به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی
به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری

به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای‌اقتصاد : دیدار روسای‌ جمهور چین و آمریکا در اواخر ماه مارس برای نهایی کردن مذاکرات صلح تجاری در حالی به تعویق افتاد که مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا، برآورد جدیدی از هزینه جنگ تجاری اعلام کرده است. ارزیابی‌ها حاکی است جنگ تجاری آمریکا و چین در سال ۲۰۱۸ برای هر دو طرف میلیاردها دلار هزینه در پی داشته است؛ جنگی که به بخش‌هایی همچون «خودرو»، «تکنولوژی» و فراتر از همه به بخش «کشاورزی» آسیب‌های جدی وارد کرده است.

پیش از این برآوردها نشان می‌داد آمریکا و چین هر کدام به تنهایی فقط از تعرفه‌های سویا، ذرت و گندم سالانه ضرر ۹/ ۲ میلیارد دلاری را متحمل می‌شوند. اما مطالعات جدید یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا از اثرات مخرب گسترده‌تر و عمیق‌تری برای بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا حکایت دارد. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد جنگ‌ تجاری در سال ۲۰۱۸میلادی، ۸/ ۷ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا هزینه در بر داشته که برابر با ۰۴/ ۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. نویسندگان این گزارش گفته‌اند که آنها تاثیر کوتاه‌مدت اقدامات ترامپ را بررسی کرده و دریافتند که واردات از کشورهای هدفمند ۵/ ۳۱ درصد کاهش داشته، در حالی که صادرات هدفمند به آمریکا ۱۱ درصد افت داشته است. به گفته محققان، وضع تعرفه‌ها از سوی ترامپ به نفع بخش‌هایی بوده که از لحاظ سیاسی حساس بوده‌اند، اما وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه بر کالاهای آمریکایی، سود به دست آمده در این بخش‌ها را خنثی کرده است.

ترامپ از زمان تبلیغات انتخاباتی بارها کسری تجاری آمریکا با چین را مورد انتقاد قرار داد و در اولین گام تعرفه واردات پنل‌های خورشیدی و ماشین‌های لباسشویی را از چین (به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده این اقلام به آمریکا) افزایش داد. افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم در اوایل فروردین و هدف قرار دادن ۵۰ میلیارد دلار از واردات چینی در اواسط تیرماه به ترتیب دومین و سومین حملات ترامپ در جنگ تجاری با چین بود. سناریوی چهارمین حمله تجاری او نیز افزایش تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی به ۱۰ درصد بود. به‌دنبال این اقدامات، رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد در صورت منفعل بودن طرف چینی و عدم پاسخ به خواسته‌های آمریکا، در آغاز سال ۲۰۱۹ تعرفه این ۲۰۰ میلیارد دلار را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش می‌دهد و در نهایت مابقی واردات آمریکا از چین را که معادل ۲۶۷ میلیارد دلار است هدف افزایش تعرفه قرار خواهد داد. اول دسامبر اما تحولی جدید حاصل شد. روسای‌جمهور دو کشور در حاشیه نشست «گروه ۲۰» که در آرژانتین برگزار می‌شد توانستند به توافق تجاری دست یابند. طی این توافق قرار شد ترامپ اجرای تعرفه‌های جدید خود را تا مارس ۲۰۱۹ به تعویق بیندازد و طرف چینی نیز قول خرید بیشتر محصولات آمریکا و برآوردن خواسته‌های تجاری آمریکا را داد. البته هر چند دو طرف نتوانستند تا این تاریخ توافق خود را نهایی سازند، اما با توجه به پیشرفت مذاکرات هفته‌های اخیر دو طرف، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفت این ضرب‌الاجل را تا زمان امضای قرارداد تمدید کند. از زمان شروع جنگ تجاری دو غول اقتصادی دنیا، آمریکا تعرفه ۲۵۰ میلیارد دلار از واردات چین را افزایش داده، در حالی که چینی‌ها در تلافی تنها ۱۱۰ میلیارد دلار از واردات محصولات آمریکایی را هدف افزایش تعرفه قرار داده‌اند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این تنش‌ها تاکنون جریان تجارت دو کشور و جهان را محدود کرده و زنجیره عرضه تولیدی جهان را مختل و بازارهای مالی جهان را ملتهب کرده است. آخرین خبرها از روند مذاکرات از سوی «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام شد که دو طرف با حسن نیت در حال کار هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به توافق دست یابند. به گفته وی، اما هنوز کار زیادی برای انجام دادن باقی مانده است. هفته گذشته نیز «یی گنگ» رئیس بانک مرکزی چین (یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده چین) اعلام کرد که دو غول اقتصادی در بسیاری از موضوعات به اجماع رسیده‌اند. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که ضرر و زیان این جنگ علاوه بر آمریکا، صادرات و واردات چین را نیز متاثر کرده است؛ به‌طوری‌که صادرات ماه فوریه چین بیشترین کاهش سه سال اخیر خود را تجربه کرد، در حالی که واردات این کشور نیز برای سومین ماه متوالی کاهش یافت. در واقع با وجود سیاست‌های تشویقی دولت چین برای ممانعت از کند شدن رشد اقتصادی، روند نزولی تجارت چین نگرانی‌ها را افزایش داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

