گروه‌های خودیار توان بخشی در ۴۵ روستای تکاب تشکیل شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
گروه‌های خودیار توان بخشی در ۴۵ روستای تکاب تشکیل شد

گروه‌های خودیار توان بخشی در ۴۵ روستای تکاب تشکیل شد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
مهاباد - ایرنا - رییس اداره بهزیستی تکاب گفت: گروه های خودیار توان بخشی معلولان با هدف توانمند سازی و اشتغال افراد دارای ناتوانی جسمی و حرکتی در 45 روستای این شهرستان تشکیل شده است.

هوشنگ قربانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: فعالیت این گروه‌ها با همکاری مددکاران و تسهیلگران بهزیستی و مشارکت مجتمع خدمات بهزیستی «آفتاب مهر» این شهرستان آغاز شده است و بر اساس آن برنامه‌های توانمند سازی معلولان مبتنی بر ایجاد گروه‌های خرد در بستری از ظرفیت‌های بومی و محلی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به ارتباط آموزشی و مشارکتی تسهیلگران بهزیستی با جامعه معلولان در روستاها در قالب این طرح بیان کرد: براساس این برنامه پس از شناسایی معلولان، اشتغالزایی معلولان متناسب با ظرفیت‌های محلی ایجاد شده و شوراهای توانبخشی، گروه‌های خرد مالی و صندوق‌های مالی توان بخشی با مشارکت معلولان تشکیل می‌شود.

رییس اداره بهزیستی تکاب ادامه داد: گروه‌های خودیار توانبخشی معلولان در قالب برنامه توان بخشی مبتنی بر جامعه موسوم به (CBR) راه اندازی شده و خدمات تخصصی پنج گانه آموزش، سلامت، معاش، درمان و اشتغال به معلولان و افراد دارای ناتوانی‌های جسمی، ذهنی، شنوایی و بینایی ساکن در روستاهای تکاب ارایه می‌شود.

قربانی با بیان اینکه مددکاران و تسهیلگران فعال در طرح توانمندسازی جامعه محور افراد دارای ناتوانی‌های جسمی نیز از معلولان توانمند و تحصیل کرده ساکن روستاها هستند، افزود: اجرای این طرح موجب تسریع در توانمند سازی معلولان و خانواده‌های آنان و خوداشتغالی مبتنی بر ظرفیت‌های محلی خواهد شد.

قربانی با اشاره به فعالیت مستمر گروه خودیار توان بخشی معلولان در ۴۵ روستای تکاب‌های اظهار داشت: تلاش می‌کنیم این طرح سال آینده در ۴۵ روستای دیگر این شهرستان اجرا شده و صندوق‌های مالی معلولان و گروه‌های خرد مالی نیز در این روستاها تشکیل شود.

به گزارش ایرنا، تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده است و ۷۱۰ معلول کم توان جسمی و ذهنی از جمله ۹۰ نفر دانش آموز معلول تحت پوشش اداره بهزیستی این شهرستان هستند.

۷۵۱۴/۶۱۸۵/۷۱۲۹

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، توانمندسازی، معلولان و تکاب از تلگرام

بازارچه صنایع‌دستی گروه seeyouiniran@ با هدف توانمندسازی اقشار گوناگون جامعه بویژه زنان سرپرست خانوار و کودکان.

آدرس: تهران، میدان هفت‌تیر، خیابان کریم‌خان زند، خیابان خردمند جنوبی، کوچه وحدتی منش، پلاک ۲.

تلفن: ۸۸۸۳۲۲۶۶


۵ ملکه‌ی گردشگری که ۷ مارس جایزه جهانی گردشگری را در سال ۲۰۱۹ دریافت کردند، چه کسانی هستند؟

🔸Rania al Mashat

وزیر گردشگری مصر برای سیاست‌گذاری و رهبری هوشمندانه و نوآورانه در حوزه گردشگری برای رسیدن به صلح

🔸Elena Kountoura

وزیر گردشگری یونان برای استراتژی‌های هوشمندانه و خلاقانه گردشگری

برای دستیابی به تعامل و صلح جهانی

🔸Helen Marano

رئیس و بنیانگذار مؤسسه «چشم‌اندازهای مارانو» برای دستیابی به اتحاد جهانی و استفاده از گردشگری به عنوان یک نیروی قوی برای رسیدن به صلح پایدار

