زباله دزدان کوچک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آفتاب‌نیوز
  4. اجتماعی

زباله دزدان کوچک

آفتاب‌نیوزخبرگزاری آفتاب‌نیوز |
بارها کودکان و نوجوانان نحیف و ژنده پوشی را که کیسه‌های بزرگ اقلام بازیافتی را به دوش می‌کشند و زباله دزدی می‌کنند، دیده‌ایم! زباله‌هایی که سرنوشت نامعلومشان موجب نگرانی و بروز خطر برای سلامت شهروندان شده.

آفتاب‌‌نیوز : فرقی نمی‌کند که بالای شهر باشد یا پایین شهر! کودکان زباله دزد را این روزها در همه جای اصفهان می‌توان دید! آنها در میان کیسه‌های زباله که خارج از نوبت در کنار کوچه و خیابان رها می‌شوند به دنبال بطری‌های پلاستیکی، کیسه‌های نان، حتی کاغذ و مقوا و دیگر اقلام بازیافتی می‌گردند. اما تلخ‌تر از این منظره، سرنوشت نامعلوم بطری‌های پلاستیکی و نان خشک‌هایی است که آنها جمع می‌کنند، که گاهی تبدیل به زردچوبه و خوراک دام می‌شوند و گاهی سر از کارگاه‌های زیرپله‌ای تولید ظروف یکبار مصرف در می‌آورند.

سالها است که مواد به درد بخور در کیسه‌های رها شده در کنار کوچه و خیابان‌های شهر، زباله دزدها را به تخلیه محتویات موجود در کیسه‌های زباله کشانده است و باعث شده از نمد زباله‌های سرگردان و تفکیک نشدن زباله‌ها، کلاهی هم نصیب آنها شود.

خانه تکانی‌های شب عید، هر سال حجم زباله‌های شهری را ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد. زباله‌های تولید شده در اصفهان از ۸۰۰ تن در شبانه روز به ۱۶۰۰ تن در روز می‌رسد. امسال گرچه هنوز از این موج دورریز شهروندان خبری نیست اما نوسانات نرخ ارز باعث شده زباله دزدها در اصفهان رفت و آمد بیشتری داشته باشند. اما در روزهای پایانی سال که مردم خانه تکانی کرده و میزان دور ریختنی‌ها بیشتر می‌شود، بازار آشغال دزدها در شهر رونق بیشتری می‌گیرد.

کاهش حجم زباله‌ها در پی گرانی‌های اخیر

معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان با اشاره به افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی زباله‌های شهر در فاصله ۱۵اسفندماه تا پایان هر سال، به ایسنا می‌گوید: امسال به دلیل شرایط اقتصادی و افزایش قیمت‌ها، با کاهش زباله روبرو شده‌ایم. اما پیش بینی‌مان این است که با شروع خانه تکانی‌ها از آخر همین هفته، کم کم نزدیک به ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن به حجم زباله‌های روزانه شهر نیز افزوده شود.مجید قاسمی- ایجاد ایستگاه‌های ثابت و کانکس‌های قابل تغییر جمع آوری بازیافت را بخشی از گام‌های مثبتی می‌داند که در سال‌های گذشته برای جمع آوری و جداسازی پسماندهای خانگی شهر انجام شده است و ادامه می‌دهد: با این حال در زمینه جمع آوری پسماند از در خانه شهروندان هنوز مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با فرهنگسازی برای تشویق مردم به تحویل زباله‌های تفکیک شده به ایستگاه‌های ثابت این کمبود نیز برطرف شود.

او با اشاره به رتبه برتر اصفهان در زمینه جداسازی پسماند در کشور، یادآور می‌شود: روزانه بین ۱۰ تا ۱۵ درصد زباله‌های کلان شهر اصفهان از مبدا تفکیک می‌شود که در کشور، عدد قابل ملاحظه‌ای است با این حال نمی‌توان گفت جایگاه عالی و ممتازی داریم چون تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز راه زیادی در پیش است.

