1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

نقشه مرگ‌بار برای کلاهبرداری از رقیب عشقی

خبرگزاری آفتاب‌نیوز |
عشق به دختر افغانستانی و تأمین شیربها، چنان برای مرد جوان مهم بود که نقشه کلاهبرداری از دوستش را کشید و دختر مورد علاقه‌اش را طعمه‌ای برای این کلاهبرداری کرد.

آفتاب‌‌نیوز : این مرد به نام کریم بعد از اینکه عاشق دختری افغانستانی به نام طناز شد، به خواستگاری او رفت، اما پدر طناز شرط کرد که در قبال دریافت ۲۵ میلیون تومان شیربها، دخترش را به او می‌دهد. هرچند کریم این شرط را قبول کرد، اما با توجه به اینکه پولی برای پرداخت نداشت، نقشه کلاهبرداری از دوستش، عباس را کشید و طناز را به عنوان خواهر خود معرفی کرد تا بتواند از علاقه ایجاد‌شده بین طناز و دوستش استفاده و کلاهبرداری کند، اما این نقشه پایانی جز مرگ عباس نداشت.

خرداد ۹۵ مأموران پلیس کهریزک از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌ها باخبر شدند. فردی که عباس را به بیمارستان رسانده بود، به پلیس گفت: او را درحالی‌که به‌شدت سوخته بود، کنار خیابان پیدا کرد. ضمن اینکه ماشین این مرد نیز سوخته بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات در این زمینه آغاز شد و مأموران به بررسی فهرست مکالمات تلفن همراه عباس پرداختند و متوجه شدند در چند روز قبل از مرگ عباس فردی به نام کریم با او چندین‌بار تماس گرفته و آخرین تماسی هم که در گوشی عباس ثبت شده، مربوط به کریم است.

وقتی کریم احضار شد، بدون هیچ مقاومتی توضیح داد که باعث مرگ دوستش، عباس، شده، اما قصدی برای کشتن او نداشته و قتل اتفاقی رخ داده است.

او گفت: چند ماه قبل عاشق دختری به نام طناز شدم و به خواستگاری او رفتم. آن‌ها اهل افغانستان بودند و پدرش به من گفت که اگر دخترم را می‌خواهی باید ۲۵ میلیون تومان شیرب‌ها بدهی. بسیاری از ایرانیان این رسم را اجرا نمی‌کنند و افرادی هم که از افغانستان به ایران آمده‌اند، تا حدودی این رسم را کنار گذاشته‌اند، اما راه رسیدن من به طناز فقط پرداخت آن ۲۵ میلیون تومان بود. من پنج میلیون تومان داشتم، آن را دادم و با طناز نامزد کردم.

پدر طناز می‌گفت: شرط برای عقد رسمی و ازدواج پرداخت، همان ۲۵ میلیون تومان است و حالا باید ۲۰ میلیون دیگر هم بدهی. من یا باید از طناز می‌بریدم یا باید شیرب‌ها می‌دادم. عباس دوست من بود و می‌دانستم پول دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتم از او کلاهبرداری کنم.

متهم ادامه داد: من می‌دانستم طناز هم من را دوست دارد، موضوع را به او گفتم و توضیح دادم راه رسیدن ما به هم این است که این پول را به دست بیاوریم. طناز را به‌عنوان خواهرم به عباس معرفی کردم تا مثلا با هم ازدواج کنند. عباس به طناز دل بست. طناز دختر بسیار زیبا و دلربایی بود و می‌دانستم که عباس حتما به او دل می‌بندد. بعد عباس از طناز خواستگاری کرد و من گفتم باید ۲۰ میلیون تومان شیرب‌ها بدهی. عباس قبول کرد و همان روز شیرب‌ها را به حساب من واریز کرد. بعد من از ازدواج طناز با او سر باز زدم. عباس متوجه شده بود مسئله‌ای در میان است، به همین دلیل هم به من گفت که می‌خواهد پدر طناز را ببیند. او دیگر حرف‌های من را باور نمی‌کرد. تصمیم گرفتم او را بترسانم تا فرار کند و برود، اما کاری که کردم منجر به آتش‌گرفتن او شد.