🔸Jane Madden

در مقام رهبری و مدیریت مشارکتی برای پایداری و ارتقا مسوولیت‌های اجتماعی حوزه گردشگری

🔸Mechtild Maurer

در مقام رهبری و مدیریت برای ارتقا مسؤولیت اجتماعی در حوزه گردشگری

🔸سازمان ملل متحد با انتخاب شعار «برابر فکر کنیم، هوشمندانه بسازیم و خلاقانه نوآوری کنیم» تصمیم دارد برای یک دهه روی موضوع توانمندسازی زنان و برابری جنسیتی متمرکز شود. /ایسنا


۱۷ هزار معلول پشت نوبت دریافت ویلچر

🔹رئیس گروه تجهیزات توانبخشی و توانپزشکی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تامین ۱۷ هزار ویلچر در سال گذشته برای معلولان گفت: حدود ۱۷ هزار نفر هم پشت نوبت دریافت ویلچر هستند.

🔹مهین رئیس دانا افزود: تامین ویلچر برای افراد دارای معلولیت به این گونه است که یا خود ویلچر را در اختیار معلولان قرار می‌دهیم یا کمک هزینه‌ای را پرداخت می‌کنیم که این رقم برای ویلچرهای معمولی یک میلیون تومان و برای ویلچرهای برقی چهار تا پنج میلیون تومان است.


🔻نحوه تردد معلولان جسمی حرکتی با ویلچر به مراکز درمانی؛ مجتمع پزشکی خاتم الانبیا شهرستان دشت آزادگان (خوزستان) / کمپین معلولان


🔻توقف طرح گردشگری تنگ تکاب با ممنوعیت اجرا در «ارتفاعات خاییز»

🔹دو ماه پیش، #اسکان_نیوز اسنادی را منتشر کرد که حکایت از موافقت عیسی کلانتری با اجرای «طرح گردشگری تنگه تکاب» در «منطقه حفاظت شده خاییز» میکرد. طرحی که قرار بود همراه با ویلاسازی و ساخت وسازهای ناموزون دیگر در یکی از مناطق چهارگانه سازمان حفاظت محیط زیست صورت بگیرد.

🔹فعالان محیط زیست خوزستان به اجرای این طرح اعتراض دارند و نزدیک به یکسال است که برای لغو آن تلاش می‌کنند؛ یکسالی که با توجه به شواهد، مجری طرح در منطقه حفاظت شده خاییز طرح را اجرا می‌کرده اما مجوزی از مسوولان محیط زیست نداشته است؛ چرا که حتی موافقت کلانتری نیز مربوط به ۳ ماه پیش و مرداد ماه است. پس از گذشت دوماه از انتشار گزارش اسکان نیوز، حالا از منطقه خبرهای خوب می‌رسد.

🔹پیگیری‌ها و تلاش‌های تشکل‌های محیط زیستی و منابع طبیعی خوزستان و حمایت دستگاه قضایی و توجه این دستگاه به مسائل زیست بومی بالاخره نتیجه داد و اجرای «طرح گردشگری تنگه تکاب» در منطقه حفاظت شده خاییز متوقف، و تنها در محدوده‌های غیرحفاظتی، بلامانع اعلام شد.

جزییات بیشتر:


🔴 برای توانمندسازی موشکی از کسی اجازه نمی‌گیریم

دبیر شورای عالی امنیت ملی:

🔹ما در ارتباط با برد، قدرت تخریب، دقت و آماده‌سازی سریع که ۴ محور توانمندسازی موشکی ماست با هیچکس مشاوره نمی‌کنیم و از هیچکس اجازه نمی‌گیریم/مهر


در ادامه بخوانید

فردا نیوزفردا نیوز1 روز قبل
فرانگر: محمد علی نجفی در دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل میترا استاد در خصوص سابقه خودکشی خودش به قاضی کشکولی گفت: آبان سال ۹۷ به خاطر اختلافاتی که با میترا استاد داشتم و، چون فکر می‌کردم راه به خطا رفته می‌خواستم جدا شوم، اما میترا قبول نمی‌کرد به همین خاطر تصمیم به خودکشی گرفتم و بعد از آن وقتی زنده ماندم چند نفر درباره حکم شرعی اقدام به خودکشی صحبت کردند که همانجا از کارم پشیمان شدم و در صحنه قتل هم به خاطر همین حکم شرعی خودکشی نکردم. وی افزود: به یکی از هتل‌های تهران رفتم و قرص خوردم و، چون نمی‌خواستم کسی متوجه مرگ من شود در اتاق هتل تصمیم گرفتم پس از خوردن قرص، رگ دستم را بزنم که با توجه به زیاد بودن تعداد قرص‌ها بیهوش شدم و دیگر نتوانستم رگ دستم را بزنم.

