مهر و قهر رسانه‌های خراسان شمالی پس از پنجمین جشنواره مطبوعات
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
مهر و قهر رسانه‌های خراسان شمالی پس از پنجمین جشنواره مطبوعات

مهر و قهر رسانه‌های خراسان شمالی پس از پنجمین جشنواره مطبوعات

ایرناخبرگزاری ایرنا |
بجنورد - ایرنا - پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان شمالی، که آیین اختتامیه آن پنجشنبه شب در بجنورد برگزار شد، با واکنش های متفاوتی از سوی رسانه های این استان رو به رو شد که بعضا قهرآمیز بود.

به گزارش ایرنا بخش عمده‌ای از ۲۴ عنوان برتر این جشنواره بین خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی و روزنامه خراسان شمالی توزیع شد و دیگر رسانه‌ها از این جشنواره یک و یا ۲ عنوان بیشتر کسب نکردند.

با گذشت ۲ شبانه روز از پایان این جشنواره، شمار اندکی از رسانه‌ها به اطلاع رسانی از این جشنواره پرداخته و شمار زیادی در قبال آن مهر سکوت بر لب شده و هیچ مطلبی از آن روی خروجی خود نفرستادند.

از آن میان رفتار روزنامه خراسان شمالی شگفت‌تر بود و با وجودی که ۸ خبرنگار آن حائز رتبه‌های مختلف این جشنواره شده بودند در شماره روز شنبه خود هیچ خبری از این رویداد منتشر نکرد و به گونه‌ای آنرا نادیده گرفت.

روزنامه اتفاقیه خراسان شمالی نیز که تنها در بخش مصاحبه حائز رتبه شده بود در شماره روز شنبه خود با اعتراض به گنجانده نشدن بخش طنز و کاریکاتور در جشنواره امسال مطبوعات استان، از طرح شکایت به استانداری خبر داده و افزود که این موضوع را به وزارت ارشاد نیز منعکس خواهد کرد.

خبرگزاری مهر خراسان شمالی نیز با دو روز تأخیر نتیجه جشنواره را اعلام و آن را محدود به انعکاس خبر کسب رتبه دوم عکاس این خبرگزاری کرد و البته ایسنای خراسان شمالی هم بدون نام بردن از حائزان رتبه‌های برتر، به انعکاس تقدیر مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از مدیر فرهنگی جهاد دانشگاهی به عنوان داور جشنواره مطبوعات بسنده کرد.

با نگاهی به دیگر رسانه‌های استان مانند تسنیم، فارس و شبستان خراسان شمالی می‌توان دید که اخبار این جشنواره یا منعکس نشد یا انعکاس آن بسیار کمرنگ بود.

۳۵۰ اثر در ۹ بخش به دبیرخانه پنجمین جشنواره مطبوعات خراسان شمالی رسیده بود که از این تعداد ۲۵۹ اثر داوری و در نهایت ۲۴ اثر در هشت بخش برگزیده و به عنوان آثار برتر معرفی شد.

جشنواره مطبوعات خراسان شمالی در ۲ سال گذشته به علت مشکلات اعتباری و کمبود بودجه برگزار نشده بود و آیین اختتامیه پنجمین جشنواره این استان نیز پنجشنبه ۲۳ اسفند در سالن اجتماعات بانک ملی برگزار شد.

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان شمالی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: دبیرخانه پنجمین جشنواره مطبوعات موظف به انتخاب داوران بود و بر این اساس با برگزاری جلسات متعدد به جمع بندی در مورد انتخاب داوران رسید.

علی خادمی افزود: داوران از خبرنگاران باسابقه در حوزه رسانه بودند که هر یک جوایز متعددی هم در جشنواره‌های استانی، منطقه‌ای، کشوری و بین المللی کسب کرده بودند.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

وی گفت: از سوی دیگر باید به رای داوران احترام گذاشت و در حالی که داوران از بین آثار رسیده بهترین‌ها را انتخاب می‌کنند، این که گفته شود حب و بغضی در کار بوده درست نیست.

خادمی افزود: در مورد اعتراض روزنامه اتفاقیه نیز باید گفت که تا کنون در هیچ یک از جشنواره‌های خانه مطبوعات بخش طنز نبوده است و در استان نیز رسانه هایی که بخش طنز و کاریکاتور داشته باشند اندکند که آنها نیز اعلام کردند که در بخش طنز شرکت نخواهند کرد.

وی در عین حال گفت: با وجود این که ۴ ماه از فراخوان جشنواره می‌گذشت و فرصت ارائه پیشنهادهای مختلف برای افزایش یا کاهش بخش‌های مورد رقابت وجود داشت، پیشنهاد افزودن بخش طنز به جشنواره اعلام نشد.

وی در مورد چرایی بی اعتنایی برخی از رسانه‌های استان به انتشار نتایج جشنواره، گفت: جشنواره پنجشنبه شب برگزار شد و رسانه‌های مکتوب که جمعه تعطیل بودند نمی‌توانستند آن را کار کنند و رسانه هایی مانند قدس آنلاین و خبرگزاری ایرنا که مخاطب فراوان نیز دارند خبر آن را کار کرده‌اند.

وی همچنین با انتقاد از تیتر انتخابی روزنامه اتفاقیه برای این جشنواره گفت: تیتر مزبور از بی تجربگی خبرنگار و دبیر خبر این نشریه حکایت دارد و برداشتی که از آن می‌شود توهین به همه شرکت کنندگان جشنواره از جمله خود خبرنگاران این رسانه است که در اختتامیه جشنواره حضور داشتند.

