۲ هزار برنامه فرهنگی در ایام نوروز در اصفهان اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
۲ هزار برنامه فرهنگی در ایام نوروز در اصفهان اجرا می‌شود

۲ هزار برنامه فرهنگی در ایام نوروز در اصفهان اجرا می‌شود

ایرناخبرگزاری ایرنا |
اصفهان- ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان گفت : 2 هزار برنامه و رودیداد فرهنگی در تعطیلات نوروزی متناسب با ظرفیت های مختلف استان اجرا می شود.

فریدون اله یاری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تلاش شده تا با توجه به افزایش زمان تعطیلات در نوروز ۹۸ با برنامه ریزی مناسب و جلب همکاری‌های همه نهادهای اجرایی و فرهنگی، برنامه‌های متنوع فرهنگی را در ۲۴ شهرستان استان برگزار کنیم.

وی اظهارداشت: این برنامه‌های فرهنگی در قالب رویداد فرهنگی نوروزگاه، جشنواره‌های غذاهای سنتی، نمایشگاه‌های صنایع دستی، نمایشگاه‌های پوشاک سنتی و برگزاری جشنواره‌های معرفی آداب و رسوم اقوام محلی و عشایر ارائه خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان خاطرنشان کرد: رویداد فرهنگی نوروزگاه به عنوان شاخص‌ترین برنامه دوم فروردین در باغ موزه چهلستون آغاز می‌شود و تا پایان نوروز ادامه می‌یابد.

به گفته وی این رخداد فرهنگی در اماکن مختلفی همچون چهلستون، میدان تاریخی امام (ره) (نقش جهان)، شرق اصفهان و دیگر مناطق تاریخی و جاذبه‌های گردشگری این استان تا ۱۲ فروردین ادامه می‌یابد و شامل برگزاری نمایشگاه، رقص و آواز محلی، مراسم شاهنامه خوانی، تئاتر خیابانی و دیگر بخش‌های هنری است.

وی اضافه کرد: در رویداد امسال اقوام ساکن استان اصفهان از جمله فارس، لر، ترک قشقایی، گرجی، ارامنه و عرب قرجویه آداب و رسوم بومی و محلی خود را اجرا می‌کنند تا سبب آشنایی بیشتر مسافران با این استان و ساکنان آن شود.

اله یاری تصریح کرد: برنامه‌های فرهنگی نوروز ۹۸ با هماهنگی و همکاری این اداره کل و اداره‌های میراث فرهنگی، فرمانداری‌ها و شهرداری‌های مناطق مختلف استان برگزار می‌شود.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش سفرهای داخلی در نوروز ۹۸ تصریح کرد: سفرهای ایرانگردی در نوروز، با توجه به ارزان بودن نسبت به سفرهای خارجی افزایش پیدا خواهد کرد.

اله یاری با اشاره به این که استان اصفهان برای میزبانی از مسافران نوروزی آماده است بیان کرد: با تمهیدات اندیشیده شده و هماهنگی با همه نهادهای مشارکت کننده در کمیته اسکان ستاد اجرایی خدمات سفر اصفهان، ظرفیت اقامت در این استان همزمان با نوروز ۹۸ به ۳۵۰ هزار نفر در هر شبانه روز افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، استان اصفهان جدا از تنوع زیست محیطی و اقلیمی با بیش از ۲۲ هزار بنا و اثر تاریخی که یکهزار و ۸۵۰ مورد آن به ثبت ملی و هفت اثر آن به نام‌های میدان نقش جهان، کاخ چهلستون، باغ فین کاشان و مسجد جامع و سه قنات به نام‌های 'وزوان'، 'مزدآباد' و 'مون' به ثبت جهانی رسیده، کانون توجه گردشگران خارجی و داخلی بویژه در ایام نوروز است.

اصفهان با گستره‌ای به پهنای ۱۰۷ هزار کیلومتر دارای آب و هوای کوهستانی در غرب، آب و هوای معتدل در مرکز و اقلیمی گرم در شرق است و این استان با برخورداری از ویژگی‌های یاد شده یکی از مقاصد اصلی گردشگران در ایام نوروز می‌باشد.

