1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
برخورد قاطعانه پلیس دزفول با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه آخرسال

برخورد قاطعانه پلیس دزفول با مخلان نظم و امنیت در چهارشنبه آخرسال

خبرگزاری مهر |
دزفول- فرمانده انتظامی دزفول با تاکید بر لزوم رعایت موارد ایمنی در مراسم چهارشنبه سوری توسط مردم، از برخورد قاطعانه پلیس با مخلان نظم و امنیت در این مراسم خبر داد.

به گزارشخبرنگار مهر، سرهنگ حسین عیدی شامگاه شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در راستای توصیه‌های پلیسی چهارشنبه سوری و تعطیلات نوروز، اظهار کرد: پلیس جامعه محور است و همواره تلاش دارد با همکاری رسانه‌ها با ارائه هشدارهای پلیسی و اهتمام به مقوله پیشگیری در راستای افزایش آگاهی‌های عمومی مردم و مشارکت آنها در موضوع امنیت گام بردارد.

وی مقابله با ناهنجاری‌ها و کج روی‌ها را از اهداف پلیس در دزفول برشمرد و افزود: هرساله در چهارشنبه آخر سال عده‌ای به صورت آگاهانه و یا ناآگاهانه با اخلال در نظم عمومی موجب بروز حوادث ناگوار می‌شوند؛ پلیس مخالف شادی و تفریح مردم نیست اما این شادی باید کنترل شده و در چهارچوب هنجارهای جامعه و حفظ مسائل امنیتی باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول نقش رسانه‌ها در آگاهی مردم برای برگزاری یک چهارشنبه سوری سالم را بسیار مؤثر دانست و گفت: چهارشنبه سوری باید همراه با آرامش باشد و در این زمینه آموزش و پرورش و رسانه‌ها با ابزارهایی که در دست دارند می‌توانند خانواده‌ها و مردم را آگاه کنند ضمن اینکه نیروی انتظامی دزفول نیز با برنامه‌های مختلف سعی در کنترل این پدیده اجتماعی دارد.

سرهنگ عیدی با بیان اینکه بیشترین قربانی حوادث چهارشنبه سوری کودکان و نوجوانان هستند، گفت: خانواده‌ها در این چندروزه منتهی به چهارشنبه سوری رفت و آمد فرزندان خود را کنترل کنند.

وی از برخورد قاطعانه پلیس با مخلان نظم و امنیت در مراسم چهارشنبه سوری دزفول خبر داد و تاکید کرد: همچنین با فروشگاه‌هایی که اقدام به انبار کردن و توزیع مواد محترقه دست ساز و غیرقانونی می‌کنند نیز برخورد قانونی خواهد شد و ضمن معرفی این افراد به مقام قضائی، فروشگاه و مغازه آنها نیز پلمب خواهد شد.

فرمانده انتظامی دزفول در ادامه شعار ناجا برای نوروز ۹۸ را نشاط بهاری همراه با نظم و قانون عنوان کرد و افزود: شعار مذکور نشان دهنده این است که شادی و نشاط همراه با قانون مداری خواهد بود و اگر قانون رعایت نشود منجر به ناامنی و بی نظمی در جامعه می‌شود.

سرهنگ عیدی از شهروندان و مسافران نوروزی خواست نسبت به رعایت قوانین شهری و جامعه اهتمام ورزند و ادامه داد: شهروندان زمان سفر نوروزی خود را به همه اطلاع ندهند و سعی کنند در روزهایی که سفر هستند یک فرد آشنا و مورد اعتماد را مسئول مراقبت از منزل خود قرار دهند ضمن اینکه در هنگام خروج از منزل و عزیمت به سفر موارد ایمنی منزل را چک کرده و تمامی درزها و قسمت‌هایی که ممکن است سارقان از آنها به منزل ورود کنند را بپوشانند.