وی با تقدیر از خبرنگاران و برگزار کنندگان و داوران جشنواره اظهار داشت: شمار آثار رسیده به این دوره از جشنواره به نسبت دوره چهارم ۳۶ درصد رشد داشت که نشان می‌داد خبرنگاران بیشتری از این جشنواره استقبال کرده‌اند.

وی اظهار داشت: از ۳۲۵ اثری که از ۱۵ رسانه به دبیرخانه جشنواره رسید ۲۴ اثر به عنوان آثار برگزیده معرفی شدند و با توجه به اینکه بیشترین آثار رسیده از خبرگزاری ایرنا و روزنامه خراسان شمالی بود، بالتبع شمار برگزیدگان این ۲ رسانه نیز بیشتر از رسانه‌های دیگر است.

خانه مطبوعات خراسان شمالی در سال ۸۴ تشکیل شد و فعالیت خود را آغاز کرد.

در خراسان شمالی ۲۵ مجوز نشریه اعم از مکتوب و غیرمکتوب، عمومی و تخصصی ثبت شده است و ۲۵۰ نفر در عرصه رسانه‌های این استان فعالیت می‌کنند.

ب/۵۱۳۲

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، جشنواره مطبوعات، واکنش رسانه‌ها و خراسان شمالی از تلگرام

🔻#هواشناسی

🔹بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


استان‌هایی که امروز برف و باران دارند

▫️بارش باران و وزش باد، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف در استان‌های گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سمنان، تهران، البرز، قزوین، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال فارس، شرق خوزستان، شرق لرستان، یزد، برخی نقاط کرمان، شمال سیستان و بلوچستان و شمال هرمزگان پیش‌بینی می‌شود.


کدام استان‌ها بیشترین و کمترین تورم را داشته‌اند؟

🔹نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ۱۳۹۷ در حوزه مواد خوراکی و آشامیدنی به ویژه برای استان‌های کمتر توسعه یافته از جمله هرمزگان، بوشهر و چهارمحال و بختیاری به مراتب بالاتر از میانگین کل کشور بوده است.

🔹بالاترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان‌های کردستان، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی و پایین‌ترین نرخ تورم در این شاخص مربوط به استان‌های قم، هرمزگان و کرمان است.


▪️درصد تغییرات شاخص قیمت کل کالاها در بهمن ماه

▫️کدام استان‌ها بالاترین تورم را داشتند و کدام استان‌ها پایین‌ترین؟

🔺ایلامی‌ها، لرستانی‌ها و ساکنان استان چهارمحال و بختیاری در ۱۲ ماه اخیر بیشترین نرخ تورم را داشته‌اند. اهالی کردستان، چهار محال و بختیاری و خراسان شمالی نیز بالاترین تورم نقطه به نقطه را تجربه کرده‌اند.

👈 اینفوگرافیک آماری معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران را اینجا دریافت کنید:


✅اخبار کنگره چهارم

شعب ایلام، بوشهر، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، سمنان، گلستان، لرستان و مازندران نیز همراه با باقی شعب استانی حزب لیست شرکت کنندگان در کنگره چهارم را به دبیرخانه ستاد برگزاری کنگره ارسال کردند.

پیش از این ۱۶ استان دیگر نیز اسامی اعضای حزب برای شرکت در کنگره را به دفتر مرکزی حزب ارسال کرده بودند.

@nedafori

👆👆👆👆


📸خانه تکانی مردم روستای «اسفیدان» - بجنورد خراسان شمالی

عکس‌های بیشتر در لینک زیر 👇👇


در ادامه بخوانید

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف22 ساعت قبل

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

خبر گمشده در جنجال‌های مجازی: «نیوشا توکلیان» عضو آژانس عکس مگنوم شد!

10+
عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند
ایسناایسنا1 روز قبل
مدیرکل آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه واحد نظارت سازمان، فعالیت تمامی کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی روانشناسی را تحت نظر دارد و در صورت بروز هرگونه تخلف با آنها برخورد می‌کند، گفت: از سه ماه پیش که فعالیت‌ سازمان گسترده‌تر شده و روند پایش، رصد و صدور مجوزها نیز سرعت بیشتری گرفته روزبه‌روز از تعداد متخلفان این حوزه کاسته شده است. فرشته سادات شجاعی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه حوزه روانشناسی و مشاوره به دلیل گستردگی، تعداد بالای متقاضیان و جذابیت در این رشته با چالش‌هایی روبه‌روست که سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور صد درصد با متخلفان آن برخورد می‌کند، بیان کرد: باتوجه به گستردگی رشته روانشناسی، تعدادی از روانشناسان در زمینه برگزاری کارگاه‌ها و کلاس‌های آموزشی فعالیت دارند، واحد نظارت سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور فعالیت این کارگاه‌ها و کلاس‌ها را تحت نظر دارد و در صورت بروز هرگونه تخلف با آنها برخورد خواهد کرد. مدیرکل آموزش سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور با بیان اینکه فعالیت‌های غیرقانونی با ضوابط حرفه‌ای سازمان مطابقت ندارد، گفت: فعالیت‌های غیرقانونی عمدتا منجر به فروپاشی خانواده‌ها و تغییر نگرش افراد می‌شود و زمانی که خانواده‌ها تحت نظر افراد فاقد صلاحیت قرار گیرند به تبع آسیب‌های اجتماعی در جامعه افزایش خواهد یافت. به طور کلی میان بخش آموزش، نظارت و حراست سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور ارتباط منسجمی برقرار است که همین روند باعث شده تعداد فعالیت کارگاه‌های فاقد صلاحیت کاهش یابد. این موضوع باعث شده روزبه‌روز از تعداد متخلفان حوزه روانشناسی کاسته شود.

نظرها

اخبار بیشتر