پیشرفت‌های ایران در سایه امنیت پایدار محقق می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
پیشرفت‌های ایران در سایه امنیت پایدار محقق می‌شود

پیشرفت‌های ایران در سایه امنیت پایدار محقق می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
اهواز- رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: تمامی پیشرفت های ایران در سایه امنیت پایدار محقق می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر دریادار حبیب الله سیاری در شامگاه شنبه در نمایشگاه فرهنگی راهیان نور شهدای ارتش در منطقه عملیاتی آب تیمور اظهار کرد: توفیقی حاصل شده تا در این مکان مقدس جایی که بیانگر رشادت و ایثارگری‌های رزمندگان دفاع مقدس هست، حضور پیدا کنم.

وی با تقدیر از ساماندهی اردوگاه فرهنگی شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: هدف از تشکیل چنین نمایشگاه‌ها و یادمان‌هایی برای میزبانی از راهیان نور این است که نسل فعلی و جوان جامعه به ارزش‌های دفاع مقدس تا آنجا که ممکن هست نزدیک و با آن آشنا شود.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش بیان کرد: راهیان نور به این استان می‌آیند تا بدانند در این مکان مقدس و اماکن مشابه در استان پرافتخار خوزستان چه ایثارگری‌هایی انجام و چه خون‌هایی تقدیم کشور و انقلاب شده است. هرچند نمی‌شود دفاع مقدس را آنطور که رخ داده به تصویر کشید یا نشان داد ولی همین بس که با نمونه‌هایی از عملیات‌ها و از خودگذشتگی های رزمندگان آشنا شوند.

امیر دریادار سیاری با تأکید بر لزوم بیان واقعیت‌های دفاع مقدس از سوی راویان گفت: دفاع مقدس اصلا نیازی به بزرگنمایی ندارد، آنها باید واقعیت‌ها رو بگویند که شهدا، جانبازان و ایثارگران چه کارهای بزرگی انجام دادند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش اضافه کرد: راویان باید بگویند مردم چگونه در خوزستان در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح ایستادگی کردند. باید بگویند که مردم دزفول چگونه مقابل ۷۰۰ موشک دشمن ایستادگی کردند و در اهواز، سوسنگرد و دیگر شهرهای خوزستان چه اوضاعی بود.

وی تصریح کرد: نسل امروز باید بداند در آن مقطع زمانی جوانان چگونه در عرصه‌ها حضور پیدا کرده و خون دادند تا کشور بماند؛ آنها جان دادند تا انقلاب، شرف، ناموس، تاریخ، عظمت و استقلال ایران بماند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش اظهار کرد: زمان جنگ دشمنان فکر می‌کردند چون انقلاب شده و آمادگی نداریم می‌توانند به آرزوهای واهی خود دست پیدا کنند؛ وقتی دشمن شعار می‌داد که سه روزه خرمشهر و جزیره آبادان را فتح می‌کند و روز هفتم جنگ در میدان آزادی تهران خواهد بود، هرگز فکر نمی‌کرد فقط برای تصرف قسمتی از خرمشهر ۳۴ روز با مقاومت مردم، ارتش و نیروهای مسلح روبرو شود.

امیر دریادار سیاری اذعان کرد: دشمن آنجا به قدرت ایران و انقلاب و جایگاه آن در دل مردم پی برده و مجبور به دور زدن خرمشهر و ورود به کوی ذوالفقاری شد. برنامه سه روز و هفت روزه دشمن به جایی نرسید و ترفند آنها برای شکست انقلاب به جایی نرسید چون شهدا، ایثارگران و جانبازان در کنار مردم ایستادند.