رشد زباله دزدی و تهدید جدی سلامت مردم

قاسمی‌اظهار امیدواری کرد افزایش اختیارات سازمان پسماند باعث تسلط بیشتر بر مدیریت پسماند خشک در اصفهان شود و ادامه می‌دهد: با وجود کاستی‌هایی که در شبکه جمع آوری پسماند قابل بازیافت شهر وجود دارند، می‌توان گفت همکاری مردم با ایستگاه‌های ثابت، خودروهای جمع آوری پسماند در کنار همکاری دستگاه‌های دولتی و کسبه شهر برای مدیریت پسماند باعث می‌شود بخش قابل قبولی از زباله‌های قابل تفکیک شهر جمع آوری شود. البته قبول داریم که درصورت رسیدگی به کمبود ناوگان جمع آوری پسماند و دیگر مشکلات پیمانکاران، می‌توان حجم بیشتری از پسماند را جمع آوری کرد.

او وضعیت اقتصادی موجود را باعث افزایش ارزش اقتصادی پسماند و گسترش پدیده زباله دزدی در اصفهان می‌داند و می‌افزاید: متاسفانه زباله دزدی در ماه‌های گذشته افزایش یافته و به دلیل مشکلات اقتصادی، بعضی از شهروندان رو به جمع آوری پسماند قابل تفکیک از کیسه‌های زباله آورده‌اند تا از این طریق امرار معاش کنند.معاون فنی و پردازش سازمان مدیریت پسماند شهرداری اصفهان از بسیج نیروهای گشت سازمان بازیافت برای برخورد با پدیده زباله دزدی خبر می‌دهد و می‌گوید: جمع آوری بازیافت و جداسازی پسماند قابل استفاده از مبدا، موضوع مهمی ‌است که به بهداشت و سلامت جامعه مربوط می‌شود. چرا که شهرداری اقلام بازیافتی را به مکان‌های مجاز و مورد تایید تحویل می‌دهد تا عملیات بازیافت و پردازش روی آنها انجام شود اما درصورتی که این پسماند توسط افراد ناشناس و خارج از چارچوب، جمع آوری شود این خطر وجود دارد که برای استفاده‌های غیربهداشتی و نادرست استفاده شوند. مانند تبدیل نان خشک‌های غیراستاندارد و کپک زده به خوراک دام یا زردچوبه که احتمال بیماری دام و سرایت آن به انسان را به دنبال دارند و این تخلف‌ها، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد.

سهم ۱۵ تا ۲۰ درصدی زباله دزدها

این مقام مسئول برخورد با زباله دزدی را یکی از سرفصل‌های اصلی وظایف سازمان پسماند معرفی می‌کند و یادآور می‌شود: سازمان از تمام اختیارات قانونی خود استفاده کرده و از مراجع قضایی نیز کمک می‌گیرد تا با در اختیار گرفتن ضابطان قضایی بتواند با این پدیده مبارزه کند و امیدواریم به زودی و با واگذاری مدیریت پسماند خشک از سازمان خدمات شهری به پسماند، بتوانیم در این زمینه موفق‌تر عمل کنیم.

قاسمی‌افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی پسماند تحویلی به ایستگاه‌های ثابت و خودروهای سیار جمع آوری پسماند در ماه‌های گذشته را نتیجه برخورد با پدیده زباله دزدی می‌داند و می‌گوید: با نزدیک شدن به شب عید، به طور معمول دورخیز زباله دزدها برای جمع آوری اقلام بازیافتی از کیسه‌های زباله نیز بیشتر می‌شود به همین دلیل به شهروندان توصیه می‌کنیم با توجه به جدول‌های جمع آوری زباله و بیرون گذاشتن کسیه‌ها در ساعت ۱۱ شب، امکان سوء استفاده‌های احتمالی را از بین ببرند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی روز ایران و جهان

درآمدی برای کودکان و نوجوانان فقیر

صبح یکی از روزهای سرد اسفندماه در یکی از محله‌های خیابان ۲۲ بهمن به دو کودک خردسال بر می‌خورم که دو کیسه بزرگ پر از پلاستیک، شیشه و حتی کارتن و چوب‌های دور ریخته را جمع کرده و به دوش می‌کشند. هر دو پسر بچه‌هایی هستند که هنوز سن‌شان به دبستان هم نرسیده است. سراغشان که می‌روم راهشان را کج می‌کنند و بی اعتنا از کنارم می‌گذرند.

