۶۰ تیم پلیس راه استان مرکزی جاده‌ها را نظارت می‌کنند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۶۰ تیم پلیس راه استان مرکزی جاده‌ها را نظارت می‌کنند

۶۰ تیم پلیس راه استان مرکزی جاده‌ها را نظارت می‌کنند

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: 60 تیم محسوس و نامحسوس پلیس راه این استان در ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روز جاده های استان مرکزی و عملکرد رانندگان را نظارت می کنند.

سرهنگ «ایرج کهریزی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح ترافیکی نوروزی پلیس راه این استان از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۸ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی بیان کرد: تدابیر لازم در خصوص پوشش ایمنی پلیس بر جاده‌های استان مرکزی به ویژه در نقاط حادثه خیز در این استان اندیشیده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: خط قرمز پلیس راه این استان در ایام نوروز برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز است و رانندگانی که به طور همزمان ۲ تخلف حادثه ساز را مرتکب شوند، خودرویشان ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

سرهنگ کهریزی عنوان کرد: ماموران پلیس راه در ایام نوروز نظارت جدی بر عملکرد رانندگان دارند و به هیچ خطایی رانندگی چشم پوشی نمی‌شود.

وی افزود: حوادث رانندگی برون شهری در نوروز ۹۷ این استان نسبت به مدت مشابه قبل آن روند کاهشی داشت و امید می‌رود که با رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان در تعطیلات نوروزی پیش رو حادثه تلخ و ناگواری رخ ندهد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های استان نیز از ۲۵ اسفندماه جاری تا پایان طرح نوروزی اجرا می‌شود و در این راستا عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

سرهنگ کهریزی گفت: در تمام جاده‌های برون شهری ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون‌ها اعمال می‌شود، اما عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا مجاز است.

وی ادامه داد: ممنوعیت تردد اوسایل نفلیه سنگین در ایام نوروز فقط در مسیرهایی اعمال می‌شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در ۱۳فروردین ماه سال آینده در تمام راه‌های برون شهری ممنوع است.

سرهنگ کهریزی افزود: تردد انواع تریلر و کامیون در جاده‌های قدیم ساوه - همدان، مسیر قدیم ساوه - سلفچگان از ساعت ۷ صبح ۲۸ اسفندماه جاری تا ساعت ۲۴، اول فروردین ماه سال آینده از ساعت هفت صبح چهارم فروردین ماه تا ساعت ۲۴ پنجم فروردین ماه، از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز یازدهم فروردین ماه، از ساعت ۱۲ روز چهاردهم فروردین ماه تا ساعت۲۴ روز شانزدهم فروردین ماه ممنوع است.

وی اظهار داشت: تردد انواع تریلر و کامیون در مسیرهای اراک - قم، جاده قدیم تهران - قم در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه جاری و ۱۴ و ۱۶ فروردین ماه سال آینده از ساعت ۱۲ تا ۲۴ ممنوع است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

حدود ۴۶۰ نفر از ابتدای امسال تاکنون در جاده‌های استان مرکزی جان خود را از دست داده‌اند.

۳۰۰۵/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، انتظامی، پلیس راه و استان مرکزی از تلگرام

جاده #کندوان جمعه #یک_طرفه می‌شود

🔹 پلیس راه نیروی انتظامی روز سه شنبه با اعلام برنامه محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته در محورهای منتهی به مازندران، از یک طرفه شدن جاده کندوان در عصر جمعه هفته جاری خبر داد

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ٩٧؛


ارتفاع برف در گردنه‌های استان مرکزی به ۷۰ سانتیمتر رسید؛ برف و سرما برخی مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند/ایرنا


📢 بازداشت و آزادی با وثیقه یک دختر و پسر به دلیل خواستگاری در یک مرکز خرید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

◀️ زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک اقدام به درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی کردند، دستگیر و تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه آزاد می‌باشند.

◀️ در پی انتشار کلیپی از درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی، توسط دختر و پسری جوان در یکی از مراکز خرید در شهرستان اراک، با توجه به مطالبات مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان و با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

◀️ این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند/ فارس


♦️ کندوان در جمعه پایانی سال ۹۷ یک‌طرفه است/ آغاز طرح نوروزی پلیس راه از ۲۵ اسفند

🔹 رئیس پلیس راه مازندران گفت: محدودیت‌های ترافیکی آخرین هفته سال ۹۷ در محورهای مازندران در حال اجرا است که فردا کندوان یک‌طرفه می‌شود.


بازداشت یک دختر و پسر بعد از خواستگاری علنی در یک مرکز خرید / آزادی با قید وثیقه

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

🔹 زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک اقدام به درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی کردند، دستگیر و تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه آزاد می‌باشند.

🔹در پی انتشار کلیپی از درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی، توسط دختر و پسری جوان در یکی از مراکز خرید در شهرستان اراک، با توجه به مطالبات مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان و با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

🔹این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند/ فارس


دستگیری ۱۶ دلال ارز در شیراز

‌معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: ۱۶ دلال ارز که با استقرار در خیابان زند شیراز مبادلات ارزی غیرقانونی انجام می‌دادند، دستگیر شدند. /ایسنا

Asriran. com


در ادامه بخوانید

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.
فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

هم‌نشینی عقرب و دانش‌آموز در مدرسه

3+
الفالف1 روز قبل

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک22 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.

تصاویر جذاب رعد‌و‌برق از فضا +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

احتمال پیوستن رضا اسدی به استقلال کم شد؛ از عملکرد خوب مسعود ریگی تا بازگشت علی کریمی و فرشید باقری

طرفداری20 ساعت قبل

فوتبال جهان| حمایت مصر از هواداران الجزایری در فینال جام ملت‌های آفریقا

تسنیم21 ساعت قبل

زمان نشست وزیران ایران و ١+٤ هنوز تعیین نشده است

برنا1 روز قبل

برزای: به گل گهر آمدم تا حداکثر توانایی‌هایم را نشان دهم؛ امیدوارم نظر ویلموتس را جلب کنم

طرفداری1 روز قبل

نژادپرستی ترامپ اهداف سیاسی دارد

ایلنا1 روز قبل

گوشی جدید «Huawei» با دوربین چهارگانه، و باتری ۳۹۰۰ میلی آمپری عرضه می‌شود

قدس آنلاین1 روز قبل

گلستان|واگذاری ۵۰ درصد واحدهای تولیدی به شرکت‌های خصولتی؛ دولت صدای فعالان اقتصادی را بشنود

تسنیم1 روز قبل

تراکتور ستارۀ پرسپولیس را روی هوا قاپید!

ورزش ۱۱2 روز قبل

فیلمی از نجفی بعد از قتل میترا استاد

مشرق‌نیوز1 روز قبل

تصویری بسیار زیبا از فیزیک بدنی فوق‌العاده ستاره محبوب سرخ‌پوشان+ عکس

جام نیوز16 ساعت قبل

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

۶ مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

ایسنا3 دقیقه قبل

پامپئو: رفتار چین با اویغورها، «لکه ننگ قرن» است

ایسنا5 دقیقه قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا6 دقیقه قبل

فوری؛ انتقام ستارۀ پرسپولیسی کنار گذاشته شده؛ بوسه بر پیراهن استقلال!

جام نیوز11 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا14 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا15 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس15 دقیقه قبل