نیمی از مناطق کشور دمای بالای ۴۰ درجه داشت

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
وی گفت: استقرار هوای بسیار گرم همچنان در چند روز آینده ادامه خواهد داشت و البته در برخی نواحی جنوب شرقی و سواحل دریای خزر شاهد بارش‌های بسیار خفیف و پراکنده خواهیم بود. کارشناس هواشناسی افزود: در نواحی شرقی و در شمال سیستان و بلوچستان در شهرستان‌های زابل، زهک و هیرمند وزش باد ۱۲۰ روزه موجب افزایش گرد و خاک و کاهش کیفیت دید می‌شود. سرکرده گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در دمای آن در گرمترین زمان به ۴۱ درجه سانتی گراد می‌رسد.

مورد عجیب موتورسوار مشهور ایرانی و قوانین نوشته و نانوشته!

تابناکتابناک21 ساعت قبل
آن گونه که در این ویدئوی کوتاه و البته تدوین شده (بله! تخلفی که مورد پذیرش راکب نیست …آیا زنان در کشورمان مجاز به راندن موتورسیکلت هستند؟ اگر خیلی سریع به این سوال پاسخ گفتید، بهتر است کمی در قضاوت هایتان تجدید نظر کنید! به گزارش «تابناک»، به تازگی ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که در نوع خود بسیار عجیب است. نکته خاص ماجرا آنجاست که خانم موتورسوار گواهینامه بین المللی رانندگی دارد و مامور پلیس تاکید دارد گواهینامه وی برای موتورسواری در پیست است. موضوعی به ظاهر ساده که به هیچ وجه ساده نیست و مناقشه برانگیز شده است.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشسیف الله ابوترابی سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور درباره آمار ازدواج و طلاق در سال ۹۷ و ۹۸ اظهار کرد: ۵۵۰ هزار و ۵۶۵ رویداد ازدواج در سال ۹۷ تا ۱۵ تیرماه سال ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان در اولین ازدواج ۲۷٫۵ و میانگین سن زنان در اولین ازدواج ۲۳٫۴ است. اخبار اجتماعی- وی با اشاره به آمار طلاق ثبت شده در این مدت بیان کرد: ۱۷۵ هزار و ۶۱۴ رویداد طلاق در سال ۹۷ تا تیرماه ۹۸ ثبت شده است و میانگین سن مردان ۳۶٫۹ و میانگین سن زنان ۳۲٫۱ در طلاق بوده است.

افزایش ۵ درصدی بسته‌های مشترکان اینترنت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سیدمجید صدری در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: با توجه به اینکه رویکرد اصلی شرکت مخابرات توجه به مشترکان و ارائه خدمات خوب است و با توجه به قطعی‌هایی که در ماه گذشته داشتیم و تاکید وزیر ارتباطات مبنی بر اینکه حقی از کسی ضایع نشود با هماهنگی سازمان تنظیم مقررات مقرر شد بخشی از اجحافی که در حق مشتریان شده است جبران شود. وی گفت: بر همین اساس پنج درصد به حجم همه مشترکان اینترنت مخابرات اضافه کردیم که به صورت خودکار و اتوماتیک اضافه می‌شود. مدیرعامل شرکت مخابرات ایران گفت: این کار از دیروز آغاز شد و همه بسته‌های مصرفی مشمول افزایش پنج درصدی وضعیت می‌شوند. وی گفت: امیدواریم پس از این شاهد قطعی نباشیم و بتوانیم خدماتی خوب، با کیفیت و با هزینه مناسب به مردم ارائه کنیم. صدری گفت: ما نخستین شرکتی هستیم که این کار را کرده‌ایم.

نسل سوم

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ علی‌اکبر موسایی‌نژاد دانش اموخته انیمیشن ۷ سال است در نقاشی دیجیتال خوش درخشیده و توانسته با ابزار هنر پیام رسان ارزش‌های انقلاب باشد.

نظرها

اخبار بیشتر