1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
فرش‌های نفیس خراسان شمالی نوروز امسال هم رنگ گردشگر نمی‌بینند

فرش‌های نفیس خراسان شمالی نوروز امسال هم رنگ گردشگر نمی‌بینند

خبرگزاری ایسنا |
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان شمالی گفت: موزه فرش خراسان شمالی در نوروز امسال نیز برای بازدید مسافران و گردشگران آماده نخواهد شد.

مستوفیان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، افزود: در حال حاضر ۲۰ تخته فرش نفیس در بجنورد وجود دارد که به علت نبود موزه، آن‌ها در عمارت مفخم انبار شده و هیچ استفاده‌ای از آن نمی‌شود.

به گفته وی، فرش‌های مذکور متعلق به دوره صفویه و قاجار است.

مستوفیان اظهار کرد: طبق ضوابط بودجه‌ای نمی‌توان پروژه جدیدی تعریف کرد بنابراین برای به نمایش گذاشتن این فرش‌ها باید مکانی احداث شده و در اختیار آن قرار داده شود.

وی ادامه داد: طبق مصوبه به تصویب رسیده در کارگروه فرش، قرار بر این شد تا سازمان صنعت، معدن و تجارت استان محلی را برای نمایش دادن این فرش‌ها اختصاص دهد که هنوز این امر محقق نشده است.

این مقام مسئول با اشاره به این‌که خراسان شمالی یکی از قطب‌های تولید فرش در کشور است که حدود ۲۰ هزار بافنده مشغول کار هستند، تصریح کرد: با راه‌اندازی این نمایشگاه این پتانسیل در استان به نمایش درخواهد آمد و نقش مهمی در بازاریابی فرش‌های تولیدی استان خواهد داشت.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با فرش از تلگرام

کاهش ۳۰ درصدی صادرات فرش دستباف

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف: صادرات فرش دستباف ایران در مقایسه با ۱۰ ماه گذشته ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است که بخش اعظمی از آن ناشی از تحریم‌هایی بود که از مهرماه آغاز شد. /ایسنا


قالیبافان ایرانی بیمه می‌شوند/ توقف صادرات فرش ایران به آمریکا

رئیس مرکز ملی فرش ایران:

🔹در سال ۹۸ مشکل بیمه تامین اجتماعی قالیبافان حل خواهد شد، با همکاری مجلس شورای اسلامی و وزیر صنعت، اعتبار مورد نیاز اختصاص یافته تا بتوانیم بیمه تامین اجتماعی یک میلیون نفر از قالی‌بافان را تامین کنیم.

🔹سال آینده فرش دستبافت ایرانی شناسنامه‌دار می‌شود.

🔹۳۰ درصد از صادرات فرش ایران به آمریکا انجام می‌شد که پس از اعمال تحریم‌ها این موضوع متوقف شد و به دنبال بازار جایگزین برای صادرات هستیم.

اقتصادنیوز👇


🔵 «کاهش ۳۵ درصدی صادرات فرش دستباف ایران به دلیل تحریم‌ها»

عبدالله بهرامی، مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های فرش دستباف، گفته است در ۱۰ ماهه امسال میزان صادرات فرش دستباف ایران ۲۲۵ میلیون دلار بوده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد کاهش داشته است.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» عبدالله بهرامی درباره دلیل کاهش صادرات فرش دستباف ایران همچنین گفته است که «بخش اعظمی از آن ناشی از تحریم‌هایی بود که از مهرماه آغاز شد».

https: //bit. ly/۲J۰PkAS

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲HlMVhH


🎥 گزارش تصویری؛ ستارگان بر فرش قرمز اسکار ۲۰۱۹

در سال ۲۰۱۹ نیز سالن تئاتر دالبی محل برگزاری مراسم اهدای جوایز اسکار است. چیزی به آغاز این مراسم بیش نمانده است و ستارگان و مهمانان آرام‌آرام پا به فرش قرمز می‌گذارند تا در این مراسم حضور یابند.

t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳E۰qw?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

اخبار بیشتر