وزیر راه و شهرسازی: قیمت بلیط هواپیما و قطار برای ایام نوروز افزایش نیافت/ ایران ایر تمام چارترهای خود را لغو کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

وزیر راه و شهرسازی: قیمت بلیط هواپیما و قطار برای ایام نوروز افزایش نیافت/ ایران ایر تمام چارترهای خود را لغو کرد

الفخبرگزاری الف |
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت بلیط هواپیما برای ایام نوروز افزایش نیافته به طوری که قیمت آذرماه ملاک عمل است، گفت: قیمت‌ها نباید بالاتر از قیمت مجاز باشد؛ فروشنده بلیط باید دارای مرکز مجاز باشد و مردم باید در این رابطه دقت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم با اشاره به اینکه قیمت بلیط هواپیما برای ایام نوروز افزایش نیافته به طوری که قیمت آذرماه ملاک عمل است، گفت: همه شرکت‌های مسافری ملزم شدند تا سامانه فروش داشته باشند، لذا ایران ایر تمام چارتر‌های خود را لغو کرده است.

وی با بیان اینکه باید طبق قواعد فروش اقدام کرد لذا با متخلفین برخورد می‌کنیم ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم تا از مراکز مجاز بلیط خریداری کنند، سقف مجاز حداکثری برای بلیط تهران مشهد ۶۰۰ هزار تومان و سقف مینیموم ۲۰۰ هزار تومان است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته تعداد هواپیما‌ها کاهش پیدا نکرده است افزود: صندلی و مجوز پرواز توسط سازمان هواپیمایی کشور افزایش پیدا کرده است لذا سیستم فروشی را به صورت سخت افزاری و نرم افزاری تهیه کرده‌ایم تا از طریق این سیستم بلیط عرضه شود.

اسلامی با اشاره به اینکه در بحث تامین نقدینگی شرکت‌های هواپیمایی به سمت چارتری هدایت شده بودند گفت: بانک‌های عامل برای پرواز‌هایی که مسافر چارتری ندارند این نقیصه را از طریق سیستم بانکی برطرف کرده است؛ ۳ شرکت هستند که نتوانسته‌اند سیستم فروش خود را ایجاد کنند لذا مابقی تبعیت کرده‌اند بنابر این جریان رو به اصلاح است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید طبق قواعد فروش شرکت‌های هواپیمایی عمل کنند ادامه داد: قیمت‌ها نباید بالاتر از قیمت مجاز باشد؛ فروشنده بلیط باید دارای مرکز مجاز باشد و مردم باید در این رابطه دقت کنند. اگر کسی بلیط خود را بیشتر از قیمت مجاز خریداری کرده باشد باید مبلغ اضافی را از فروشنده دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه ۳هزار و سیصد نقطه پرخطر در جاده‌ها شناسایی شده که در ۵۰ درصد آن‌ها تلفات رخ داده است و در ۵۰ درصد باقیمانده احتمال خطر وجود دارد تصریح کرد: ۸۰۰ کیلومتر باند دوم در نقطه‌های پرخطر جاده‌ها ایجاد شده که ۵۰۰ کیلومتر آن در دست آماده سازی است. امروز برای اولین بار در تاریخ کمیسیون عالی ایمنی راه‌ها و شورای عالی ترافیک برگزار شد لذا برای ایام نوروز باید سفری ایمن داشته باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت‌ها می‌توان کار‌ها را انجام داد گفت: امسال در راستای برطرف کردن نقطه‌های پرخطر اقدام به ایجاد ۸۰۰ کیلومتر باند دوم کرده‌ایم به طوری که از این میزان ۵۰۰ کیلومتر در دست آماده سازی و ۳۰۰ کیلومتر نیز افتتاح شده است. متاسفانه همزمان با رشد تعداد خودرو‌ها فوتی‌ها افزایش پیدا کرده است، اما تصادفات نسبت به تعداد سفر و خودرو افزایش نیافته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نظارت بر مرا کز فنی را تشدید کرده‌ایم، افزود: در ترمینال‌ها هیئت‌های نظارت معاینه‌های فنی را انجام می‌دهند، امیدوارم مردم بخصوص کسانی که رانندگی می‌کنند از شتابزدگی در مواقع خستگی و خواب آلودگی خودداری کند؛ در اتوبان‌ها دیگر انتظار ایمنی را داریم لذا حوادث ناگوار عمدتا ناشی از خطای انسانی بوده است. ۱۴ هزار و پانصد دستگاه اتوبوس در حال فعالیت هستند لذا همه ساله در ایام عید ۲۰ درصد افزایش قیمت بلیط اتوبوس را داریم و پس از پایان تعطیلات به روند قبل بازمی‌گردد، در سال ۹۷ کرمانشاه ارومیه و رشت به شبکه ریلی کشور ملحق شدند.