خبری: اخبار حوادث ایران

پلیس بعد از اعترافات این مرد طناز را هم بازداشت کرد و با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

کریم در جلسه رسیدگی به این پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت: عباس که به ماجرا مشکوک شده بود، تصمیم گرفت با پدر طناز صحبت کند و همه این اتفاقات را به او بگوید. نگران آبرویم بودم. با عباس در کهریزک قرار گذاشتم تا با هم صحبت کنیم. آن روز عباس با خودرو خود آمد و من و طناز با موتور به محل قرار رفتیم. وقتی با هم روبه‌رو شدیم بطری بنزینی را که از قبل آماده کرده بودم، روی ماشینش ریختم تا او را بترسانم. حتی مقداری از آن روی خودم هم پاشیده شد. با زدن فندک، خودرو آتش گرفت و من و عباس هر دو به عقب پرتاب شدیم. شدت آتش‌سوزی زیاد بود و عباس گرفتار شد، ولی من جان سالم به‌در بردم و با طناز سوار بر موتور فرار کردیم …. من قصد کشتن مقتول را نداشتم و فقط می‌خواستم با سوزاندن خودرو، او را بترسانم تا از تصمیمی که گرفته بود، منصرفش کنم.

در ادامه طناز در جایگاه ویژه ایستاد و منکر معاونت در قتل شد. زن جوان گفت: من به اصرار نامزدم وارد این داستان شدم و مقتول را فریب دادم. من در قتل او نقشی نداشتم. در پایان جلسه، هیئت قضائی وارد شور شدند و هر دو متهم را از اتهام قتل عمد تبرئه کردند. اما کریم به جرم کلاهبرداری و حریق عمدی، به پرداخت دیه و هفت سال زندان محکوم شد.

طناز نیز از دست‌داشتن در این ماجرا تبرئه شد. با اعتراض اولیای‌دم به حکم صادره، این پرونده در شعبه چهارم دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت، اما رأی صادره تأیید شد.

منبع: شرق

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با رقیب عشقی، کلاهبرداری و دختر افغانستانی از تلگرام

مدیر سکه ثامن تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

کلاهبرداری میلیاردی از ناآگاهی مردم

هوشیاری بانک مرکزی و پلیس


کلاهبرداری‌های رمزارزی در ایران و جهان

در طول تاریخ می‌توان یک رابطه نزدیک بین کلاهبرداری و تکنولوژی پیدا کرد. از ماشین‌های چاپ پول برای تولید پول‌های تقلبی گرفته تا امروزه که اطلاعات و دارایی‌ها در فضای مجازی در جریان است. اما در این بین همیشه مردمی مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند که سطح آگاهی کمتری از قوانین داشته و انگیزه بالایی برای یک شبه پولدار شدن، دارند. در مورد رمزارزها احتمال کلاهبرداری به شدت افزایش می‌یابد چراکه علاوه بر انگیزه بالا و پیچیدگی مسئله، قانون مشخصی هم وجود ندارد. در یک دهه گذشته که رمزارزها ظهور پیدا کرده‌اند، کلاهبرداری‌های هنگفتی در دنیا اتفاق افتاده که در ادامه چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها بررسی می‌شود.

http: //w۲p. ir/E۹۷P


کلاهبردار اینستاگرامی دستگیر شد

🔹رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مردی که با اعتمادسازی در اینستاگرام به بهانه تهیه ویزای کشورهای مختلف برای کاربران اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبرداد.

🔹کارشناسان پلیس فتا با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات فنی را آغاز کردند و پی بردند مرد ۳۷ ساله‌ای با طراحی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات زیاد برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده است.


دستگیری کلاهبردار ۲۵۰ میلیارد ریالی در گلستان

🔹 این فرد با ترفند دریافت وام از بانک‌های استان با سند مالکیت افراد و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری از مردم کلاهبرداری کرده است.

