1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. حوادث
انسان هایی که انسانیت نمی‌کنند!

انسان هایی که انسانیت نمی‌کنند!

خبرگزاری برنا |
سکوت و سرور عده ای انسان نما برای کشتار ناجوانمردانه 49 انسان بیگناه

کشتار انسان‌های بیگناه در هر جامعه و هر شرایطی محکوم و مذموم است، فرقی ندارد که قربانی و قربانیان، پیروی چه دینی بوده و چه مسلکی داشته‌اند، سیاه بوده‌اند یا سپید، مهم انسان بودن آنان است.

این شدید‌ترین نوع بی رحمی است که بشر بی وجدانی به خاطر اختلاف عقیده و مسلک از کشته شدن فردی یا کشتار جمعی از انسان‌ها اظهار شعف و خوشحالی کند. آنانی هم که در قبال این جنایت وحشتناک سکوت کرده و مهر بر لب و قفل بر دست زده‌اند در ردیف همین گروه قرار می‌گیرند!

دیروز پس از رخ دادن این فاجعه، بسیاری در جهان و برخی در ایران چنین کردند و می‌کنند! آنانی که برای این قاتل خونخوار به خاطر کشتارش کف زدند و سوت کشیدند و کسانی که در قبال جنایت این جانی سکوت پیشه کردند، اگر بدتر از قاتل نباشند، به هیچ وجه بهتر از او نیستند، زیرا جسارت و اهانت به انسانیت را دیدند و سکوت اختیار کردند!

برخی از هنرمندان و غیر هنرمندان که در کشور، به خاطر خوشایند دیگران با دلیل و بی دلیل برای این و آن شمع روشن می‌کردند، چرا در قبال این جنایت سکوت کرده و شمعی روشن نمی‌کنند؟! مگر شمع هایی را که روشن می‌کردند از کشور دیگر برای شان ارسال شده بود که امروز شمع در دست ندارند؟!

آنانی که برای سرما خوردن یک سگ، پشت سر هم بیانیه داده و فضای مجازی و غیر مجازی را اشغال می‌کردند، چرا برای کشتار انسان‌ها، حتی یک پیام چند کلمه‌ای تایپ و عکسی منتشر نکرده و نمی‌کنند؟!

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

برخی از بازیگران و هنرمندان خودخوانده‌ای که برای خودشیرینی و به چشم این و آن آمدن، برای هر اتفاق پیش پا افتاده‌ای قلمفرسایی و عکس پرانی می‌کردند، چرا قلم شان از کار افتاده و عکس‌های شان ته کشیده است؟!

ورزشکاران و فوتبالیست هایی که برای گرانی ظالمانه گوشت و مسایل پیش پا افتاده در فضای مجازی چاپلوسی کرده و ادای انسان بودن در می‌آوردند، کجا هستند؟ کشتار انسان‌ها ظالمانه‌تر است یا گرانی گوشت؟!

سکوت این گروه از افراد در برابر جنایت بزرگ جانی نیوزیلندی و جنایت‌های مشابه چه معنایی دارد؟ مگر همه آنان نگفته بودند به خاطر انسانیت این کار‌ها را کرده‌ایم، پس کجاست این حمیت انسانی شان؟! انسانیت شان ته کشید یا موردی از آن استفاده می‌کنند؟!

همه این افراد به خوبی می‌دانند گریبان دریدن‌های ریاکارانه شان فقط برای سه چیز ناقابل است: خوش آیند جایی، دل بردن از کسی و خودنمایی!

انسان بودن شرایطی دارد وهرکسی نمی‌تواند ادعا کند انسان است. اولین شرایط انسانیت، محبت، همدردی، همکاری و همیاری با دیگر انسان هاست.

کسی که این شرایط را ندارد نمی‌تواند نام انسان بر خود بنهد، هرچه فریاد ریا بکشد و هر چقدر در فضاهای مجازی و کذایی گریبان بدرد، بی فایده است!

بدا به حال ما و بدتر به حال کسانی که خود را انسان می‌دانند، اما انسانیت پیشه نمی‌کنند!

نویسنده: سیدرضا اورنگ

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با جامعه، جهان، خاک، رسانه و گرانی از تلگرام

تقوی‌نژاد دنبال سلاخی جامعه پزشکی نیست

🔹وزیر بهداشت در نشست نوروزی با اصحاب رسانه سلامت با اشاره به اینکه در چند وقت اخیر حملات زیادی علیه تقوی‌نژاد صورت گرفته که منصفانه هم نبوده است، گفت: نمی‌توانیم فرار مالیاتی را در جامعه پزشکی انکار کنیم و فقط کارتخوان هم علاج این درد نیست. آقای تقوی‌نژاد بنیانگذار و پیگیری‌کننده فشار به جامعه پزشکی نیست. او به‌دنبال سلاخی جامعه پزشکی نیست.

🔹در همین حال سیدکامل تقوی‌نژاد هم در این نشست گفت: دستگاه پوز بانکی هیچ معیار و ابزاری برای تشخیص و وصول مالیات نیست.


