«شرمنده معلمان هستیم؛ مجلس کاری کند»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. فرهنگ

«شرمنده معلمان هستیم؛ مجلس کاری کند»

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش مشکل دارد و سند تحول یک نسخه درمان است گفت: ولی حل آن الزاماتی نیاز دارد که عنصر اصلی آن معلم ماست که باید توانمند باشد ولی با مشکل معیشتی روبروست و ما شرمنده معلم ها هستیم.

آفتاب‌‌نیوز : مهدی نوید ادهم با اشاره به چالش‌های تحقق اهداف پرورشی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: سهم آموزش به شدت بیشتر از سهم پرورش در برنامه ریزی‌ها و سیاست گذاری هاست. سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تحول در باورها، مفاهیم و ارزش هاست و اگر رخ ندهد، تحول صوری راه به جایی نخواهد برد.

وی افزود: تعلیم و تربیت در کشور ما یک سابقه چندهزار ساله دارد. اما آموزش و پرورش ترجمه واژه «education» است، این واژه وقتی وارد ایران شد دوگانه ترجمه و به «آموزش و پرورش» تبدیل شد و صدسال است که با این دوگانه پنداری مشکل داریم. سند تحول هم قصد تغییر این نگاه را دارد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه تربیت در سندتحول دارای چند ویژگی است گفت: نخست آنکه در سند تحول، تعلیم و تربیت در هم تنیده، دیده شده است.

وی تاکید کرد: نظام آموزشی فعلی باید به نهاد فرهنگی تربیتی تبدیل شود. دوم آنکه تربیت در سندتحول در ساحت‌های شش گانه مورد تاکید قرار گرفته است و باید بین اینها تعادل و توازن وجود داشته باشد.

نوید ادهم افزود: تربیت باید آزادانه و آگاهانه رخ دهد و اجبار پذیر نیست. دانش آموز ما باید با پای خود به صحنه بیاید. ما باید برای تربیت زمینه سازی کرده و موانع را رفع کنیم. انتخاب و انتخاب‌گری از سوی دانش آموزان از مباحث جدی سند تحول است.

وی با اشاره به مقاومت هایی برای تغییر رویکردها گفت: آموزش و پرورش امروز عرضه محور است، باید آموزش و پرورش در همه زمینه‌ها تقاضامحور باشد.

دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به برنامه ویژه مدرسه (طرح بوم) گفت: اگر این برنامه بخواهد اجرا شود باید صحنه مدرسه خلوت شود. وزیر هم به شدت مخالف بود که استان بخواهد فشار مدرسه‌ای و بخشنامه‌ای بیاورد. این فشارها ممنوع شده تا مدیر بتواند به برنامه بوم بپردازد.

نوید ادهم در برنامه تلویزیونی پرسشگر گفت: معتقدم آموزش و پرورش امروز سندی پیش رو دارد که از منظر کارشناسان سند مادر برای تحول آفرینی است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش مشکل دارد و سند یک درمان است. ولی حل آن الزاماتی نیاز دارد که عنصر اصلی آن معلم ماست که باید توانمند باشد ولی با مشکل معیشتی روبروست و ما شرمنده معلم‌ها هستیم. از مجلس قدردانی می‌کنیم که اعتبارات عمرانی سه برابر شده، همین کار را برای حقوق معلمان انجام دهید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با معلمان و مجلس از تلگرام

«حقوق» معلمان، پلکانی افزایش می‌یابد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

🔹 با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.

🔹 برخی از معلمان که حقوق پایین می‌گیرند و در آغاز استخدام هستند در حدود ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهند داشت. /ایسنا


♨️ «حقوق» معلمان ۱۰ تا ۲۰ درصد، پلکانی افزایش می‌یابد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

🔹با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.

🔹برخی از معلمان که حقوق پایین می‌گیرند و در آغاز استخدام هستند در حدود ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت.

====


حقوق معلمان پلکانی افزایش می‌‌یابد

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش:

🔸با توجه به افزایش حقوق کارکنان دولت، ۴۰۰ هزار تومان به حقوق ثابت معلمان افزوده می‌شود که این مقدار با حفظ درصد افزایش حقوق به میزان ۱۰ تا ۲۰ درصد، به صورت پلکانی خواهد بود.

🔸برای برخی از معلمان که حقوق پایین می‌گیرند و در آغاز استخدام هستند، حدود ۴۵ درصد افزایش حقوق را خواهیم داشت.


دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش:

🔹شرمنده معلمان هستیم

🔹مجلس برای افزایش حقوق معلمان کاری کند/ایسنا


🔻دبیرکل شورای عالی آموزش و پرورش: شرمنده معلمان هستیم/ مجلس برای افزایش حقوق معلمان کاری کند

🔹آموزش و پرورش مشکل دارد و سند یک درمان است. ولی حل آن الزاماتی نیاز دارد که عنصر اصلی آن معلم ماست که باید توانمند باشد ولی با مشکل معیشتی روبروست و ما شرمنده معلم‌ها هستیم.

