1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر

خبرگزاری ایسنا |
وب سایت «آرک دیلی» که هر ساله طی رقابتی بین‌المللی برترین ساختمان‌های سال را از نظر کاربران این سایت اعلام می‌کند، امسال نیز برندگان جایزه ساختمان سال ۲۰۱۹ را در ۱۵ دسته‌بندی مختلف اعلام کرد.

به گزارش ایسنا و به نقل از ایندیپندنت، موزه بنا شده در اعماق شن‌ها، اتاق هتلی که ساخت آن غیرممکن به نظر می‌رسد و ساختمان اداری که با تغییرات آب و هوا تغییر شکل می‌دهد از میان ۴۰۰۰ پروژه مختلفی که در این رقابت شرکت داشتند به عنوان برنده انتخاب شده‌اند.

هتل «مورفس» به طراحی «‌زاهاحدید» واقع در «ماکائو»، شبه‌جزیره‌ای واقع در جنوب چین، به عنوان برنده بخش معماری میزبانی انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 3برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 4

این اتاقک زاویه‌دار به طراحی «گروه بیارکهاینگلس» و واقع در ایالت «‌ایندیانا» به عنوان برنده بخش معماری در مقیاس کوچک انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 6برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 7

«‌خانه‌ای در باغ» پروژه‌ای که طراح آن «جیانیبوتسفورد» است خانه‌ای با سقفی از جنس مس واقع در «‌ناتینگهیل» لندن است که در بخش معماری کاربردی به عنوان برنده برگزیده شده است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 10برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 11

«موزه شنی هنر» پروژه‌ای ساخته شده زیر شن‌های «‌بوهای» واقع در جنوب «‌چین» که به صورت مجموعه‌ای غار ساخته شده است، جایزه برترین ساختمان در بخش معماری فرهنگی را به خود اختصاص داده است.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 13برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 14

کلیسایی بازسازی‌شده واقع در «براگا» شهری در شمال غربی «پرتغال» به عنوان برنده بخش معماری مذهبی انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 16

بیمارستان «وی های» واقع در جنگلی در شرق چین که به عنوان بیمارستان طب سنتی چینی ساخته شده است در بخش معماری ساختمان‌های بهداشت و سلامت به عنوان برنده شناخته شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 18

در بخش برترین ساختمان اداری، ساختمانی در «‌اتریش» که شامل پنجره‌هایی با قابلیت تنظیم اتوماتیک نسبت به نور خورشید و شرایط آب و هوایی است به عنوان برنده انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 20برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 21

ساختمان عظیمی شامل ۱۰۶۸ واحد آپارتمان واقع در «پونه» هشتمین شهر بزرگ هند به عنوان برنده در بخش معماری خانه‌های مجتمعی شناخته شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 23

در بخش معماری داخلی دو اتاق مهمان در هتلی واقع در چین به عنوان برنده شناخته شدند.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 25برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 26

ساختمان «‌کوآلدراپسیارد» فروشگاهی واقع در لندن به طراحی «‌توماس هترویک» به عنوان برنده بخش معماری تجاری انتخاب شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 28

«غار آجری» واقع در «هانوی» پایتخت «ویتنام» برنده بخش برترین معماری خانه شد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 30

کتابخانه آجری در «مهاراشترا» هند عنوان برنده ساختمان سال در بخش معماری ساختمان‌های آموزشی را کسب کرد.

برترین‌های معماری در سال ۲۰۱۹ + تصاویر - 32

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

در ادامه بخوانید

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر1 روز قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب یکم فروردین ماه ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه‌های خود را براساس زمان درج شده در بلیت‌های هواپیماها انجام داده و در فرودگاه‌ها حضور یافته واز پروازها جانمانند. بعضا مشاهده شده که مسافران به دلیل غفلت از زمان انجام پروازها یکساعت دیرتر به فرودگاه مراجعه کرده و از پروازها جا مانده‌اند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
فردا و در سالروز رحلت حضرت زینب (س) سینماهای سراسر کشور تعطیل است. به گزارش فارس، طبق اعلام شورای صنفی نمایش، فردا (جمعه ۲ فروردین) به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری (س) سینماهای سراسر کشور تا عصر تعطیل است. سالن‌‌های سینما از ساعت ۱۷ بازگشایی می‌شوند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
خبرآنلاینخبرآنلاین10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب حسینی در بازگشت از آمریکا به ایران درگیر ساخت یک برنامه احتمالا تلویزیونی شده است. اسم پروژه آکادمی شگفت انگیزان است و دارد این کار را فعلا در اپلیکیشن روبیکا پیش می‌برد. اگرچه میرباقری معاون سیما اعلام کرده است احتمالا این برنامه در شبکه نسیم پخش می‌شود اما هنوز توافقی بین شبکه و اسپانسر رسمی نشده است. نزدیکان به اسپانسر برنامه می‌گویند عادل فردوسی‌پور هم در کنار شهاب حسینی حضور خواهد داشت تا یک زوج استثنایی شکل بگیرد. آنها امید زیادی دارند که بتوانند عادل را در برنامه شگفت انگیزان بیاورند ولی عادل فردوسی‌پور می‌گوید: «تکذیب می‌کنم و اولین بار است که چنین چیزی را می‌شنوم.» ۲۵۴ ۲۵۱
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطاع رسانی مقام معظم رهبری شرایط صحت اعتکاف را بدین شرح اعلام کرد: سوال ۱: شرایط صحت اعتکاف عبارت است از:۱- عقل۲- نیت۳- روزه۴- توقف حداقل سه روز در مسجد۵- اعتکاف در یکی از مساجد چهارگانه باشد، هرچند اعتکاف در غیر از مساجد چهارگانه* (اعم از جامع و غیر آن) به قصد رجاء مطلوبیت (به امید این‌که مطلوب خداوند باشد) مانعی ندارد. ۶- بنابر احتیاط واجب اعتکاف زن بدون اذن شوهر صحیح نیست، همچنین اعتکاف فرزند بدون اذن پدر و مادر اگر موجب اذیت آنان شود صحیح نیست، هر چند بنابر احتیاط مستحب، به طور مطلق اذن والدین معتبر است. * مسجد الحرام، مسجد النبی (صلی الله علیه وآله وسلم)، مسجد کوفه و مسجد بصرهاعتکاف در حیاط مسجدسوال ۲: اعتکاف در حیاط مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: اگر حیاط جز مسجد نباشد، اعتکاف صحیح نیست. اعتکاف در پشت بام مسجدسوال ۳: آیا پشت بام مسجد تابع مسجد است یا بستگی به وقف کننده دارد؟ جواب: پشت بام مسجد در حکم مسجد است مگر این‌که احراز شود که هنگام وقف مسجد، پشت بام از وقف خارج شده است. پخش موسیقی در مسجدسوال ۸: پخش موسیقی در مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: واضح است که مسجد جایگاه شرعی خاصی دارد، لذا اگر پخش موسیقی در آن منافی با حرمت مسجد باشد، حرام است، حتی اگر موسیقی غیر لهوی باشد.

اخبار بیشتر