1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
۶۰ تیم پلیس راه استان مرکزی جاده‌ها را نظارت می‌کنند

۶۰ تیم پلیس راه استان مرکزی جاده‌ها را نظارت می‌کنند

خبرگزاری ایرنا |
اراک - ایرنا - رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی گفت: 60 تیم محسوس و نامحسوس پلیس راه این استان در ایام تعطیلات نوروزی به صورت شبانه روز جاده های استان مرکزی و عملکرد رانندگان را نظارت می کنند.

سرهنگ «ایرج کهریزی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح ترافیکی نوروزی پلیس راه این استان از ۲۵ اسفندماه جاری آغاز شده و تا ۱۸ فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی بیان کرد: تدابیر لازم در خصوص پوشش ایمنی پلیس بر جاده‌های استان مرکزی به ویژه در نقاط حادثه خیز در این استان اندیشیده است.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی ادامه داد: خط قرمز پلیس راه این استان در ایام نوروز برخورد با تخلفات رانندگی حادثه ساز است و رانندگانی که به طور همزمان ۲ تخلف حادثه ساز را مرتکب شوند، خودرویشان ۷۲ ساعت توقیف می‌شود.

سرهنگ کهریزی عنوان کرد: ماموران پلیس راه در ایام نوروز نظارت جدی بر عملکرد رانندگان دارند و به هیچ خطایی رانندگی چشم پوشی نمی‌شود.

وی افزود: حوادث رانندگی برون شهری در نوروز ۹۷ این استان نسبت به مدت مشابه قبل آن روند کاهشی داشت و امید می‌رود که با رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان در تعطیلات نوروزی پیش رو حادثه تلخ و ناگواری رخ ندهد.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی بیان کرد: محدودیت‌های ترافیکی در جاده‌های استان نیز از ۲۵ اسفندماه جاری تا پایان طرح نوروزی اجرا می‌شود و در این راستا عبور و مرور انواع موتورسیکلت در ایام اجرای طرح نوروزی در تمامی آزادراه‌ها و بزرگراه‌ها و سایر محورهایی که ضرورت ایجاب کند، ممنوع است.

سرهنگ کهریزی گفت: در تمام جاده‌های برون شهری ممنوعیت و محدودیت ترافیکی برای انواع تریلر و کامیون‌ها اعمال می‌شود، اما عبور و مرور انواع تریلر، کامیون و تانکرهای حامل مواد سوختی و فاسد شدنی یا دارای مجوز از پلیس راهور ناجا مجاز است.

وی ادامه داد: ممنوعیت تردد اوسایل نفلیه سنگین در ایام نوروز فقط در مسیرهایی اعمال می‌شود که مقررات یک طرفه شدن عبور و مرور در آن‌ها اجرا می‌شود و یا ممنوعیت تردد در طول سال دارند.

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان مرکزی اضافه کرد: تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت در ۱۳فروردین ماه سال آینده در تمام راه‌های برون شهری ممنوع است.

سرهنگ کهریزی افزود: تردد انواع تریلر و کامیون در جاده‌های قدیم ساوه - همدان، مسیر قدیم ساوه - سلفچگان از ساعت ۷ صبح ۲۸ اسفندماه جاری تا ساعت ۲۴، اول فروردین ماه سال آینده از ساعت هفت صبح چهارم فروردین ماه تا ساعت ۲۴ پنجم فروردین ماه، از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روز یازدهم فروردین ماه، از ساعت ۱۲ روز چهاردهم فروردین ماه تا ساعت۲۴ روز شانزدهم فروردین ماه ممنوع است.

وی اظهار داشت: تردد انواع تریلر و کامیون در مسیرهای اراک - قم، جاده قدیم تهران - قم در روزهای ۲۸ و ۲۹ اسفندماه جاری و ۱۴ و ۱۶ فروردین ماه سال آینده از ساعت ۱۲ تا ۲۴ ممنوع است.

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

حدود ۴۶۰ نفر از ابتدای امسال تاکنون در جاده‌های استان مرکزی جان خود را از دست داده‌اند.

۳۰۰۵/۶۰۱۳/

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اجتماعی، انتظامی، پلیس راه و استان مرکزی از تلگرام

ارتفاع برف در گردنه‌های استان مرکزی به ۷۰ سانتیمتر رسید؛ برف و سرما برخی مدارس استان مرکزی را به تعطیلی کشاند/ایرنا


بازداشت یک دختر و پسر بعد از خواستگاری علنی در یک مرکز خرید / آزادی با قید وثیقه

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

🔹 زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک اقدام به درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی کردند، دستگیر و تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه آزاد می‌باشند.