چند روز بعد، در یکی دیگر از محله‌های شمال شهر هم دو نوجوان را می‌بینم که دو کیسه بسیار بزرگ از زباله را به دوش گرفته‌اند. از آنها می‌پرسم داخل این کیسه‌ها چه دارید و پسر کوچکتر که دنبال راهی برای یک استراحت کوتاه است، می‌ایستد، گونی را زمین می‌گذارد و با خنده می‌گوید: «هر چیزی که از داخل زباله‌ها به درد بخور باشه، پلاستیک، نان خشک، کاغذ حتی چوب». و بعد به دوستش که بی اعتنا به راهش ادامه می‌دهد اشاره می‌کند: «بیشتر این‌ها را شب‌ها جمع می‌کنیم اما روزها هم می‌شود در بعضی جاها از این جور چیزهای به درد بخور پیدا کرد». پرسش‌ها که به فروش محموله بازیافتی و درآمدش می‌رسد، خداحافظی می‌کند و به دنبال دوستش می‌دود.

کوچه پس کوچه‌های سلامت شهر

محیط زیست شهری به محدوده جغرافیایی گفته می‌شود که زندگی تجمع شهروندان است و یکی از نیازهای بسیار حیاتی شهر، مدیریت پسماند و از آن مهم‌تر کنترل میزان تولید و دفع زباله‌های پلاستیکی است. قانون مدیریت پسماندها که مجلس شورای اسلامی‌در اردیبهشت ماه ۱۳۸۳ تصویب و همان سال به و برای اجرا به وزارت کشور ابلاغ کرد نیز بر این موضوع تاکید دارد که مدیریت اجرایی تمام پسماندها غیر از صنعتی و ویژه در شهرها و روستاها و حریم آنها به عهده شهرداری و دهیاری‌ها و در خارج از حوزه و وظایف شهرداری‌ها و دهیاری‌ها به عهده بخشداری‌ها است.

حسین امیری معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان نیز با اشاره به مساحت ۴۵ هکتاری محدوده خدمات قانونی کلانشهر اصفهان می‌گوید: این معاونت روزانه ۴۵ میلیون مترمکعب فضای شهری را نظافت می‌کند و در هر روز ۱۲۰۰ تن زباله به کارخانجات زباله و بازیافت منتقل می‌شود که این خدمات توسط ۳۱۰ خودرو و ۴۵۰۰ نیرو در بخش خدمات شهری انجام می‌شود.

این حجم زباله که در ماه‌های اخیر به روزی هزار تن رسیده است، نیازمند یک همت و همکاری همگانی برای جمع آوری و جداسازی مواد قابل بازیافت است. خوشبختانه اصفهان یکی از استان‌های پیشتاز در مدیریت پسماند بوده و نخستین کارخانه کمپوست در این شهر راه اندازی شده است اما همچنان چرخ جداسازی اقلام قابل استفاده در پسیماندهای خانگی به دلیل واگذاری خودروهای سیار جمع آوری اقلام بازیافتی به بخش خصوصی و کافی نبودن ایستگاه‌های ثابت، می‌لنگد و این کمبودها باعث گسترش زباله دزدی و پیامدهای دیگر تفکیک نشدن بیش از ۸۰ درصد زباله‌های خانگی شده است.

واگذاری قسمت کم سود به بخش خصوصی

یکی از ابزارهای تشویق شهروندان به تفکیک زباله‌های قابل بازیافت در سالهای گذشته، راه اندازی خودروهایی بودند که هر ماه چند نوبت در محله‌ها می‌گشتند و اقلام بازیافتی را تحویل گرفته و در ازای آن، کیسه‌های زباله یا نمک به شهروندان می‌دادند. با همین یک راه کار ساده، بسیاری از شهروندان تشویق به جداسازی پلاستیک، کاغذ و شیشه از سطل زباله‌های‌تر شده بودند اما کم کم این خودروها به بخش خصوصی واگذار و رفت و آمدشان در محله‌ها کمتر شد.

