برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تدوین می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تدوین می‌شود

برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تدوین می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: براساس برنامه زمانبندی شده برش استانی سند برنامه های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تدوین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صدیقه عبدالهی شامگاه شنبه در نشست گروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان کردستان به تشریح برنامه‌های سال ۹۸ این معاونت پرداخت و تدوین برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی در سال ۹۸ را یکی از مهمترین اقدامات عنوان کرد و با بیان اینکه این فعالیت باید تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸ اجرایی شد، اظهار داشت: این سند مبنای کار سواد آموزی در سال ۹۸ خواهد بود.

وی جمع‌آوری آمار دقیق بی سوادان از طریق همکاری شرکای برون سازمان از جمله علوم پزشکی کردستان را یکی دیگر از برنامه‌های سال ۹۸ عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود تا از طریق سامانه‌های موجود، مشخصات بی سوادان جمع‌آوری و برای آموزش سواد، شناسایی و جذب شوند.

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان به حجم ابلاغی دوره‌های سواد آموزی در سال ۹۸ اشاره کرد و ادامه داد: تعداد چهار هزار و ۵۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، سه هزار و ۵۰۰ نفر در دوره انتقال و هزار و ۸۰۰ نفر نیز در دوره تحکیم برای سال آینده پیش بینی شده است.

عبدالهی در ادامه سخنان خود گزارشی از فعالیت‌های معاونت سواد آموزی در سال ۹۷ ارائه کرد و ریشه کنی بی سوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، توسعه مراکز یادگیری محلی سواد آموزی، تقویت و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی، بهبود و توانمندی شایستگی آموزش دهندگان و نظارت بر برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه را از مهمترین اولویت‌های این معاونت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در تحقق پوشش حجم دوره‌های سواد آموزی عملکرد استان در سال ۹۷ بالای ۱۰۰ درصد بوده است، یادآور شد: عملکرد استان در دوره سواد آموزی ۱۰۱ درصد، در دوره انتقال ۱۰۹ درصد و در دوره تحکیم نیز ۱۰۴ درصد بود در حالی که میانگین کشوری دوره سواد آموزی ۹۳٫۸ درصد، انتقال ۹۹٫۴ درصد و دوره تحکیم نیز ۱۰۱ درصد بوده است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان بیان کرد: در مجموع عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است و کردستان جزو سه استان برتر کشور در تحقق حجم ابلاغی و رشد برنامه‌های سواد آموزی بوده است.

عبداللهی همچنین گزارشی از فعالیت مراکز یادگیری محلی سواد آموزی در استان ارائه کرد و با بیان اینکه در سال ۹۵ تعداد چهار مرکز، در سال ۹۶ این مراکز به هفت مرکز افزایش و در سال ۹۷ نیز به ۱۳ مرکز توسعه یافت، گفت: توسعه مراکز یادگیری محلی سواد آموزی یکی از برنامه‌های اولویت استان در سال جاری و سال ۹۸ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از اعتبارات و پرداخت‌های سال ۹۶ و سال ۹۷ ارائه کرد و افزود: در راستای توانمند سازی نیروی انسانی، دوره آموزشی ۱۶ ساعته آموزش بزرگسال با همکاری جهاد دانشگاهی در استان برگزار شده است.

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان یکی دیگر از اقدامات برجسته این معاونت را برنامه نماز کلید بهشت عنوان کرد و اظهار داشت: با همکاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور محتوای آموزشی برای سواد آموزان اهل سنت استان تدوین و به تعداد شش هزار نسخه چاپ و توزیع شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با آموزش و پرورش، سوادآموزی و سنندج از تلگرام

🔻روایت وزیر آموزش و پرورش از دیدار اخیرش با مراجع و حمایت‌ها از روند تغییر و تحول در آموزش و پرورش

#آموزش


🔵 «۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است»

جانمراد داوودی، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان، گفته است ۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان گفته است ۳۲ کلاس کانکسی در این شهرستان وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان همچنین گفته است: «در بارندگی اخیر یک دانش‌آموز در یکی از کلاس‌های کانکسی این شهرستان دچار برق گرفتگی شد که لازم است هر چه زودتر برای حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان این مدارس جمع‌آوری شوند.»

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲EOQD۰v


🔵 وزیر آموزش و پرورش: ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش، صرف پرداخت حقوق می‌شود

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گفته است مدارس با بحران محرومیت مواجه هستند و کمبود زیادی در رابطه با امکانات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» وزیر آموزش و پرورش گفته است: «۹۹ درصد از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود در حالی که فرهنگیان رضایتی از حقوق خود ندارند.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


افزایش سه برابری اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال ۹۸

بطحایی، وزیر آموزش و پرورش:

🔸با نگاه ویژه دولت و مجلس و تصویب لایحه بودجه، اعتبارات سال آینده عمرانی وزارت آموزش و پرورش نسبت به امسال، سه برابر افزایش می‌یابد.