استان اصفهان دارای ۹۰ هتل و ۶۵ مهمانپذیر است که از این تعداد، ۵۷ هتل و ۳۰ مهمانپذیر در شهر اصفهان قرار دارد.

همچنین در استان اصفهان بیش از ۶۰۰ خانه تاریخی وجود دارد که بیش از نیمی از آنها در شهر اصفهان قرار دارد.

۷۱۵۰/۶۰۲۶/

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، برنامه، فرهنگی و جشن نوروز از تلگرام

🔻زخم مرمت‌های ناشیانه به پل تاریخی «کوچه» کرمانشاه

🔹سیاوش آریا، پژوهشگر تاریخ و میراث فرهنگی در یادداشتی نوشت: بازسازی و مرمت‌های ناشیانه و کارشناسی نشده (غیراصولی) سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر کنگاور در استان کرمانشاه به پل تاریخی و ملی نامدار به «کوچه» که وابسته به دوره صفویه است، آسیب رسانیده و زخم‌های ژرفی بر پیکره رنجور و بی دفاع این یادمان تاریخی – فرهنگی برجا گذاشته است.

🔹به باور کنشگران (فعالان) میراث فرهنگی و کارشناسان یکی از آفت‌ها و بلایا جان یادمان‌های تاریخی – فرهنگی، مدیریت ناکارآمد در برخی از شهرها و پایگاه‌های میراث فرهنگی است.

🔹 زمانی که سازمان میراث فرهنگی، فردی را با رشته غیرمرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری و بدون تجربه به عنوان سرپرست و یا مدیر میراث فرهنگی شهری گزینش کرده و بر سرکار می‌آورد، نتیجه‌ای جز آسیب رسانی به یادمان‌های تاریخی در برنداشته و هدر رفت منابع مالی و سرمایه و زمان کشور و مهمتر از همه، ویرانی اموال ملی را به دنبال دارد.

جزئیات بیشتر:


🔻خبرنگار میراث فرهنگی #اسکان_نیوز برگزیده «جشنواره رسانه‌های شهری» شد

🔹مریم اطیابی، خبرنگار حوزه میراث فرهنگی اسکان ‌نیوز با گزارشی در خصوص ساخت‌وسازهای غیرمجاز اطراف کاخ گلستان در بخش میراث فرهنگی جشنواره «رسانه‌های شهری» خبرنگار برگزیده شد.

جزئیات بیشتر:


🔻خانه «میرمیران» در قزوین تخریب شد

🔹علی‌رضا خمسه، فعال میراث فرهنگی قزوین از تخریب خانه‌ قدیمی «میرمیران» در بافت تاریخی مرکزی این شهر خبر داد.

🔹این خانه دست‌کم متعلق به دوره‌ پهلوی بود اما هنوز توسط میراث فرهنگی استان قزوین شناسایی نشده است.

🔹 این خانه علاوه بر زیرزمین، در سه طبقه ساخته شده بود و دارای معماری گودال باغچه‌ای بود که هنوز بسیاری از عناصر قدیمی خود را حفظ کرده بود.

🔹علی‌رضا خزائلی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین می‌گوید: حفاظت از بناهای تاریخی غیر ثبتی مورد توجه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین قرار دارد و در این رابطه از همه ابزارهای قانونی در اختیار استفاده خواهیم کرد. /ایسنا

جزییات بیشتر:


دویست و هشتاد و دومین برنامه حزب ندای ایرانیان شعبه خوزستان با همکاری کمیته فرهنگی اجتماعی و شاخه جوانان با عنوان اثرگذاری احزاب در حل بحرانهای اجتماعی باحضور دکتر زالی زاده برگزار گردید


کمیته فرهنگی و اجتماعی با همکاری شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان سیزدهیم برنامه در سال نود و هفت را با موضوع اثرگذاری احزاب برحل مسایل اجتماعی استان خوزستان با حضور دکتر زالی زاده برگزار میکند


✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

با سلام

کمیته فرهنگی و اجتماعی با همکاری شاخه جوانان حزب ندای ایرانیان شعبه خوزستان دویست و هشتاد و دومین برنامه (سیزدهمین برنامه در سال نود و هفت) را برگزار میکند

