1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اقتصادی

وزیر راه و شهرسازی: قیمت بلیط هواپیما و قطار برای ایام نوروز افزایش نیافت/ ایران ایر تمام چارترهای خود را لغو کرد

خبرگزاری الف |
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قیمت بلیط هواپیما برای ایام نوروز افزایش نیافته به طوری که قیمت آذرماه ملاک عمل است، گفت: قیمت‌ها نباید بالاتر از قیمت مجاز باشد؛ فروشنده بلیط باید دارای مرکز مجاز باشد و مردم باید در این رابطه دقت کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوم با اشاره به اینکه قیمت بلیط هواپیما برای ایام نوروز افزایش نیافته به طوری که قیمت آذرماه ملاک عمل است، گفت: همه شرکت‌های مسافری ملزم شدند تا سامانه فروش داشته باشند، لذا ایران ایر تمام چارتر‌های خود را لغو کرده است.

وی با بیان اینکه باید طبق قواعد فروش اقدام کرد لذا با متخلفین برخورد می‌کنیم ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنیم تا از مراکز مجاز بلیط خریداری کنند، سقف مجاز حداکثری برای بلیط تهران مشهد ۶۰۰ هزار تومان و سقف مینیموم ۲۰۰ هزار تومان است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نسبت به سال گذشته تعداد هواپیما‌ها کاهش پیدا نکرده است افزود: صندلی و مجوز پرواز توسط سازمان هواپیمایی کشور افزایش پیدا کرده است لذا سیستم فروشی را به صورت سخت افزاری و نرم افزاری تهیه کرده‌ایم تا از طریق این سیستم بلیط عرضه شود.

اسلامی با اشاره به اینکه در بحث تامین نقدینگی شرکت‌های هواپیمایی به سمت چارتری هدایت شده بودند گفت: بانک‌های عامل برای پرواز‌هایی که مسافر چارتری ندارند این نقیصه را از طریق سیستم بانکی برطرف کرده است؛ ۳ شرکت هستند که نتوانسته‌اند سیستم فروش خود را ایجاد کنند لذا مابقی تبعیت کرده‌اند بنابر این جریان رو به اصلاح است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه باید طبق قواعد فروش شرکت‌های هواپیمایی عمل کنند ادامه داد: قیمت‌ها نباید بالاتر از قیمت مجاز باشد؛ فروشنده بلیط باید دارای مرکز مجاز باشد و مردم باید در این رابطه دقت کنند. اگر کسی بلیط خود را بیشتر از قیمت مجاز خریداری کرده باشد باید مبلغ اضافی را از فروشنده دریافت کند.

وی با اشاره به اینکه ۳هزار و سیصد نقطه پرخطر در جاده‌ها شناسایی شده که در ۵۰ درصد آن‌ها تلفات رخ داده است و در ۵۰ درصد باقیمانده احتمال خطر وجود دارد تصریح کرد: ۸۰۰ کیلومتر باند دوم در نقطه‌های پرخطر جاده‌ها ایجاد شده که ۵۰۰ کیلومتر آن در دست آماده سازی است. امروز برای اولین بار در تاریخ کمیسیون عالی ایمنی راه‌ها و شورای عالی ترافیک برگزار شد لذا برای ایام نوروز باید سفری ایمن داشته باشیم.

اسلامی با اشاره به اینکه با استفاده از تمام ظرفیت‌ها می‌توان کار‌ها را انجام داد گفت: امسال در راستای برطرف کردن نقطه‌های پرخطر اقدام به ایجاد ۸۰۰ کیلومتر باند دوم کرده‌ایم به طوری که از این میزان ۵۰۰ کیلومتر در دست آماده سازی و ۳۰۰ کیلومتر نیز افتتاح شده است. متاسفانه همزمان با رشد تعداد خودرو‌ها فوتی‌ها افزایش پیدا کرده است، اما تصادفات نسبت به تعداد سفر و خودرو افزایش نیافته است.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه نظارت بر مرا کز فنی را تشدید کرده‌ایم، افزود: در ترمینال‌ها هیئت‌های نظارت معاینه‌های فنی را انجام می‌دهند، امیدوارم مردم بخصوص کسانی که رانندگی می‌کنند از شتابزدگی در مواقع خستگی و خواب آلودگی خودداری کند؛ در اتوبان‌ها دیگر انتظار ایمنی را داریم لذا حوادث ناگوار عمدتا ناشی از خطای انسانی بوده است. ۱۴ هزار و پانصد دستگاه اتوبوس در حال فعالیت هستند لذا همه ساله در ایام عید ۲۰ درصد افزایش قیمت بلیط اتوبوس را داریم و پس از پایان تعطیلات به روند قبل بازمی‌گردد، در سال ۹۷ کرمانشاه ارومیه و رشت به شبکه ریلی کشور ملحق شدند.

وی با اشاره به اینکه برای ایام نوروز افزایش در قیمت بلیط‌های راه آهن نداشته‌ایم ادامه داد: فردا در بندرعباس و جزیره قشم یک سامانه جدید برای مسافرت‌های تفریحی و گردشگری را افتتاح خواهیم کرد، بیشترین حجم مسافرت‌های دریایی در پایانه شهید حقانی بندرعباس است. برای بهبود خدمات ریلی به مردم نیاز به ۱۰۰ رام قطار جدید داریم؛ قیمت بلیت قطار در نوروز ۹۸ افزایش نیافته است و شرکت‌های حمل و نقل ریلی اقدام به افزایش ۱۵ درصدی عرضه صندلی در سفر‌های نوروزی کرده‌اند.

اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهور به عراق ادامه داد: امضای سند احداث راه آهن شلمچه بصره از جمله دستاورد‌های این سفر است، برای اجرای این طرح نیاز به ساخت پل بر روی اروندرود و احداث ۳۲ کیلومتر راه آهن در عراق است که امیدواریم در ۲ سال و نیم آینده خط آهن شلمچه به بصره به بهره برداری برسد.

قیمت بلبا بیان اینکه سیاست دولت افزایش تولید مسکن با ارائه مشوق‌های مختلف از جمله عرضه زمین، اعطای تسهیلات به سازندگان با قابلیت واگذاری به خریداران، تسهیل مجوز‌ها برای ساخت و ساز و دادن کارت اعتباری مصالح به سازندگان است، گفت: در تلاش هستیم تا ساخت و عرضه مسکن را متناسب با توان خریداران افزایش دهیم، در چند ماه اخیر ۷۵ هزار واحد مسکن مهر در شهرک‌های اطراف تهران تکمیل و به مردم تحویل شد و تا شب عید ۱۵ هزار واحد مسکونی دیگر در قالب این طرح به مردم تحویل داده خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با قیمت بلیط هواپیما، محمد اسلامی و وزیر راه و شهرسازی از تلگرام

مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی منصوب شد

وزیر راه و شهرسازی در حکمی «علی رستمی» را به سمت مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) منصوب کرد.


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی:

تا پایان سال ۹۸ تمامی واحدهای مسکن مهر در کشور و استان تهران تحویل متقاضیان شود. /تسنیم

Asriran. com


قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی: ۱۵۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تاپایان امسال تکمیل و تحویل می‌شود. /تسنیم


۷۰۰ برج تهران پروانه ساختمانی ندارند

وزیر راه و شهرسازی:

🔸شهرداری به شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گزارش داد که از ۹۲۸ برجی که در تهران ساخته شده ۷۰۰ برج بدون پروانه ساختمانی انجام شد.


وزیر راه و شهرسازی:

🔹مشوق‌های بالا رفتن قدرت خرید مسکن در راه است.

🔹اصراری وجود ندارد که شهرهای جدید در دوردست احداث شوند. / فارس


🔵 «ساخت ۷۰۰ برج در تهران بدون پروانه ساختمانی انجام شده است»

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران گفته است: «از ۹۲۸ برجی که در تهران ساخته شده، ۷۰۰ برج بدون پروانه ساختمانی انجام شده است.»