آفت‌های جنگ تجاری

برآوردها از زیان‌های اقتصادی جنگ تجاری چین و آمریکا هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. در تازه‌ترین گزارش رویترز، نتایج مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا از میزان ضرر و زیان جنگ تجاری منتشر شده است. این مطالعه توسط تیمی از اقتصاددان‌ها در «دانشگاه برکلی کالیفرنیا»، «دانشگاه کلمبیا»، «دانشگاه ییل» و «دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس» انجام شده و اداره ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا آن را انتشار داده است. ارزیابی‌ این مطالعه نشان می‌دهد جنگ‌های تجاری دونالد ترامپ در ۲۰۱۸میلادی، ۸/ ۷ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا، با از دست رفتن تولید ناخالص داخلی هزینه در بر داشته است. نویسندگان این گزارش گفته‌اند آنها تاثیر کوتاه‌مدت اقدامات ترامپ را بررسی کردند و دریافتند که واردات از کشورهای هدفمند ۵/ ۳۱ درصد کاهش داشته است، در حالی که صادرات هدفمند به آمریکا ۱۱ درصد افت داشته است. آنها همچنین دریافتند که میزان کلی زیان سالانه مشتریان و تولیدکنندگان از قیمت‌های بالای واردات، ۸/ ۶۸ میلیارد دلار بوده است. محققان عنوان کرده‌اند که پس از محاسبه درآمد بالاتر عوارض و سود تولیدکنندگان داخلی از قیمت‌های بالاتر، کل زیان وارد شده ۸/ ۷ میلیارد دلار یا ۰۴/ ۰ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است. براساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که خود را «مرد تعرفه‌ها» می‌نامد ادعا می‌کند کسری تجارت را با محدود کردن واردات عادلانه و مذاکرات مجدد بر سر قراردادهای تجارت آزاد کاهش داده است. او همواره عنوان کرده که به‌دنبال یک دستورالعمل تجاری محافظه‌کارانه برای حفاظت از تولید آمریکا است. با این حال واشنگتن و پکن ماه‌هاست در یک جنگ تجاری تلافی‌جویانه گیر افتاده‌اند. ترامپ عوارضی وضع کرده که اتحادیه اروپا و سایر شرکای تجاری بزرگش را آشفته کرده است. طبق این تحقیق، در حالی که عوارض آمریکا به نفع بخش‌های مستقر در کشورهایی بوده که از نظر سیاسی رقابتی هستند، ولی وضع عوارض تلافی‌جویانه بر کالاهای آمریکا، سود به دست آمده در این مناطق را از بین برده است. محققان می‌گویند ما دریافتیم کارگران بخش‌های حساس به تجارت، در ایالت‌هایی که بیشتر جمهوری‌خواه هستند بیشترین آسیب و ضربه را از جنگ تجاری خورده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بخش کشاورزی، جنگ، چین، خودرو و دلار از تلگرام

‍ 🔴 کاهش فروش خودرو در چین

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

فروش خودرو در چین در ژانویه ۱۷٫۷ درصد کاهش یافت و به ۲٫۲ میلیون دستگاه رسید.

فروش خودرو در چین در ژانویه باز هم کاهش یافت و به فشار بر خودرو سازان افزود. خودروسازان در بحبوحه کاهش تقاضا برای خودرو از آمریکا تا اروپا، بیشتر روی بازار داخلی حساب می‌کردند.

