1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اقتصادی
به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری

به‌روزرسانی زیان جنگ تجاری

خبرگزاری دنیای اقتصاد |
دنیای‌اقتصاد : دیدار روسای‌ جمهور چین و آمریکا در اواخر ماه مارس برای نهایی کردن مذاکرات صلح تجاری در حالی به تعویق افتاد که مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا، برآورد جدیدی از هزینه جنگ تجاری اعلام کرده است. ارزیابی‌ها حاکی است جنگ تجاری آمریکا و چین در سال ۲۰۱۸ برای هر دو طرف میلیاردها دلار هزینه در پی داشته است؛ جنگی که به بخش‌هایی همچون «خودرو»، «تکنولوژی» و فراتر از همه به بخش «کشاورزی» آسیب‌های جدی وارد کرده است.

پیش از این برآوردها نشان می‌داد آمریکا و چین هر کدام به تنهایی فقط از تعرفه‌های سویا، ذرت و گندم سالانه ضرر ۹/ ۲ میلیارد دلاری را متحمل می‌شوند. اما مطالعات جدید یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا از اثرات مخرب گسترده‌تر و عمیق‌تری برای بزرگ‌ترین اقتصادهای دنیا حکایت دارد. نتایج این مطالعه نشان می‌دهد جنگ‌ تجاری در سال ۲۰۱۸میلادی، ۸/ ۷ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا هزینه در بر داشته که برابر با ۰۴/ ۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است. نویسندگان این گزارش گفته‌اند که آنها تاثیر کوتاه‌مدت اقدامات ترامپ را بررسی کرده و دریافتند که واردات از کشورهای هدفمند ۵/ ۳۱ درصد کاهش داشته، در حالی که صادرات هدفمند به آمریکا ۱۱ درصد افت داشته است. به گفته محققان، وضع تعرفه‌ها از سوی ترامپ به نفع بخش‌هایی بوده که از لحاظ سیاسی حساس بوده‌اند، اما وضع تعرفه‌های تلافی‌جویانه بر کالاهای آمریکایی، سود به دست آمده در این بخش‌ها را خنثی کرده است.

ترامپ از زمان تبلیغات انتخاباتی بارها کسری تجاری آمریکا با چین را مورد انتقاد قرار داد و در اولین گام تعرفه واردات پنل‌های خورشیدی و ماشین‌های لباسشویی را از چین (به‌عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده این اقلام به آمریکا) افزایش داد. افزایش تعرفه فولاد و آلومینیوم در اوایل فروردین و هدف قرار دادن ۵۰ میلیارد دلار از واردات چینی در اواسط تیرماه به ترتیب دومین و سومین حملات ترامپ در جنگ تجاری با چین بود. سناریوی چهارمین حمله تجاری او نیز افزایش تعرفه ۲۰۰ میلیارد دلار از کالاهای چینی به ۱۰ درصد بود. به‌دنبال این اقدامات، رئیس‌جمهور آمریکا هشدار داد در صورت منفعل بودن طرف چینی و عدم پاسخ به خواسته‌های آمریکا، در آغاز سال ۲۰۱۹ تعرفه این ۲۰۰ میلیارد دلار را از ۱۰ به ۲۵ درصد افزایش می‌دهد و در نهایت مابقی واردات آمریکا از چین را که معادل ۲۶۷ میلیارد دلار است هدف افزایش تعرفه قرار خواهد داد. اول دسامبر اما تحولی جدید حاصل شد. روسای‌جمهور دو کشور در حاشیه نشست «گروه ۲۰» که در آرژانتین برگزار می‌شد توانستند به توافق تجاری دست یابند. طی این توافق قرار شد ترامپ اجرای تعرفه‌های جدید خود را تا مارس ۲۰۱۹ به تعویق بیندازد و طرف چینی نیز قول خرید بیشتر محصولات آمریکا و برآوردن خواسته‌های تجاری آمریکا را داد. البته هر چند دو طرف نتوانستند تا این تاریخ توافق خود را نهایی سازند، اما با توجه به پیشرفت مذاکرات هفته‌های اخیر دو طرف، رئیس‌جمهور آمریکا تصمیم گرفت این ضرب‌الاجل را تا زمان امضای قرارداد تمدید کند. از زمان شروع جنگ تجاری دو غول اقتصادی دنیا، آمریکا تعرفه ۲۵۰ میلیارد دلار از واردات چین را افزایش داده، در حالی که چینی‌ها در تلافی تنها ۱۱۰ میلیارد دلار از واردات محصولات آمریکایی را هدف افزایش تعرفه قرار داده‌اند. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که این تنش‌ها تاکنون جریان تجارت دو کشور و جهان را محدود کرده و زنجیره عرضه تولیدی جهان را مختل و بازارهای مالی جهان را ملتهب کرده است. آخرین خبرها از روند مذاکرات از سوی «استیون منوچین»، وزیر خزانه‌داری آمریکا اعلام شد که دو طرف با حسن نیت در حال کار هستند تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن به توافق دست یابند. به گفته وی، اما هنوز کار زیادی برای انجام دادن باقی مانده است. هفته گذشته نیز «یی گنگ» رئیس بانک مرکزی چین (یکی از اعضای تیم مذاکره‌کننده چین) اعلام کرد که دو غول اقتصادی در بسیاری از موضوعات به اجماع رسیده‌اند. بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که ضرر و زیان این جنگ علاوه بر آمریکا، صادرات و واردات چین را نیز متاثر کرده است؛ به‌طوری‌که صادرات ماه فوریه چین بیشترین کاهش سه سال اخیر خود را تجربه کرد، در حالی که واردات این کشور نیز برای سومین ماه متوالی کاهش یافت. در واقع با وجود سیاست‌های تشویقی دولت چین برای ممانعت از کند شدن رشد اقتصادی، روند نزولی تجارت چین نگرانی‌ها را افزایش داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

