برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وب سایت «آرک دیلی» که هر ساله طی رقابتی بین‌المللی برترین ساختمان‌های سال را از نظر کاربران این سایت اعلام می‌کند، امسال نیز برندگان جایزه ساختمان سال ۲۰۱۹ را در ۱۵ دسته‌بندی مختلف اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، موزه بنا شده در اعماق شن‌ها، اتاق هتلی که ساخت آن غیرممکن به نظر می‌رسد و ساختمان اداری که با تغییرات آب و هوا تغییر شکل می‌دهد از میان ۴۰۰۰ پروژه مختلفی که در این رقابت شرکت داشتند به عنوان برنده انتخاب شده‌اند.

هتل «مورفس» به طراحی «‌زاهاحدید» واقع در «ماکائو»، شبه‌جزیره‌ای واقع در جنوب چین، به عنوان برنده بخش معماری میزبانی انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 3برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 4

این اتاقک زاویه‌دار به طراحی «گروه بیارکهاینگلس» و واقع در ایالت «‌ایندیانا» به عنوان برنده بخش معماری در مقیاس کوچک انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 6برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 7

«‌خانه‌ای در باغ» پروژه‌ای که طراح آن «جیانیبوتسفورد» است خانه‌ای با سقفی از جنس مس واقع در «‌ناتینگهیل» لندن است که در بخش معماری کاربردی به عنوان برنده برگزیده شده است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 10برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 11

«موزه شنی هنر» پروژه‌ای ساخته شده زیر شن‌های «‌بوهای» واقع در جنوب «‌چین» که به صورت مجموعه‌ای غار ساخته شده است، جایزه برترین ساختمان در بخش معماری فرهنگی را به خود اختصاص داده است.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 13برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 14

کلیسایی بازسازی‌شده واقع در «براگا» شهری در شمال غربی «پرتغال» به عنوان برنده بخش معماری مذهبی انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 16

بیمارستان «وی های» واقع در جنگلی در شرق چین که به عنوان بیمارستان طب سنتی چینی ساخته شده است در بخش معماری ساختمان‌های بهداشت و سلامت به عنوان برنده شناخته شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 18

در بخش برترین ساختمان اداری، ساختمانی در «‌اتریش» که شامل پنجره‌هایی با قابلیت تنظیم اتوماتیک نسبت به نور خورشید و شرایط آب و هوایی است به عنوان برنده انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 20برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 21

ساختمان عظیمی شامل ۱۰۶۸ واحد آپارتمان واقع در «پونه» هشتمین شهر بزرگ هند به عنوان برنده در بخش معماری خانه‌های مجتمعی شناخته شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 23

در بخش معماری داخلی دو اتاق مهمان در هتلی واقع در چین به عنوان برنده شناخته شدند.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 25برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 26

ساختمان «‌کوآلدراپسیارد» فروشگاهی واقع در لندن به طراحی «‌توماس هترویک» به عنوان برنده بخش معماری تجاری انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 28

«غار آجری» واقع در «هانوی» پایتخت «ویتنام» برنده بخش برترین معماری خانه شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 30

کتابخانه آجری در «مهاراشترا» هند عنوان برنده ساختمان سال در بخش معماری ساختمان‌های آموزشی را کسب کرد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 32

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

پرفورمنس «بازتاب»؛ ارائه‌ای در آراء مولانا و نظریه بازتاب در مثنوی (+عکس)

10+
عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
ایسناایسنا23 ساعت قبل
«فناوری نمونه‌سازی سریع» نام کتابی نوشته محمدرضا فروغی و سیدعلی موسوی است که جهاد دانشگاهی اصفهان به‌ تازگی آن را منتشر کرده است. کتاب «فناوری نمونه‌سازی سریع» به یک جمع‌بندی کلی از فناوری نمونه‌سازی سریع می‌پردازد که شامل روش‌های در حال ظهور و موجود در این فناوری برای استفاده از طیف گسترده‌ای از برنامه‌های کاربردی تولید است و بر مزایای استفاده از هر روش با استفاده از منابع خاص نیز تأکید دارد. در فصول یازدهم و دوازدهم کاربردهای این فناوری در صنایع مختلف آورده شده و در نهایت کاربرد فناوری نمونه‌سازی سریع در علوم پزشکی به‌صورت تخصصی، آورده شده است. فصل سیزدهم نیز به راهنمای کاربردی نمونه‌سازی سریع در محیط نرم‌افزار CATIA پرداخته است. عبارت «ورود به آینده‌ای آسان با فناوری نمونه‌سازی سریع» که در صفحات آغازین کتاب آمده، نشانگر اهمیت و ارزش مباحث مطرح‌ شده در کتاب است.

نظرها

اخبار بیشتر