خودرو خارج شدید کنار آن نمانید؛ به سطحی مرتفع بروید. *حتی اگر احساس کردید سطح آب رو به پایین می‌رود باز هم به داخل خودرو برنگردید؛ سطح آب ممکن است بدون هیچ هشداری دوباره بالا بیاید.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
گلکسی A۹۰ یکی از مورد انتظارترین موبایل‌های سامسونگ است که حدود ۲ هفته به معرفی آن باقیمانده و حالا افشاگرها از نمایشگر بزرگ و پردازنده قدرتمند آن خبر داده‌اند. به گفته وی در پنل نمایش گلکسی A۹۰ از هیچ بریدگی یا حفره‌ای خبری نیست و عرض حاشیه‌های کناری و پایین آن هم به ترتیب از ۱٫۲ و ۳٫۶ میلیمتر فراتر نمی‌رود. بر این اساس صفحه نمایش این موبایل ۶٫۷ اینچی است و از بزرگترین گوش‌های سامسونگ به شمار می‌رود. اطلاعات بیشتری از این موبایل در دسترس نیست اما بر اساس گمانه زنی‌های فعلی مدل پایه گلکسی A۹۰ به دوربین جهنده، ۶ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی مجهز خواهد شد. انتظار می‌رود گلکسی A۹۰ طی مراسمی ویژه و در ۲۱ فروردین معرفی شود.
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
با پیشرفت تکنولوژی و تمام اتفاقات رخ داده پیرامون آن، ما تنها می‌توانیم به چند انسان برای ساخت آینده‌ای بهتر از گذشته امیدوار باشیم؛ یکی از آنها ایلان ماسک محسوب می‌شود. ایلان ماسک در سال ۱۹۷۱ میلادی در آفریقای جنوبی متولد شد و بعد از فروش استارتاپش به نام Zip۲ به شرکت Compaq، در اواخر دهه ۲۰ زندگی … ادامه مطلب

حقایقی باور نکردنی در مورد سیستم تنفسی

3+
دیجیاتودیجیاتو23 ساعت قبل
دیجیاتودیجیاتو18 ساعت قبل
اپل دقایقی قبل و طی کنفرانس خود از سرویس اشتراک مجلات «اپل نیوز پلاس» رونمایی کرد که به عنوان نسخه ارتقا یافته اپ نیوز این شرکت امکان دسترسی به تعداد زیادی از مجلات معتبر را فراهم می‌سازد. کمپانی کوپرتینویی در انتخاب این مجلات برای انتشار در اپل نیوز پلاس روی کیفیت بالا و صحت محتوا تمرکز کرده که به باور برخی بیان آن در جریان کنفرانس امشب طعنه‌ای به فیسبوک نیز به حساب می‌آمد. راجر، معاون ارشد بخش اپ‌های اپل در اینباره گفت: ما نه شما را مجبور به خواندن می‌کنیم و نه اجازه می‌دهیم موسسات تبلیغاتی کاربران را رهگیری کنند. در بخش My Magazines این سرویس تبی به نام نیوز پلاس قرار دارد که شامل موضوعاتی نظیر ویژه‌ها، کسب و کار و مالی و سفر است. مطالب پوشش داده توسط این مجلات بسیار متنوع بوده و شامل زمینه هایی از قبیل سرگرمی، مد، اخبار، سیاست، سلامت، سبک زندگی و مسافرت می‌شود.

اخبار بیشتر