عمده فروشی خودرو‌های سواری ۱۷٫۷ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش از زمان آغاز رکود بازار در سال گذشته است. خرده فروشی هم در هشتمین ماه پیاپی کاهش یافت.

گو یاتاٱ، یک تحلیلگر خودرو در پکن گفت: فشار هنوز هم وجود دارد. دولت سیاست‌های انگیزشی برای شوک وارد کردن به بازار اتخاذ نکرده است.

این کاهش ادامه دار، فرصت‌های کمی به خودروسازان برای بالابردن فروش می‌دهد.

بازارها در اروپا و آمریکای شمالی راکد هستند چون در دسترس بودن حمل و نقل عمومی و خدمات اجاره اتومبیل، لزوم مالکیت خودرو را از بین برده است. ژاپن هم در این زمینه مشکل دارد. در حالی که فروش بازار‌های کوچک‌تر برای جبران کاهش مناطق بزرگ فروش کافی نیستند.

فروش در چین همچنان کاهش پیدا می‌کند. چون رشد این دومین اقتصاد بزرگ جهانکند شده و مذاکرات با آمریکا در مورد آتش بس جنگ تجاری طول کشیده است.

مجمع خودروسازان چین اعلام کرد عمده فروشی خودرو در ژانویه به ۲٫۲ میلیون واحد کاهش یافته است. در کل، کاهش فروش در سال گذشته ۴٫۱ درصد بود که اولین کاهش از اوایل دهه ۱۹۹۰ تا حالا است.

خرده فروشی ۴ درصد کاهش یافت و به ۲٫۱۸ میلیون واحد رسید.

نیمه اول ۲۰۱۹ هم شاهد این فشار رو به پایین خواهد بود، چون کاهش مالیات خرید در ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بسیاری مصرف‌کنندگان را تشویق کرد زودتر اتومبیل بخرند و حالا نیازی به خرید ندارند.

خودروسازانی که میلیاردها دلار برای ساخت کارخانه و خط تولید در چین در دهه‌های گذشته هزینه کرده بودند، حالا از بازگشت رشد در فروششان اطمینان ندارند. موانع اقتصادی و ژئوپلیتیکی باعث شده شرکتها در مورد اهداف سالانه فروششان محتاط‌تر باشند.

مشکلات شرکت خودروسازی جگوار لندرور در چین باعث شد این شرکت ۳٫۹ میلیارد دلار ارزش موجودی خود را کاهش دهد و دایملر و بی ام دبلیو هم پیش بینی خود را در بحبوحه فشار جنگ تجاری چین و آمریکا و ضربه خوردن تقاضا کاهش دادند.

در اروپا، فروش خودرو برای پنجمین ماه پیاپی در ژانویه کاهش یافت. در آمریکا هم ۴ برند خودروسازی برتر کاهش فروش را در ماه گذشته گزارش دادند. ترامپ تهدید کرده ۲۵ درصد دیگر بر خودروهای وارداتی عوارض وضع می‌کند. این کار ضربه دیگری به تقاضای خودرو خواهد زد.

بازار خودروی چین در ۲۰۱۹ احتمالا تغییری نخواهد داشت. دولت ماه گذشته اقداماتی برای بالا بردن تقاضا انجام داد ولی چندان موفقیت آمیز نبود. اقداماتی مانند اعطای سوبسید به روستاییان برای خرید انواع کامیون و اتومبیل.

خودروسازان در حال حاضر بیشتر بر روی خودروهای الکتریکی حساب می‌کنند که در بحبوحه سیاست‌های محیط زیستی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. google. com/amp/s/www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۱۸/carmakers-to-face-more-pain-as-sales-in-china-continue-to-slide


بی‌ام‌و سلطان صادرات خودرو از آمریکا

🚘 شرکت خودروسازی بی‌ام‌و بر حسب ارزش صادراتی، برای پنجمین سال متوالی عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در آمریکا را به خود اختصاص داده است. کارخانه اسپارتانبورگ بی‌ام‌و واقع در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۱۸، توانست تا ۲۳۴ هزار و ۶۸۹دستگاه از سری شاسی‌بلندهای «ایکس» بی‌ام‌و را به ارزش ۸/۴ میلیارد دلار به خارج از آمریکا صادر کند.

