چرا سالانه هزاران کودک در آمریکا گم می‌شوند؟ + آمار
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. حوادث
چرا سالانه هزاران کودک در آمریکا گم می‌شوند؟ + آمار

چرا سالانه هزاران کودک در آمریکا گم می‌شوند؟ + آمار

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
جالب است که مادر و پدر هایلی برنز، دختری که در ۱۶ سالگی از خانه فرار کرده بود، می‌گویند برای او گوشی تلفن همراه نخریده‌اند اما باز هم احساس می‌کرده‌اند که او به طریقی با غریبه‌ها ارتباط داشته است.

سرویس جهان مشرق - هایلی برنز دختر ۱۶ ساله آمریکایی به مدت ۱۲ ماه گم شده بود و نهایتا در خانه یک مرد ۳۱ ساله به نام مایکل پیدا شد. او ژوئن ۲۰۱۶ میلادی از خانه‌اش در کارولینا بیرون رفته بود و دیگر برنگشته بود تا اینکه مشخص شد در خانه‌ای واقع در جورجیا بوده است.

این یکی از ۴۶۵ هزار و ۶۷۶ موردی است که در سال ۲۰۱۶ میلادی به پلیس فدرال پیرامون کودک‌های گم‌شده گزارش شده است. بررسی پرونده‌های سال ۲۰۱۸ میلادی نشان می‌دهد ۹۲٪ از این کودکان، خودشان از خانه رفته‌اند، به این قصد که برنگردند و تنها ۵٪ ربوده شده‌اند. یک کودک در چه شرایطی و به چه امیدی از خانه خود دل می‌کند؟ یک دوست در شبکه‌های اجتماعی.

یو. اس. ای تودی به نقل از نانسی مک‌برایب مدیر مرکز کودکان گم‌شده در فلوریدا که روی بیش از ۲۰ هزار پرونده کار کرده و با خانواده کودکان گفتگو کرده، نوشته است ویژگی مشترک کودکانی که در این مدت از خانه رفته‌اند، استفاده از فناوری‌های نوین ارتباطی بوده است.

جالب است که مادر و پدر هایلی برنز، همان دختری که در ۱۶ سالگی از خانه فرار کرده بود، می‌گویند برای او گوشی تلفن همراه نخریده‌اند اما باز هم احساس می‌کرده‌اند که او به طریقی با غریبه‌ها ارتباط داشته است.

مک‌برایب می‌گوید «فناوری مزایای خود را دارد اما ممکن است ریسک هم داشته باشد… این مهم است که والدین کاملا در زندگی کودکان‌شان حضور داشته و از آن با خبر باشند… و برای آنها در مورد خطراتی که ممکن است از دنیای مجازی به دنیای واقعی منتقل شود و برای آنها رخ دهد صحبت کنند» زیرا در هر صورت نمی‌توان فرزندان را به کلی از وسایل ارتباطی نوین محروم نگه داشت، بگذریم که گاهی حمل گوشی اتفاقا می‌تواند در مکان یابی کودک گم‌شده به پلیس کمک کند.

چرا سالانه هزاران کودک در آمریکا گم می‌شوند؟ + آمار - 5

چری کودک ۸ ساله آخرین بار وقتی دیده شد که می‌خواست سوار سرویس مدرسه شود، در ۱۹۸۵ میلادی. حالا اگر پیدا شود شاید شبیه تصویر سمت راست باشد.

دیوید فینکلور مدیر مرکز جستجوی جرائم علیه کودکان در نیوهمپشایر اضافه می‌کند «وقتی روابط والدین با کودکان تضعیف می‌شود، خطرات پا به میدان می‌گذارند».

آمار سال‌های اخیر در ایالات متحده نشان می‌دهد به آهستگی از تعداد گزارش‌ها به اف‌بی‌آی در مورد کودکان فراری و گم‌شده کاسته می‌شود. رقم گزارش کودکان فراری و گم‌شده در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۴۶۴ هزار و در سال ۲۰۱۸ به ۴۲۴ هزار رسیده است و اف‌بی‌آی مدعی است مجموعا ۳۲ هزار و ۱۲۱ آمریکایی زیر ۱۸ سال همچنان به عنوان گم‌شده یا فراری ثبت شده‌اند.

