1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
امیر سعید اثنی ‌عشری فرمانده جدید لشکر ۲۸ پیاده کردستان شد

امیر سعید اثنی ‌عشری فرمانده جدید لشکر ۲۸ پیاده کردستان شد

خبرگزاری مهر |
سنندج - طی حکمی از سوی فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران, امیر سعید اثنی‌ عشری به عنوان فرمانده جدید لشکر ۲۸ پیاده کردستان معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی لشکر پیاده کردستان، سرتیپ کیومرث حیدری فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی طی حکمی امیر سرتیپ دوم سعید اثنی عشری را به عنوان فرمانده لشکر ۲۸ پیاده کردستان معرفی کرد.

فرمانده جدید لشکر ۲۸ پیاده کردستان روز شنبه در نشستی با حضور امیر سرتیپ دوم فرهاد آریان فر فرمانده قرارگاه منطقه‌ای غرب ارتش جمهوری اسلامی ایران و بهمن مرادنیا استاندار کردستان معرفی شد.

در این مراسم امیر سعید اثنی‌عشری در سمت فرماندهی لشکر ۲۸ پیاده کردستان معرفی و از زحمات امیر ابوالفضل برزگری تقدیر شد.

امیر ابولفضل برزگری از بهمن ماه سال ۱۳۹۴ مسئولیت فرمانده لشکر ۲۸ پیاده کردستان را برعهده داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با فرماندهی قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان، سنندج و حکم انتصاب از تلگرام

➖متن حکم انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی به ریاست قوه قضائیه

بسم الله الرحمن الرحیم

▫️جناب مستطاب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج سید ابراهیم رئیسی دامت برکاته

▫️آغاز دهه‌ی پنجم انقلاب و گذشت چهل سال از تشکیل دادگستری مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی، ایجاب میکند که با تکیه بر تجربه‌ها و دستاوردها و رهنمودهای انباشته در این نصاب زمانی، تحولی متناسب با نیازها و پیشرفتها و تنگناها در قوه‌ی قضائیه صورت گیرد و دستگاه عدالت با نفسی تازه و انگیزه‌ئی مضاعف و نظم و تدبیری حکمت‌آمیز، دوران جدیدی را که زیبنده‌ی گام دوم انقلاب است، با قدرت و جدیت آغاز کند.

▫️اینجانب برای تحقق این مقصود حیاتی، جنابعالی را برگزیده‌ام که دارای سوابق طولانی در سطوح مختلف قوه‌ی قضائیه و آشنا با همه‌ی زوایای آن میباشید و از طرفی در کنار فقاهت از تحصیلات حقوقی و دانش و تجربه در این عرصه مهم برخوردارید، و سلامت و امانت و کارآمدی خود را در مقاطع گوناگون خدمت نشان داده‌اید.

▫️سند تحول قضائی پیشنهادی جنابعالی را ملاحظه کردم. بر اساس مشورتها و نظرات کارشناسی، آنرا مفید و کارساز میدانم. با این حال چند نکته را مؤکدا به جنابعالی سفارش میکنم.

▫️نخست آنکه برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندیها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.

▫️دوم آنکه در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

▫️سوم آنکه عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. سلامت قضات و پاکی دامن آنان از هر گونه فساد، شرط لازم و اول برای همه توفیقات شما است. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

▫️چهارم آنکه گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادیهای مشروع و نظارت بر اعمال قانون را که در شمار هدفهای قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید. این موجب اعتماد مردم و دلگرمی آنان به قوه قضائیه در حوادث و منازعات خواهد شد.

▫️پنجم آنکه در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید.

▫️ششم آنکه از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید.

▫️هفتم آنکه قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سد محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.

▫️هشتم آنکه همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند.

▫️در پایان لازم میدانم از آیت الله آملی بخاطر تلاشهای ارزشمندشان تشکر و قدردانی کنم و برای توفیق کامل جنابعالی و همکارانتان دست دعا و توسل به درگاه ربوبی بلند کنم و توجهات و دعای حضرت بقیة الله ارواحنا فداه را مسألت نمایم.

والسلام علیکم و رحمة الله

سید علی خامنه‌ای

۱۶ اسفند ۱۳۹۷


🎥قرائت حکم انتصاب سید ابراهیم رییسی از سوی رهبر انقلاب به ریاست قوه قضاییه توسط رییس دفتر مقام معظم رهبری


📢 انتصاب بازرس ویژه مدیرعامل در صندوق بازنشستگی کشوری

✍ مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری در راستای سازماندهی امور نظارتی، ایجاد ساختار ضد فساد و توسعه شفافیت و با هدف حفاظت و صیانت از دارایی‌های بازنشستگان فرهیخته «آیدین مولازاده» را به عنوان بازرس ویژه مدیرعامل در این صندوق منصوب کرد.