🔸موضوع: اثرگذاری احزاب بر حل مسایل اجتماعی استان خوزستان

🔸سخنران: مسعود زالی زاده_دانشجوی دکتری جامعه شناسی فرهنگی

زمان: دوشنبه ۹۷/۵/۸ساعت ۱۸:۰۰

مکان: خانه احزاب (امانیه، نبش خیابان سقراط شرقی، جنب بانک سینا، طبقه سوم)

تشریف فرمایی عزیزان راس ساعت مقرر مزید امتنان است

(حضور برای عموم آزاد است)

✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅✅

www. irnedakhz. ir


در ادامه بخوانید

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند
جام نیوزجام نیوز22 ساعت قبل
به گزارش سرویس فرهنگی جام نیوز، عضو شورای نظارت بر صداوسیما با اشاره به این خبر که دولت بعد از پخش «گاندو»، بخشی از بودجه صداوسیما را صفر کرده است، وعده پیگیری آن را داد. احسان قاضی‌زاده هاشمی، با انتشار متنی در صفحه رسمی خود در توئیتر، به خبر منتشر شده مبنی‌ بر ایجاد محدودیت مالی برای صداوسیما از طرف دولت واکنش نشان داد و نوشت: «امروز مطلع شدم دولت به دلیل پخش سریال «گاندو» کل بودجه سه ماهه دوم صداوسیما را صفر کرده است. ضمن پیگیری جدی این مسئله در شورای نظارت، آیا رئیس جمهور هنوز هم می‌تواند بگوید «پناه می‌برم به خدا از بستن دهان منتقدان؟» این در حالی است که روزنامه ایران به نقل از دولت خبر صفر شدن بودجه صداو سیما را تکذیب کرده است.
برنابرنا1 روز قبل
رمان «بهشت مامان‌غیضه» نوشته‌ی بثینه العیسی نویسنده‌ی کویتی که تاکنون چندین جایزه‌ی معتبر ادبیات عرب و بین‌امللی را دریاقت کرده است توسط نشر نیماژ منتشر شد. به‌ گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، کتاب «بهشت مامان‌غیضه» نوشته‌ی بثینه العیسی با ترجمه‌ی روح‌اله رحیمی، توسط نشر نیماژ روانه‌ی بازار کتاب شد. رمان «بهشت مامان غیضه» داستان زندگی اعضای یک خانواده هشت نفره است که جز یکی همه زن‌اند. غیضه، سرپرست و بزرگ خانواده، اگرچه خود زن است اما دلبسته و نگهبان قوانین مردسالارانه جامعه‌ی خویش است. فقط غذاست که من را پس نمی‌زند و نادیده نمی‌گیرد.» تیراژ این کتاب ۳۲۰ صفحه‌ای ۱۱۰۰ نسخه و قیمت پشت جلد آن ۳۹۰۰۰ تومان است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ایران یک نفتکش خارجی را در خلیج فارس متوقف کرد

خبری18 ساعت قبل

عکس، فیلم و جزییاتی از آتش‌سوزی شب گذشته در میدان تاریخی حسن‌آباد تهران

خبری1 روز قبل

شاهکار تازه عادل فردوسی‌پور

خبری1 روز قبل

۶ مصدوم حاصل برخورد دو پراید در ایذه

ایسنا6 دقیقه قبل

پامپئو: رفتار چین با اویغورها، «لکه ننگ قرن» است

ایسنا7 دقیقه قبل

حدود ۲۰ قلم دارو در بازار نداریم/ واردات اقلام دارویی که مشابه داخلی دارند، ممنوع است/ برخی پزشکان علیرغم اطلاع از عدم وجود داروهای خارجی، آن را در نسخه بیمار می‌نویسند

ایلنا9 دقیقه قبل

فوری؛ انتقام ستارۀ پرسپولیسی کنار گذاشته شده؛ بوسه بر پیراهن استقلال!

جام نیوز13 دقیقه قبل

تاج به فیفا اعلام کرد: فدراسیون موافق ورود زنان به ورزشگاه‌هاست

ایسنا17 دقیقه قبل

استفاده از محصولات پلاستیکی برای زنان خطرناک‌تر است

ایسنا17 دقیقه قبل

سردار یزدی: برخی به جای دفاع از ناجا دنبال جمع کردن رأی هستند

فارس18 دقیقه قبل