🔹افق نو سرنخ طلب میکند

▫️جامعه نو: کانال و سایت افق نو که بر روزنامه‌نگاری تحقیقی تمرکز کرده است از مخاطبان خود خواسته است اطلاعات و سرنخ‌های مفید برای شفاف‌سازی آنچه در اقتصاد، سیاست و جامعه می‌گذرد، در اختیارش قرار دهند. این رسانه آموزشی و توسعه‌ای روزنامه‌نگاری تحقیقی میگوید این فعالیت ژورنالیستی را فراتر از سوگیری‌های سیاسی انجام خواهد داد.


🔹همراهان گرامی صدای نو

▫️متاسفانه مشکلات فنی انتشار صدای نو تداوم یافت. با پوزش و تا رفع مشکل فنی، مطالب این رسانه به صورت مکتوب در کانال جامعه نو قرار میگیرد.


🔻گزارش یک رسانه عراقی از آخرین پایگاه رسمی داعش در خاک سوریه

🔹یک رسانه عراقی موفق شد از چند متری آخرین پایگاه و محل استقرار بقایای گروه داعش که حاضر به تسلیم شدن نیستند، گزارش تصویری تهیه کند/ اعتمادآنلاین


📢 قرار نیست کارگران تاوان تورم و گرانی را بدهند

🗣 محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

◀️ هنگامی که قیمت‌ها بالا می‌رود، باید دستمزد نیروی کار نیز متناسب با این تورم و گرانی رشد داشته باشد و قرار نیست کارگران تافته جدا بافته جامعه باشند و تاوان گرانی و تورم را بر دوش بکشند.

◀️ دستمزد کارگران باید درصدی بالاتر از آن‌چیزی باشد که برای کارکنان دولت تعیین شده است.


خاک بحرانی‌تر از آب

کارشناسان در آستانه روز جهانی خاک اعلام کردند: میزان فرسایش خاک در ایران حداقل ۵برابر متوسط میزان جهانی است.

خاک از مهم‌ترین اجزای اکوسیستم است؛ برخورداری از اکوسیستمی سالم، در گرو حفظ خاک و البته حفظ سلامت آن است. این عنصر مهم در تمام دنیا با تهدیداتی مواجه است که نه‌فقط سلامتش، بلکه وجودش را هم نشانه گرفته و آن را دچار بحران کرده است. این بحران نه‌تنها در ایران که در سایر نقاط جهان آنقدر جدی است که سازمان خواربار جهانی، ‌فائو، برنامه مشارکتی جهانی خاک را راه‌اندازی کرد و سال گذشته «حفاظت از کره زمین با مراقبت از خاک آغاز می‌شود» را به‌عنوان شعار برگزید و بر اجرای دستورالعمل‌هایی با هدف مدیریت پایدار خاک در کشورهای مختلف ازجمله ایران تأکید کرد.

فردا ۱۴آذر‌ مصادف با ۵دسامبر از ۴سال قبل و با تصویب مجمع عمومی سازمان ملل، ‌روز جهانی خاک نامگذاری شده تا کشورهای دنیا با مهم دانستن این بحران، برای مقابله با آن تلاش کنند. در آستانه روزجهانی خاک، کارشناسان می‌گویند وضعیت خاک در ایران بحرانی است و ایجاد پوشش گیاهی و توسعه آن از اصلی‌ترین راهکارهای خروج از این بحران محسوب می‌شود.

💠شب چراغ


نظرها

در ادامه بخوانید

آرامگاه کوروش در محاصره سیل وحشتناک + فیلم

رکنارکنا11 ساعت قبل
به گزارش رکنا، در نزدیکی پاسارگاد مسیل‌هایی برای عبور آب وجود دارند و براساس تصاویر منتشر شده تا این لحظه خطری آرامگاه را تهدید نمی‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لعیا نریمانی و محمدامین بردبار در بین کشته شدگان / سیل شیراز ۱۸ کشته داد +فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، براساس اعلام پزشکی قانونی فارس، ۲نفر دیگر از کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز شناسایی شدند. طبق این خبر شناسایی چهاردهمین و پانزدهمین نفر نیز با حضور بستگان ایشان در پزشکی قانونی صورت پذیرفت که اسامی آن‌ها به شرح زیر است: -لعیا نریمانی فرزند محمد. -محمدامین بردبار فرزند میزاعلی اکبر ساکن شیرازبنا بر گفته علیرضا خلیلی مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی فارس در گفت و گو با خبرنگار فارس در شیراز، تا این لحظه تعداد کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز ۱۸نفر است که به اشتباه شب گذشته از سوی وزیر بهداشت ۱۹نفر اعلام شده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدیو/ تصاویر سیل سهمگین شیراز از زاویه‌ای دیگر

انتخابانتخاب9 ساعت قبل

دلایل علمی شکل گیری سیل

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

ویدیو/ سیل کامیون چند تنی را در شیراز برد

انتخابانتخاب9 ساعت قبل

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

اخبار بیشتر