1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

۱۵ عنوان کتاب پرتکرارترین سال ۱۳۹۷ معرفی شدند/ کمک آموزشی‌ها در صدر!

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- طبق آمار خانه کتاب، در سال ۱۳۹۷، ۱۵ عنوان کتاب پرتکرارترین چاپ سال را داشته‌اند.۱۵ عنوان کتاب پرتکرارترین سال ۱۳۹۷ معرفی شدند/ کمک آموزشی‌ها در صدر! - 0

به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری میزان، از کتاب‌های پرتکرار سال ۱۳۹۷ می‌توان به کتاب‌های «زیست‌شناسی پایه دهم و یازدهم کنکور جدید» از انتشارات خیلی سبز با ۲۷ بار چاپ، «قرابت معنایی (نظام جدید): آموزش کامل+پرسش‌های چهارگزینه‌ای، پاسخ‌های کاملا تشریحی» از انتشارات الگو با ۲۷ بار چاپ، «زیست‌شناسی ۳ (سه‌بعدی) قابل استفاده برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم و داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها» از انتشارات الگو با ۲۷ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای شیمی ۱ - پایه دهم» از انتشارات خیلی سبز با ۲۵ بار چاپ، «دستور زبان فارسی (نظام جدید): آموزش کامل + پرسش‌های چهارگزینه‌ای، پاسخ‌های تشریحی» از انتشارات خیلی سبز با ۲۵ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای عربی جامع: دوازدهم - کنکور جدید» از انتشارات خیلی سبز با ۲۴ بار چاپ، «کوری» از انتشارات مروارید با ۲۴ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای دین و زندگی ۲ - پایه یازدهم» از انتشارات خیلی سبز با ۲۲ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای دین و زندگی جامع: دوازدهم - کنکور جدید» از انتشارات خیلی سبز با ۲۲ بار چاپ، «بانک تست فیزیک دوازدهم تجربی» از انتشارات بین المللی گاج با ۲۱ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای انگلیسی جامع: دوازدهم - کنکور جدید + کتابچه مجانی واژگان» از انتشارات خیلی سبز با ۲۱ بارچاپ، «پرسش‌های ۴ گزینه‌ای جامع زبان یازدهم» از انتشارات پیشروان- مبتکران با ۲۱ بار چاپ، «پرسش‌های چهارگزینه‌ای عربی زبان قرآن ۲ - پایه یازدهم» از انتشارات خیلی سبز با ۲۰ بار چاپ، «روش‌ها و جزئیات اجرایی ساختمان (روش‌ها و مسائل اجرایی)» از انتشارات نوآور با ۱۹ بار چاپ و «هنر شفاف اندیشیدن» از انتشارات چشمه با ۱۹ بار چاپ اشاره کرد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با کتاب، تکرار، چاپ و خانه کتاب از تلگرام

📗📕📙📘

معرفى کتاب

ضعیفه (بررسی جایگاه زن ایران در عصر صفوی)

نویسنده: بنفشه حجازی

ضعیفه به بررسی جایگاه زن ایرانی در عصر صفوی، اختصاص دارد.

برای روشن‌تر شدن وضعیت زنان در این دوره به سالهای زمینه ساز ظهور سلسله صفویه برگشت شده است که علت تکرار بعضی از اسامی در این مجلد همین برگشت به دوره تیموری و تاکید بر سلسله‌های قراقوینلو و آق قوینلو است. بررسی به سال به تخت نشستن نادرشاه افشار در ۱۱۴۸ هجری قمری ختم شده است، و در چند مورد به زمانهای پس از این جلو رفته‌ام.

انتخاب این نام برای کتاب حاضر درواقع تعریضی به نام و مفهوم ضعیفه است و بر خوانندگان است که پس از خواندن کتاب بپذیرند که زنان این عصر، ضعیفه بوده‌اند یا ضعیف نگه داشته شده؟

چون در تالیف کتاب از منابع متعدد استفاده شده و تاریخ‌های این منابع گاه تفاوتی داشته‌اند این تفاوتها به ناچار در ضعیفه نیز منعکس شده است.