آفت‌های جنگ تجاری

برآوردها از زیان‌های اقتصادی جنگ تجاری چین و آمریکا هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. در تازه‌ترین گزارش رویترز، نتایج مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا از میزان ضرر و زیان جنگ تجاری منتشر شده است. این مطالعه توسط تیمی از اقتصاددان‌ها در «دانشگاه برکلی کالیفرنیا»، «دانشگاه کلمبیا»، «دانشگاه ییل» و «دانشگاه کالیفرنیا در لس‌آنجلس» انجام شده و اداره ملی تحقیقات اقتصادی آمریکا آن را انتشار داده است. ارزیابی‌ این مطالعه نشان می‌دهد جنگ‌های تجاری دونالد ترامپ در ۲۰۱۸میلادی، ۸/ ۷ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا، با از دست رفتن تولید ناخالص داخلی هزینه در بر داشته است. نویسندگان این گزارش گفته‌اند آنها تاثیر کوتاه‌مدت اقدامات ترامپ را بررسی کردند و دریافتند که واردات از کشورهای هدفمند ۵/ ۳۱ درصد کاهش داشته است، در حالی که صادرات هدفمند به آمریکا ۱۱ درصد افت داشته است. آنها همچنین دریافتند که میزان کلی زیان سالانه مشتریان و تولیدکنندگان از قیمت‌های بالای واردات، ۸/ ۶۸ میلیارد دلار بوده است. محققان عنوان کرده‌اند که پس از محاسبه درآمد بالاتر عوارض و سود تولیدکنندگان داخلی از قیمت‌های بالاتر، کل زیان وارد شده ۸/ ۷ میلیارد دلار یا ۰۴/ ۰ درصد تولید ناخالص داخلی بوده است. براساس گزارش رویترز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا که خود را «مرد تعرفه‌ها» می‌نامد ادعا می‌کند کسری تجارت را با محدود کردن واردات عادلانه و مذاکرات مجدد بر سر قراردادهای تجارت آزاد کاهش داده است. او همواره عنوان کرده که به‌دنبال یک دستورالعمل تجاری محافظه‌کارانه برای حفاظت از تولید آمریکا است. با این حال واشنگتن و پکن ماه‌هاست در یک جنگ تجاری تلافی‌جویانه گیر افتاده‌اند. ترامپ عوارضی وضع کرده که اتحادیه اروپا و سایر شرکای تجاری بزرگش را آشفته کرده است. طبق این تحقیق، در حالی که عوارض آمریکا به نفع بخش‌های مستقر در کشورهایی بوده که از نظر سیاسی رقابتی هستند، ولی وضع عوارض تلافی‌جویانه بر کالاهای آمریکا، سود به دست آمده در این مناطق را از بین برده است. محققان می‌گویند ما دریافتیم کارگران بخش‌های حساس به تجارت، در ایالت‌هایی که بیشتر جمهوری‌خواه هستند بیشترین آسیب و ضربه را از جنگ تجاری خورده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با بخش کشاورزی، جنگ، چین، خودرو و دلار از تلگرام

‍ 🔴 کاهش فروش خودرو در چین

💢 ترجمه بلومبرگ 💢

فروش خودرو در چین در ژانویه ۱۷٫۷ درصد کاهش یافت و به ۲٫۲ میلیون دستگاه رسید.

