1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تجارت‌نیوز
  4. اقتصادی
مقایسه اندازه اقتصاد ایالت‌های آمریکا با کشورهای جهان

مقایسه اندازه اقتصاد ایالت‌های آمریکا با کشورهای جهان

خبرگزاری تجارت‌نیوز |

آمریکا بزرگ‌ترین اقتصادجهان با تولید ناخالص داخلی ۱۹ تریلیون دلاری در سال ۲۰۱۷ بوده است.

به گزارش تجارت‌نیوز، به نقل از ویژوال کپیتالیست، در حال حاضر تنها رقیب آمریکا از نظر حجم تولید ناخالص داخلی کشور چین است با این حال مقایسه این ۲ دو کشور به دلیل فقدان اطلاعات جزئی از میزان تولیدات ناخالص داخلی استان‌های چین کار دشواری است.

از آنجایی که دفتر تحلیل اقتصادی وزارت بازرگانی آمریکا، آمارهای تولید ناخالص داخلی ایالت‌های آمریکا را به تفکیک اعلام می‌کند، مقایسه حجم اقتصاد ایالت‌های این کشور با دیگر کشورها ممکن است. لازم به ذکر است در این مقایسه، تولید ناخالص داخلی ایالت‌ها با استناد به آمارهای این دفتر و تولید ناخالص داخلی کشورها بر اساس گزارش‌های صندوق بین‌المللی پول و سال مقایسه نیز سال ۲۰۱۷ بوده است.

مقایسه بزرگ‌ترین اقتصادهای ایالتی با کشورها:

۱- کالیفرنیا: بزرگ‌ترین اقتصاد آمریکا که در صورت مستقل بودن از آمریکا می‌توانست پنجمین اقتصاد بزرگ جهان باشد. حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل دو تریلیون و ۷۴۶ میلیارد و ۸۷۳ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد انگلیس قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا دو تریلیون و ۶۲۴ میلیارد و ۵۲۹ میلیون دلار بوده است.

۲- تگزاس: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل یک تریلیون و ۶۹۶ میلیارد و ۲۰۶ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد کانادا قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا یک تریلیون و ۶۵۲ میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار بوده است.

۳- نیویورک: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل یک تریلیون و ۵۴۷ میلیارد و ۱۱۶ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد کره جنوبی قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا یک تریلیون و ۵۳۸ میلیارد و ۳۰ میلیون دلار بوده است.

۴- ایلینویز: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۸۲۰ میلیارد و ۳۶۲ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد هلند قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۸۲۵ میلیارد و ۷۴۵ میلیون دلار بوده است.

۵- پنسیلوانیا: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۷۵۲ میلیارد و ۷۱ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد عربستان قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۶۸۳ میلیارد و ۸۲۷ میلیون دلار بوده است.

مقایسه کوچک‌ترین اقتصادهای ایالتی با کشورها:

۱- ورمونت: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۳۲ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد لیبی قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۳۲ میلیارد و ۱۹۷ میلیون دلار بوده است.

۲- وایومینگ: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۴۰ میلیارد و ۲۸۶ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد تونس قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۴۰ میلیارد و ۲۷۵ میلیون دلار بوده است.

۳- مونتانا: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۴۸ میلیارد و ۹۸ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد ازبکستان قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۴۷ میلیارد و ۸۸۳ میلیون دلار بوده است.

۴- داکوتای جنوبی: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۴۹ میلیارد و ۹۲۸ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد اسلوونی قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۴۸ میلیارد و ۸۶۸ میلیون دلار بوده است.

۵- آلاسکا: حجم تولید ناخالص داخلی این ایالت در سال ۲۰۱۷ معادل ۵۲ میلیارد و ۷۸۹ میلیون دلار بوده است. اقتصاد این ایالت تقریبا با اقتصاد تانزانیا قابل مقایسه است که تولید ناخالص داخلی آن در این سال حدودا ۵۱ میلیارد و ۷۲۵ میلیون دلار بوده است.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اقتصاد آمریکا، اقتصاد جهان و اقتصاد چین از تلگرام

🔻جنگ تجاری ترامپ ۷٫۸ میلیارد دلار به اقتصاد آمریکا ضرر زد

🔹مطالعات یک تیم از اقتصاددانان در دانشگاه‌های برتر آمریکا نشان داد جنگ‌های تجاری دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۸، ۷٫۸ میلیارد دلار برای اقتصاد آمریکا هزینه در بر داشته است/ تسنیم


🔻چشم‌انداز اقتصاد جهان از نگاه «سازمان ملل»

🔹 «سازمان ملل» تازه‌ترین گزارش «دورنمای وضعیت اقتصادی جهان (WESP)» را در ۲۰۱۹ منتشر کرد. براساس این گزارش، پیش‌بینی می‌شود اقتصاد جهان در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ رشد ۳ درصدی را تجربه کند.

🔹 در این باره اما سرعت باثبات رشد اقتصاد جهان، ریسک‌های پنهان رو به افزایش را مخفی کرده، ریسک‌هایی که چالش‌های توسعه‌ای بسیاری از بخش‌های جهان را وخیم‌تر خواهد کرد.

