1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

آزادی ۱۸۴ زندانی جرائم غیرعمد با گذشت ۴۵۴ میلیاردی شکات / ۱۲۱ زندانی در انتظار کمک‌های خیران

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مدیرنمایندگی ستاددیه استان هرمزگان گفت: ۱۸۴ زندانی جرائم غیرعمد و دیه با بدهی بیش از ۴۹۴ میلیارد ریال در ۱۱ ماهه سال ۹۷ از بازداشتگاه‌ها و زندان‌های هرمزگان آزاد شدند که ۴۵۴ میلیارد ریال از این میزان بدهی، گذشت شاکیان و پیگیری اعسار بوده است.آزادی ۱۸۴ زندانی جرائم غیرعمد با گذشت ۴۵۴ میلیاردی شکات / ۱۲۱ زندانی در انتظار کمک‌های خیران - 0

احمدی مرادی نژاد مدیرنمایندگی ستاددیه استان هرمزگان در گفت‌وگو باخبرنگار گروه حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان از آزادی ۱۸۴ زندانی جرائم غیرعمد و دیه با گذشت ۴۵۴ میلیارد ریالی گذشت شاکیان و پیگیری اعسار از زندان‌های استان خبرداد.

وی اظهارداشت: این تعداد شامل سه زن و ۱۸۱ مرد بودند که ۱۰ نفر آن‌ها به علت دیه، ۵۷ نفر به دلیل بدهی مالی و ۱۱۷ نفر به خاطر نپرداختن مهریه و نفقه در زندان بودند.

مرادی نژاد ادامه داد: هم اکنون ۱۲۱ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی ۱۷۰ میلیارد ریال شامل ۱۰ نفر دیه، ۸۳ نفر بدهکار مالی و ۲۸ نفر به خاطر نپرداختن مهریه در زندان‌های هرمزگان در انتظار کمک‌های خیران هستند.

خبری: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی با تاکید براینکه می‌بایست آمار زندانیان مهریه را در زندان‌های هرمزگان به صفر برسانیم، عنوان کرد: تاکنون این اقدام در زندان‌های میناب، رودان، حاجی آباد و بندرلنگه انجام شده است.

مدیر نمایندگی ستاد دیه استان هرمزگان از خیران و شهروندان درخواست کرد: در آستانه سال نو نسبت به ارائه کمک به منظور آزادی زندانیان و بازگشت آن‌ها به خانواده هایشان اقدام کنند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با مدیر نمایندگی ستاددیه استان هرمزگان، آزادی زندانیان، خیران و زندانیان مهریه از تلگرام

#گزارش_از_زنان

«بررسی ابعاد اجتماعی و حقوقی مهریه»

🔸هر چند ماهیت مهریه عطیه و هدیه مالی برای آغاز یک رابطه عاطفی است و فلسفه اولیه آن تامین و ایجاد حق اقتصادی برای زن بوده است، اما عملا و عرفا در کشور ما تضمین زندگی مشترک، جبران نقض تعهدات شوهر و جبران تبعیضات قانونی زنان است. بنابراین راهش نجات بی‌قید و شرط زندانیان مهریه یا تضییع حقوق مالی و اقتصادی زنان با عدم حمایت قانونی در مطالبه و وصول نیست. اصلاح قوانین تبعیض‌آمیز و تنظیم شروط ضمن عقد با درج در سند نکاحیه، الزامی شدن بیمه مهریه می‌تواند راهکارهای مناسبی در تعدیل مهریه باشد. به این صورت که زنان زمانی از تورم مهریه بگذرند و در تعیین آن تعدیل کنند که حقوق نداشته خود را طی وکالت نامه رسمی با خواستگار توافق کنند. اما این هم کافی نیست و مهریه به همین صورت تا اصلاح قوانین تبعیض آمیز علیه زنان باید ادامه یابد.