🔹از مجلس قدردانی می‌کنیم که اعتبارات عمرانی سه برابر شده، همین کار را برای حقوق معلمان انجام دهید/ ایسنا

#آموزش


🔶 دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش:

🔹شرمنده معلمان هستیم

🔹مجلس برای افزایش حقوق معلمان کاری کند/ایسنا


در ادامه بخوانید

خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزار خبرآنلاین، سعید کمانی، تهیه‌کننده تلویزیون درباره توقف تولید سریال «شهید حججی» گفت: «مصاحبه‌ای با من در یکی از خبرگزاری‌ها کار شد که از قول من نوشته بود اولویت تلویزیون موضوعاتی از این دست نیست! و سریال‌هایی با موضوع مدافعین حرم اولویتی در تلویزیون ندارد. من همین جا چنین موضوعی را تکذیب می‌کنم، چراکه گفته بودم در شرایط فعلی سازمان و با کاهش بودجه‌ای که داشتند، اولویت‌شان با کارهایی است که در میانه راه تولید هستند نه کارهایی که در مرحله نگارش به سر می‌برند که برداشت اشتباهی از صحبت من شده بود.» او در ادامه گفت: «ساخت سریال «شهید حججی» تنها کار تلویزیون درباره شهدای مدافع حرم نیست و باید بدانید در حال حاضر در حال نگارش سریالی هستیم که قرار است داستان زندگی و شهادت شهید حججی را هم در آن کار داشته باشیم. اگر تلویزیون مخالف ساخت این سبک سریال‌ها بود، الان سریال جدید ما را در ۶۰ قسمت در دستور کار قرار نمی‌داد که موضوع شهدای مدافع حرم داشته باشد.» این تهیه‌کننده با تاکید بر تولید مجموعه‌ای که با موضوع دفاع از حرم و محور مقاومت بوده است، افزود: «دو سال از نگارش این کار ۶۰ قسمتی می‌گذرد و این روزها مراحل پایانی نگارش و شروع پیش تولید را سپری می‌کنیم که یکی از کارگردان و نویسنده‌های مطرح سینما و تلویزیون به طور همزمان نگارش این سریال را به عهده دارد.» ۵۷۲۴۵
فارسفارس23 ساعت قبل
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی از پیش‌نویس طرحی در مجلس خبر داد که در صورت تصویب آموختن زبان انگلیسی حداقل برای دانش‌آموزان شاخه‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و آن دسته از دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل دانشگاهی را ندارد اختیاری شود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات پیش آمده در مورد فقدان امکانات صوتی مناسب تنها ظاهر قضیه است.، واقعیت این است که بسیاری از دانش‌آموزان در این مناطق فرصت یادگیری تلفظ صحیح و مهارت‌های شنیداری را نداشتند. آزادیخواه با حمایت از توسعه آموزش زبان خارجی در خارج از مدرسه و از طریق آموزشگاه‌های آزاد از پیش‌نویس طرحی در مجلس شورای اسلامی خبر داد که در صورت تصویب آموختن زبان انگلیسی حداقل برای دانش‌آموزان شاخه‌های کار و دانش و فنی و حرفه‌ای و آن دسته از دانش‌آموزانی که قصد ادامه تحصیل دانشگاهی را ندارد اختیاری شود. وی همچنین افزود: دلیل اصلی عقب‌ماندگی آموزش زبان و اصرار بر تداوم شیوه سنتی آن بیکار شدن قشر بزرگی از معلمان زبان انگلیسی است و عملا سرمایه‌های آینده کشور را متوقف حقوق معلمان کرده‌ایم. پیشنهاد ما این است که ساعات کار معلمان زبان در مراکز آموزش آزاد به عنوان ساعات موظفی از سوی آموزش و پرورش پذیرفته شود. وی در پایان هدف اصلی این طرح را جلوگیری از افت تحصیلی دانش‌آموزانی دانست که به هر دلیل قصد ادامه تحصیل دانشگاهی را ندارند، دانش‌آموزانی که بسیار بیش از زبان انگلیسی نیاز به مهارت‌آموزی دارند.
کرد آنلاینکرد آنلاین23 ساعت قبل
نماینده ولی فقیه در کردستان: عصر کرد - سنندج – نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: تهیه و تولید محتوای با کیفیت بر مبنای مولفه‌های دین، اخلاق، امید و آگاهی در اولویت شبکه کردستان قرار گیرد. به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی صدا و سیمای مرکز کردستان، آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی در دیدار با مدیرکل و معاونین شبکه استانی صدا و سیمای مرکز کردستان اظهار داشت: آموزش سوادرسانه‌ای، ارتقاء محتواها، تغییر ذائقه‌ها، خودسازی، سبک زندگی اسلامی، دین مداری و امیدبخشی، ترویج