قزوین ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های گردشگری ایران را دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. فرهنگ
قزوین ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های گردشگری ایران را دارد

قزوین ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب‌های گردشگری ایران را دارد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
قزوین - ایرنا - استاندار قزوین گفت: قزوین با برخورداری از جاذبه های متنوع گردشگری ظرفیت تبدیل شدن به یکی از قطب های گردشگری کشور را داراست.

به گزارش ایرنا، عبدالمحمد زاهدی شنبه شب در آخرین برنامه بی حاشیه صداوسیمای مرکز قزوین افزود: در نوروز سال جاری با افزایش ۳۲ درصدی اسکان در مراکز اقامتی استان مواجه بودیم که امیدواریم این روند رو به رشد را در نوروز ۹۸ نیز شاهد باشیم.

وی همچنین در خصوص مسایل پیرامون میراث فرهنگی قزوین که منجر به تغییرات مدیریتی در این دستگاه شد نیز گفت: مشکل اصلی در خصوص مسائلی که اخیرا برای میراث فرهنگی پیش آمد این بود که در مراحل و فرایند واگذاری اماکن و خانه‌های تاریخی به بخش خصوصی، قانون رعایت نشده بود.

استاندار قزوین گفت: صحبت‌ها و توافقاتی که با مسئولان قضایی استان صورت گرفت و در نهایت کار ترک تشریفات این خانه‌های تاریخی انجام و با فک پلمپ آنها در تعطیلات نوروزی این خانه‌ها، فعال و درب آنها به روی مسافرین و گردشگران گشوده می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به بحران کم آبی در دشت قزوین، گفت: برای کاهش این بحران امسال هفت هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان به روش‌های نوین آبیاری تجهیز شدند.

این مسئول همچنین به مشکلات واحدهای تولیدی قزوین و تلاش مدیریت استان برای حل آنها اشاره کرد و افزود: مشکل صنعت قزوین تنها به سرمایه و کمبود نقدینگی برنمی گردد بلکه کمبود اولیه، فرسودگی ماشین آلات و فناوری قدیمی و مشکلات مدیریتی نیز در این خصوص دخیل هستند.

استاندار قزوین گفت: سیستم بانکی کشور متناسب با حوزه تولید طراحی نشده و سود بالا از جمله مشکلاتی است که واحدهای تولیدی در دریافت تسهیلات بانکی با آن روبرو هستند.

زاهدی در ادامه به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و افزود: اولین دستور کار شورای اداری استان در سال ۹۸ به این موضوع اختصاص خواهد داشت و محورهای این بیانیه از طریق کارگروه‌های ذیربط به طور جدی پیگیری خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با فرهنگی، میراث فرهنگی، گردشگری و استاندار قزوین از تلگرام

🔻زخم مرمت‌های ناشیانه به پل تاریخی «کوچه» کرمانشاه

🔹سیاوش آریا، پژوهشگر تاریخ و میراث فرهنگی در یادداشتی نوشت: بازسازی و مرمت‌های ناشیانه و کارشناسی نشده (غیراصولی) سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهر کنگاور در استان کرمانشاه به پل تاریخی و ملی نامدار به «کوچه» که وابسته به دوره صفویه است، آسیب رسانیده و زخم‌های ژرفی بر پیکره رنجور و بی دفاع این یادمان تاریخی – فرهنگی برجا گذاشته است.

🔹به باور کنشگران (فعالان) میراث فرهنگی و کارشناسان یکی از آفت‌ها و بلایا جان یادمان‌های تاریخی – فرهنگی، مدیریت ناکارآمد در برخی از شهرها و پایگاه‌های میراث فرهنگی است.

🔹 زمانی که سازمان میراث فرهنگی، فردی را با رشته غیرمرتبط با میراث فرهنگی و گردشگری و بدون تجربه به عنوان سرپرست و یا مدیر میراث فرهنگی شهری گزینش کرده و بر سرکار می‌آورد، نتیجه‌ای جز آسیب رسانی به یادمان‌های تاریخی در برنداشته و هدر رفت منابع مالی و سرمایه و زمان کشور و مهمتر از همه، ویرانی اموال ملی را به دنبال دارد.