◀️ تشکیل شورای مدیران اداری و مالی و نظارتی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه و نظارت بر عملکرد کلیه واحدهای ستادی و استانی و گروه‌ها و شرکت‌های تابعه از دیگر وظایف محوله به بازرس ویژه مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری است که در حکم انتصاب بر آن تاکید شده است.


🔻پاک‌ترین و آلوده‌ترین شهرهای ایران

🔹دیده‌بان سوئیسی کیفیت‌هوا «۳۰۹۵ شهر در ۷۳ کشور جهان» را رتبه‌بندی کرد

▫️پایگاه بین‌المللی دیده‌بانی آلودگی هوا -مستقر در سوئیس- کیفیت آسمان بیش از ۳ هزار شهر در ۷۳ کشور را مورد سنجش قرار داده و فهرستی از شهرها و پایتخت‌های پاک و آلوده را منتشر کرده است.

▫️ بر اساس این رتبه‌بندی، تهران بیست و سومین پایتخت آلوده معرفی شده است. اوضاع آلودگی تهران نسبت به گزارش قبلی این نهاد سوئیسی، بهبود یافته است.

▫️ در این رتبه‌بندی در سال ۲۰۱۸ بهترین شهرهای ایران که دارای پاک‌ترین هوا بوده و از نظر شاخص کیفیت هوا بهترین شهرها برای زندگی محسوب می‌شوند، به ترتیب شامل قروه، واقع در استان کردستان، تبریز، سنندج و نهاوند هستند که پاک‌ترین آسمان را در میان شهرهای ایران دارند.

▫️در مقابل آلوده‌ترین شهرهای ایران نیز به ترتیب اندیمشک، مشهد، اصفهان و تهران معرفی شده‌اند. شاخصی که در این رتبه‌بندی مبنا قرار گرفته، مخرب‌ترین آلاینده هوا یعنی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون است. /دنیای اقتصاد

جزییات بیشتر:


منشور ۸ گانه رهبر معظم انقلاب در حکم انتصاب حجت‌الاسلام و المسلمین رئیسی به ریاست قوه قضائیه

۱⃣ برای همه‌ی فصول این سند و بندهای ذیل آنها، زمان تعیین کنید و خود و همکارانتان را بر پایبندی به سرآمد برنامه الزام نمائید. در زمانبندی‌ها نه عجله و نه مماطله نباید راه داده شود.

۲⃣ در همه‌ی فصول تحول، مردمی بودن و انقلابی بودن و ضد فساد بودن را رعایت کنید.

۳⃣ عنصر نیروی انسانی صالح را در رأس عوامل تحول و پیشرفت قوه بدانید. در ریشه‌کنی فساد از درون قوه که مایه‌ی مباهات شما و سرافرازی اکثریت قضات دادگاهها و دادسراها است، هیچ تردید و درنگ نکنید.

۴⃣ گسترش عدل و احیاء حقوق عامه و آزادی‌های مشروع و نظارت بر اعمال قانون را که در شمار هدف‌های قوه قضائیه در قانون اساسی است در رأس برنامه‌ها قرار دهید.

۵⃣ در برخورد قضائی ملاحظه‌ی این و آن را نکنید.

۶⃣ از جوانان صالح و انقلابی و فاضل در مسؤولیتهای قوه استفاده کنید.

۷⃣ قاضی و دادگاه را عزیز بدارید. احساس عزت و شرافت در قاضی، سد محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.

۸⃣ همکاری با قوای مجریه و مقننه و هم‌افزایی با آنان را که سفارش همیشگی اینجانب است در نظر داشته باشید. آنان نیز موظف به همراهی و همکاری با شمایند.

مروری بر زندگینامه و سوابق رئیس جدید قوه قضائیه 👇


🔵 تجمع اعتراضی معلمان در چند شهر ایران

به گزارش خبرگزاری هرانا روز پنج‌شنبه ۲۵ بهمن جمعی از فرهنگیان و معلمان در ارومیه، مریوان، سنندج در اعتراض به مشکلات معیشتی و صنفی تجمع کردند.

پیش از این در روز ۲۰ دی‌ماه نیز شمار زیادی از معلمان شاغل و بازنشسته در برخی از شهرهای ایران تجمع اعتراضی برگزار کرده بودند.

https: //bit. ly/۲tn۴xlm

📌 اخبار روز دویچه وله را در اینجا دنبال کنید:

https: //bit. ly/۲DBmRfb


نظرها

اخبار بیشتر