وی ادامه داد: در دوران دفاع مقدس با حضور خوب مردم بود که دشمن تا دندان مسلح مورد حمایت شرق و غرب را به خاک سیاه نشاندیم. آن مقطع زمانی جهان دو قطبی شرق و غرب و در تضاد با هم بود ولی شرقی‌ها انواع موشک و غربی‌ها انواع تجهیزاتی مثل هواپیما و حتی نیروی انسانی را در اختیار عراق قرار دادند تا ایران شکست بخورد ولی استقامت، جان فشانی و پا در رکابی آنها در کنار فرماندهی امام راحل منجر به پیروزی ایران شد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: دشمنان با تحمیل هشت سال جنگ نتوانستند کاری از پیش ببرند و در مقابل امام راحل آن را به دفاعی مقدس تبدیل کرد، دفاعی که مردم و خصوصا جوانان در صحنه حاضر شدند. در اهواز تانک‌های دشمن حرکت می‌کردند ولی با اتحاد اقوام ایرانی در کنار یکدیگر روبرو شدند.

به خون شهدا افتخار می‌کنیم

امیر دریادار سیاری بیان کرد: ایران سرافراز یعنی ایرانی یکپارچه که قومیت‌های فارس، ترک، لر، عرب و غیره همه در کنار یکدیگر در صلح و صفا زندگی می‌کنند. امروز به خون شهدا افتخار می‌کنیم، به کسانی که سینه سپر کردند تا کشور، افتخار، سربلندی و عزت ملت باقی بماند.

وی تصریح کرد: با چنین از خود گذشتگی‌هایی توانستیم امروز امنیت پایدار داشته باشیم، همه پیشرفت‌های ایران نیز در سایه امنیت پایدار محقق می‌شود.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه تروریست‌های بسیاری برای گرفتن امنیت ایران تربیت شد ولی خوشبختانه تاکنون موفق نشدند، گفت: به همت مردم و خصوصا جوانان آنها به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند و ایران ضمن حفظ امنیت پایدار خود در سایه آن پیشرفت می‌کند.

امیر دریادار سیاری با اشاره به تفاوت پیشرفت امروز ایران با اوایل انقلاب ادامه داد: خوشبختانه ایران رشد، علم افزایی، ساخت تجهیزات و پیشرفت خوبی نسبت به اوایل انقلاب داشته و نامش در میان دیگر کشورها بلند است.

وی با تاکید بر اینکه قدردانی از پیشرفت‌های کشور و لزوم تداوم راه شهدا بیان کرد: هدف از برگزاری چنین نمایشگاه‌های فرهنگی و یادمان‌ها این است که نسل فعلی با حداقل ارزش‌های حاکم بر دوران دفاع مقدس آشنا و به قداست این سرزمین‌ها پی ببرند.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با تاکید بر اینکه زائران راهیان نور می‌آیند تا بدانند که باید در مقابل ترفندهای دشمنان آماده باشند، گفت: دشمن همیشه دشمن است و به دنبال جلوگیری از پیشرفت جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

امیر دریادار سیاری اظهار کرد: دشمن همیشه به دنبال سلب آسایش و آرامش ایران است ولی همیشه با حضور در صحنه و بصیرت خود نقشه‌های آنها را نقش بر آب کردیم.

دشمن در جنگ سخت توانایی غلبه بر ایران را ندارد

وی با تأکید بر اینکه هرگز تحت تأثیر تبلیغات دشمن قرار نمی‌گیریم، یادآور شد: امروز دشمن با توانمندی‌های خود در عرصه فرهنگی به دنبال شکست ایران در جنگ نرم است چون آزموده را آزمودن خطاست و می‌داند در جنگ سخت توانایی غلبه بر ایران را ندارد.

رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال تسلط بر مرزهای فرهنگی و عقیدتی ایران هستند، عنوان کرد: با بصیرت خود اجازه تحقق چنین اهدافی را به دشمنان نخواهیم داد؛ با اطلاعات کافی دشمنان را رصد و در جبهه‌های فرهنگی حضور داریم و اجازه تجاوز به مرزهای فرهنگی و عقیدتی ایران را نمی‌دهیم.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با حبیب الله سیاری، ارتش جمهوری اسلامی ایران، اردوهای راهیان نور و راهیان نور ۹۸ از تلگرام

اردوهای راهیان نور مازندران اعزام خصوصی و نیمه خصوصی ندارد

رئیس ستاد راهیان نور سپاه کربلای مازندران:

🔹 تنها کانال #اعزام کاروان راهیان نور در نوروز ٩٨ #سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است

🔹 #هیچ سازمان و #نهاد خصوصی و عمومی #اجازه ثبت نام و #اعزام مستقل کاروان را #ندارد/ ایرنا

یکشنبه ۱٩ اسفند ٩٧؛


🔵 ارتش جمهوری اسلامی: یک نفتکش را از دست دزدان دریایی نجات دادیم

روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است «یک فروند کشتی نفتکش ایرانی که مورد تعرض ۱۱ فروند قایق دزدان دریایی در محدوده تنگه باب المندب واقع در خلیج عدن قرار گرفته بود» را نجات داده است. به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نفتکش مذکور حامل ۱۵۰ هزار تن مواد نفتی بوده است.

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲HlMVhH


واکنش ارتش به اظهارات رئیس شورای شهر مشهد درباره بلوار نماز

🔹ارتش جمهوری اسلامی ایران فقط از طریق سلسله مراتب فرماندهی و هماهنگی با فرماندهان رده بالا و مصوبه شورای عالی شهرسازی اقدام به بازگشایی بلوار نماز کرده است و از آنجا که ارتش تحت فرماندهی فرمانده معظم کل قوا انجام وظیفه کرده و هیچ‌کدام از اعضای هیات دولت در سلسله مراتب فرماندهی ارتش نبوده و ملزم به اجرای دستور نیستند.

🔹بنابراین، ارتش از آنجا که خدمتگزار مردم و در جهت برقراری امنیت و آسایش ملت غیور ایران اسلامی انجام وظیفه می‌کند، براساس حسن نیت و رفع مشکلات ترافیکی و مصوبه شورای عالی شهرسازی و کمک به زائرین و مجاورین حضرت رضا (ع) اقدام به بازگشایی بلوار نماز کرد. / فارس


شاخه‌ی جوانان حزب‌ندای‌ایرانیان دویست و هفتاد و دومین (سومین برنامه در سال نود و هفت) را به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار میکند

🔸حضور برای عموم آزاد است


در ادامه بخوانید

وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

الفالف1 روز قبل
وقتی یک فیلم امنیت ملی را به خطر می‌اندازد! گروه فرهنگی الف، ۳۰ تیر ۱۳۹۸، ۱۵:۵۹ ۳۹۸۰۴۳۰۱۳۹رضا زهتابچیان، کارگردان فیلم سینمایی «دیدن این فیلم جرم است» در واکنش به ۵ ماه کش و قوس اکران این فیلم، با انتشار سکانسی کنایه‌آمیز از فیلمش در اینستاگرام، نوشت: وقتی یک فیلم، امنیت ملی را به خطر می‌اندازد!