وی با تاکید بر لزوم نصب دوربین‌های مداربسته و دزدگیر در منازل، خیابان‌ها و فروشگاه‌ها، گفت: شهروندان بهتر است به جای نگهداری از اشیای گران قیمت و جواهرات خود در منزل، آنها را به صندوق امانات بانک‌ها بسپارند که در این راستا در ۱۱ بانک دزفول صندوق امانات وجود دارد.

استقرار ۳ ایستگاه پلیس در نوروز

فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه مردم در ایام نوروز و تمامی ایام تردد و توقف هر خودرو و فرد مشکوک در محله‌ها و اماکن مختلف را به ۱۱۰ اطلاع دهند، گفت: در ورودی‌های شهرستان با همکاری سپاه ایست‌های بازرسی برقرار شده است.

سرهنگ عیدی عنوان کرد: ۳ ایستگاه پلیس در بوستان ساحلی علی کله، کمپ اسکان میهمانان نوروزی و جندی‌شاپور برقرار شده که این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روزی تا پایان ایام تعطیلات نوروز فعال هستند و نیروهای پلیس آگاهی، اطلاعات، پیشگیری، فتا و معاونت اجتماعی در این ایستگاه‌ها آماده هرگونه خدمت و مشاوره به مردم هستند.

وی از اجرای طرح‌های ارتقا امنیت اجتماعی در ایام نوروز خبر داد و گفت: در این راستا با مخلان نظم و امنیت در اماکن عمومی شهرستان به ویژه افراد بدحجاب و خودروهایی که شیشه دودی دارند، یا اقدام به حرکات خطرناک می‌کنند و یا فاقد پلاک هستند برخورد خواهد شد.

فرمانده انتظامی دزفول با اشاره به افتتاح دفتر نظارت همگانی نیروی انتظامی دزفول در ۲۲ بهمن ماه، گفت: شهروندان می‌توانند هر هفته دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ با حضور در این دفتر مستقر در ستاد فرماندهی به صورت رخ به رخ موارد و مشکلات، دغدغه‌ها و پیشنهادات خود را ارائه دهند.

سرهنگ عیدی همچنین با بیان اینکه نیروی انتظامی دزفول بیدار است و با تمام توان به مبارزه با مخلان نظم و امنیت خواهد پرداخت، گفت: نیروی انتظامی دزفول با تلاش شبانه روزی سربازان خود، تمام موارد ناامنی و ناهنجاری را در سطح شهرستان رصد می‌کند و اجازه فرصت طلبی به مخلان نظم و امنیت را نمی‌دهد تا به هدف اصلی خود و مطالبه شهروندان یعنی امنیت پایدار دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه انتظار داریم مردم ما را به عنوان مشاورانی صادق بپذیرند، افزود: ناجا در تمام جلوه از جمله مشاوره‌های رایگان اجتماعی، اخلاقی، انتظامی، خدمات ترافیکی، فضای مجازی، اماکن، اطلاعات، گذرنامه و مباحث آسیب شناسی و پیشگیری به مردم خدمات ارائه می‌دهد و لازم است شهروندان در راستای همکاری و جلوگیری از بروز برخی حوادث از این مشاوره‌های رایگان که در تمام پاسگاه‌ها و کلانتری‌های شهرستان ارائه می‌شود، بهره مند شوند.

فرمانده انتظامی دزفول با بیان اینکه پلیس فتا، آگاهی و سایر بخش‌های نیروی انتظامی شهرستان به صورت شبانه روزی آماده دریافت گزارش‌های مردم است، تصریح کرد: مردم با افزایش تعامل و همکاری‌های خود و اطلاع رسانی به موقع موارد مشکوک و حساس به ۱۱۰، می‌توانند در کاهش وقوع جرایم اثرگذار باشند.

سرهنگ عیدی با اشاره به افزایش گشت‌های پیاده‌، موتوری و خودرویی مأموران آگاهی دزفول در راستای افزایش بیش از پیش امنیت مردم، عنوان کرد: لباس‌های ۱۲ نیروی گشتی پلیس شهرستان به دوربین مجهز شده است که این دوربین‌ها اقدام به ضبط تصاویر و فیلم از تمامی اتفاقات و حوادث خواهند کرد.

