دو دایناسور فوتبال اروپا؛ فرانس بکن‌باوئر و بابی مور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبر فوری
  4. ورزشی
دو دایناسور فوتبال اروپا؛ فرانس بکن‌باوئر و بابی مور

دو دایناسور فوتبال اروپا؛ فرانس بکن‌باوئر و بابی مور

خبر فوریخبرگزاری خبر فوری |
برای یادآوری دو میراث بی‌پایانی که برای فوتبال به یادگار مانده‌اند.

به گزارش خبر فوری؛ فوتبال یکی از عجیب‌ترین ورزش‌های جهان است. سرگرمی ساده‌ای که با دو دروازه و یک توپ آغاز می‌شود و هزاران کنش سیاسی و اجتماعی را به ارمغان می‌آورد. ورزشی که ده‌ها اسطوره و فرد خاطره ساز در تاریخش به عاشقانش هدیه کرده و قرار نیست این مسیر هرگز به پایان برسد. دو تا تن از این اسطوره‌ها، فرانس بکن‌باوئر و بابی مور هستند. مردانی که شخصیت و بکن باوئر یک سوییپر بی مثال بود. رفتار او با توپ در بایرن مونیخ، باعث شد لقب «در کایسر» را به او تقدیم کنند.

فرانس رفتارش را به خوبی مدیریت کرد، با اعتمادبنفس بازی می‌کرد و هرگز خودش را قربانی اشتباهات نمی‌کرد. بکن‌باوئر با یک قهرمانی جهان، دو توپ طلا و سه قهرمانی اروپا در بازی قرن حاضر بود. همان رقابتی که در نیمه نهایی جام جهانی ۱۹۷۰ برگزار شد و آلمان غربی با نتیجه ۳-۴ به ایتالیا باخت. فرانس بیش از ۵۵ دقیقه را با بازو شکسته بازی کرد و اگرچه تیمش به فینال صعود نکرد اما نامش در یادها ماند.

اما بابی مور که بود؟ شاید سرعت، تنها ویژگی یک فوتبالیست برای ماندن در تاریخ نباشد اما یکی از مهمترین ارزش‌ها است. هرچند که او شخصا اعتقادی به سرعت تند داشتن نداشت. مور معتقد است سرعت او بیشتر باعث گیج شدن مدافعان حریف بود تا تاثیر داشتن در گلزنی. او در ۲۵ سالگی کاپیتان تنها انگلیس قهرمان جهان بود. رقابتی طولانی و دشوار که شاید بتوان گفت ارزش و شیرینی آن برای انگلیسی‌ها به درخشش مور بازمی‌گردد. سرمربی او در وستهم درباره‌اش می‌گوید: «او باید هر هفته در ومبلی بازی می‌کرد. به نظر من او همین الان هم در ومبلی ایستاده است. او فوق العاده بود.»

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با بکن باوئر و فوتبال از تلگرام

🔵 شکایت فوتبالیست‌های زن علیه تبعیض جنسیتی در فدراسیون فوتبال آمریکا

شماری از فوتبالیست‌های زن عضو تیم ملی فوتبال آمریکا علیه فدراسیون فوتبال این کشور به دادگاه شکایت کرده‌اند. زنان فوتبالیست‌ فدراسیون فوتبال آمریکا را متهم می‌کنند که کم‌تر از بازیکنان مرد به آنها دستمزد پرداخت کرده‌ است.

تعدادی از مشهورترین بازیکنان عضو تیم ملی فوتبال زنان آمریکا روز جمعه ۸ مارس، روز جهانی زنان، به دلیل تبعیض جنسیتی علیه فدراسیون فوتبال آمریکا به دادگاه فدرال لس‌آنجلس شکایت کردند.


عبدی سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران شد

بنابر اعلام فدراسیون فوتبال، «حسین عبدی» به عنوان سرمربی تیم فوتبال نوجوانان ایران انتخاب شد.


رئیس فدراسیون فوتبال: وضعیت مالی فوتبال کشور مساعد نیست

رئیس فدراسیون فوتبال کشور با بیان اینکه حال مالی فوتبال کشور مساعد نیست و حقوق خود را نمی‌تواند بگیرد، گفت: ۷۰ درصد درآمد فوتبال این حوزه از محل حق پخش تلویزیونی است که تاکنون نتوانستیم آن را وصول کنیم. /ایرنا


#اختصاصی_فوتبالی از اهواز

شروع مجمع عمومی هیأت فوتبال استان خوزستان با حضور مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال


در ادامه بخوانید

گل دیدنی زلاتان در دیدار مقابل لس آنجلس اف سی

رکنارکنا15 ساعت قبل

دربی نوجوانان؛ استقلال ۲ پرسپولیس ۰ (ویدئو گلهای نیمه اول)

ایلناایلنا1 روز قبل
طرفداریطرفداری1 روز قبل
تنها بازیکنی که بین استقلال و پرسپولیس جا ب جا شد و موفق بود فقط نیکبخت بود که اونم وقتی از استقلال جدا شد بازیکن آماده و خوبی بود ب جز بقیه بازیکن‌ها جواب ندادن یا اخراجی تیم بودن رفتن تیم رقیب مثل عنصاریان، منشا، حالا فراز فاطمی و سید عباسی و پژمان نوری و فراز فاطمی یه تیم فاصله بینشون بود تا برن تیم رغیب یعنی هیچکدوم جواب ندادن

زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟

الفالف1 روز قبل
زیباترین تکنیک‌های سال ۲۰۱۹؛ چگونه یک مدافع را نابود کنیم!؟ گروه ویدئو الف، ۲۸ تیر ۱۳۹۸، ۰۶:۳۷ ۳۹۸۰۴۲۸۰۱۷کلیپی از زیباترین و تماشایی‌ترین دریبل‌ها مقابل یک مدافع را مشاهده کنید.

نظرها

اخبار بیشتر