فروش خودرو در چین در ژانویه باز هم کاهش یافت و به فشار بر خودرو سازان افزود. خودروسازان در بحبوحه کاهش تقاضا برای خودرو از آمریکا تا اروپا، بیشتر روی بازار داخلی حساب می‌کردند.

عمده فروشی خودرو‌های سواری ۱۷٫۷ درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش از زمان آغاز رکود بازار در سال گذشته است. خرده فروشی هم در هشتمین ماه پیاپی کاهش یافت.

گو یاتاٱ، یک تحلیلگر خودرو در پکن گفت: فشار هنوز هم وجود دارد. دولت سیاست‌های انگیزشی برای شوک وارد کردن به بازار اتخاذ نکرده است.

این کاهش ادامه دار، فرصت‌های کمی به خودروسازان برای بالابردن فروش می‌دهد.

بازارها در اروپا و آمریکای شمالی راکد هستند چون در دسترس بودن حمل و نقل عمومی و خدمات اجاره اتومبیل، لزوم مالکیت خودرو را از بین برده است. ژاپن هم در این زمینه مشکل دارد. در حالی که فروش بازار‌های کوچک‌تر برای جبران کاهش مناطق بزرگ فروش کافی نیستند.

فروش در چین همچنان کاهش پیدا می‌کند. چون رشد این دومین اقتصاد بزرگ جهانکند شده و مذاکرات با آمریکا در مورد آتش بس جنگ تجاری طول کشیده است.

مجمع خودروسازان چین اعلام کرد عمده فروشی خودرو در ژانویه به ۲٫۲ میلیون واحد کاهش یافته است. در کل، کاهش فروش در سال گذشته ۴٫۱ درصد بود که اولین کاهش از اوایل دهه ۱۹۹۰ تا حالا است.

خرده فروشی ۴ درصد کاهش یافت و به ۲٫۱۸ میلیون واحد رسید.

نیمه اول ۲۰۱۹ هم شاهد این فشار رو به پایین خواهد بود، چون کاهش مالیات خرید در ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ بسیاری مصرف‌کنندگان را تشویق کرد زودتر اتومبیل بخرند و حالا نیازی به خرید ندارند.

خودروسازانی که میلیاردها دلار برای ساخت کارخانه و خط تولید در چین در دهه‌های گذشته هزینه کرده بودند، حالا از بازگشت رشد در فروششان اطمینان ندارند. موانع اقتصادی و ژئوپلیتیکی باعث شده شرکتها در مورد اهداف سالانه فروششان محتاط‌تر باشند.

مشکلات شرکت خودروسازی جگوار لندرور در چین باعث شد این شرکت ۳٫۹ میلیارد دلار ارزش موجودی خود را کاهش دهد و دایملر و بی ام دبلیو هم پیش بینی خود را در بحبوحه فشار جنگ تجاری چین و آمریکا و ضربه خوردن تقاضا کاهش دادند.

در اروپا، فروش خودرو برای پنجمین ماه پیاپی در ژانویه کاهش یافت. در آمریکا هم ۴ برند خودروسازی برتر کاهش فروش را در ماه گذشته گزارش دادند. ترامپ تهدید کرده ۲۵ درصد دیگر بر خودروهای وارداتی عوارض وضع می‌کند. این کار ضربه دیگری به تقاضای خودرو خواهد زد.

بازار خودروی چین در ۲۰۱۹ احتمالا تغییری نخواهد داشت. دولت ماه گذشته اقداماتی برای بالا بردن تقاضا انجام داد ولی چندان موفقیت آمیز نبود. اقداماتی مانند اعطای سوبسید به روستاییان برای خرید انواع کامیون و اتومبیل.