مرکز ملی کودکان گم‌شده در آمریکا (NCMEC) که یک مرکز خصوصی است طی ۳۴ سال گذشته در بازگرداندن ۲۹۰ هزار مورد از کودکان به خانواده‌هایشان کمک کرده است. آنها در یک حرکت داوطلبانه و با تجزیه و تحلیل ۱۶۲۰۰ پرونده کودک ربایی توانستند سرویس ابلاغ عمومی وایرلس در موارد فوری کودک‌ربایی راه‌اندازی کنند که از سال ۱۹۹۷ تا ۲۰۱۷ میلادی به نجات ۸۹۷ کودک انجامیده است.

برخی از پرونده‌های کودک‌ربایی چندین سال تا رسیدن به نتیجه در جریان بوده است و برخی هنوز باز است:ایتان کودک شش ساله در سال ۱۹۷۹ میلادی در نیویورک‌سیتی ربوده شد و مردی به نام هرناندز در سال ۲۰۱۷ میلادی مردی را به جرم دزدیدن و قتل او به ۲۵ سال زندان محکوم کرد.آدام کودک فلوریدایی در سال ۱۹۸۱ میلادی در یک فروشگاه بزرگ ربوده شد و دو هفته بعد سر جداشده‌اش در یک کانال واقع در ۱۲۰ مایلی آخرین محلی که دیده شده بود، پیدا شد. سال ۲۰۰۸ میلادی یک مرد را که در سال ۱۹۹۶ میلادی در زندان مرده بود را به عنوان قاتل آدام معرفی کردند و پرونده بسته شد.چری کودک ۸ ساله در سال ۱۹۸۵ ربوده شد و تا کنون هیچ سرنخی در پرونده او به دست نیامده است.شاون کودک ۱۱ ساله در سال ۲۰۰۲ دزدیده شد و سال ۲۰۰۷ پس از یافتن شاون، کودک‌ربا به حبس ابد محکوم شد.الیزابت دختر ۱۴ ساله در سال ۲۰۰۲ میلادی از خانه‌اش دزدیده شد و در سال ۲۰۱۱ میلادی برایان به جرم دزدیدن او به حبس ابد محکوم شد.ریلیا کودک ۴ ساله سال ۲۰۰۲ میلادی در فلوریدا ربوده شد و فردی به نام گراهام در سال ۲۰۱۳ میلادی به جرم ربودن، آزار و اذیت و قتل وی به ۵۵ سال حبس محکوم شد.لارا و کریستال سال ۲۰۰۵ در ایلینویز ربوده شدند ۵ سال بعد یک مرد را به جرم تجاوز به آنها و قتل‌شان به حبس ابد محکوم کردند.

منبع

https: //www. usatoday. com/story/news/nation/۲۰۱۷/۰۶/۲۶/missing-kids-many-runaways-some-baited-through-technology/۱۰۳۲۱۱۳۳۸

http: //www. missingkids. com/footer/media/keyfacts

https: //edition. cnn. com/۲۰۱۳/۱۰/۲۲/us/missing-children-fast-facts/index. html

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

تلگرام

خبرهای مرتبط با amber alert، آمار، اف بی آی، ایالات متحده آمریکا و کودک آزاری از تلگرام

افزایش تحریم‌های آمریکا علیه کوبا

ایالات متحده آمریکا امروز-دوشنبه- نام ۵ شرکت وابسته به ارتش کوبا را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرد.


📢 آمریکا خواستار بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران شد

◀️ ایالات متحده آمریکا ایران را به سرپیچی از قطعنامه شورای امنیت متهم کرد و از این شورا خواست «محدودیت‌های شدید بین‌المللی» علیه تهران را بازگرداند.