سرمایه گذاری و رونق تولید و ایجاد آرامش را از جمله وظایف رسانه ملی در استان است. آیت الله شاهرودی با تاکید بر نقش آموزشی رسانه، گفت: شبکه استانی می‌تواند با ارتقاء شاخص‌های جامعه اسلامی و به تبع آن ارائه صحیح سبک زندگی اسلامی ایرانی، ارتقاء خودسازی، اهمیت خانواده و تاکید بر حجاب و عفاف، آموزش سواد رسانه‌ای و توجه به استعاداها و نخبگان نقش اثرگذاری داشته باشد. وی در ادامه القای ناامیدی در جامعه را ترفند استکبار جهانی برشمرد و گفت: این توطئه شوم، نابودی خودباوری و خوداتکایی ملت ایران را هدف قرار داده است و رسانه استانی می‌تواند نقش مهمی در ترویج امید بخشی و زدودن احساس یاس و ناامیدی داشته باشد. عبدالملکی همچنین با تاکید بر اینکه شبکه استانی تلاش می‌کند تا تصویر مطلوبی از استان ارائه دهد، گفت: صداوسیما به عنوان یک نهاد نظارتی و فراقوه‌ای به دستگاه‌های اجرایی کمک می‌کند و در کنار نقش نظارتی به دنبال مطالبه‌گری به موقع و به هنگام از دستگاه‌ها و سازمانهای استان است.
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
فارسفارس19 ساعت قبل
سفیر فرانسه گفت: افزایش همکاری‌های دانشگاهی بین ایران و فرانسه یکی از تعهدات فرانسه در قبال ایران است و مکرون اخیرا هم بر افزایش همکاری‌ها در زمینه اقتصادی، دانشگاهی و فنی با ایران تاکید کرده‌ است. تاکید اخیر رئیس‌جمهور فرانسه بر افزایش همکاری‌‌های اقتصادی، دانشگاهی و فنی با ایرانبه گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، ‌ فیلیپ تپه بو سفیر فرانسه در تهران در همایش بین‌المللی فرانسه زبان که با هدف آموزش و بیان تجربیات بین رشته‌ای در دانشگاه تهران برگزار شد، اظهار داشت: افزایش همکاری‌های دانشگاهی بین ایران و فرانسه در راستای تعهد فرانسه به ایران که در دیداری که رئیس جمهور روحانی در سال ۲۰۱۶ از فرانسه داشت، مطرح شده است. وی با بیان اینکه این همکاری بابی برای احیای دوباره همکاری‌ها است، گفت: رئیس جمهور مکرون اخیرا بر افزایش همکاری‌ها در زمینه اقتصادی، دانشگاهی، علمی و فنی با ایران تاکید کرده‌ است. وی با اشاره به اینکه، تا سال ۲۰۵۰ تعداد فرانسه‌زبان‌ها در دنیا بسیار افزایش خواهد یافت، گفت: در سال ۲۰۱۵ تنها دانشگاه تهران عضو آژانس دانشگاهی فرانکوفونی بود و امروز ۱۰ دانشگاه به عضویت این آژانس درآمده‌اند. سفیر فرانسه در تهران اظهار امیدواری کرد: همکاری بین رشته‌های غیرزبانی نیز افزایش پیدا کند که هدف اصلی از همکاری‌های بین دانشگاهی رسیدن به علم است.
تسنیمتسنیم22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت، میرشمس مؤمنی‌زاده صبح امروز در جلسه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت در این شهرستان اظهار داشت: اهمیت و حساسیت جایگاه پدافند غیرعامل در بین جامعه بسیار بالا است و تمامی فعالیت‌ها متناسب با جایگاه این مجموعه بسیار اهمیت دارد. مؤمنی‌زاده به مقوله آموزش‌های مرتبط با پدافند غیرعامل و چگونگی ایفای نقش دستگاه‌های فرهنگی اشاره کرد و اظهار داشت: دستگاه‌های فرهنگی شهرستان رشت نیز می‌توانند در حوزه آموزش‌های در ارتباط با مجموعه پدافند غیرعامل در استان گیلان تأثیرگذار باشند. وی با بیان اینکه شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت در حقیقت حافظ جان و مال مردم است ابراز داشت: ما در شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت سعی در کاهش خسارت بحران‌ها و آسیب‌ها و شناسایی ظرفیت‌ها و تهدیدات می‌کنیم. فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه مشخص کردن طرح‌هایی جهت کاهش بحران‌ها و مقابله با این آسیب‌ها در شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت بسیار اهمیت دارد تصریح کرد: در این راستا تمامی بازدیدهای مرتبط با این موضوع باید با انتقال تجربه همراه باشد. به گزارش تسنیم، در انتهای این جلسه حکم انتصاب میرشمس مؤمنی‌زاده به‌عنوان رئیس شورای پدافند غیرعامل شهرستان رشت نیز به وی ارائه شد.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1