🔹 متهم در تحقیقات اولیه و پس از ارائه مستندات غیرقابل انکار پلیس، به ۳۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریالی در علی آباد کتول اعتراف کرد/ صداو سیما


🔻سقوط آزاد مالباختگان #دهکده_آبی_پارس

🔹بار دیگر داستان تکراری فریب و کلاهبرداری از مردمی که سرمایه‌هایشان را به باد دادند.

🔺#دهکده_آبی_پارس چگونه پول مردم را بالا کشید؟

#اسکان_نیوز


🔻 توضیح وزیر ارتباطات در مورد مقابله با کلاهبرداری پیامکی قطع شدن یارانه‌ها

🔹به گفته پلیس فتا تهران، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ مورد از یک میلیون تا ۴۰ میلیون تومان از حساب‌ها کلاهبرداری شده است


نظرها

در ادامه بخوانید

لحظات تکان دهنده ورود سیل به شیراز

تابناکتابناک1 روز قبل
پس از بارش‌های شدید، سیل امروز علاوه بر استان‌های شمالی، چندین استان دیگر کشور از جمله فارس را نیز در بر گرفت. در تصاویر ثبت شده از دروازه قرآن شیراز، سیل حجم عظیمی از خودروها را با خود می‌برد. این لحظات تکان دهنده را در تابناک می‌بینید.

تصاویر هولناک از راه افتادن سیلاب در شیراز/ سیل گریبانگیر ۹ استان کشورمان/ آماده باش رئیس جمهور به استانداران

تابناکتابناک1 روز قبل
وقوع سیل در خوزستان و ۸ استان دیگرسازمان هواشناسی کشور ضمن صدور اخطاریه‌ای از وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان خبر داد. همچنین امروز بارش باران و در ارتفاعات بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی و برفگیر استان‌های مرکزی، همدان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، زنجان، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان‌های قزوین، البرز، تهران و سمنان پیش‌بینی می‌شود که بارش باران با احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و بارش برف و لغزندگی در جاده‌های کوهستانی استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهد بود. بر اساس متن اخطاریه سازمان هواشناسی، فردا (۶ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خوزستان، ایلام، کرمانشاه، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، فارس و اصفهان پیش‌بینی می‌شود. افزون بر اینها، در روز چهارشنبه (۷ فروردین) بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وقوع سیلاب و طغیان رودخانه‌ها در استان‌های خراسان شمالی، غرب هرمزگان و جزایر خلیج فارس پیش‌بینی می‌شود. همچنین به سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط توصیه کرد تمهیدات لازم جهت کاهش خسارات احتمالی و تامین امنیت مسافران نوروزی را بیندیشند.

لعیا نریمانی و محمدامین بردبار در بین کشته شدگان / سیل شیراز ۱۸ کشته داد +فیلم

رکنارکنا7 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، براساس اعلام پزشکی قانونی فارس، ۲نفر دیگر از کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز شناسایی شدند. طبق این خبر شناسایی چهاردهمین و پانزدهمین نفر نیز با حضور بستگان ایشان در پزشکی قانونی صورت پذیرفت که اسامی آن‌ها به شرح زیر است: -لعیا نریمانی فرزند محمد. -محمدامین بردبار فرزند میزاعلی اکبر ساکن شیرازبنا بر گفته علیرضا خلیلی مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی فارس در گفت و گو با خبرنگار فارس در شیراز، تا این لحظه تعداد کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز ۱۸نفر است که به اشتباه شب گذشته از سوی وزیر بهداشت ۱۹نفر اعلام شده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

دلایل علمی شکل گیری سیل

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین18 ساعت قبل

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین21 ساعت قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

سیلاب بیش از ۲۰۰ خودرو را برد/شهروندان شیرازی از منازل خود خارج نشوند+تصاویر

افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد. عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در پی جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن، گفت: شهروندان از منازل خود به بیرون نیایند. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود بردبه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: دقایقی پیش در پی طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز تعدادی از خودروها در سیلاب گرفتار شدند. در این شرایط تنها نیروهای امدادرسانی که در سطح شهر شیراز دیده می‌شود نیروهای آتش نشانی است. دهقانی اضافه کرد: مسافران نوروزی برای اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

اخبار بیشتر