مهدی ریاحی معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان نیز مشکل اصلی مدیریت پسماند شهر اصفهان را استفاده نکردن از توانایی بخش خصوصی می‌داند و می‌گوید: بخش‌های درآمدزا برای شهرداری بدون فراخوان و مشارکت باقی می‌ماند و قسمت‌های هزینه بر و کم سود به فراخوان بخش خصوصی گذاشته می‌شود. بر همین اساس بخش خصوصی نیز استقبال چندانی برای سرمایه‌گذاری در بخش پسماند نمی‌کند.

کاهش هزینه‌ها و نظافت بیشتر شهر

او با اشاره به این که اولویت سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص مدیریت پسماند در سطح شهر اصفهان «آموزش تفکیک از مبدا» و بستر سازی در جامعه برای اثربخش بودن آموزش‌ها و فرهنگ سازی‌ها است، ادامه می‌دهد: اگر در طراحی شهری انواع سطل زباله‌های «خشک، تر، فلزی و پلاستیکی» در سطح شهر پیش بینی نشود، شهروندان بستری برای عمل به آموزش‌ها نمی‌بیند.

معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان با تاکید بر اینکه شهرداری اصفهان در مرحله نخست باید بر فرهنگ سازی و آموزش تفکیک از مبدا و ایجاد بستر آن در جامعه سرمایه گذاری کند، می‌گوید: این یک اقدام زیربنایی است که کشورهای توسعه یافته جهان نتیجه مطلوبی از آن گرفته‌اند و شهر اصفهان نیز به این سمت و سو حرکت کرده است، وقتی یک شهروند تفکیک پسماند از مبدا را فرا گرفت در حقیقت یک پاکبان شهرداری محسوب می‌شود. از این رو پیامدهای مثبتی برای شهرداری اصفهان از جمله کاهش هزینه‌های نظافت شهری دنبال دارد و برای آیندگان نیز ثمربخش خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با زباله دزدان و کودکان از تلگرام

📸 نسل‌های از دست رفته؛ ۱۰ کشور تهدیدکننده امنیت کودکان

بنابر گزارش «صندوق نجات کودکان»، از هر پنج کودک یک کودک در سراسر جهان دوران رشد و بالندگی خود را یا در جنگ و یا در منطقه نظامی سپری می‌کند.

«صندوق نجات کودکان»، نهاد حفاظت از حقوق کودکان، امسال صد ساله می‌شود.

📌 گزارش تصویری را در 👇ببینید:

https: //p. dw. com/p/۳DrLX


🔴 هشدار یونیسف در مورد وضعیت بحرانی کودکان سوریه

🔹 صندوق کودکان سازمان ملل در آستانه «کنفرانس جهانی اهدای کمک به سوریه» در مورد وضعیت بحرانی کودکان سوری هشدار داده است. یونیسف تأکید کرده که وضعیت کودکان خطرناک‌تر از هر زمان دیگری در هشت سال گذشته است.


🔻از تاثیرات زباله‌گردی بر کودکان چه میدانید؟

🔹زباله گردی حق کودکان نیست/ جمعیت امام علی

@eskannew_com


🔻دستفروشی ۸۰ درصد کودکان «دروازه غار» /کاهش علاقه آنها به خانواده

🔹مدیر اجرایی خانه ایرانی دروازه غار ضمن تشریح وضعیت خانواده‌ها و کودکان این محله، گفت: براساس پژوهش‌های صورت گرفته از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۷، میزان علاقه این کودکان به خانواده کاهش یافته و میزان اشتغال این کودکان به دستفروشی به ۸۰ درصد رسیده است. /ایسنا

جزییات بیشتر:


سازمان ملل: مرگ ۱۱۰۰ کودک سوریه در سال ۲۰۱۸

صندوق کودکان سازمان ملل در گزارشی سال ۲۰۱۸ را مرگبارترین سال برای کودکان در سوریه دانست که شاهد مرگ بیش از ۱۱۰۰ کودک بود.


🔻کودکان خیابانی قاچاقی وارد کشور می‌شوند؟

🔹معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از اداره امور اتباع وزارت کشور خواست کودکان خیابانی را شناسایی کنند و به آنها کد قابل رهگیری اختصاص دهند تا هویت، نحوه ورودشان به کشور و شرایط آنها مشخص شود.