جزئیات بیشتر:


🔻 ‏پول سخت ما از نفت؛ پول راحت ترکیه از گردشگری

🔹 خلیل آبادی، رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: ما باید با التماس نفت‌مان را به دنیا بفروشیم تا نصف درآمد ترکیه که به‌راحتی از گردشگری به‌دست می‌آورد، نصیب‌مان شود. /ایسنا


🔻خانه «میرمیران» در قزوین تخریب شد

🔹علی‌رضا خمسه، فعال میراث فرهنگی قزوین از تخریب خانه‌ قدیمی «میرمیران» در بافت تاریخی مرکزی این شهر خبر داد.

🔹این خانه دست‌کم متعلق به دوره‌ پهلوی بود اما هنوز توسط میراث فرهنگی استان قزوین شناسایی نشده است.

🔹 این خانه علاوه بر زیرزمین، در سه طبقه ساخته شده بود و دارای معماری گودال باغچه‌ای بود که هنوز بسیاری از عناصر قدیمی خود را حفظ کرده بود.

🔹علی‌رضا خزائلی، سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان قزوین می‌گوید: حفاظت از بناهای تاریخی غیر ثبتی مورد توجه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین قرار دارد و در این رابطه از همه ابزارهای قانونی در اختیار استفاده خواهیم کرد. /ایسنا

جزییات بیشتر:


🔴 ‏پول سخت ما از نفت؛ پول راحت ترکیه از گردشگری

🔸 خلیل آبادی، رییس کمیته گردشگری و میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: ما باید با التماس نفت‌مان را به دنیا بفروشیم تا نصف درآمد ترکیه که به‌راحتی از گردشگری به‌دست می‌آورد، نصیب‌مان شود. /ایسنا


🔻گورستان تاریخی خالدنبی قربانی جذب توریست می‌شود/ توسعه گردشگری با چه هزینه‌ای؟

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، در قبرستان خالدنبی فرفره‌ها آهنی با ارتفاع ۶ متر در نقطه اوج محوطه و ۱۵۰۰ متر پلکان بدون دریافت مجوز از شورای فنی استان نصب شده است.

🔹فاتح میرفندرسکی، فعال حوزه میراث فرهنگی در استان گلستان می‌گوید: نصب پله سیمانی و دیگر اقدامات با ضوابط میراث فرهنگی مغایرت دارد.

🔹 معاونت میراث فرهنگی استان گلستان در ابتدا این مورد را کتمان کرد و قول پیگیری داد اما براساس اخبار منتشر شده این اقدامات با موافقت میراث فرهنگی استان بوده است.

جزییات بیشتر:


مراکز اقامتی در نوروز افزایش قیمت ندارند

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از نظارت بر قیمت مراکز اقامتی خبر داد و گفت: نوروز امسال هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت. /ایرنا


در ادامه بخوانید

آینده بهتر در الکامپ ۹۸

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آینده بهتر؛ این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما؛ آینده بهتر، این شعار بزرگترین رویداد فناورانه کشور در حوزه فناوری اطلاعات با عنوان الکامپ که خدمات متنوع برای مخاطبان به ارمغان آورده است. بیش از ۵۰۰ کسب و کار نوپا در این رویداد حاضر شده‌اند تا درست در دست هم توسعه اشتغال و خدمات را عرضه کنند؛ این نمایشگاه تا ۳۱ تیرماه میزبان علاقه‌مندان است.

از دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعات

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
کلاکت ۲۷ تیراز دعوای سینما و کتاب تا بی کاغذی مطبوعاتاختلاف نظر بین پردیس سینمایی و باغ کتاب، مطبوعات همچنان کاغذ ندارند و … از عناوین مهم کلاکت هستند

جشنواره بین المللی فیلم شهر

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، جشنواره بین المللی فیلم شهر با تقدیر از دو پیشکسوت سینما و تلویزیون پروانه معصومی و داوود اسدزاده کار خود را آغاز کرده است.

ساختمان‌های عجیبی که هوش از سرتان می‌برد+ تصاویر

4+
الفالف1 روز قبل
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پس از پخش سریال گاندو که از نفوذ در میان برخی دستگاه‌های دولتی حکایت داشت، فشار عجیبی توسط دولت و مشاوران رئیس جمهور بر علیه صداوسیما به راه افتاد و برخی رسانه‌ها از قطع بودجه سه ماهه صداسیما و همچنین تخصیص بودجه صداوسیما منوط به تایید نمایندگان دولت در شورای نظارت بر صداوسیما خبر دادند. یک فعال رسانه‌ای در توییتر در این باره نوشت:

واکنش کاربران توئیتر به پرداخت مشروط بودجه صداوسیما در پی پخش «گاندو» + عکس

14+
تسنیمتسنیم19 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر