حذف یک برنامه از شبکه نسیم با دستور رئیس صدا و سیما
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. فرهنگ

حذف یک برنامه از شبکه نسیم با دستور رئیس صدا و سیما

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
خبرآنلاین : عبدالعلی علی عسگری، رئیس سازمان صدا و سیما دستور حذف یکی از برنامه‌های در دست تولید شبکه نسیم را صادر کرده است.

محمد مهدی عسگرپور در یادداشتی با اشاره به حذف برنامه هنرپیشه از شبکه نسیم به دستور رئیس سازمان صدا و سیما نوشته است: «درطول سی و دو سال کارم درحوزه فیلمسازی و برنامه‌سازی بارها با لحظات شاد و تلخ مواجه شدم، چه برنامه‌هایی که برساختش مصر نبودم وشد وچه آنهایی که اصرار داشتم و شد و گاهی آنهایی که دوست داشتم و نشد.» عسگر پور در ادامه نوشته است: «به دلایل متعدد دلبستگی زیادی به برنامه هنرپیشه داشتم و مدیران موثری راهم با خود همراه کردم تا اینکه دوم دی‌ماه ٩٧ رسما به من اعلام شد ریاست صداوسیما با تولید و پخش برنامه مخالف است و جای بحث هم ندارد! همه بارهای این نشدن یک طرف، ناامید کردن جوانانی که ثبت نام کرده بودند و در مرحله نخست قبول شده بودند یک طرف. الان برایم این یک‌سال که در طولش دو پروژه دیگر را به خاطر هنرپیشه قربانی کردم آنقدر سنگینی نمی‌کند که وقتی به حال آن جوانان امیدوار فکر می‌کنم. شاید وقتی دیگر …. شاید جایی دیگر» برنامه هنرپیشه قرار بود به تهیه کنندگی محمد مهدی عسگرپور و کارگردانی بیژن میرباقری از شبکه نسیم پخش شود.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سازمان صدا و سیما، صدا و سیما، مصر، برنامه و نسیم از تلگرام

📸 دیدار اتفاقی عادل فردوسی پور و ملیکا زارعی (خاله شادونه) در سازمان صدا و سیما


🔴تصمیم عجیب صداوسیما برای مناظره شیوه افزایش حقوق سال ۹۸

🔸درحالی که پس از حضور نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفتگو‌ی ویژه خبری دوشنبه ۱۳ اسفند و تشریح و روشنگری درباره تفاوت‌های روش دولت با مجلس برای افزایش حقوق در سال آینده، مقرر شده بود در برنامه دیگری با حضور حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه و حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس و پیشنهاد دهنده افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق، به جزییات بیشتری از این بحث پرداخته شود، سازمان صدا و سیما دو ساعت مانده به این برنامه، مانع حضور نماینده دولت شد.

🔸ابتدا قرار بود برنامه دوم در این خصوص سه شنبه ۱۳ اسفند روی آنتن برود اما صدا و سیما برنامه دیشب را به مستند «ایستگاه آخر دروغ» اختصاص داد و در حالی که طی تماس‌های مکرر امروز نماینده صدا سیما، حضور حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه در برنامه امشب به عنوان نماینده دولت قطعی شده بود، اما دقایقی قبل و دو ساعت مانده به آغاز برنامه گفتگوی ویژه خبری، صدا و سیما اعلام کرد که حضور نماینده دولت را #لغو کرده و برنامه امشب به صورت یک طرفه با حضور حمیدرضا حاجی بابایی نماینده اصولگرای حزب پایداری پخش خواهد شد.

🔸هنوز مشخص نیست علت این تصمیم درخواست حاجی بابایی برای حضور یکطرفه در برنامه بوده یا دلیل دیگری داشته است.


