هزاران جدایی طلب در مادرید دست به تظاهرات زدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. سیاسی
هزاران جدایی طلب در مادرید دست به تظاهرات زدند

هزاران جدایی طلب در مادرید دست به تظاهرات زدند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
مادرید- ایرنا - هزاران جدایی طلب به رهبری «کیم توررا» رئیس دولت کاتالونیا شنبه شب در اعتراض به آنچه محاکمه ساختگی رهبران جدایی طلبان می نامند، در خیابان های مادرید پایتخت اسپانیا تظاهرات کردند.

به گزارش ایرنا و به نقل از خبرگزاری افه، در این تظاهرات که به گفته فراخوانان آن ۱۲۰ هزار نفر و طبق گزارش پلیس ۱۸ هزار نفر شرکت داشتند، توررا به همراه «آرتور مس» رئیس سابق دولت کاتالونیا، از اسپانیا خواست که به فریاد 'آزادی و استقلال' تظاهرکنندگان گوش دهد.

وی طی سخنانی افزود: دولت اسپانیا به خود نگاه کند و از خود بپرسد که چه اشتباهی مرتکب شده تا این تعداد تظاهرکننده خواهان حق تعیین سرنوشت خود هستند.

وی با 'جعلی' خواندن محاکمه رهبران استقلال طلب ازسوی دیوان عالی‌ اسپانیا هشدار داد که تنش سیاسی بین کاتالونیا و اسپانیا فقط با برقراری دموکراسی حل و فصل خواهد شد.

تظاهرکنندگان که از ایالت‌های مختلف کشور برای شرکت در این تظاهرات تحت عنوان 'تعیین سرنوشت جرم نیست. دموکراسی، تصمیم گرفتن است' به مادرید آمده بودند.

آنان با تکان دادن پرچم‌های ستاره دار جدایی طلبی کاتالونیا شعارهایی نظیر «عدالت وجود ندارد»، «محاکمه ساختگی تئاتر خوبی است»، «ما جمهوری کاتالونیا هستیم»، «زندانیان و تبعیدیان آزاد باید گردند» و «به اینجا آمدیم تا از شما خداحافظی کنیم» را سر دادند.

بنابراین گزارش، کاتالونیا بخش خودمختار با ۷ میلیون و ۵۲۳ هزار نفر جمعیت در شمال شرق اسپانیاست که خواستار استقلال از دولت مرکزی است.

این بخش به لحاظ مالی و بانکی و امور بندری مهمترین بخش خودمختار اسپانیا به ‌شمار می‌رود و نزدیک به ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی اسپانیا را تشکیل می‌دهد.

ایالت کاتالونیا در سال ۲۰۱۷ با فرارسیدن اول اکتبر (۹ مهر)، روز پرتنشی را برای فرایند همه پرسی‌ استقلال خود از اسپانیا پشت سر گذاشت.

شبک**اروپام *۵*۴۹۱**۱۳۹۲

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با سیاسی، تظاهرات استقلال طلب، اسپانیا و کاتالونیا از تلگرام

معماری زیبای ایرانی در قلب اسپانیا

پلازای اسپانا (Plaza De España) در میدانی باشکوه در شهر سویای اسپانیا با کاشی و سرامیک‌های زیبا ساخته شده به سبک معماری ایرانی


گلاره ناظمی داور بین المللی فوتسال بانوان ایران داور سوم دیدار فینال اولین دوره فوتسال قهرمانی اروپا بین اسپانیا و پرتغال شد. او و زری فتحی، داوران دیدار نیمه نهایی همین تورنمنت بین اسپانیا و روسیه بودند


🔶 کاتالونیا: تظاهرات اعتراضی علیه محاکمه رهبران جدایی‌خواه

شامگاه شنبه (۱۶ فوریه) معترضان علیه محاکمه ۱۲ رهبر جنبش جدایی‌طلبی کاتالونیا در مرکز شهر بارسلون تظاهرات کردند.

آنها فریاد می‌زدند: «خودمختاری جنایت نیست».

پلیس شمار تظاهرکنندگان را حدود ۲۰۰ هزار نفر ارزیابی کرده است، درحالیکه احزاب منطقه که مردم را به تظاهرات فرا خوانده بودند، از نیم میلیون نفر سخن می‌گویند.

آنها دو کیلومتر از «گران ویا» خیابان اصلی بارسلون را پر کرده بودند.

کیم تورا، رئیس موقت دولت محلی کاتالونیا در میان تظاهرکننندگان حضور داشت.