🔸با اختصاص این اعتبارات، کمبود تجهیزاتی مدارس برطرف می‌شود. بخشی از اعتبارات عمرانی سال آینده برای تامین وسایل گرمایشی و سرمایشی پیشرفته و نوین در مدارس هزینه می‌شود.


واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور ۹۸

وزیر آموزش و پرورش:

🔹آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی‌تواند به کسی بدهد.

🔹تأکید می‌کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می‌کنم.


دکتر چلداوی معاون پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در جلسه بررسی وضعیت آموزش و پرورش استان خوزستان به میزبانی حزب ندای ایرانیان بیان کردند.

⏺ در هیچ دولتی در تاریخ حتی زمان امیر کبیر آموزش و پرورش در اولویت نبوده است

⏺ سدکنکور، مشکلات مالی، انتظارات خانواده، بی انگیزگی دانش آموز و نظام اموزشی پنج چالش بزرگ آموزش و پرورش هستند.

⏺ در آزمون تیمز ایران رتبه ۵۱ را در بین ۶۴ کشور دارد.

⏺ میل به مهاجرت، بازنشستگی و کمبود نیروی انسانی و فضای اموزشی ابر مشکلات آموزش و پرورش استان هستند.

⏺ اداره کل آموزش و پروش استان خوزستان با چنگ و دندان معلمان را در استان نگه می‌دارد.

🔽گزارش کامل جلسه را در لینک زیر مطالعه نمایید.

http: //www. irnedakhz. ir/?p=۲۵۹۰


در ادامه بخوانید

برگزاری نمایشگاه الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل

پای صحبت‌های حجت‌الاسلام حاج علی‌اکبری

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از ستاد خبری هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر، در دومین روز از برگزاری این جشنواره، فیلم سینمایی «شبی که ماه کامل شد» با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم نمایش داده می‌شود. بر اساس این گزارش، این فیلم سینمایی جمعه ۲۸ تیرماه در سالن شماره ۲ از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۲۰ به نمایش درمی‌آید. هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم شهر ۲۶ تا ۳۱ تیر توسط موسسه تصویر شهر و به دبیری هاشم میرزاخانی در پردیس سینما گالری ملت برگزار می‌شود.

سومین روز برگزاری نمایشگاه الکامپ

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
گزارش تصویریسومین روز برگزاری نمایشگاه الکامپبیش از ۱۳۰۰ شرکت و کسب و کار نوپا (اسنارت‌آپ) در بزرگترین رویداد نمایشگاهی عرصه الکترونیک، رایانه و تجارت الکترونیک حضور دارند
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، این نمایشگاه که به منظور معرفی چهره واقعی مدعیان جهانی حقوق بشر «​با استفاده از آثار هنری» برگزار شده حاصل سومین جشنواره هنری و همایش بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی به همت دانشجویان دانشگاه رسام و تلاش ۱۴ دانشجوی هنر با نمایش ۲۰ تابلوی هنری است. آمریکا، ترامپ و نابودی حقوق بشر، نقض حقوق بشر در درون کشور آمریکا، اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا نسبت به ملت ایران، ​ اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا در سطح جهان، ​ جنایات و کودتا‌های آمریکایی، ترور‌ها، قطعنامه‌ها و جنگ‌های آمریکایی همچنین دموکراسی و تبعیض نژادی آمریکایی از جمله موضوعات این جشنواره بوده که در تابلو‌های اینفوگرافیک (اطلاع نگاشت) به تصویر درآمده است. علاقه مندان می‌توانند از این نمایشگاه از امروز تا ۱۲ مرداد هر روز به جز «روز‌های تعطیل» بازدید کنند.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از بنیاد بین المللی غدیر؛ بنا بر نخستین نشست ستاد هماهنگی کاروان‌های شادی غدیر به همت ۱۸ دستگاه شرکت کننده در این ستاد ۲۲۰ کاروان شادی غدیر برای فعالیت در دهه امامت و ولایت در استان تهران مهیا می‌شود. از این کاروان‌ها ۱۱۰ کاروان برای شهر تهران و ۱۱۰ کاروان برای حضور در شهرستان‌های استان تهران پیش بینی شده است. آغاز به کار ستاد دهه امامت و ولایت در سراسر کشورمدیر عامل بنیاد بین‌المللی غدیر گفت: ستاد مرکزی دهه امامت و ولایت در سراسر کشور کار خود آغاز کرد. مدیرعامل این بنیاد درباره بازسازی واقعه غدیر گفت: ستاد امامت و ولایت در ۳۰۰ شهرستان و ۳۱ استان کشور تشکیل شده و آغاز به کار کرده است. حسین ظریف منش افزود: برنامه کتابت خطبه‌های غدیر از برنامه‌های این دهه است که در استان زنجان یا قزوین انجام می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر