1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. سیاسی
ظهور اوبامای جوان در رویارویی با ترامپ

ظهور اوبامای جوان در رویارویی با ترامپ

خبرگزاری اقتصاد آنلاین |
«‎بتو اورورک»، نماینده سابق مجلس تگزاس که نوامبر گذشته تا مرز شکست تدکروز ‌در رقابت‌های مجلس سنا پیش رفت، رسما برای حضور در انتخابات مقدماتی حزب ‌دموکرات اعلام آمادگی کرده است‎. ‎او یکی از چهره‌های نوظهور حزب دموکرات در ‌ایالت تگزاس است که بسیاری شانس فراوانی برای او قایل شده‌اند‎.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شهروند، اورورک در ‌سخنرانی اعلام نامزدی خود گفته هر کدام از ۱۵ نامزد دموکرات که تاکنون اعلام ‌آمادگی کردند از دونالد ترامپ بهترند‎. ‎بتو اورورک که ۴۶‌سال دارد نوامبر گذشته و ‌در جریان انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا در ایالت تگزاس که پایگاه قوی و ‌تاریخی جمهوری‌خواهان است برابر سناتور با سابقه تدکروز برای ورود به مجلس سنا ‌رقابت کرد و با وجود شکست توانست در جذب آرا و یکپارچه کردن دموکرات‌های ‌تگزاس بسیار موفق عمل کند. عملکرد او به‌عنوان یک نامزد دموکرات در تگزاس طی ‌چند دهه اخیر بی‌سابقه ارزیابی شد و به همین علت هم بسیاری او را چهره مناسبی ‌برای ورود به انتخابات ریاست‌جمهوری‌سال ۲۰۲۰ خواندند. ‎ ‎برخی حتی او را یک «اوبامای جدید» معرفی کردند. به همین علت هم ورود او به کارزارهای مقدماتی ‌انتخابات‌سال آینده تا حدود زیادی قابل پیش‌بینی بود. ترامپ تنها ساعتی بعد از این ‌که بتو اورورک رسما اعلام کرد قصد حضور در رقابت‌های ریاست‌جمهوری‌سال آینده ‌را دارد در پاسخ به خبرنگاری که نظرش را پرسید، گفت: «دیدمش. (هنگام حرف زدن) ‌دست‌هایش را خیلی تکان می‌دهد. به خودم گفتم این دیوانه است یا این‌که ‌همین‌طوری حرف می‌زند‎!» لینک کوتاه لینک کپی شد

خبری: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اوباما، دونالد ترامپ، دموکرات‌ها و حزب جمهوریخواه از تلگرام

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با امضای فرمانی اجرایی، سیاستی را که در دوران باراک اوباما، رئیس جمهور سابق این کشور اجرا می‌شد، لغو کرد.

براساس این سیاست، مقامات امنیتی آمریکا موظف بودند شمار غیرنظامیانی را که در حملات هواپیماهای بدون سرنشین در خارج از مناطق جنگی کشته می‌شوند، منتشر کنند.

باراک اوباما این سیاست را در سال ۲۰۱۶ و با هدف شفاف‌سازی اعمال کرد.

اوباما در آن زمان به دلیل افزایش استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین تحت فشار بود.

اما حال دولت ترامپ چنین درخواستی را «غیرضروری و منحرف کننده» دانسته است/ بی بی سی


‌📝📝📝برنی سندرز؛ تنها شانس آمریکا برای شکست دونالد ترامپ؟

✍🏻یورونیوز فارسی

✅برنی سندرز، سناتور ۷۷ ساله ایالت ورمانت ایالات متحده آمریکا بار دیگر نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ را اعلام کرده است. سندرز ابتدا باید از انتخابات مقدماتی حزب دموکرات بیشترین رای را بیاورد و بی شک پس از آن می‌تواند در مقابل دونالد ترامپ در این انتخابات رقابت کند.

✅در انتخابات سال ۲۰۱۶ میلادی که سندرز در مرحله مقدماتی میدان مبارزه را به هیلاری کلینتون واگذار کرد، تمامی موسسات نظرسنجی پیش بینی کردند که او تنها شانس پیروزی در برابر دونالد ترامپ بوده است. تحلیلگران سیاست‌های آمریکا هم چنان بر این باورند که برنی سندرز، هرچند ۷۷ ساله، اما تنها بخت پیروزی دموکرات‌ها در مقابل دونالد ترامپ خواهد بود.

@US_REVIEW

https: //telegra. ph/٪D۹٪۸۱٪D۸٪B۱٪D۸٪AF٪D۸٪A۷٪DB٪۸C-٪D۸٪A۸٪D۹٪۸۷٪D۸٪AA٪D۸٪B۱--٪D۹٪۸۵٪D۸٪B۵٪D۸٪B۷٪D۹٪۸۱٪DB٪۸C-٪D۸٪AA٪D۸٪A۷٪D۸٪AC٪D۸٪B۲٪D۸٪A۷٪D۸٪AF٪D۹٪۸۷-۰۲-۲۴


🔻ترامپ مخالفانش را به خشونت تهدید کرد

🔹دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با این عبارت که دولت او می‌تواند «بازی سخت‌تری انجام دهد» مخالفانش را تهدید به خشونت و اعمال سخت‌گیری‌های بیشتر کرد‌.