سرهنگ عیدی از افزایش میزان کشفیات نیروی انتظامی دزفول در زمینه مواد مخدر نسبت به پارسال خبر داد و گفت: در ایام نوروز در راستای مقابله با سرقت‌ها نیروی انتظامی دزفول گشت‌های خودرویی، موتوری و نامحسوس خود را در تمامی محورهای ورودی و خروجی شهرستان، تفرجگاه‌ها، بازار، اماکن خرید و تجاری و هسته مرکزی شهر افزایش خواهد داد تا حافظ امنیت و آرامش مردم در این ایام باشد.

سرهنگ عیدی در پایان با بیان اینکه سارقان از کوچک‌ترین فرصت‌ها استفاده می‌کنند، تاکید کرد سبزپوشان نیروی انتظامی دزفول باتلاقش شبانه روزی و بی وقفه در راستای هدف خود مبنی بر تأمین، حفظ و گسترش امنیت مردم و جامعه حرکت می‌کنند و امیدوار هستیم با اعتماد مردم بتوانیم بیش از گذشته خدمت گزار صادق و پرتلاشی برای مردم و پلیس مقتدر و با صلابتی در راستای مقابله با مخلان نظم و امنیت باشیم.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با شهرستان دزفول، حسین عیدی، حوادث چهارشنبه سوری و نیروی انتظامی خوزستان از تلگرام

🎥آموزش همگانی در حوزه پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری توسط کلانتری ۱۱۰ شهدای تهران بزرگ


آغاز حوادث چهارشنبه سوری/ سوختگی بالای ۴۰ درصد ۲ جوان بر اثر انفجار مواد محترقه

مسئول فوریت‌های پزشکی شهربابک کرمان: دو جوان ۱۶ و ۱۷ ساله در این شهرستان بر اثر انفجار مواد محترقه دست‌ساز دچارسوختگی بالای ۴۰ درصد شدند که یکی از مصدومین به علت اصابت ترکش‌های ناشی از ماده منفجره دچار پارگی در ناحیه شکم شده است. /فارس


نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

ویدیو/ کنایه مسعود شجاعی در تلویزیون به فروغی: امیدوارم آدمهایی که کارشون رو بلد نیستن، زود برن / خیلی‌ها با صداوسیما بهره کرده‌اند / ۹۰، برندی است که فردوسی پور راه انداخته

انتخابانتخاب1 روز قبل
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ ساعت ۵ صبح امروز (یکم فروردین ۹۸) با اعلام خبر کشف جسد یک زن در ساختمان نیمه‌کاره‌ای در خیابان کهن، مأموران کلانتری ۱۰۶ نامجو به محل کشف جسد اعزام شدند. مأموران با حضور در محل کشف جسد، با جسد زنی حدودا ۳۵ ساله مواجه شدند که با یک طناب قهوه‌ای رنگ خفه شده و جسدش پس از بسته‌بندی داخل یک فرغون قرار گرفته بود. در ادامه کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی نیز در محل کشف جسد حاضر شده و در نخستین گام از تحقیقات چند کارگر را که در این ساختمان نیمه‌کاره مشغول کار بودند، به دستور بازپرس امور جنایی تهران بازداشت کردند. در نهایت جسد مقتول برای بررسی بیشتر و تعیین هویت به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد. انتهای پیام/

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فوت ۳ نفر بر اثر سیل و ریزش کوه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ٤٨٠تیم (١٧٨٤ نفر) در ٢٦٢شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ٢٠٦٩٨نفر امدادرسانی کردند، گفت: ٣٥٩٥نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۵۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۱۰ نفر انتقال به مراکز درمانی بود که ۴۵ نفر به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند. به گفته سلیمی ٢ نفر در سوادکوه به علت ریزش کوه و یک نفر در میانرود به دلیل سیل جان خود را ازدست دادند و یک نفر در مه ولات مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ١٢٠١ رهاسازی خودور از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ منزل مسکونی انجام گرفت، گفت: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

اخبار بیشتر