🔹 در واقع اقتصاد جهانی در تقاطع ریسک‌ها قرار گرفته است. این وضعیت تهدیدی بزرگ برای فعالیت‌های اقتصادی و چشم‌انداز توسعه بلندمدت محسوب می‌شود. این ریسک‌ها شامل تشدید تنش‌های تجاری، شرایط مالی به شدت محدود جهان و گسترش تهدیدات آب‌وهوایی است. /دنیای اقتصاد


💠رده‌بندی آزادترین اقتصادهای جهان!

🔘‏ «هنگ‌کنگ» برای بیست و پنجمین سال متوالی، آزادترین اقتصاد جهان لقب گرفت!

🔘 «‏ایران» در رده‌بندی امسال بالاتر از آنگولا، توگو و چاد و پایین‌تر از لبنان، مالاوی و افغانستان در جایگاه ۱۵۵ قرار گرفته است


بزرگ‌ترین ریسک‌های اقتصاد جهان در سال ۲۰۱۹

*️⃣ با نادیده گرفتن قوانین توسط حکومت‌های پوپولیست و دیکتاتور و تیرگی روابط بین‌المللی می‌توان گفت در جهان امروز دولت‌ها بدرفتار شده‌اند. این وضعیت ریسک‌هایی را متوجه اقتصاد جهانی می‌کند.

*️⃣ در این رابطه اقتصاددانان «بلومبرگ» در گزارشی بزرگ‌ترین ریسک‌های سال ۲۰۱۹ اقتصاد جهان را شناسایی کرده‌اند. براساس این گزارش، ریسک‌های اقتصاد جهانی رو به وخامت هستند، روندی که نیاز به منابع جدید برای رشد را نمایان می‌کند. در این گزارش برخی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی که رشد سال آینده اقتصاد جهان را محدود می‌سازند، معرفی می‌شوند:

🔸 جنگ تجاری

🔹 ایتالیا

🔸 برگزیت

🔹 مجلس تحت کنترل دموکرات‌ها

🔸 برگزاری انتخابات در چند اقتصاد نوظهور بزرگ

🔹 نوار نزولی قیمت نفت

🔸 آبراه آسیایی

🔹 حوادث غیرقابل پیش‌بینی

🌀 دنیای اقتصاد


نظرها

در ادامه بخوانید

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین16 ساعت قبل

سیل در دزفول +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین12 ساعت قبل
تابناکتابناک1 روز قبل
به گزارش ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰٫۲ درصد افزایش یافت و به ۱۳۱۶٫۱۱ دلار رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰٫۳ درصد افزایش، در ۱۳۱۵٫۸۰ دلار ایستاد. وی از کاهش قیمت دام زنده در بازار خبرداد و گفت: هم اکنون هر کیلو دام زنده با نرخ ۴۴ تا ۴۵ هزار تومان در میادین عرضه می‌شود. بهای معاملات آتی نفت برنت ۴۷ سنت یا معادل ۰٫۷ درصد کاهش یافت و به ۶۶٫۵۶ دلار در هر بشکه رسید. بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریکا ۵۲ سنت یا معادل ۰٫۹ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۵۲ دلار در هر بشکه رسید.

هفت سنگ نوروزی؛ بازی‌های داستانی

38+
دیجیاتودیجیاتو1 روز قبل
الفالف13 ساعت قبل
سامانه ارزیابی هوشمند کیلیدتعیین قیمت ملک در گذشته بیشتر بر اساس تجربه، قیمت فروش خانه‌های مشابه و البته نظر و رای مشاوران املاک صورت می‌گرفت. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چه مزیتی دارد؟ ‌همانطور که گفته شد برای ارزیابی قیمت خانه شما و یا خرید آپارتمان در تهران و یا شهرهای دیگر اولین گام تعیین و یا اطلاع از قیمت ملک مورد نظر است. سامانه ارزیابی هوشمند کیلید چگونه کار می‌کند؟ کار کردن با سامانه ارزیابی هوشمند کیلید بسیار ساده و راحت است. سامانه هوشمند کیلید نیز که با هدف تخمین قیمت مسکن ایجاد شده، با یک دقت مشخصی قیمت مسکن را تخمین می‎زند. بازه‎ی ارزیابی قیمت حدود کمترین و بیشترین قیمت هر مترمربع آن خانه را نمایش می‎دهد و در کنار آن، درصد اطمینان ارزیابی نشانگر کیفیت تخمین آن خانه است.
تسنیمتسنیم16 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، باتوجه به ورود سامانه بارشی جدید به کشور امروز و فردا در استان‌های چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، خوزستان، لرستان، ایلام، کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش باران و برف (در ارتفاعات) خواهیم داشت. طی امروز و فردا در جاده‌های کوهستانی این استان‌ها لغزندگی، کولاک برف، کاهش دید و کندی تردد روی خواهد داد. ضمن این که در این مناطق ۴ تا ۶ درجه هوا سردتر می‌شود. در اثر بارندگی و ذوب برف وقوع سیلاب در استان‌های لرستان، ایلام، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب فارس، جنوب آذربایجان غربی پیش بینی شده است. اواخر روز شنبه هفته آینده سامانه بارشی از کشور خارج می‌شود و مجددا از اواخر وقت یکشنبه ۱۱ فروردین سامانه بارشی جدید از غرب وارد کشور می‌شود.

اخبار بیشتر