🔹ترامپ در گفت‌وگو با شبکه «بریت‌بارت» افزود که حامیانش «سخت‌تر» از دموکرات‌ها هستند و اگر دولت او و طرفدارانش به انجام «بازی‌های سخت» روی بیاورند کار برای مخالفانش دشوار خواهد شد.

🔹او ادامه داد شما می‌دانید که چپ‌ها به «بازی سخت» روی آورده‌اند. این بسیار خنده‌دار است. من فکر می‌کنم که مردم در جناح راست سخت‌تر هستند/ ایرنا

#بین‌الملل


نیویورک‌تایمز: احتمال شکست دموکرات‌ها در انتخابات

◀️ خطر اصلی بر سر راه دموکرات‌ها در مسیر انتخابات سال ۲۰۲۰ کیست؟ دونالد ترامپ یا گروهی از دموکرات‌های موسوم به پیشرو. این سوال، مهم‌ترین سوال این روزهای ایالات‌متحده است.

◀️ درحالی‌که افزون بر یک سال دیگر به انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات‌متحده باقی‌مانده، دموکرات‌ها از هم‌اینک وارد رقابت درون‌گروهی شده‌اند اما نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشته است که با خیزش چپ‌های تندروی دموکرات‌ها که به پیشروها شهره هستند، جایگاه دموکرات‌های میانه‌رو به‌طرز فزاینده‌ای به‌خطر افتاده و همین امر احتمال شکست ترامپ از سوی دموکرات‌ها را کم می‌کند.

اقتصادنیوز👇


🔹دیپلماسی ترامپ در پساانتخابات

حامیان ترامپ گرچه موفق به حفظ برتری در مجلس سنا شدند، اما در مجلس نمایندگان اکثریت را به دموکرات‌ها واگذار کردند. با دوقطبی شدن قدرت در فضای قانون‌گذاری و پیروزی دموکرات‌ها در یکی از دو مجلس کنگره، آینده تقابل دونالد ترامپ جمهوری‌خواه با ایران چه خواهد شد؟

🔹بیشتر تحلیلگران بر این باورند که پیروزی دموکرات‌ها تاثیری بر مسائل مربوط به ایران نخواهد داشت؛ زیرا از سویی تاثیر‌گذاری مجلس سنا در حوزه سیاست‌گذاری و نظارت در دیپلماسی آمریکا بیشتر از مجلس نمایندگان است و از سوی دیگر سیاست‌خارجی از اختیارات ویژه قوه مجریه و شخص رئیس‌جمهور آمریکا است.

🔹اما گروهی از پژوهشگران اعتقاد دارند پیروزی دموکرات‌ها از این منظر ممکن است برای ایران اهمیت داشته باشد که در بده‌بستان‌های سیاست داخلی، رئیس‌جمهور آمریکا ناچار شود در سیاست‌خارجی از جمله موضوع ایران با احتیاط و نرمش بیشتری رفتار کند.

🔹 گرچه گروه سومی هستند که مقابل این نگاه هستند و از تشدید تنش با ایران به واسطه سرپوش گذاشتن بر نزاع‌های داخلی سخن می‌گویند.

https: //www. donya-e-eqtesad. com/fa/tiny/news-۳۴۶۱۹۲۶


🔶 نخست وزیر ژاپن خواستار اهدای جایزه نوبل صلح به ترامپ شد

کاخ سفید اعلام کرده است که شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن، دونالد ترامپ را سال ۲۰۱۸ میلادی به‌عنوان نامزد دریافت جایزه نوبل صلح معرفی کرده است.

این خبر متکی به گزارشی است که از سوی روزنامه ژاپنی «آساهی» روز یکشنبه ۲۸ بهمن (۱۷ فوریه) منتشر شده است.

خبر نامزدی ترامپ در شرایطی منتشر می‌شود که تحلیلگران سیاست‌های او را در قیاس با باراک اوباما، سیاستی جنگ‌افروزانه می‌دانند.

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DWqs?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

در ادامه بخوانید

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
الفالف15 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر7 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا18 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.
الفالف18 ساعت قبل
گروه جهان الف، ۶ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۴۰ ۳۹۷۱۲۲۶۱۸۰به گزارش الف، انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سوم نوامبر سال ۲۰۲۰ (سیزدهم آبان ماه سال ۱۳۹۹) برگزار می‌شود. در حزب جمهوری خواه هنوز مشخص نیست آیا فرد یا افرادی به رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور مستقر خواهند پرداخت یا خیر. برخی معتقدند ایجاد اجماع در حزب دموکرات برای حمایت کامل از برنی سندرز امری بسیار سخت و شاید ناممکن است. جو بایدنجو بایدن، معاون باراک اوباما بوده و به نظر بسیاری می‌تواند به عنوان یکی از گزینه‌های نهایی دموکرات‌ها در رقابت با دونالد ترامپ مطرح باشد. کوری بوکرکوری بوکر، سناتور سیاهپوست و ۵۰ ساله ایالت نیوجرسی یکی دیگر از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات پیش رو است.

اخبار بیشتر