‼️ تصمیم عجیب صدا و سیما در خصوص مناظره روش افزایش حقوق سال ۹۸

◀️ درحالی که پس از حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفتگوی ویژه خبری دوشنبه ۱۳ اسفند و تشریح و روشنگری درباره تفاوت‌های روش دولت با مجلس برای افزایش حقوق در سال آینده، مقرر شده بود در برنامه دیگری با حضور حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه و حمیدرضا حاجی بابایی نماینده همدان در مجلس و پیشنهاد دهنده افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق، به جزییات بیشتری از این بحث پرداخته شود، سازمان صدا و سیما دو ساعت مانده به این برنامه، مانع حضور نماینده دولت شده است.

◀️ ابتدا قرار بود برنامه دوم در این خصوص سه شنبه ۱۳ اسفند روی آنتن برود اما صدا و سیما برنامه دیشب را به مستند ایستگاه آخر دروغ اختصاص داد و در حالی که طی تماس‌های مکرر امروز نماینده صدا سیما، حضور دکتر حمید پورمحمدی معاون سازمان برنامه و بودجه در برنامه امشب به عنوان نماینده دولت قطعی شده بود، اما دقایقی قبل و دو ساعت مانده به آغاز برنامه گفتگوی ویژه خبری، صدا و سیما اعلام کرد که حضور نماینده دولت را #لغو کرده و برنامه امشب به صورت یکطرفه با حضور حمیدرضا حاجی بابایی نماینده اصولگرای حزب پایداری پخش خواهد شد.

‼️ هنوز مشخص نیست علت این تصمیم درخواست حاجی بابایی برای حضور یکطرفه در برنامه بوده یا دلیل دیگری داشته است.


🔴 نامه پروانه مافی رئیس فراکسیون خانواده مجلس به رئیس سازمان صدا و سیما

🔹در طی دو روز اخیر جامعه زنان کشور اعتراضات بسیاری را به رویکرد برنامه‌های صدا و سیما در نگرش نسبت به «زن» مطرح می‌کنند

🔹جنابعالی بعنوان یک بیینده تلویزیون چه احساسی خواهید داشت، زمانیکه یک مرد در مقابل دوربین «ملی» با خنده می‌گوید که از روز ازدواج همسرش را کتک می‌زده و در مقابل زنی در کنار دخترانش نشسته و از رجوع‌های مکرر به دادگاه برای طلاق صحبت کرده که ناکام مانده است!

🔹 انتظار می‌رود ضمن ارایه توضیحات شفاف نسبت به علل پخش این برنامه به جای برخورد با عوامل پخش آن به اجباری کردن آموزش‌های حقوق خانواده در سازمان صدا و سیما بپردازید


🔴 مخالفت با حضور ظریف در خندوانه

⛔️ در حالی که قرار بود محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دعوت رامبد جوان در برنامه طنز خندوانه شرکت کند، خبرنگار جماران مطلع شد مسئولان صدا و سیما از حضور وی در این برنامه ممانعت کرده‌اند.

🔻بر اساس این گزارش، پس از آنکه ظریف به دعوت رامبد جوان مجری تلویزیون که از وی برای شرکت در برنامه طنز خود دعوت کرده بود، مدیران سازمان صدا و سیما با این حضور مخالفت کردند.

❗️مخالفت با حضور وزیر محبوب خارجه در حالی است که صدا و سیما طی ماههای اخیر برخی سلبریتی‌ها را با هزینه هایی هنگفت از جیب مردم و از طریق بخت آزمایی جذب کرده تا توجه مخاطبان را به برنامه‌های خود جلب کند.

❓به نظر می‌رسد، اکنون رامبد جوان و تهیه کنندگان خندوانه می‌توانند در خصوص اتفاق اخیر شفاف سازی کرده و موضوع را برای مردم توضیح دهد.


🔻مخالفت مدیران صدا و سیما با حضور جواد ظریف در خندوانه

🔹پس از دعوت رامبد جوان از جواد ظریف برای شرکت در برنامه خندوانه، مدیران سازمان صدا و سیما با این حضور مخالفت کردند.

🔹مخالفت مدیران صدا و سیما با حضور جواد ظریف در خندوانه در حالی که قرار بود محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به دعوت رامبد جوان در برنامه طنز خندوانه شرکت کند، مسئولان صدا و سیما از حضور وی در این برنامه ممانعت کرده‌اند.

