1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. سرگرمی
عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر!

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر!

خبرگزاری مشرق‌نیوز |
سمنان در جنوب غربی رشته‌کوه البرز و شمال دشت کویر در راه تهران به خراسان قرار دارد.سمنان یکی از شهرهایی است که پیشینه تاریخی پرماجرایی دارد و به این شهر می‌توان با دید یک شهر تاریخی پرافتخار نگاه کرد.عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 0

جنگل زیبا و خوش آب و هوای «ابر» در ۴۵ کیلومتری شمال شرق شاهرود از جنگلهای بکر و زیبای استان سمنان است. این جنگل در زمره جنگلهای هیرکانی کشور است و به دلیل اینکه فضای جنگل را پوششی از ابر فرا می‌گیرد، جنگل ابر نامیده می‌شود. ارتفاع زیاد جنگل از سطح دریا، پایین بودن درجه حرارت در فصل گرما، وجود چشمه سارهای فراوان و پوشش جنگلی متنوع از ویژگی‌های این جنگل است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 3

نمایی بسیار زیبا از جنگل ابر

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 5

شهر «مجن» در فاصله ۳۵ کیلومتری غرب شاهرود و در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است. تنگه معروف «داستان» در فاصله ۱۰ کیلومتری شهر مجن قرار گرفته که آبشار این تنگه در زمره جاذبه‌های طبیعی شهرستان شاهرود محسوب می‌شود. پوشش گیاهی و جانوری متنوع و آب و هوای مطلوب از جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 7

آبشار تنگه داستان در شهرستان مجن

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 9

کویر شورآب سمنان با رمل‌های ماسه‌ای، جاذبه‌ای بی نظیر برای گردشگران است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 11

شهر «بسطام» زادگاه و محل آرامگاه عارف بزرگ «بایزید بسطامی» دومین شهر نمونه گردشگری استان سمنان است که در ۶ کیلومتری شاهرود واقع شده و در مسیر جاده شاهرود- آزادشهر قرار دارد. این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی، عرفانی و مذهبی از جمله آستان مقدس «امامزاده محمد (ع)» و در طول سال پذیرای گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور و حتی خارج از کشور است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 13

مسجد و امام زاده‌ی بسطام

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 15

منطقه نمونه گردشگری «بنه کوه» در شمال شهر گرمسار واقع شده است. این منطقه به دلیل قرار داشتن بر سر راه باستانی گرمسار (خوار) به مازندران، از نظر تاریخی و نظامی دارای اهمیت ویژه‌ای بوده است. وجود قلعه باستانی «استوناوند»، «ریگ تپه» و «قلعه گبری» از جاذبه‌های این منطقه است. به دلیل قرار داشتن بنه کوه در بخش انتهایی رودخانه «حبله رود»، در این منطقه انواع پرندگان و ماهی‌ها زیست می‌کند.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 17

نمایی زیبا از بنه کوه

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 19

در شمال شرق شهر سمنان منطقه زیارتی و سیاحتی «پیغمبران» قرار دارد، مقبره پیغمبران در قله کوهی به همین نام در ۲۱ کیلومتری جاده اصلی تهران - مشهد در نزدیکی سمنان واقع شده است. بر اساس اطلاعات موجود در این مقبره «سام» و «لام» از فرزندان نوح پیغمبر مدفون هستند و آب و هوای معتدل و پوشش گیاهی و جانوری منطقه، جاذبه زیارتی منطقه را به عنوان محور گردشگری آن تکمیل می‌کند.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 21

مقبره‌ی پسران حضرت نوح (ع)

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 23

جنگل «دشت شاد» در ۱۸۰ کیلومتری شمال شرق شاهرود واقع شده است، تنوع گونه‌های جنگلی، طبیعت و چشم انداز زیبا از ویژگیهای این منطقه به شمار می‌رود.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 25

