نقشه مرگ‌بار برای کلاهبرداری از رقیب عشقی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. حوادث

نقشه مرگ‌بار برای کلاهبرداری از رقیب عشقی

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
عشق به دختر افغانستانی و تأمین شیربها، چنان برای مرد جوان مهم بود که نقشه کلاهبرداری از دوستش را کشید و دختر مورد علاقه‌اش را طعمه‌ای برای این کلاهبرداری کرد.

آفتاب‌‌نیوز : این مرد به نام کریم بعد از اینکه عاشق دختری افغانستانی به نام طناز شد، به خواستگاری او رفت، اما پدر طناز شرط کرد که در قبال دریافت ۲۵ میلیون تومان شیربها، دخترش را به او می‌دهد. هرچند کریم این شرط را قبول کرد، اما با توجه به اینکه پولی برای پرداخت نداشت، نقشه کلاهبرداری از دوستش، عباس را کشید و طناز را به عنوان خواهر خود معرفی کرد تا بتواند از علاقه ایجاد‌شده بین طناز و دوستش استفاده و کلاهبرداری کند، اما این نقشه پایانی جز مرگ عباس نداشت.

خرداد ۹۵ مأموران پلیس کهریزک از مرگ مشکوک مرد جوانی در یکی از بیمارستان‌ها باخبر شدند. فردی که عباس را به بیمارستان رسانده بود، به پلیس گفت: او را درحالی‌که به‌شدت سوخته بود، کنار خیابان پیدا کرد. ضمن اینکه ماشین این مرد نیز سوخته بود. با انتقال جسد به پزشکی قانونی تحقیقات در این زمینه آغاز شد و مأموران به بررسی فهرست مکالمات تلفن همراه عباس پرداختند و متوجه شدند در چند روز قبل از مرگ عباس فردی به نام کریم با او چندین‌بار تماس گرفته و آخرین تماسی هم که در گوشی عباس ثبت شده، مربوط به کریم است.

وقتی کریم احضار شد، بدون هیچ مقاومتی توضیح داد که باعث مرگ دوستش، عباس، شده، اما قصدی برای کشتن او نداشته و قتل اتفاقی رخ داده است.

او گفت: چند ماه قبل عاشق دختری به نام طناز شدم و به خواستگاری او رفتم. آن‌ها اهل افغانستان بودند و پدرش به من گفت که اگر دخترم را می‌خواهی باید ۲۵ میلیون تومان شیرب‌ها بدهی. بسیاری از ایرانیان این رسم را اجرا نمی‌کنند و افرادی هم که از افغانستان به ایران آمده‌اند، تا حدودی این رسم را کنار گذاشته‌اند، اما راه رسیدن من به طناز فقط پرداخت آن ۲۵ میلیون تومان بود. من پنج میلیون تومان داشتم، آن را دادم و با طناز نامزد کردم.

پدر طناز می‌گفت: شرط برای عقد رسمی و ازدواج پرداخت، همان ۲۵ میلیون تومان است و حالا باید ۲۰ میلیون دیگر هم بدهی. من یا باید از طناز می‌بریدم یا باید شیرب‌ها می‌دادم. عباس دوست من بود و می‌دانستم پول دارد، به همین دلیل تصمیم گرفتم از او کلاهبرداری کنم.

متهم ادامه داد: من می‌دانستم طناز هم من را دوست دارد، موضوع را به او گفتم و توضیح دادم راه رسیدن ما به هم این است که این پول را به دست بیاوریم. طناز را به‌عنوان خواهرم به عباس معرفی کردم تا مثلا با هم ازدواج کنند. عباس به طناز دل بست. طناز دختر بسیار زیبا و دلربایی بود و می‌دانستم که عباس حتما به او دل می‌بندد. بعد عباس از طناز خواستگاری کرد و من گفتم باید ۲۰ میلیون تومان شیرب‌ها بدهی. عباس قبول کرد و همان روز شیرب‌ها را به حساب من واریز کرد. بعد من از ازدواج طناز با او سر باز زدم. عباس متوجه شده بود مسئله‌ای در میان است، به همین دلیل هم به من گفت که می‌خواهد پدر طناز را ببیند. او دیگر حرف‌های من را باور نمی‌کرد. تصمیم گرفتم او را بترسانم تا فرار کند و برود، اما کاری که کردم منجر به آتش‌گرفتن او شد.