این‌ها بخش هایی از صحبت هاى شهناز سجادى در نشست «بررسی ابعاد اجتماعی و حقوقی مهریه» بود که به همت حلقه مطالعات مسائل اجتماعی زنان انجمن جامعه‌شناسی ایران روز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۱۳۹۷ در سالن کنفرانس این انجمن در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران برگزار شد. در این نشست افسانه توسلی، دکترای جامعه‌شناسی و عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا (س) و شهناز سجادی، وکیل و دستیار حقوق شهروندی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری حضور داشتند و نظرات حقوقی و اجتماعی خود را درباره این پدیده مطرح کردند.

این گزارش را بخوانید:

http: //www. isa. org. ir/گزارش-نشست-ها/۴۳۹-گزارش-نشست-حلقه-مطالعات-مسائل-اجتماعی-زنان/۳۶۹۳-بررسی-ابعاد-اجتماعی-و-حقوقی-مهریه


آیت الله مکارم شیرازی: مردم از دستگاه قضایی راضی نیستند/ به قوه قضاییه تذکر دادم ولی به آنها برخورد

آیت‌الله مکارم شیرازی:

🔹در زمان رییس سابق قوه قضاییه، در خصوص زندانیان مهریه نکته‌ای گفتم ولی مسئولان وقت برای دریافت راه حل و حل مشکل نیامدند و تذکرات بنده به آن‌ها برخورد.

🔹مردم به دلیل مشکلاتی که در دستگاه قضایی وجود دارد از دستگاه قضایی راضی نیستند و باید این مشکلات حل شود.

🔹یکی از مشکلات موجود در دستگاه قضایی، طولانی شدن وقت رسیدگی به پرونده‌ها است و گاها بررسی یک پرونده ۲۰سال طول می‌کشد.

🔹عامل دیگر طولانی شدن پرونده‌ها، به دلیل عدم وجدان کاری برخی وکلا است.

🔹وقتی جرم به حد کلان می‌رسد و ضررهای زیادی متوجه کشور می‌شود، پرونده بررسی می‌شود. /ایسنا


🛑 مجوز آزادی زندانیان حوادث رانندگی صادر شد

🔹نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای صندوق تامین خسارت‌های بدنی را مکلف کردند دیه زندانیان غیرعمد حوادث رانندگی که به دلیل محدودیت سقف تعهدات شرکت‌های بیمه و صندوق مذکور در زندان به سر می‌برند را تامین کند. /ایسنا

@bpo۱۰


نظرها

در ادامه بخوانید

تهران؛ آماده باران | خسارتی گزارش نشد

همشهریهمشهری6 ساعت قبل

ویدیو - عبور هولناک سیل از رودخانه خشک شیراز

همشهریهمشهری13 ساعت قبل

ماجرای حیوان عجیبی که در شوش دیده شد +فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز17 ساعت قبل
به گزارش مشرق، فیلمی از یک حیوان عجیب و شبیه به گونه کفتار در فضای مجازی منتشر شد و شایعه شد که این حیوان در مزارع نیشکر هفت‌تپه دیده شده است. فیروز حاج کلی رئیس اداره حفاظت از محیط‌زیست شوش صبح امروز اظهار کرد: تصاویر منتشر شده در فضای مجازی مربوط به گونه‌ای گرگ یال‌دار است که مربوط به کشور آرژانتین است و این گونه از گرگ در کشور ایران وجود ندارد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴حاج کلی گفت: محیط اطراف این تصویر مزارع نیشکر است ولی مربوط به شهرستان شوش نیست.

لحظه باز شدن سه دریچه‌ی اضطراری تخلیه آب سد دز پس از حدود ۵۰ سال برای تخلیه فوری آب سد+فیلم

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
دریچه‌های اضطراری سد دز در اوایل دهه ۴۰ باز شده بودند قطر دریچه‌ها ۱۴ متر و هر یک از آنها قادر به تخلیه ۳۰۰۰ متر مکعب آب در ثانیه هستند.

سعدیه شیراز غرق در آب+ فیلم

خبر فوریخبر فوری10 ساعت قبل

اخبار بیشتر