🔵 کاهش ۷۶ درصدی خرید نفت توسط کره جنوبی از ایران

خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۶ بهمن گزارش داد که واردات نفت کره جنوبی از ایران در اولین ماه سال ۲۰۱۹ میلادی ۷۶ درصد کاهش داشته است.

این آمار از گزارش اولیه خرید نفت توسط شرکت‌های کره‌ای منتشر شده و آمار نهایی توسط شرکت دولتی نفت کره جنوبی در اواخر ماه فوریه اعلام خواهد شد.

واردات نفت توسط کره جنوبی از ایران همزمان با خروج ایالات متحده آمریکا از برجام و بازگشت تحریم‌های این کشور کاهش چشمگیری یافت.

https: //bit. ly/۲GrKMBs

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲BzB۷ow


آمریکا خواستار بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران شد

ایالات متحده آمریکا ایران را به سرپیچی از قطعنامه شورای امنیت متهم کرد و از این شورا خواست «محدودیت‌های شدید بین‌المللی» علیه تهران را بازگرداند/ فارس


آمریکا خواستار بازگشت محدودیت‌های موشکی علیه ایران شد

🔹ایالات متحده آمریکا ایران را به سرپیچی از قطعنامه شورای امنیت متهم کرد و از این شورا خواست «محدودیت‌های شدید بین‌المللی» علیه تهران را بازگرداند/ فارس


🚘 پژو مزد رفتن از ایران را دریافت کرد

🔹این هفته مدیرعامل پژوسیتروئن خبر از بازگشت این خودروساز به بازار ایالات متحده آمریکا داد.

====


در ادامه بخوانید

فیلم | قتلی که «پرستو» را به ادبیات رسانه‌ها اضافه کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، هفت خرداد ۱۳۹۸ میترا استاد، آن‌قدر اسم ناآشنایی بود که برای اعلام خبر قتلش تیتر زدند: همسر دوم نجفی به قتل رسیداما خیلی طول نکشید که میترا استاد به سرخط خبرهای کشور آمد. از سابقه خودکشی در هتل لاله تهران تا سخنانی درباره اینکه میترا استاد با نهادهای امنیتی در همکاری می‌کرده و او را تحت فشار قرار می‌داده است. رجوع به گفت‌وگوهای غلامحسین کرباسچی، عطریان‌فر، حسین مرعشی و الویریکیفر خواست پرونده قتل میترا استاد در کمتر از یک هفته صادر شدتاریخ دادگاه بررسی قتل میتر استاد ابتدا ۱۰ تیر و سپس ۲۲ تیر اعلام شدسرانجام اولین داددگاه بررسی قتل میترا استاد، شنبه ۲۲ تیرماه برگزار شددر جلسه دادگاه دست‌نوشته نجفی درباره قتل میترا استاد قرائت شد. نجفی مدعی شده بود که میترا استاد بارها مرا با ارتباط با مردان اجنبی تهدید کرده بودبرادر میترا استاد در حین خروج از دادگاه در جمع خبرنگاران گفت: نجفی قاتل است؛ به هیچ عنوان کوتاه نمی‌آییم. نوبت دوم دادگاه چهارشنبه، ۲۶تیر برگزار می‌شود

فیلم/ لحظه حمله شیر به مدیر دهکده طبیعت قزوین!

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
«نادر رضا نوری»، مدیر دهکده طبیعت قزوین در جریان بازدید رئیس سازمان میراث فرهنگی از دهکده طبیعت مورد حمله یک قلاده شیر قرار گرفت و با مداخله به هنگام مأموران و مربیان حیوانات این حادثه کنترل شد.