متهم اصلی شبکه نشر و توزیع کتاب به صورت قاچاق، توسط ماموران امنیتی دستگیر شد

🔹متهم کتاب‌های پرفروش ناشران را بدون مجوز چاپ کرده و به فروش می‌رساند و این اقدام در زمینه کتاب‌هایی که خارج از کشور منتشر می‌شدند نیز صورت می‌گرفت/ایرنا


🔻سند مهم ۱۳۰ ساله درباره حق کپی رایت در ایران

🔹 کپی‌ رایت قبل از کشورهای دیگر در ایران وجود داشته است.

🔹تصویر صفحه‌ای از یک کتاب چاپ سنگی مربوط به سال ۱۳۰۷ قمری از تاکید بر انحصار حق چاپ خبر می‌دهد.

🔹طبق سندی که کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران منتشر کرده است، کتاب «روائح المصطفی من ازهار المرتضی» بر حق کپی رایت تاکید داشته است.

🔹مولانا سیدصدرالدین احمدالعلوی‌ الموسوی‌ البوهاری مولف این کتاب در سال ۱۳۰۷ قمری است، به‌ وضوح اعلام می‌کند: «هر کتابی که بر خاتمه او مهر این‌جانب ثبت نباشد، مال مسروق بدانند». /چمدان


چین ثابت کرده است دولت می‌تواند در رشد اقتصادی موثر عمل کند؟

توهمات دولت گرایان را جدی نگیرید و اسیر شیادی سیاست پیشگان نشوید؛ رشد اقتصاد چین نه به دلیل حضور دولت؛ بلکه به رغم مداخله‌های گسترده آن بوده است. در بلندمدت راهی جز تن دادن به منطق بازار برای توسعه یک ملت وجود ندارد. به نظر آن گفته درست را بارها تکرار کرد که دولت نهادی غارتگر است و نباید انتظار خلق ثروت واقعی از آن داشت. والله اعلم

پ. ن: این بخشی از کتاب «ثروت عمومی ملل» نوشته دتر و فولستر است که دکتر جعفر خیرخواهان به فارسی برگردانده است. کتاب «چین چگونه سرمایه داری شد» نوشته کوز و وانگ را از دست ندهید.

راهبرد


🌀عقب ماندگی ما ایرانیان

✍️ مصطفی ملکیان

نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود

🔹ما با تکرار در حرف‌های گذشته رشد نمی‌کنیم، بلکه باید رشد کنیم و نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود، چون عالم در حال گذر است. به قول حافظ: دور فلک درنگ ندارد، شتاب کن.

ممکن است اگر در یک قطار ما واگن سوم باشیم و نسبت به واگن سی‌ام ۲۷ واگن جلوتر باشیم اما اگر یک قطاری آمد و از کل این قطار جلو بزند ما عقب مانده‌ایم. لذا نباید به کمترین‌ها نسبت به خودمان نگاه کنیم و خودمان را با آنها مقایسه کنیم و دلخوش به این باشیم که از آنها جلوتریم درحالی که از قطارهای دیگر عقب مانده‌ایم.

✔️راه حل رشد مطالعه است.

راه حل رشد، مطالعه است و باید کتاب بخوانیم و با هم بحث کنیم.

پرداختن به مسائل فرهنگی نیاز به مادهٔ خام دارد و مادهٔ آن مطالعه است. باید کتاب‌هایی بخوانیم که فرهنگ ما را عوض کند. مطالب فیزیک، شیمی و جغرافیا و … معلومات ما را افزایش می‌دهد ولی فرهنگ ما را تغییر نمی‌دهد. ما باید در حوزهٔ روانشناسی، فلسفه، ادبیات (خصوصا رمان، داستان کوتاه و شعر)، عرفان و حوزهٔ دین مطالعه کنیم. این حوزه‌ای است که فرهنگ‌ساز است و ما را فرهیخته‌تر می‌کند.