نمایی زیبا از جنگل دشت شاد

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 27

مجموعه «چشمه علی» در شمال شهر تاریخی دامغان و حدود ۳۰ کیلومتری این شهر بین روستاهای «آستانه» و «کلاته رودبار» واقع شده است. در زمان فتحعلی شاه قاجار در این محل یک مسجد و یک عمارت ساخته شد. بنای فتحعلی شاهی در میان رودخانه و وسط مجموعه تفریحی چشمه علی قرار گرفته و مسجدی تاریخی نیز در ضلع جنوبی قرار داشته که اکنون مسجدی جدید بر روی آن واقع شده است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 29

نمایی زیبا از چشمه علی

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 31

منطقه نمونه گردشگری «چشمه قلقل» در دو کیلومتری شمال روستای «دشتبو» دامغان واقع شده است. پوشش گیاهی منطقه ییلاقی و گونه‌های جانوری آن نیز بیشتر شامل گونه‌های مناطق کوهستانی است. امامزاده «میرجبرئیل» و بقایای قلعه‌ای در شرق روستای «تویه دروار» از دیگر جاذبه‌های گردشگری این منطقه است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 33

نمای بسیار زیبا و‌ شفاف از چشمه قلقل

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 35

کی از مناطق جاذب گردشگری شهرستان شاهرود دشت آفتابگردان و شقایق در منطقه کالپوش است که نمایش منحصر به فرد گل‌های شقایق در منطقه از بیستم اردیبهشت ماه تا پایان خرداد جلوه زیبایی به ناحیه سرسبز کالپوش می‌دهد و گردشگران بسیاری را به این منطقه جلب می‌کند.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 37

همه ساله در همین خصوص جشنواره دشت شقایق و کشتی محلی در منطقه کالپوش برپا می‌شود. گل‌های آفتابگردان نیز که بیشتر در دشت «دانیال» تا ارتفاعات روستای «کرنگ» می‌روید، در ماه‌های مرداد و شهریور به گل نشسته و زیبایی این منطقه را دوچندان می‌کند.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 39

سد شهید شاهچراغی از جمله مناطق نمونه گردشگری استان سمنان است که در ۱۲ کیلومتری دامغان ساخته شده و از جمله ویژگی‌های آن چشم انداز سد، قرارگرفتن در مسیر گردشگران چشمه علی، آب و هوای مطبوع و فضای سبز است. وجود سد و بخشی از کناره سد که به «دریاچه سد» تبدیل شده، فرصت بهره برداری گردشگری از این منطقه را برای تفریح و … فراهم کرده است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 41

نمایی زیبا از سد شهید شاه چراغی

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 43

دربند «منطقه سرسبز کوچکی است که در حدفاصل مسیر مهدیشهر به شهمیرزاد واقع شده و مهم‌ترین قابلیت گردشگری آن، آب و هوای مطبوع، طبیعت بکر و غار دربند است. غار» دربند" در شیبی تند در کمرکش کوهی آهکی واقع شده است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 45

این غار با ۱۴۰ میلیون سال قدمت، از غارهای آهکی بزرگ ایران است که طول آن به حدود ۱۵۰ متر می‌رسد. حداکثر ارتفاع از کف غار ۳۰ متر است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 47

منطقه «فرحزاد» و «چشمه هفت رنگ» در شهرستان شاهرود واقع شده است. چشمه هفت رنگ به دلیل تنوع رنگ آب چشمه‌های جاری از مواد معدنی با خواص درمانی، از دیرباز مورد توجه اهالی منطقه بوده است. علت نامگذاری این منطقه به نام «فرحزاد» به دلیل سرسبزی مزارع و باغ‌های مثمر منطقه است.

عکس/ استانی که هم جنگل دارد و هم کویر! - 49

نمایی زیبا از چشمه هفت رنگ

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با ایرانگردی، سفر، سمنان، طبیعت و طبیعت ایران از تلگرام

❌تخفیف ویژه تا عید نوروز😍

⭕️کاشت مو، ابرو و ریش

🔸با جدیدترین متد روز دنیا

🔸بالاترین تراکم کاشت

📄باضمانت کتبی

پزشک مشاور👇

🆔 @abaadis۲

📱 +۹۸۹۱۰۹۹۶۶۷۱۱

☎️ +۹۸۲۱۴۴۰۹۵۰۹۷

نمونه کار👈

@abbadis_clinic


مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی غرب مازندران:

🔹 تمهیدات لازم برای تهیه فراوردهای نفتی عید نوروز فراهم شد.

عضویت👇


#گردشگری با طعم #تخریب محیط زیست

🔹 گردشگری در مازندران همواره با #طعم_تلخ تخریب محیط زیست است

🔹 چراکه محموعه‌ای از عوامل فرهنگی و ساختاری، دست به دست هم داده تا طبیعت، ساحل، کوه و دشت بی نصیب از #زباله‌های #برجای_مانده از مردم بومی و گردشگران نباشد/ ایرنا

دوشنبه ٢۰ اسفند ٩٧؛


🔻#سیدمحمدحسین_حجازی فرزند علی اصغر حجازی عضو ارشد دفتر مقام معظم رهبری:

▫️دبیر اجرایی ستاد همایش چهره‌های ماندگار در سن بیست سالگی

▫️عضو شورای راهبردی گروه اجتماعی شبکه دو سیما در بیست و یک سالگی

▫️مدیرعامل موسسه تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی تهران در نوزده سالگی و با مدرک دیپلم

▫️عضو هیات مدیره فناوری اطلاعات نور صبح خورشید

▫️عضو هیات مدیره نمادگستر ارتباط همراه پایا از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات زالوی ارزش افزوده

▫️عضو هیات مدیره توسعه فناوری اطلاعات گردشگری ایران از شرکت‌های تابعه بانک گردشگری متعلق به #مهدی_جهانگیری

▫️عضو هیات مدیره طرح و اندیشه بهساز ملت وابسته به سرمایه گذاری بانک ملت

▫️عضو هیات مدیره سرمایه گذاری ایرانگردی و جهانگردی وابسته به تامین اجتماعی

▫️سهامدار آبادگران اینان پارس

▫️عضو هیات مدیره شرکت خدماتی فرودگاهی شاهد

▫️مدیرعامل گروه هتل‌های ایرانگردی و جهانگردی

▫️مدیرعامل و هیات مدیره شرکت نوسازی عباس آباد به حکم #نجفی شهردار تهران | مکتوبات

#ژن_خوب

#اسکان_نیوز


📺 #جدول| عید نوروز چه ساعت‌هایی تلویزیون ببینیم؟

جزییات کامل سریال‌ها و برنامه‌های نوروزی

@bpo۱۰


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | طنز تلخ مهران مدیری درباره تصادفات جاده‌ای