خودروسازان در حال حاضر بیشتر بر روی خودروهای الکتریکی حساب می‌کنند که در بحبوحه سیاست‌های محیط زیستی روز به روز محبوب‌تر می‌شوند.

بلومبرگ فارسی✔️

https: //www. google. com/amp/s/www. bloomberg. com/amp/news/articles/۲۰۱۹-۰۲-۱۸/carmakers-to-face-more-pain-as-sales-in-china-continue-to-slide


بی ام و سلطان صادرات خودرو از آمریکا

🔹 شرکت خودروسازی BMW بر حسب ارزش صادراتی، برای پنجمین سال متوالی عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

🔹 کارخانه اسپارتانبورگ بی ام‌و واقع در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۱۸، توانست تا ۲۳۴ هزار و ۶۸۹دستگاه از سری شاسی‌بلندهای «ایکس» بی‌ام‌و را به ارزش ۸٫۴ میلیارد دلار به خارج از آمریکا صادر کند.

🔹 با این حال جنگ تجاری روزافزون میان واشنگتن و پکن این کارخانه را تحت تاثیر قرار داده است.

🔹سال گذشته میلادی در اوج جنگ تجاری، بی‌ام‌و تولید «ایکس۳» را در این کارخانه متوقف کرد و اکنون از کارخانه‌های شنگیانگ در چین و روسلین در آفریقای‌جنوبی برای تولید این محصول استفاده می‌کند.

دنیای اقتصاد


♨️ ۴۰۰ میلیارد دلار هزینه جنگ سوریه

🔹رئیس کارگروه اقتصاد سوریه هزینه جنگ در سوریه را حدود ۴۰۰ میلیارد دلار برآورد کرد و گفت، بازسازی سوریه احتمالا به مبلغی کمتر از ۱۰۰ میلیارد دلار نیاز دارد در حالی که خسارت بخش کشاورزی سوریه از ۱۶ میلیارد دلار تجاوز کرده است.

====


♨⁣پس‌لرزه‌های جنگ تجاری/درآمد اپل در چین ۲۷ درصد سقوط کرد

🔹⁣تبعات جنگ تجاری ترامپ علیه پکن به تدریج در حال خودنمایی است؛ در سه‌ماهه منتهی به دسامبر، درآمد اپل در چین به ۱۳٫۱۷ میلیارد دلار رسید که نسبت به سال گذشته حدود ۵ میلیارد دلار کمتر است.

⁣====


بی‌ام‌و سلطان صادرات خودرو از آمریکا

🚘 شرکت خودروسازی بی‌ام‌و بر حسب ارزش صادراتی، برای پنجمین سال متوالی عنوان بزرگ‌ترین صادرکننده خودرو در آمریکا را به خود اختصاص داده است. کارخانه اسپارتانبورگ بی‌ام‌و واقع در کارولینای جنوبی در سال ۲۰۱۸، توانست تا ۲۳۴ هزار و ۶۸۹دستگاه از سری شاسی‌بلندهای «ایکس» بی‌ام‌و را به ارزش ۸/۴ میلیارد دلار به خارج از آمریکا صادر کند.

🚘 با این حال جنگ تجاری روزافزون میان واشنگتن و پکن این کارخانه را تحت تاثیر قرار داده است. سال گذشته میلادی در اوج جنگ تجاری، بی‌ام‌و تولید «ایکس۳» را در این کارخانه متوقف کرد و اکنون از کارخانه‌های شنگیانگ در چین و روسلین در آفریقای‌جنوبی برای تولید این محصول استفاده می‌کند.


💠ایران بزرگترین بازار صادراتی خودرو سواری چین

🌀 در سال ۱۳۹۶ نیمی از واردات مواد واسطه‌ای و نهایی جهت تولید (و مونتاژ) خودرو از چین انجام گردید. داده‌های گمرک ایران حاکی از این است که در طول سالهای ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۶، در مجموع ۱۷۴۹۱ دستگاه خودرو سواری به ارزش ۱۹۷ میلیون دلار از چین وارد شده است. در دوره میلادی همزمان (۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷) داده‌های گمرک چین نشان می‌دهد که در مجموع این دوره ۵۸۶ هزار دستگاه خودرو سواری به ارزش ۴۹۴۰ میلیون دلار از چین به ایران صادر شده است.