🔹به گفته حبیب الله مسعودی فرید ۶۸درصد کودکان کار و خیابانی در تهران جزو اتباع هستند. /ایسنا

جزییات بیشتر:


در ادامه بخوانید

ریزش مرگبار ساختمانی در قلب تهران /ماشین لاکچری بلعیدن شد + فیلم وحشتناک

رکنارکنا21 ساعت قبل
سید جلال ملکی درباره این حادثه گفت: حوالی ساعت ١٠ امروز یک مورد حادثه آوار ساختمان به سامانه ١٢۵ آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران اعلام شد که در پی آن بلافاصله سه ایستگاه به محل حادثه واقع در محله وردآور خیابان طالقانی اعزام شدند. وی با بیان اینکه آتش نشانان در مدت زمان چهار دقیقه به محل حادثه اعزام شدند و عوامل شهرداری منطقه نیز در محل حضور داشتند گفت: در این حادثه یک بنای یک طبقه قدیمی در مجاورت یک زمین گود برداری شده به وسعت حدودا ۴٠٠ متر تخریب شده بود؛ البته مشاهدات نشان می‌داد که در زمین گود برداری شده ایمن سازی‌های لازم انجام شده بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در طبقه زیرزمین این ساختمان اتاقک کوچکی مانند آب انبار وجود داشت که آن هم تخریب شده بود گفت: اطلاعات اولیه حاکی از آن بود که افرادی زیر این آوار محبوس و گرفتار هستند بنابراین آتش نشانان بلافاصله عملیات ایمن سازی را انجام دادند و با احتیاط لازم مشغول انجام عملیات آواربرداری و خاکبرداری شدند که در دقایق اولیه یک آقای جوان حدودا ٢٧ ساله با تابعیت افغانستان را زنده اما آسیب دیده از زیر آوار خارج کردند. سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ادامه داد: در روند ادامه عملیات نیز یک خانم ٣٠ ساله ایرانی نیز از زیر آوار بیرون آورده شد که پس از تحویل به عوامل اورژانس مشخص شد متاسفانه جان خود را از دست داده است. وی در ادامه نیز از تخریب بخشی از دیوار محل گودبرداری شده نیز خبر داد و افزود: یک دستگاه خودرو سواری جک نیز به همراه آوار به داخل محل گودبرداری سقوط کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم/ لحظه حمله مسلحانه قاچاقچیان به جنگل‌بانان مازندرانی