وی با اشاره به اینکه برای ایام نوروز افزایش در قیمت بلیط‌های راه آهن نداشته‌ایم ادامه داد: فردا در بندرعباس و جزیره قشم یک سامانه جدید برای مسافرت‌های تفریحی و گردشگری را افتتاح خواهیم کرد، بیشترین حجم مسافرت‌های دریایی در پایانه شهید حقانی بندرعباس است. برای بهبود خدمات ریلی به مردم نیاز به ۱۰۰ رام قطار جدید داریم؛ قیمت بلیت قطار در نوروز ۹۸ افزایش نیافته است و شرکت‌های حمل و نقل ریلی اقدام به افزایش ۱۵ درصدی عرضه صندلی در سفر‌های نوروزی کرده‌اند.

اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق ادامه داد: امضای سند احداث راه آهن شلمچه بصره از جمله دستاورد‌های این سفر است، برای اجرای این طرح نیاز به ساخت پل بر روی اروندرود و احداث ۳۲ کیلومتر راه آهن در عراق است که امیدواریم در ۲ سال و نیم آینده خط آهن شلمچه به بصره به بهره برداری برسد.

قیمت بلبا بیان اینکه سیاست دولت افزایش تولید مسکن با ارائه مشوق‌های مختلف از جمله عرضه زمین، اعطای تسهیلات به سازندگان با قابلیت واگذاری به خریداران، تسهیل مجوز‌ها برای ساخت و ساز و دادن کارت اعتباری مصالح به سازندگان است، گفت: در تلاش هستیم تا ساخت و عرضه مسکن را متناسب با توان خریداران افزایش دهیم، در چند ماه اخیر ۷۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرک‌های اطراف تهران تکمیل و به مردم تحویل شد و تا شب عید ۱۵ هزار واحد مسکونی دیگر در قالب این طرح به مردم تحویل داده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با قیمت بلیط هواپیما، محمد اسلامی و وزیر راه و شهرسازی از تلگرام

🔵 «ساخت ۷۰۰ برج در تهران بدون پروانه ساختمانی انجام شده است»

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران گفته است: «از ۹۲۸ برجی که در تهران ساخته شده، ۷۰۰ برج بدون پروانه ساختمانی انجام شده است.»

به گزارش خبرگزاری «فارس» وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفته است: «مگر چنین چیزی ممکن است؟ واقعا چه مدیریتی اعمال می‌شود؟»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی:

تا پایان سال ۹۸ تمامی واحدهای مسکن مهر در کشور و استان تهران تحویل متقاضیان شود. /تسنیم

Asriran. com


۷۰۰ برج تهران پروانه ساختمانی ندارند

وزیر راه و شهرسازی:

🔸شهرداری به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گزارش داد که از ۹۲۸ برجی که در تهران ساخته شده ۷۰۰ برج بدون پروانه ساختمانی انجام شد.


وزیر راه و شهرسازی:

🔹مشوق‌های بالا رفتن قدرت خرید مسکن در راه است.

🔹اصراری وجود ندارد که شهرهای جدید در دوردست احداث شوند. / فارس


مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی منصوب شد

وزیر راه و شهرسازی در حکمی «علی رستمی» را به سمت مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب کرد.