🔹مخالفت با حضور وزیر خارجه در حالی است که صدا و سیما طی ماه‌های اخیر برخی سلبریتی‌ها را با هزینه هایی هنگفت از جیب مردم و از طریق بخت آزمایی جذب کرده تا توجه مخاطبان را به برنامه‌های خود جلب کند. /جماران


در ادامه بخوانید

قدس آنلاینقدس آنلاین16 ساعت قبل
نمایشگاه خیریه عکس کارکنان وزارت امور خارجه با عنوان «فوتو دیپلمات، نگاه جهانی - هنر ایرانی» در محل موزه ملک آستان قدس رضوی با حضور محمد جواد افتتاح شد. در این نمایشگاه همچنین مجموعه تصاوری از آثار عکاسان استان اصفهان که به دلیل مجاورت با برخی از مناطق و استان‌های سیل زده به ثبت لحظات سخت مردم در سیل فروردین ماه پرداختند به صورت ویدئویی به نمایش درآمده است. محمد جواد ظریف در جریان بازدید از این نمایشگاه با بیان اینکه پرسنل وزارت امور خارجه همواره در امور خیریه و کمک به هموطنان خود در بحران‌ها و بالا و سختی‌ها پیشگام بوده‌اند گفت: خوشحالم که من هم قسمتی از این برنامه خیریه بوده‌ام. وی درباره امکان برگزاری نمایشگاه‌هایی از این دست در نمایندگی‌های ایران در خارج از کشور اظهار داشت: به میزانی که سفارتخانه‌های ما بتوانند امکانات در اختیار هنرمندان قرار دهند از کمک به هنر و معرفی هنر ایرانی استقبال می‌کنند البته امکان خدمات دهی سفارتخانه‌های ما به دلیل محدودیت‌های ناشی از صدور ویزا محدود است و این امر در اختیار کشورهای دیگر است. بازدید از این نمایشگاه از ساعت ۸ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر برای عموم آزاد است.
نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشورنهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور21 ساعت قبل
دبیرخانه سومین دوره جشنواره خاطره نویسی از اتمام داوری مقدماتی و راهیابی ۵۰۰ خاطره به مرحله دوم این جشنواره خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، دبیرخانه سومین دوره جشنواره خاطره نویسی با اعلام اتمام داوری مقدماتی و راهیابی ۵۰۰ خاطره به مرحله دوم این جشنواره، از آغاز داوری مرحله نهایی جشنواره خاطره‌نویسی خبر داد. داوری اولیه از میان ۷۲۷۲ خاطره الکترونیک (از طریق ایمیل) و مکتوب (توسط پست) ارسال شده به دبیرخانه، طی یازده روز صورت پذیرفت. با اتمام مرحله نخست، داوری مرحله نهایی توسط اعضای هیأت داوران متشکل از محسن پرویز، جواد محقق، سیدباقر میرعبدالهی، هوشنگ مرادی کرمانی و راضیه تجار انجام خواهد شد. مراسم تجلیل از برگزیدگان این جشنواره همزمان با هفته کتاب در آبان‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.
صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
محمود نیلی احمدآبادی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بعد از سفر وزیر علوم، تحقیقات و فناوری امروز همایش بین المللی دانشگاه‌های فرانسه زبان با موضوع اصلی توسعه همکاری بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های فرانسه در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد. وی با بیان این که این همایش فرصت مناسب برای حل مسائل و دغدغه‌های علمی در کشور به شمار می‌رود، گفت: این همایش دو روزه است و هر سال در یک کشور برگزار می‌شود. نیلی احمدآبادی در ادامه با بیان این که دانشگاه تهران در تابستان تعطیل نیست، گفت: بسیاری از برنامه‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در فصل تابستان اجرا می‌شود و تابستان فرصت خوبی برای فعالیت‌های علمی در دانشگاه و استفاده از آزمایشگاه‌ها است.