حادثه مرگبار در شهربازی احمدآباد + ویدئو

اعتمادآنلایناعتمادآنلاین2 روز قبل
شکسته شدن یکی از وسایل شهربازی احمدآباد هند منجر به جان باختن سه نفر و مجروح شدن ۲۶ فرد دیگر شد. اعتمادآنلاین| عصر یکشنبه ۳۱ نفر سوار بر یکی از وسایل شهربازی احمدآباد هند شده بودند که ناگهان، این وسیله بر اثر فشار وارده به دو نیم تقسیم شد و سقوط کرد. بر اثر این حادثه سه نفر جان خود را از دست دادند و ۲۶ نفر دیگر نیز مجروح شدند. منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

لحظه وحشتناک حمله خانواده مقتول به قاتل در جلسه دادگاه! +فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ویدئویی که به تازگی منتشر شده است لحظه وحشتناک حمله فیزیکی خانواده مقتول به مرد قاتل در جلسه دادگاهی در آمریکا را به تصویر می‌کشد. «دیل ویلیامز» ۶۲ ساله به جرم کشتن «الیزابت استوارت» ۴۶ ساله منتظر شنیدن حکم دادگاه بود که ناگهان توسط پسران مقتول مورد حمله قرار گرفت. این ویدئو نشان می‌دهد که قاتل در حالی که لباس قرمز رنگ بر تن دارد ناگهان توسط دو پسر مقتول مورد حمله قرار می‌گیرد. در این ویدئو مشاهده می‌شود که پسران مقتول در حالی که قاتل را روی کف زمین انداخته‌اند و با مشت به سر و صورت او می‌زنند. این دو برادر به دلیل بر هم زدن نظم دادگاه و حمله فیزیکی به قاتل باید ۳۰ روز را در زندان بگذرانند.

تصادف شاخ به شاخ، عاقبت رانندگی جنون آمیز در لاین مخالف + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رانندگی جنون آمیز یک مرد ۳۹ ساله در یکی از شهرهای اوکراین، به وقوع تصادفی وحشتناک منجر شد. رانندگی مرد متخلف در لاین مخالف، باعث شد خودروی او به یک خودروی سواری برخورد کند که طی این حادثه، پنج تن مجروح شدند. انتهای پیام/
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
یک وکیل پایه یک دادگستری از عدم قصاص پدر دختر هفت ساله خبر داد. این گزیده اظهارات مردیست که در سلامت کامل عقل ادعا کرد که دختر هفت ساله‌اش را خفه کرد تا او را راهی بهشت کند. عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری در این باره به خبرنگار اجتماعی خبر فوری گفت: اگر کسی فردی را بکشد، قصاص می‌شود، این مورد اما استثناهایی دارد. این حقوقدان ادامه داد: اگر پدر، فرزندش را بکشد در هیچ حالتی قصاص نخواهد شد، این مساله بدلیل موازین شرعی است. خرمشاهی تاکید کرد: این ماده قانونی متاسفانه با عنصر زمان تغییر نکرده و با وضعیت امروز انطباق ندارد و به نظر می‌رسد با روح عدالت و برابری در تضاد است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

خبری54 دقیقه قبل

دفاعیات نجفی در دومین دادگاه قتل میترا استاد + فیلم

خبری1 ساعت قبل

اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان

خبری2 ساعت قبل

پیش‌بینی بازارها تا پایان سال ۹۸ / موتور بورس در حال کند شدن / بازدهی ۳۰ درصدی در بازار طلا و ارز

تجارت‌نیوزچند ثانیه قبل

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای دلار ۱۲ هزار تومانی به روز رسانی شد

اقتصادنیوز4 دقیقه قبل

آئین بازسازی واقعه غدیر در ۶ شهرستان کرمان برگزار می‌شود

تسنیم4 دقیقه قبل

واکنش تند نصیرزاده به نتیجه انتخابات کشتی: مجمع مهندسی شده بود

ایسنا5 دقیقه قبل

شورای نگهبان به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده است/ شورای نگهبان خار چشم دشمنان است

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسنا5 دقیقه قبل

رئیس سازمان ملی استاندارد در سمنان: سهم ایران در حوزه صادرات حلال در جهان ناچیز است

تسنیم5 دقیقه قبل