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
رئیس منابع طبیعی ساری: قاچاقچیان چوب با مأموران ما درگیر و با قمه، شمشیر و چاقو به آنها حمله کردند. آنها وارد نگهبانی شده و با تخریب نگهبانی و مجروح کردن مأموران منابع طبیعی متواری شدند.
فراروفرارو1 روز قبل
نکته همین‌جاست؛ تأکید بر استفاده از زنان در کادر درمانی و خدماتی بیمارستان‌های تخصصی زنان. چند ‌سال پیش بود که بیمارستان مهدیه که یک بیمارستان تخصصی زنان است، با مشکل جذب نیرو مواجه شد. قدمت بیمارستان‌های تخصصی زنان و زایمان به قبل از انقلاب می‌رسد. برای توسعه بیمارستان‌های زنان تکلیفی نداریممسئولان وزارت بهداشت می‌گویند که بیمارستان‌های جامع زنان، با توجه به فرهنگ کشور، برای تأمین آرامش زنان ایجاد می‌شوند. تأکید دستجردی بر راه‌اندازی بیمارستان‌های جامع زنان بود؛ بیمارستان‌هایی که به ‌طور کامل و در همه تخصص‌ها مربوط به زنان است و فقط زنان در آن تردد می‌کنند؛ یعنی یک بیمارستان زنانه تمام‎‌عیار.
پارس نیوزپارس نیوز1 روز قبل
واضح است که نمی‌توان پژمان جمشیدی را هم‌رتبه بازیگران درجه‌یک سینما دانست، ولی از طرفی هم نمی‌توان توانایی او را در بازیگری نادیده گرفت. ۱۸ اثر در ۶ سالبا وجود سیل انتقادات، پژمان جمشیدی جزو پرکارترین بازیگران سینماست. ۱۸ اثر در طول شش سال، برای بازیگری مثل او عددی معمولی نیست. اما جالب است که این بازیگر ‌ با چهار فیلم غیرکمدی «لابیرنت»، «جهان با من برقص»، «ایده اصلی» و «دوزیست»، قرار است نسبت به قبل حضور متفاوت‌تری روی پرده سینما داشته باشد. البته اگر این «پسر بد سینمای ایران» تا زمان اکران این فیلم‌ها، کمتر دست روی آثار کمدی بگذارد!
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
­به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در این همایش علاوه بر مسئولان دستگاه قضا؛ روسای کل دادگستری‌ها و دادستان‌های سراسر کشور حضور دارند. این همایش به مناسبت هفته قوه قضاییه (چهارمین روز) با حضور رئیس قوه قضاییه و دیگر مسئولان عالی قضایی و همه مسئولان سازمان‌های تابعه این قوه در مجتمع شهید بهشتی برگزار شده است. این همایش با هدف تبیین رویکرد‌های جدید رئیس جدید قوه قضاییه برگزار می‌شود. امروز سه شنبه به عنوان قوه قضاییه و همکاری قوا و اصلاح روند‌ها و بستر‌های فساد نامگذاری شده است. همایش سراسری قوه قضاییه با حضور رئیسیهمایش سراسری قوه قضاییه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تا دقایقی دیگر آغاز می‌شودبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما این همایش به مناسبت هفته قوه قضاییه (چهارمین روز) با حضور رئیس قوه قضاییه و دیگر مسئولان عالی قضایی و همه مسئولان سازمان‌های تابعه این قوه در مجتمع شهید بهشتی برگزار می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «عبدالرضا ناظری» گفت: در پی کسب خبری مبنی بر انتقال مقادیر زیادی مواد مخدر، توسط راننده یک خودرو کامیونت از مرز‌های شرقی کشور، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر ویژه شرق استان تهران قرار گرفت. وی افزود: پس از مشخص شدن مسیر تردد محموله، ماموران با اقدامات اطلاعاتی گسترده و نیز تحقیقات نامحسوس موفق شدند خودرو مزبور را در محدوده چرمشهر ورامین شناسایی و طی یک عملیات پلیسی متوقف کنند. این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۳۷۰ کیلو تریاک که به صورت ماهرانه‌ای در سقف آن جاساز شده بود کشف کردند. فرمانده انتظامی ویژه شرق استان تهران گفت: در این عملیات ۲ متهم دستگیر و همراه با پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها


سپاه می‌گوید پهپاد آمریکا رو سرنگون کرده، پنتاگون می‌گوید پهپادی نداشتیم

5 روز قبلپوشش خبری3

محمد یا محمدرضا؛ کدامیک از برادران خاتمی دروغ می‌گوید؟ + فیلم

3 روز قبلمشرق‌نیوز2

افشاکنندگان فسادهای مسئولان مورد حمایت قرار گیرند

5 روز قبلفارس2

ضوابط ویژه برای رفتار بازیگران مشهور در سفر به خارج

2 روز قبلعصر ایران1

کشف حجاب ستاره اسکندری در ترکیه + فیلم

3 روز قبلرکنا1

فیلمی از لحظه انهدام پهپاد امریکایی توسط سامانه سوم خرداد

4 روز قبلالف1

واکنش ترامپ به انهدام پهپاد گلوبال هاوک؛ چه کسی اشتباه بزرگ را کلید زد؟

4 روز قبلخبر فوری1

پرونده| زیست شبانه در تهران؛ از شب‌های رمضان تا اولتیماتوم پلیس

4 روز قبلخبرآنلاین1

حاشیه‌های مناظره زاکانی و تاجزاده/فردی که قرار بود جانشین زنگنه شود/چرا دادگاه محمدرضا خاتمی به صورت کامل از تلویزیون پخش نمی‌شود؟

5 روز قبلالف1

الکترونیک کردن خدمات و اجرای طرح کاداستر

5 روز قبلصدا و سیما1