کتاب خواندن با سرچ کردن در سایت‌ها متفاوت است. یادگیری با مطالعهٔ کتاب میسر می‌شود. حتی در حوزهٔ سیاست کتاب بخوانید و با هم بحث کنید تا رشد کنید.

▪️سخنرانی: اختلاف‌ها را با قواعد اخلاقی رفع کنیم


🔵 فعالیت کمتر از ۵۰۰ «ناشر حرفه‌ای» در ایران

نیکنام حسینی‌پور، مدیرعامل خانه کتاب ایران، گفته است از ۱۷ هزار پروانه نشری که صادر شده کمتر از ۵۰۰ ناشر به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، مدیرعامل خانه کتاب ایران، همچنین گفته است: «هم اینک در سطح کشور افزون بر یک هزار و ۵۰۰ کتابفروشی داریم که فقط بخشی از آن‌ها صرفا کار کتابفروشی می‌کنند و بخشی از آن‌ها ترکیبی از کتابفروشی و فروش لوازم‌التحریر و سایر ملزومات فرهنگی هستند.»

https: //bit. ly/۲NRpMFo

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲HlMVhH


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین17 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در پیام وزارت خارجه آمده: «از طرف مردم آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل‌های اخیر ایران تسلیت می‌گوییم. همچنین برای مجروحین و سیل‌زدگان آرزوی بهبودی سریع داریم. ما مانند همیشه آماده کمک هستیم، همانطور که در سایر نقاط جهان در این گونه شرایط پیشتاز هستیم.» ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران نیز به خانواده قربانیان سیل در ایران تسلیت گفته و اعلام کرده «سازمان ملل آماده است از تلاش‌های دولت [ایران] برای نجات و کمک حمایت کند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه کمک‌ها و همدردی‌های اهالی ورزش به مردم سیل زده استان‌های مختلف کشور این بار نوبت به سپاهانی‌ها رسید. امیر قلعه‌نویی و مهدی کیانی، سرمربی و کاپیتان سپاهان در محل جمع آوری کمک‌های مردمی این باشگاه برای آسیب دیدگان حادثه سیل کشور حاضر شدند. پیش از این هم اعلام شده بود فردا همه پول جمع آوری شده از طریق بلیت فروشی دربی اصفهان به کمک برای مناطق سیل زده اختصاص خواهد یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
ایرنا نوشت: فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی‌های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد، روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد. بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مرکزیت شهرستان بویراحمد است. شاهرخ کناری روز سه شنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: این روستا کمتر از ۲۰خانوار جمعیت داشت و با پیش بینی حادثه وقوع رانش زمین، از سکنه خالی شد و این حادثه تلفات جانی نداشت. راه ارتباطی و دسترسی ۶۰ روستای شهرستان بویراحمد به دلیل رانش زمین، ریزش کوه و یا از بین رفتن پل‌های ارتباطی مسدود شده است. بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد از بامداد روز دوشنبه آغاز شده و طیق اعلام هواشناسی بارندگی تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
فرماندار شمیرات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم. سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان شمیرانات برای پیشگیری و مواجهه با سیل در این شهرستان اظهار کرد: از صبح دوشنبه هشدارهای لازم را به کلیه شهروندان حوزه شهر تجریش و بخش‌ها داده و کلیه رستوران‌ها را تعطیل و تخلیه کرده و دستور داده‌ایم که این اماکن تا فردا شب تعطیل باشند. وی با بیان اینکه کاخ موزه سعد آباد و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، فردا تعطیل خواهند بود، افزود: کلیه رستوران‌های حوزه دربند و درکه را نیز تعطیل کردیم تا تجمع و دپوی انسانی در این اماکن وجود نداشته باشد. فرماندار شمیرانات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم.

اخبار بیشتر