🔹در پی انتشار کلیپی از درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی، توسط دختر و پسری جوان در یکی از مراکز خرید در شهرستان اراک، با توجه به مطالبات مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان و با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

🔹این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند/ فارس


دستگیری ۱۶ دلال ارز در شیراز

‌معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان فارس گفت: ۱۶ دلال ارز که با استقرار در خیابان زند شیراز مبادلات ارزی غیرقانونی انجام می‌دادند، دستگیر شدند. /ایسنا

Asriran. com


♦️ کندوان در جمعه پایانی سال ۹۷ یک‌طرفه است/ آغاز طرح نوروزی پلیس راه از ۲۵ اسفند

🔹 رئیس پلیس راه مازندران گفت: محدودیت‌های ترافیکی آخرین هفته سال ۹۷ در محورهای مازندران در حال اجرا است که فردا کندوان یک‌طرفه می‌شود.


جاده #کندوان جمعه #یک_طرفه می‌شود

🔹 پلیس راه نیروی انتظامی روز سه شنبه با اعلام برنامه محدودیت‌های ترافیکی پایان هفته در محورهای منتهی به مازندران، از یک طرفه شدن جاده کندوان در عصر جمعه هفته جاری خبر داد

سه‌شنبه ۱۴ اسفند ٩٧؛


📢 بازداشت و آزادی با وثیقه یک دختر و پسر به دلیل خواستگاری در یک مرکز خرید

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی:

◀️ زوج جوانی که در پاساژ گلستان اراک اقدام به درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی کردند، دستگیر و تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه آزاد می‌باشند.

◀️ در پی انتشار کلیپی از درخواست ازدواج مغایر با شئونات اسلامی، توسط دختر و پسری جوان در یکی از مراکز خرید در شهرستان اراک، با توجه به مطالبات مردم با ایمان و ولایتمدار شهرستان و با توجه به جریحه‌دار شدن عفت عمومی در این رفتار برگرفته از فرهنگ منحط غرب، بلافاصله برابر قانون بررسی موضوع در دستور کار پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت و این زوج جوان دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی شدند.

◀️ این دختر و پسر جوان که با یکدیگر که به شکل قانونی عقد کرده‌اند تا صدور حکم نهایی با قرار وثیقه، آزاد می‌باشند/ فارس


نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

ویدیو/ کنایه مسعود شجاعی در تلویزیون به فروغی: امیدوارم آدمهایی که کارشون رو بلد نیستن، زود برن / خیلی‌ها با صداوسیما بهره کرده‌اند / ۹۰، برندی است که فردوسی پور راه انداخته

انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فوت ۳ نفر بر اثر سیل و ریزش کوه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ٤٨٠تیم (١٧٨٤ نفر) در ٢٦٢شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ٢٠٦٩٨نفر امدادرسانی کردند، گفت: ٣٥٩٥نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۵۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۱۰ نفر انتقال به مراکز درمانی بود که ۴۵ نفر به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند. به گفته سلیمی ٢ نفر در سوادکوه به علت ریزش کوه و یک نفر در میانرود به دلیل سیل جان خود را ازدست دادند و یک نفر در مه ولات مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ١٢٠١ رهاسازی خودور از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ منزل مسکونی انجام گرفت، گفت: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف1 روز قبل
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
هواپیمای تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از نشستن با نقص فنی مواجه شده بود که با مهارت خلبان آن به سلامت روی زمین نشست و مسافران آن سالم هستند. به گزارش فارس، هواپیمای تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از نشستن با نقص فنی مواجه شد و به گفته مسافران وحشت‌زده در داخل کابین حالت فوق‌العاده و هشدار سقوط اعلام شده بود. کمال پرهیزکار، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: پرواز شماره ١٢٧٧ هواپیمایى قشم ایر مسیر تهران-ارومیه به دلیل مشکل باز نشدن فلپ‌ها در ساعت ۱۳ و ۱۷ دقیقه با مشکل مواجه شده بود که با مهارت خلبان و پشتیبانی سریع و کامل آتشنشانان فرودگاه ارومیه به سلامت به زمین نشست و ۹۳ مسافر این پرواز بدون هیچ مشکلى به ترمینال منتقل شدند.

اخبار بیشتر