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی: ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تاپایان امسال تکمیل و تحویل می‌شود. /تسنیم


در ادامه بخوانید

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین13 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه با امضای یک فرمان اجرایی، تحریم‌های تازه‌ای علیه ایران تحمیل کرد، اما مدعی شد که می‌خواهد با ایران به توافق برسد. وی که در دفتر کارش در کاخ سفید در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، این تحریم‌ها را «شدید» توصیف کرد و گفت: «به فشار به تهران ادامه خواهیم داد. ایران هرگز نمی‌تواند سلاح هسته‌ای داشته باشد.» در حال تکمیل …
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
اسکای نیوز عربی اعلام کرد تحریم‌های وعده داده شده آمریکا که از دوشنبه علیه ایران آغاز می‌شود، بسیار سنگین خواهد بود. به گزارش خبر فوری، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در پیامی توئیتری از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران در روز دوشنبه خبر داد. برخی منابع عربی هم می‌گویند محصولات کشاورزی و خشکبار ممکن است فهرست روز دوشنبه ترامپ علیه ایران باشد. در این میان، برخی نیز گمان دارند که این تحریمها شامل فضای مجازی و کاربری رایانه‌ها و اینترنت است و می‌تواند کاربری ایرانیان در اینستاگرام و یا حتی گوگل را شامل شود. اکنون باید صبر کرد و دید که تحریمهای ترامپ شامل چه چیزهایی می‌شود.

افتتاح موزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصیافتتاح موزه نفتاین موزه بعد از دو موزه نفتی در که آبادان تاسیس شده است سومین موزه ایران هست که به بهره برداری میرسد همانطور که برنامه ریزی شده است تعداد این موزه‌ها تا پایان سال به ۵ موزه خواهد رسید
الفالف2 روز قبل
گروه جهان الف، ۲ تیر ۱۳۹۸، ۰۹:۱۷ ۳۹۸۰۴۰۲۰۴۲العام نوشت: در حالی که تقریبا کمتر مقوله‌ای را در ایران می‌توان یافت که مشمول تحریم آمریکا واقع نشده باشد ترامپ مجددا از تحریم‌های جدید علیه ایران از فردا دوشنبه خبر داد. تحلیل: نفس تاکید بر اعمال تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران یعنی انکه برنامه اعمال تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی به نتیجه مطلوب کاخ سفید نرسیده است. معنای دیگر اعلام تحریم‌های جدید علیه ایران این است که از یک سو تهدید به گزینه نظامی علیه ایران کارساز نیست و از دیگر سو همچنان گزینه تحریم اقتصادی نسخه نجات بخش ترامپ از باتلاقی به نام ایران محسوب می‌شود. ترامپ علی رغم گذشت بیش از یک سال از بازگرداندن تحریم‌ها علیه ایران همچنان امیدوار به این سیاست است. درچنین شرایطی بدیهی است که بر میزان عصبانیت ترامپ افزوده شود و تنها راه باقیمانده فراروی خود یعنی تشدید تحریم علیه ایران را حداقل با هدفی تبلیغاتی توسعه دهد هر چند هیچ فضایی برای اعمال تحریم جدید باقی نمانده باشد.
صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آیت محمدولی در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما با اشاره به اینکه حباب سکه امروز ۴۰۰ هزارتومان است افزود: امروز هر قطعه سکه تمام بهار آزادی ۴ میلیون و ۷۱۵ هزارتومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۴۴۰ هزارتومان ​، ربع سکه یک میلیون و ۶۲۰ هزارتومان و سکه‌های گرمی نیز ۱ میلیون و ۱۲ هزارتومان قیمت گذاری شده است. رئیس اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر گفت: امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴۳۹ هزار تومان معامله شده است. محمدولی با بیان اینکه هر انس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۴۰۳ عرضه شده است ادامه داد: امروز هر مثقال طلا با قیمت ۱ میلیون و ۹۰۳ هزارتومان به فروش رسیده است. وی گفت: وجود نوسانات مانع از رونق داد و ستد می‌شود، البته بازار از رکود محض خارج شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، امروز استراماچونی و یکی از دستیارانش پیش از آغاز اولین تمرین استقلال در ورزشگاه تهرانسر یک عکس یادگاری گرفتند. نکته جالب این تصویر، خالکوبی‌های دست و پای دستیار استراماچونی است. گرچه که بارها بازیکنان ایرانی به دلیل داشتن خالکوبی به کمیته اخلاق رفته‌اند، اما در حال حاضر حساسیت‌ها به این موضوع کمتر شده و بعید است مشکلی برای دستیار استراماچونی ایجاد شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1