خبری: اخبار حوادث ایران

پلیس بعد از اعترافات این مرد طناز را هم بازداشت کرد و با تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست پرونده برای رسیدگی به شعبه ۲ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

کریم در جلسه رسیدگی به این پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت: عباس که به ماجرا مشکوک شده بود، تصمیم گرفت با پدر طناز صحبت کند و همه این اتفاقات را به او بگوید. نگران آبرویم بودم. با عباس در کهریزک قرار گذاشتم تا با هم صحبت کنیم. آن روز عباس با خودرو خود آمد و من و طناز با موتور به محل قرار رفتیم. وقتی با هم روبه‌رو شدیم بطری بنزینی را که از قبل آماده کرده بودم، روی ماشینش ریختم تا او را بترسانم. حتی مقداری از آن روی خودم هم پاشیده شد. با زدن فندک، خودرو آتش گرفت و من و عباس هر دو به عقب پرتاب شدیم. شدت آتش‌سوزی زیاد بود و عباس گرفتار شد، ولی من جان سالم به‌در بردم و با طناز سوار بر موتور فرار کردیم …. من قصد کشتن مقتول را نداشتم و فقط می‌خواستم با سوزاندن خودرو، او را بترسانم تا از تصمیمی که گرفته بود، منصرفش کنم.

در ادامه طناز در جایگاه ویژه ایستاد و منکر معاونت در قتل شد. زن جوان گفت: من به اصرار نامزدم وارد این داستان شدم و مقتول را فریب دادم. من در قتل او نقشی نداشتم. در پایان جلسه، هیئت قضائی وارد شور شدند و هر دو متهم را از اتهام قتل عمد تبرئه کردند. اما کریم به جرم کلاهبرداری و حریق عمدی، به پرداخت دیه و هفت سال زندان محکوم شد.

طناز نیز از دست‌داشتن در این ماجرا تبرئه شد. با اعتراض اولیای‌دم به حکم صادره، این پرونده در شعبه چهارم دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت، اما رأی صادره تأیید شد.

منبع: شرق

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با رقیب عشقی، کلاهبرداری و دختر افغانستانی از تلگرام

کلاهبردار اینستاگرامی دستگیر شد

🔹رییس پلیس فتای تهران بزرگ از دستگیری مردی که با اعتمادسازی در اینستاگرام به بهانه تهیه ویزای کشورهای مختلف برای کاربران اقدام به کلاهبرداری کرده بود، خبرداد.

🔹کارشناسان پلیس فتا با توجه به اهمیت موضوع، تحقیقات فنی را آغاز کردند و پی بردند مرد ۳۷ ساله‌ای با طراحی یک صفحه اینستاگرامی و تبلیغات زیاد برای گرفتن ویزای کشورهای مختلف اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده است.


دستگیری کلاهبردار ۲۵۰ میلیارد ریالی در گلستان

🔹 این فرد با ترفند دریافت وام از بانک‌های استان با سند مالکیت افراد و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری از مردم کلاهبرداری کرده است.

🔹 متهم در تحقیقات اولیه و پس از ارائه مستندات غیرقابل انکار پلیس، به ۳۰ فقره کلاهبرداری به ارزش ۲۵۰ میلیارد ریالی در علی آباد کتول اعتراف کرد/ صداو سیما


مدیر سکه ثامن تحت تعقیب قضایی قرار گرفت.

کلاهبرداری میلیاردی از ناآگاهی مردم

هوشیاری بانک مرکزی و پلیس


🔻سقوط آزاد مالباختگان #دهکده_آبی_پارس

🔹بار دیگر داستان تکراری فریب و کلاهبرداری از مردمی که سرمایه‌هایشان را به باد دادند.