ایمناایمنا21 ساعت قبل
به گزارش ایمنا، «قصر شیرین» یکی از ۱۵ فیلم بخش مسابقه این دوره جشنواره شانگهای بود. به‌جز ایران، فیلم‌هایی از آلمان، ایتالیا، هند، چین، ژاپن، قزاقستان، گرجستان، برزیل، روسیه و مکزیک بخت دریافت جام طلایی جشنواره را داشتند. جشنواره شانگهای از معتبرترین جشنواره‌های قاره آسیا و در گروه جشنواره‌های رده A بین‌المللی است. در این دوره بیش از ۵۰۰ فیلم از حدود ۸۰ کشور در جشنواره به نمایش درآمد. این اولین حضور بین‌المللی «قصر شیرین» بود و این فیلم قرار است تا یک ماه آینده در ایران روی پرده سینماها برود.
برترین‌هابرترین‌ها6 ساعت قبل
دو قسمت اول سریال مهران مدیری به نام هیولا را نگاه می‌کردم، داستان مردی است به نام «شرافت» که با همه‌ی مردم پیرامون متفاوت است، از یک تبار اصیل و نجیب و ثروتمند رسیده به مردی به شدت تنگدست که بازهم وقتی عمیق نگاه می‌کنی؛ مرد داستان پوششی است برای جریان شرافت از یک صد سال اخیر. همدلی نوشت: دو قسمت اول سریال مهران مدیری به نام هیولا را نگاه می‌کردم، داستان مردی است به نام «شرافت» که با همه‌ی مردم پیرامون متفاوت است، از یک تبار اصیل و نجیب و ثروتمند رسیده به مردی به شدت تنگدست که بازهم وقتی عمیق نگاه می‌کنی؛ مرد داستان پوششی است برای جریان شرافت از یک صد سال اخیر. شرافت داستان ما به هر دری می‌زند تا بعد از دست دادن همه‌ی دارایی و اعتبار مالی خود، بتواند حافظ نام شرافت و مشی آن باشد. نمی دانم مدیری این داستان را چگونه می‌خواهد به پایان ببرد تا پیامی مناسب برای جامعه‌ی امروز داشته باشد، وگرنه اگر سریال به همین منوال ادامه داشته باشد؛ برای مدیری هیچ افزوده‌ای در عرصه‌ی هنر نخواهد آورد زیرا نمایش تلخ روی زشت جامعه‌ی ماست که سیمای مصور آن را هر روز شاهدیم و در کارهای قبلی مدیری هم تکرار شده بود. نمی دانم مهران مدیری در این سریال روی حزین و بیچاره‌ی بی شرافتی را نیز به تصویر خواهد کشید یا نه؟؟!!
ایرناایرنا13 ساعت قبل
وی افزود: این در حالی است که تا سال ۲۰۱۶ فقط دو دانشگاه صنعتی شریف با رتبه ۴۸۰-۴۷۱ و دانشگاه تهران با رتبه ۶۰۰-۵۵۱ در این نظام رتبه بندی حضور داشتند. بررسی راهکارهای تفاهم نامه همکاری دانشگاه خوارزمی با پژوهشکده پولی بانکینشست هماهنگی انعقاد تفاهم نامه پژوهشی - آموزشی دانشگاه خوارزمی و پژوهشکده پولی بانکی کشور (وابسته به بانک مرکزی) برگزار شد. در این نشست درباره انعقاد تفاهم نامه همکاری‌های پژوهشی - آموزشی دانشگاه خوارزمی و پژوهشکده پولی بانکی کشور بحث و تبادل نظر صورت گرفت. بررسی مشارکت دانشگاه علم و صنعت در طرح‌های اشتغالزایی روستایینشست مشترک «محمد امید» معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اعضای هیات رئیسه دانشکده مهندسی خودروی دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. همکاری دانشگاه علم و صنعت با دانشگاه جیائوتونگ چیندانشگاه علم و صنعت با دانشگاه جیائوتونگ پکن چین در قالب یک تفاهم نامه مشترک همکاری‌های علمی خود را گسترش می‌دهند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1