«استقلال! استقلال!» یکی از شعارهای جمعیت بود.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DWut?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نمودار مرحله حذفی لیگ‌ اروپا

🔹 بازی اول: ناپولی ایتالیا - آرسنال انگلیس

🔹 بازی دوم: ویارئال اسپانیا - والنسیا اسپانیا

🔹 بازی سوم: بنفیکا پرتغال - اینتراخت فرانکفورت آلمان

🔹 بازی چهارم: اسلاویا پراگ جمهوری چک - چلسی انگلیس


در ادامه بخوانید

بی‌فایده بودن خط و نشان کشیدن طرف‌های غربی برجام برای ایران + فیلم

رکنارکنا21 ساعت قبل
مسیر کاهش تعهدات برجامی ایران غیرقابل بازگشت است. تنها راه باقی مانده برای اتحادیه اروپا به منظور جلوگیری از نابودی توافق هسته‌ای عملی کردن تعهداتی است که تا به حال انجام نداده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
«فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سه شنبه شب در سخنانی در پارلمان اروپا در استراسبورگ به لزوم فعال شدن اینستکس و نجات توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ ایران و ۱+۵ پرداخت. وی گفت: نه تنها کشورهای بیشتری از اعضا اتحادیه اروپا افزون بر انگلیس، فرانسه و آلمان بلکه حتی کشورهای غیر عضو این نهاد نیز خواهان پیوستن به ساز و کار تبادلات مالی با ایران «اینستکس» هستند. به نوشته تارنمای رسمی اتحادیه اروپا؛ موگرینی افزود: هفت کشور عضو اتحادیه اروپا (افزون بر بریتانیا، فرانسه و آلمان) اعلان کردند که خواستار پیوستن به این سازوکار هستند وکشورهای عضو دیگری نیز در نشست روز دوشنبه شورای روابط خارجی اعلان کردند که امکان پیوستن به اینستکس را بررسی می‌کنند. ما حتی با کشورهای غیر عضو اتحادیه اروپا نیز در باره امکان پیوستن آنان به این سازوکار مذاکراتی کرده‌ایم. ما (اتحادیه اروپا) در پایان ماه ژوئن نشست دیگری از کمیسیون مشترک را برگزار کردیم که نهاد ناظر بر اجرای توافق هسته‌ای به ریاست ماست.

کلیپی از شلیک موشک فاتح ۱۱۰

مهرمهر19 ساعت قبل
در تیرماه ۱۳۹۷ یک گروهک تروریستی از دموکرات‌های کردستان عراق به پاسگاه مرزی ایران در مریوان حمله کردند که منجر به شهادت ۱۰ مرزبان شد که چندی بعد سپاه پاسداران پاسخی دندان شکن به آنها داد.
الفالف21 ساعت قبل
اظهارات محمدجواد ظریف که در هنگام صحبت از برنامه موشکی ایران آن را به موضوع فروش سلاح امریکایی به همسایگان عربی گره زده و درواقع تعلیق به محال کرده بود، باعث شد که وزیر خارجه امریکا توهم بزند که ایران آماده مذاکره موشکی است. روز سه شنبه مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا نشان داد که در کابینه دونالد ترامپ علاوه بر حماقت و خودبزرگ‌بینی؛ توهم نیز در اتخاذ و پیشبرد سیاست فشار علیه ایران نقشی بسزا دارد. درخواست بازگشت به برجامبیش از ۲۰ نماینده کنگره با صدور قطعنامه‌ای بر لزوم بازگشت دولت ترامپ به برجام و کاهش تنش‌ها تأکید کردند. در جلسه پیشنهاد این قطعنامه باربارا لی گفت: سیاست‌های دولت ترامپ در خصوص ایران عامل افزایش این بحران خودساخته است. من به عنوان فردی که از برجام حمایت کرده‌ام از اینکه می‌بینم در آستانه یک درگیری با ایران به خاطر سیاست‌های وحشتناک دولت ترامپ هستیم، تأسف می‌خورم.
مهرمهر1 روز قبل
وی تصریح کرد: با اتمام عملیات اجرایی سد خرم رود مشکلات آب شرب و بهداشت روستاهای این منطقه به طور کلی و اساسی حل می‌شود. سد خرم رود نماد همکاری مردم و بخش خصوصی استاستاندار همدان نیز سد خرم رود را نماد همکاری مردم و بخش خصوصی برشمرد و عنوان کرد: سد خرم رود نماد هماهنگی و همکاری خوب مردم، دولت و بخش خصوصی است. احمد شاهرخی افزود: در فروردین ماه سال جاری با وجود سیلابی که رخ داد هیچ گونه مشکلی برای سد خرم رود به وجود نیامد و به راحتی سیلاب مهار شد. وی تصریح کرد: سد خرم رود چهره منطقه را تغییر داده و به رونق و شکوفایی کشاورزی کم می‌کند. وی افزود: خرم رود یکی از سدهای کمی و کیفی موفق خواهد بود و طبق پیش بینی‌های انجام شده روند اجرایی سد تسریع پیدا خواهد کرد.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

۶ مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

ایسنا5 دقیقه قبل

پامپئو: رفتار چین با اویغورها، «لکه ننگ قرن» است

ایسنا7 دقیقه قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا8 دقیقه قبل

فوری؛ انتقام ستارۀ پرسپولیسی کنار گذاشته شده؛ بوسه بر پیراهن استقلال!

جام نیوز12 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا16 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا16 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس17 دقیقه قبل