🔺#دهکده_آبی_پارس چگونه پول مردم را بالا کشید؟

#اسکان_نیوز


🔻 توضیح وزیر ارتباطات در مورد مقابله با کلاهبرداری پیامکی قطع شدن یارانه‌ها

🔹به گفته پلیس فتا تهران، در ۲۴ ساعت گذشته ۳۰ مورد از یک میلیون تا ۴۰ میلیون تومان از حساب‌ها کلاهبرداری شده است


کلاهبرداری‌های رمزارزی در ایران و جهان

در طول تاریخ می‌توان یک رابطه نزدیک بین کلاهبرداری و تکنولوژی پیدا کرد. از ماشین‌های چاپ پول برای تولید پول‌های تقلبی گرفته تا امروزه که اطلاعات و دارایی‌ها در فضای مجازی در جریان است. اما در این بین همیشه مردمی مورد کلاهبرداری قرار می‌گیرند که سطح آگاهی کمتری از قوانین داشته و انگیزه بالایی برای یک شبه پولدار شدن، دارند. در مورد رمزارزها احتمال کلاهبرداری به شدت افزایش می‌یابد چراکه علاوه بر انگیزه بالا و پیچیدگی مسئله، قانون مشخصی هم وجود ندارد. در یک دهه گذشته که رمزارزها ظهور پیدا کرده‌اند، کلاهبرداری‌های هنگفتی در دنیا اتفاق افتاده که در ادامه چند مورد از مهم‌ترین آن‌ها بررسی می‌شود.

http: //w۲p. ir/E۹۷P


در ادامه بخوانید

گفتگو با تبهکاری که همدستش داخل پراید با شلیک گلوله پلیس تهران کشته شد + عکس و فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
تیم پلیسی در بازرسی از خودروی دزدان چند ضبط و صوت سرقتی و مواد مخدر شیشه و یک پایپ به دست آوردند. می‌دانستی خودرو سرقتی است؟ نه، من قرار بود یک ضبط خودرو معامله کنم که سوار بر خودروی مرد جوان شدم که ناگهان پلیس دستور ایست داد. چرا پس از توقف خودرو باز به فرار ادامه دادی؟ تیراندازی زیادی شده بود، ترسیده بودم و از ترس فرار کردم. می‌دانستی ضبط خودرو سرقتی است؟ بدون اطلاع نبودم، چون قرار بود آن را ۱۰۰ هزار تومان بخرم و همین قیمت پایین نشان از سرقتی بودن آن داشت. بنا بر این گزارش، متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار ماموران کلانتری قرار دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ اقدام خیره‌کننده مادر در نجات کودکش!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل

فیلم/ عاقبت تلخ تک چرخ‌زدن در خیابان

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم/ لحظه حمله مسلحانه قاچاقچیان به جنگل‌بانان مازندرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رئیس منابع طبیعی ساری: قاچاقچیان چوب با مأموران ما درگیر و با قمه، شمشیر و چاقو به آنها حمله کردند. آنها وارد نگهبانی شده و با تخریب نگهبانی و مجروح کردن مأموران منابع طبیعی متواری شدند.
الفالف1 روز قبل
عصر روز جمعه ۳۱ خرداد، مسجد جامع الرسول (ص) سعادت آباد، خانواده میترا استاد مراسم ختم او را برگزار کردند؛ کاکا برار استاد؛ پدر میترا استاد، مسعود استاد؛ برادرش، الهام استاد؛ خواهرش، مهیار صفوی؛ فرزندش و مادر میترا استاد در آن حضور داشتند. با این توضیحات به نظر می‏رسد برنامه ریزی‏ها برای وجود چهار دوربین در مراسم یادبود توسط مسعود استاد انجام شده است. مراسم سیاسی مقتول معروفشاید باید انتظار داشت مراسم ختم میترا استاد که معروف‌ترین مقتول این روزهای ایران است، سیاسی باشد یا چهره ‏های سیاسی مختلفی دیده شود. تنها حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران در این مراسم شرکت کرد. بماند که حجت‏الاسلام حمیدی‏کیا، سخنران مراسم برای قاتل میترا استاد تقاضای مجازات کرد. درضمن اعلام کرد که خانواده استاد دیگر هیچ گونه مراسم ترحیمی برای مرحومه میترا استاد برگزار نخواهند کرد.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1