حادثه نیوزیلند انعکاسی از سیاست اسلام‌هراسی آمریکاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
حادثه نیوزیلند انعکاسی از سیاست اسلام‌هراسی آمریکاست

حادثه نیوزیلند انعکاسی از سیاست اسلام‌هراسی آمریکاست

مهرخبرگزاری مهر |
یک استاد روابط بین الملل تاکید کرد: حادثه تروریستی نیوزیلند و شهادت مسلمانان در مسجد شهر کرایست‌‎چرچ، انعکاس و ترجمانی از سیاست اسلام هراسی آمریکاست.

به دنبال حادثه تروریستی دیروز در نیوزیلند، دکتر رضا سیمبر در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: وقوع حادثه تروریستی نیوزلند و شهادت مسلمانان در مسجد شهر کرایست‌‎چرچ از ابعاد مختلفی قابل تحلیل است. نیوزیلند کشوری منزوی و مکانی امن در دنیا محسوب می‌شد.

وی افزود: بانیان این حادثه تروریستی با این اقدام نشان دادند که قصد گسترش دامنه اسلام هراسی در جهان را دارند. نکته دیگر، به ضعف دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشورهایی مانند استرالیا و نیوزیلند باز می‌گردد. ساختاری که نشان می‌دهد بر خلاف ادعای مقامات غربی، تا چه اندازه‌ای ضعیف و نفوذ پذیر است. نحوه عملیات صورت گرفته در نیوزیلند این موضوع را به خوبی اثبات می‌کند.

استاد روابط بین الملل دانشگاه گیلان در ادامه افزود: این حادثه، از زوایهای دیگر نیز قابل تحلیل است و آن، خیزش مجدد جریان راست افرطی در غرب است. اگر این جریان مهار نشود، از دل آن شاهد ظهور و بروز دوباره نازیسم، نئونازیسم و فاشیسم خواهیم بود.

وی یادآور شد: هم اکنون شاهد مانور سیاسی جریان‌های راست افراطی در ۱۱ کشور اروپایی هستیم. این موضوع، مقوم پوپولیسم (عوام فریبی) خواهد بود و با اسلام ستیزی و مهاجر ستیزی عجین شده و خواهد شد. حادثه اخیر نشان داد که این خطر مختص به اتحادیه اروپا نیست و در کشورهایی مانند استرالیا و نیوزیلند نیز شاهد آن هستیم.

تحلیلگر مسائل بین الملل تاکید کرد: از یک جهت دیگر، این حادثه تروریستی بازتاب و ترجمانی از سیاست اسلام هراسی آمریکا پس از دوران جنگ سرد بوده است. ایالات متحده سعی کرد پس از فروپاشی شوروی، اسلام هراسی را جایگزین کمونیسم هراسی نموده و از این طریق، نفوذ خود را در غرب توجیه کند. در پیام آقای ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص حادثه تروریستی نیوزیلند نیز به این مسئله اشاره شده است.

دکتر سیمبر در پایان تصریح کرد: اسلام خود قربانی تروریسم است. در کشوری مانند جمهوری اسلامی ایران، تنها ۱۷ هزار نفر از سوی منافقین به شهادت رسیدند. ریشه این موارد، القائات افراطی و هدفمندی است که آمریکا در قبال اسلام و در ذیل تفکر آتلانتیک گرایی ترویج می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با رضا سیمبر، نیوزیلند، حمله تروریستی، استرالیا و اسلام هراسی از تلگرام

ایران خواستار نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی/ محکومیت حمله تروریستی نیوزیلند


🔻واکنش نژادپرستانه سناتور استرالیایی به حمله تروریستی نیوزیلند

🔹سناتور استرالیایی: علت حمله نیوزیلند مهاجرت مسلمانان است

🔹سناتور استرالیایی در بیانیه‌ای عجیب، علت وقوع حمله تروریستی یک سفیدپوست نژادپرست در نیوزلند را مهاجرت مسلمانان به این کشور خواند/ فارس

#بین‌الملل


🔻واکنش سفیر ایران در انگلستان به حمله تروریستی امروز در نیوزیلند

🔹کشتار مسلمان در نیوزیلند سیاه‌ترین روز برای تاریخ معاصر این کشور است

#بین‌الملل


🔻پیام تسلیت رئیس قوه‌قضاییه در پی حمله تروریستی در نیوزیلند

🔹حمله تروریستی و نژادپرستانه به مسلمانان نیوزیلند که به شهادت جمعی از نمازگزاران بی گناه انجامید، اقدامی وحشیانه، جاهلانه و فاجعه بار بود و بار دیگر جنایات وحشیانه داعش را تداعی نمود.

🔹دستگاه قضایی جمهوری اسلامی ایران آماده هرگونه همکاری با دستگاه دیپلماسی کشور و نهادهای ذیربط در پیگیری ابعاد این حادثه و مقابله با عوامل منطقه‌ای و جهانی است.

#قضایی


در ادامه بخوانید

واقعا مردمی باشید

مهرمهر1 روز قبل

اقدام رژیم بحرین در استخدام یک عضو القاعده برای ترور شیعیان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
دولت بحرین می‌گوید ادعای این عضو سابق القاعده جعلی است. خبرنگار الجزیره انگلیسی گزارش داد سرکوب‌های خشونت آمیز دولت بحرین علیه تظاهرات شیعیان در ماه مارس سال ۲۰۱۱ توجه جهان را به خود جلب کرد. دولت بحرین اعلام کرد در این سرکوب‌ها ۳۵ نفر کشته و هزاران تن دیگر دستگیر شدند. یک عضو سابق القاعده می‌گوید دولت بحرین او را برای ترور اعضای شیعه مخالف استخدام کرده بود. "صالح می‌گوید با اعضای القاعده در عربستان سعودی تماس گرفت تا افراد کهنه کار برای انجام این عملیات به بحرین اعزام شوند. «محمد ابولفاسی فعال حقوق بشر در سخنانی گفت:» پادشاه بحرین می‌خواهد بر اساس اختلافات فرقه‌ای، بین شیعیان و سنی‌ها اختلاف ایجاد کند تا مسئولیت اوضاع را بر عهده نگیرد.

آمریکایی‌ها از ترس پهپاد ایرانی توهم می‌زنند

برنابرنا1 روز قبل
وانانیوزوانانیوز1 روز قبل
به گزارش وانانیوز، وزارت خارجه آمریکا در پیامی مدعی شد جمهوری اسلامی ایران باید اقدامات «غیرقانونی!» خود در خلیج فارس را متوقف و فورا خدمه کشتی توقیف شده را آزاد کند. این وزارتخانه در اظهاراتی بی اساس گفت: اقدامات سپاه پاسداران در تهدید امنیت کشتیرانی تنگه هرمز را محکوم می‌کنیم! سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران صبح امروز اعلام کرد یک کشتی بیگانه حامل یک میلیون لیتر سوخت قاچاق را در آب‌های خلیج فارس توقیف کرده است. از سوی دیگر، یک سخنگوی دولت انگلیس نیز گفت نفتکشی که به دلیل قاچاق سوخت در آب‌های خلیج فارس متوقف شده است با پرچم انگلیس تردد نمی‌کرد. او افزود: «اطلاع نداریم که آیا این کشتی برای ما منافعی داشته است یا خیر».

بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کردبه گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI. IR، نماهنگ «بین سطور کاهش تعهدات هسته‌ای» را منتشر کرد.

نظرها

اخبار بیشتر