🌀 بر اساس داده‌های گمرک چین، در سال ۲۰۱۷ میلادی ایران اولین واردکننده از چین با سهم ۳۹ درصد از تعداد دستگاه و ۳۳ درصد از ارزش صادرات خودرو سواری این کشور بود.

🌀 داده‌های گمرک کشور چین نشان می‌دهد که این کشور ۲۳۶ هزار خودرو سواری به ارزش نزدیک به ۲ میلیارد دلار به ایران در سال ۲۰۱۷ میلادی (بهمن ۱۳۹۶ تا دی ماه ۱۳۹۷) صادر کرد. آمار تولید و واردات خودرو نشان می‌دهد که در سال ۱۳۹۶ بیش از ۲۲۰ هزار خودرو سواری با برند خودروسازان چینی در ایران تولید شد و واردات خودروی سواری از چین کمتر از ۱۰۰۰ دستگاه است.

🔹احسان سلطانی‌


نظرها

در ادامه بخوانید

سیلاب بیش از ۲۰۰ خودرو را برد/شهروندان شیرازی از منازل خود خارج نشوند+تصاویر

افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد. عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در پی جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن، گفت: شهروندان از منازل خود به بیرون نیایند. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود بردبه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: دقایقی پیش در پی طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز تعدادی از خودروها در سیلاب گرفتار شدند. در این شرایط تنها نیروهای امدادرسانی که در سطح شهر شیراز دیده می‌شود نیروهای آتش نشانی است. دهقانی اضافه کرد: مسافران نوروزی برای اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران گفت که ریزش کوه منجر به مسدود شدن جاده هراز (آمل- تهران) شده است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جاده هراز یکی از پرترافیک‌ترین محورهای کشور با میانگین تردد روزانه بیش ۵۰ هزار دستگاه خودرو سواری است. فرمانده پلیس راه مازندران روز دوشنبه گفت: ریزش کوه در محدوده پلور محور هراز اتفاق افتاد که منجر به بسته شدن این محور شد. علیرضا قدمی علت ریزش کوه را بارش سنگین برف و نفوذ آب حاصل از آن در خاک کوه عنوان کرد و ادامه داد: گروههای راهداری سرگرم برداشتن سنگ ریزه‌ها از کف جاده و بازگشایی محور هستند. جاده هراز به دلیل مسافت کمتر به تهران در مقایسه با سایر محورهای مواصلاتی مازندران به پایتخت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوری که یک سوم ترافیک محورهای استان مربوط به این محور است.
الفالف1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.
تابناکتابناک1 روز قبل
اقتصاد ایران در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های متعددی مواجه شد. به گزارشپیش بینی رشد اقتصادینایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه گفتگو اظهار داشت: رشد اقتصادی ایران در سال آینده به هیچ عنوان چشم انداز مطلوبی را در برابر خود ندارد. طبیعتا مجموع این روند‌ها بر رشد اقتصادی ایران اثری کاملا منفی خواهد داشت. مثلا بارش‌های خوب سال آبی جاری شانس بهبود عملکرد اقتصادی کشور در بخش کشاورزی را ایجاد کرده است. در حوزه تخصیص منابع نیز به نظر نمی‌رسد اقتصاد ایران در سال ۹۸ روندی چندان متفاوت از روند سال ۹۷ را تجربه کند.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با به پایان رسیدن سال ۹۷، آخرین امیدها برای رونق و بهبود وضعیت بازار کتاب ناامید شد، گویی تنها باید نظاره‌گر بود که دست تقدیر چه برای این بازار رقم خواهد زد. آخرین ماه از سال گذشته طبق روال و پیش‌بینی‌ها آنچنان که باید تغییر اساسی در بهبود فروش بازار کتاب ایجاد نکرد زیرا که درد این حوزه بسیار عمیق‌تر از آن است که با چنین داروهای مقطعی بهبود یابد. کمی از فضای کلی بازار کتاب فاصله گرفته و به وضعیت فروش کتاب در اسفند ۹۷ نگاهی می‌اندازیم. نکته جالب توجه در پرفروش‌های این ماه حضور دوباره کتاب «صد سال تنهایی» گابریل گارسیا مارکز است و «ملت عشق» هم در آخرین پرفروش‌های سال ۹۷ بار دیگر حضور دارد. در ادامه با آثار پرفروش نویسندگان ایرانی و خارجی در ماه پایانی سال آشنا می‌شوید.

اخبار بیشتر