به گزارش خبرگزاری «فارس» وزیر راه و شهرسازی در ادامه گفته است: «مگر چنین چیزی ممکن است؟ واقعا چه مدیریتی اعمال می‌شود؟»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


نظرها

در ادامه بخوانید

سیلاب بیش از ۲۰۰ خودرو را برد/شهروندان شیرازی از منازل خود خارج نشوند+تصاویر

افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ بارندگی شدید به همراه تگرگ و سیل شهروندان شیرازی و صدها هزار مسافر این شهر تاریخی را دچار مشکل کرد. عنایت‌الله رحیمی، استاندار فارس در پی جاری شدن سیلاب در دروازه قرآن، گفت: شهروندان از منازل خود به بیرون نیایند. طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز بیش از ۲۰۰ خودرو را با خود بردبه گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ سرهنگ نادر رحمانی، رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا گفت: دقایقی پیش در پی طغیان مسیل در دروازه قرآن شیراز تعدادی از خودروها در سیلاب گرفتار شدند. در این شرایط تنها نیروهای امدادرسانی که در سطح شهر شیراز دیده می‌شود نیروهای آتش نشانی است. دهقانی اضافه کرد: مسافران نوروزی برای اسکان از سالن‌های سرپوشیده مشخص شده توسط شهرداری شیراز و به ویژه نمایشگاه بین المللی شیراز واقع در شهرک گلستان استفاده کنند.

استان‌هایی که امروز در انتظار سیل هستند +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین6 ساعت قبل
افتصادنیوزافتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز؛ علیرضا قدمی، فرمانده پلیس راه مازندران گفت که ریزش کوه منجر به مسدود شدن جاده هراز (آمل- تهران) شده است. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا؛ جاده هراز یکی از پرترافیک‌ترین محورهای کشور با میانگین تردد روزانه بیش ۵۰ هزار دستگاه خودرو سواری است. فرمانده پلیس راه مازندران روز دوشنبه گفت: ریزش کوه در محدوده پلور محور هراز اتفاق افتاد که منجر به بسته شدن این محور شد. علیرضا قدمی علت ریزش کوه را بارش سنگین برف و نفوذ آب حاصل از آن در خاک کوه عنوان کرد و ادامه داد: گروههای راهداری سرگرم برداشتن سنگ ریزه‌ها از کف جاده و بازگشایی محور هستند. جاده هراز به دلیل مسافت کمتر به تهران در مقایسه با سایر محورهای مواصلاتی مازندران به پایتخت بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد به طوری که یک سوم ترافیک محورهای استان مربوط به این محور است.
الفالف1 روز قبل
رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی مشهد گفت: صادرات پیاز عامل اصلی گرانی این محصول است و کاهو و گوجه‌فرنگی نیز به همین دلیل گران شد. در سال جاری نیز همین اتفاق افتاد و ضرر و زیان‌های کشاورزان سبب شد امسال پیاز نکارند یا اینکه تولیدشان را کاهش دهند. وی ادامه داد: افزایش تقاضا و نبود پیاز در بازار باعث گرانی این محصول شد که با توجه به واردات پیاز از شهرهای جنوبی امیدورایم به ثبات قیمت در بازار میوه و تره‌بار مشهد برسیم. وی خاطرنشان کرد: افزایش قیمت پیاز به هر کیلوگرم ۱۰ هزار تومان طی چندروز اخیر در فروشگاه‌های میوه و تره بار سبب نارضایتی مردم شده است. مصدق تصریح کرد: در کنار گرانی پیاز ما شاهد کاهش قیمت برخی محصولات از جمله گوجه از ۴هزارتومان به ۳هزارتومان و خیار از ۸هزارتومان به ۶هزارتومان در سال ۹۸هستیم.
تابناکتابناک1 روز قبل
اقتصاد ایران در سالی که گذشت با فراز و فرود‌های متعددی مواجه شد. به گزارشپیش بینی رشد اقتصادینایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در ادامه گفتگو اظهار داشت: رشد اقتصادی ایران در سال آینده به هیچ عنوان چشم انداز مطلوبی را در برابر خود ندارد. طبیعتا مجموع این روند‌ها بر رشد اقتصادی ایران اثری کاملا منفی خواهد داشت. مثلا بارش‌های خوب سال آبی جاری شانس بهبود عملکرد اقتصادی کشور در بخش کشاورزی را ایجاد کرده است. در حوزه تخصیص منابع نیز به نظر نمی‌رسد اقتصاد ایران در سال ۹۸ روندی چندان متفاوت از روند سال ۹۷ را تجربه کند.
همشهریهمشهری1 روز قبل

اخبار بیشتر