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل

۲ ایده جالب برای درست کردن نیمرو! +فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
رکنا: یک کارگر به طرز بسیار عجیبی بار جابه‌جا می‌کند. رکنا: سردار آزمون با حضور در روستا آق قلا به کمک هموطنان خود پرداخت. حوادث رکنا: گزارشی وحشتناک و به شدت تکان دهنده از فردی که شغلش تولید امامزاده‌های جعلی و…
رکنارکنا10 ساعت قبل
علی مطهری، نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی، در پستی اینستاگرامی با طرح یک سوال پرسیده «چه کسی دستور برکناری عادل فردوسی‌پور را صادر کرده است؟» علی مطهری، نماینده مجلس شورای اسلامی هم به جمع معترضانی پیوست که به برکناری عادل فردوسی‌پور از برنامه «۹۰» واکنش نشان دادند. او در پستی اینستاگرامی نوشت: برکناری فردوسی‌پور، چرا؟! کنار گذاشتن آقای عادل فردوسی‌پور از برنامه نود، آنهم دزدانه و در آستانه سال نو، یک بد سلیقگی و بی‌اعتنایی به نظر مردم و حاکی از یک نوع استبداد بود. اگر برنامه آقای فردوسی‌پور اشکالاتی داشته با تذکر قابل حل بود، نه این‌که یک زمینه خوب برای تربیت جوانان و اصلاح ساختار ورزش کشور را از بین ببریم. امیدوارم مسئولان صداوسیما در این تصمیم خود تجدید نظر کنند و برنامه نود، سال نو را با آقای فردوسی‌پور آغاز کند.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش ایرنا، این شناور با نام 'تارمان تاپ تورز' به دست مهندسان و متخصصان شرکت اروندان خرمشهر از فلز آلومینیم ساخته شده و در نوع خود بزرگترین و پیشرفته‌ترین کشتی مسافربری کشور محسوب می‌شود. شناور مسافربری 'تاماران تاپ تورز '، که دارای تاییدیه بین المللی است، علاوه بر حمل مسافر، می‌تواند تا ۸۰ تن بار و ۱۰ خورو را جا به جا و از طریق دو ورودی، بارگیری و تخلیه کند. سرعت، قابلیت دریانوردی در شرایط جوی مختلف حتی حرکت در موجهای بلند ۴ متری از ویژگی‌های شناور تاپ تورز عنوان شده است، همچنین این شناور به صورت دو تکیه ساخته شده تا لرزش و تکانهای ناشی از امواج را به حداقل برساند. غلامحسین مظفری بهره برداری از کشتی مسافربری، تاپ تورز را اقدامی مهم در تقویت گردشگری دریایی دانست و بر ضرورت مشارکت و جذب سرمایه گذاران در این بخش تاکید کرد. بهره برداری از کشتی مسافری 'تاپ تور' دومین طرح گردشگری دریایی است که از ابتدای فروردین تا کنون در جزیره کیش اجرا شده است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
قیمت طلا امروز شنبه ۳ فروردین ۹۸ اعلام شد که هر گرم طلای ۱۸ عیار به ۴۲۵ هزار ۸۷۰ تومان رسید و همچنین هر اونس طلا در بازارهای جهانی ۱۳۱۳ دلار به فروش می‌رسد. گفتنی است قیمت طلای دست دوم به ۴۱۸ هزار ۳۰۰ تومان می‌رسد.
دیجیاتودیجیاتو10 ساعت قبل
تهران به عنوان پایتخت کشور دارای ظرفیت بی بدیل گردشگری است و باید از نظر زیر ساخت‌های گردشگری تقویت شود. به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران؛ علیرضا قنادان مدیرعامل سازمان تاکسیرانی با اشاره به ایام بهار ۹۸ اقدامات و عملکردهای لازم در این خصوص را مورد بررسی قرار داد و اعلام کرد: امسال سازمان تاکسیرانی شهر تهران وظیفه سنگینی را در ایام نوروز بر عهده دارد. قنادان با اشاره به اینکه در نوروز ۹۸، ریاست کمیته خدمات حمل و نقل و ترافیک ستاد خدمات سفر نوروزی شهرستان تهران را از سوی فرمانداری تهران بر عهده دارد، گفت: تهران به عنوان پایتخت کشور دارای ظرفیت بی بدیل گردشگری است و باید از نظر زیر ساخت‌های گردشگری تقویت شود، امسال با راه اندازی «تاکسی گردشگری» جنبه متفاوت مدیریت شهری را در ایام نوروزی و خدمات دهی به شهروندان و میهمانان شهر تهران شاهد خواهیم بود. وی هدف از راه ‌اندازی تاکسی گردشگری را کاهش سردرگمی گردشگران و فراهم کردن رضایت آنان، سهولت در جابجایی توریسم و ارتقا امنیت عنوان کرد. در ادامه این جلسه مدیرعامل سازمان تاکسیرانی به ارزیابی عملکرد مناطق ۲۲گانه تاکسیرانی در سالی گه گذشت پرداخت و از مدیران مناطق تاکسیرانی خواست تا در سال جدید با ارائه برنامه و راهکارهای موثر نظم بیشتری را در پایانه‌های تاکسیرانی برقرار کرده و تعامل بیشتری با تاکسیرانان زحمتکش تهران داشته باشند.

اخبار بیشتر