🚘 با این حال جنگ تجاری روزافزون میان واشنگتن و پکن این کارخانه را تحت تاثیر قرار داده است. سال گذشته میلادی در اوج جنگ تجاری، بی‌ام‌و تولید «ایکس۳» را در این کارخانه متوقف کرد و اکنون از کارخانه‌های شنگیانگ در چین و روسلین در آفریقای‌جنوبی برای تولید این محصول استفاده می‌کند.


💠ایران بزرگترین بازار صادراتی خودرو سواری چین

🌀 در سال ۱۳۹۶ نیمی از واردات مواد واسطه‌ای و نهایی جهت تولید (و مونتاژ) خودرو از چین انجام گردید. داده‌های گمرک ایران حاکی از این است که در طول سالهای ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶، در مجموع ۱۷۴۹۱ دستگاه خودرو سواری به ارزش ۱۹۷ میلیون دلار از چین وارد شده است. در دوره میلادی همزمان (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷) داده‌های گمرک چین نشان می‌دهد که در مجموع این دوره ۵۸۶ هزار دستگاه خودرو سواری به ارزش ۴۹۴۰ میلیون دلار از چین به ایران صادر شده است.

🌀 بر اساس داده‌های گمرک چین، در سال ۲۰۱۷ میلادی ایران اولین واردکننده از چین با سهم ۳۹ درصد از تعداد دستگاه و ۳۳ درصد از ارزش صادرات خودرو سواری این کشور بود.

🌀 داده‌های گمرک کشور چین نشان می‌دهد که این کشور ۲۳۶ هزار خودرو سواری به ارزش نزدیک به ۲ میلیارد دلار به ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی (بهمن ۱۳۹۶ تا دی ماه ۱۳۹۷) صادر کرد. آمار تولید و واردات خودرو نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۲۰ هزار خودرو سواری با برند خودروسازان چینی در ایران تولید شد و واردات خودروی سواری از چین کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه است.

🔹احسان سلطانی‌


بی ام و سلطان صادرات خودرو از آمریکا

🔹 شرکت خودروسازی BMW بر حسب ارزش صادراتی، برای پنجمین سال متوالی عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

🔹 کارخانه اسپارتانبورگ بی ام‌و واقع در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۱۸، توانست تا ۲۳۴ هزار و ۶۸۹دستگاه از سری شاسی‌بلندهای «ایکس» بی‌ام‌و را به ارزش ۸٫۴ میلیارد دلار به خارج از آمریکا صادر کند.

🔹 با این حال جنگ تجاری روزافزون میان واشنگتن و پکن این کارخانه را تحت تاثیر قرار داده است.

🔹سال گذشته میلادی در اوج جنگ تجاری، بی‌ام‌و تولید «ایکس۳» را در این کارخانه متوقف کرد و اکنون از کارخانه‌های شنگیانگ در چین و روسلین در آفریقای‌جنوبی برای تولید این محصول استفاده می‌کند.

دنیای اقتصاد


♨️ ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه جنگ سوریه

🔹رئیس کارگروه اقتصاد سوریه هزینه جنگ در سوریه را حدود ۴۰۰ میلیارد دلار برآورد کرد و گفت، بازسازی سوریه احتمالا به مبلغی کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد در حالی که خسارت بخش کشاورزی سوریه از ۱۶ میلیارد دلار تجاوز کرده است.

====


♨⁣پس‌لرزه‌های جنگ تجاری/درآمد اپل در چین ۲۷ درصد سقوط کرد

🔹⁣تبعات جنگ تجاری ترامپ علیه پکن به تدریج در حال خودنمایی است؛ در سه‌ماهه منتهی به دسامبر، درآمد اپل در چین به ۱۳٫۱۷ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته حدود ۵ میلیارد دلار کمتر است.

⁣====


در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.
الفالف2 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز استراماچونی و یکی از دستیارانش پیش از آغاز اولین تمرین استقلال در ورزشگاه تهرانسر یک عکس یادگاری گرفتند. نکته جالب این تصویر، خالکوبی‌های دست و پای دستیار استراماچونی است. گرچه که بارها بازیکنان ایرانی به دلیل داشتن خالکوبی به کمیته اخلاق رفته‌اند، اما در حال حاضر حساسیت‌ها به این موضوع کمتر شده و بعید است مشکلی برای دستیار استراماچونی ایجاد شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1