نمایشگاه حقوق بشر آمریکایی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

توسعه کسب و کارهای نوپا در الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل
بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. بر اساس این گزارش همه مقدمات تسهیل سفر جانبازان فراهم شده است تا جانبازان بتوانند مناسک حج را به راحتی برگزار کنند. امسال بیش از ۵ هزار جانباز به همراه خانواده شهدا و ایثارگران، به حج تمتع اعزام می‌شوند. گفتنی است زمان اعزام کاروان جانبازان ساعت ۴ صبح فردا یکم مردادماه و زمان مراجعت آن نیز یکم شهریور خواهد بود
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
وی افزود: باید بپذیریم که امروزه یکی از اصلی‌ترین نیاز‌های بشر، تامین اجتماعی است چرا که قبل از تولد تا پس از مرگ را در بر می‌گیرد. صادقی فر تاکید کرد: امروزه در دنیا به تامین اجتماعی به عنوان شاخص اصلی تحقق عدالت اجتماعی نگریسته می‌شود، زیرا فلسفه وجودی تامین اجتماعی، گسترش عدالت اجتماعی است و اینکه بتواند از افزایش فقر به ویژه فقر مطلق جلوگیری کند. معون فرهنگی - اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریج کرد: باید مشارکت همه گیر و عام وجود داشته باشد تا ساختار تامین اجتماعی کارایی خودش را نشان دهد. اهداف توسعه هزاره و پایدار نیز هنگامی به وقوع می‌پیوندد که ساختار و نظام‌های تامین اجتماعی در جایگاه واقعی خودش قرار گیرد و در سطح نظام رفاهی کمک کند. ده چالش مهم در حوزه تامین اجتماعیبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ابراهیم صادقی فر در پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» گفت: هنگامی که سازمان بین المللی کار ILO بحث کار شایسته را مطرح کرد، در کنار حقوق بنیادین کار، اشتغال برای همه و گفت و گوی اجتماعی، یکی از مباحث اصلی اش را حمایت اجتماعی اعلام و ساختار تامین اجتماعی و اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی را ذیل آن تعریف کرد. سخنران پانزدهمین نشست علمی «دوشنبه‌های فرهنگی و اجتماعی» اعلام کرد: ۱۰ چالش در حوزه تامین اجتماعی در کشور‌های مختلف را می‌توان تعیین کرد که بسته به شرایط اقتصادی و اجتماعی، اولویت‌های این چالش‌ها برای هر کشوری متفاوت است. حسام نیکوپور ۱۰ چالش جهانی را پرکردن شکاف پوشش، نابرابری‌ها در طول دوران زندگی، سالمندی جمعیت، اشتغال کارگران جوان، بازار کار و اقتصاد دیجیتال، سلامت و مراقبت‌های بلندمدت، ریسک‌های جدید، شوک‌ها و رویداد‌های جدید، حمایت از کارگران مهاجر، تحولات فناوری و انتظارات عمومی بالاتر برشمرد. وی اظهار کرد: در اغلب کشور‌ها دسترسی به خدمات سلامت، پیشروترین خدمات تامین اجتماعی بوده است، اما در منطقه آسیا و نیز کشورمان، «تحت پوشش تامین اجتماعی قرار داشتن» در اولویت چالش‌ها به شمار می‌آید. وی تاکید کرد: هنگامی که تامین اجتماعی، اشتغال محور است، بنابراین با از بین رفتن اشتغال، تامین اجتماعی دچار مشکل می‌شود. نیک پور سپس به یکی دیگر از چالش‌های جهانی تامین اجتماعی تحت عنوان نابرابری‌ها در طول زندگی اشاره کرد و گفت: در سده اخیر فقر در حال کاهش بوده، اما نابرابری‌ها در حال افزایش بوده و شکاف دستمزد‌ها و شکاف جنسیتی دستمزد هم بیشتر شده است. سخنران این نشست فرهنگی تصریح کرد: ۵۰ درصد از جمعیت جهان، یک درصد ثروت را در اختیار دارند. نیکوپور افزود: پیش بینی می‌شود در سال ۲۱۰۰ میلادی، جمعیت سالمند جهان به ۱۱ میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر برسد. وی، نتیجه‌ای از پژوهش دیگر را مطرح کرد و گفت: ۶۵ درصد دانش آموزان کنونی، در آینده مشاغلی خواهند داشت که الان وجود ندارد و این، نشان دهنده سرعت تحولات بازار کار است. نیکوپور در پایان خاطرنشان کرد: حوداث شغلی در فضای مجازی، کمتر است، اما استرس، افزایش یافته و سلامت روانی، کاهش می‌یابد، زیرا ماهیت کار، از فیزیکی بودن به سمت روحی و روانی بودن در حال تغییر است.

نظرها

اخبار بیشتر