1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تدوین می‌شود

برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تدوین می‌شود

خبرگزاری مهر |
سنندج - سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش کردستان گفت: براساس برنامه زمانبندی شده برش استانی سند برنامه های سواد آموزی سال ۹۸ کردستان تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده تدوین می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، صدیقه عبدالهی شامگاه شنبه در نشست گروه بهبود کیفیت سواد آموزی استان کردستان به تشریح برنامه‌های سال ۹۸ این معاونت پرداخت و تدوین برش استانی سند برنامه‌های سواد آموزی در سال ۹۸ را یکی از مهمترین اقدامات عنوان کرد و با بیان اینکه این فعالیت باید تا پایان اردیبهشت ماه ۹۸ اجرایی شد، اظهار داشت: این سند مبنای کار سواد آموزی در سال ۹۸ خواهد بود.

وی جمع‌آوری آمار دقیق بی سوادان از طریق همکاری شرکای برون سازمان از جمله علوم پزشکی کردستان را یکی دیگر از برنامه‌های سال ۹۸ عنوان کرد و افزود: تلاش می‌شود تا از طریق سامانه‌های موجود، مشخصات بی سوادان جمع‌آوری و برای آموزش سواد، شناسایی و جذب شوند.

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان به حجم ابلاغی دوره‌های سواد آموزی در سال ۹۸ اشاره کرد و ادامه داد: تعداد چهار هزار و ۵۰۰ نفر در دوره سواد آموزی، سه هزار و ۵۰۰ نفر در دوره انتقال و هزار و ۸۰۰ نفر نیز در دوره تحکیم برای سال آینده پیش بینی شده است.

عبدالهی در ادامه سخنان خود گزارشی از فعالیت‌های معاونت سواد آموزی در سال ۹۷ ارائه کرد و ریشه کنی بی سوادی در گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال، توسعه مراکز یادگیری محلی سواد آموزی، تقویت و جلب مشارکت دستگاه‌های اجرایی، بهبود و توانمندی شایستگی آموزش دهندگان و نظارت بر برنامه‌ها و فعالیت‌های حوزه را از مهمترین اولویت‌های این معاونت عنوان کرد.

وی با بیان اینکه در تحقق پوشش حجم دوره‌های سواد آموزی عملکرد استان در سال ۹۷ بالای ۱۰۰ درصد بوده است، یادآور شد: عملکرد استان در دوره سواد آموزی ۱۰۱ درصد، در دوره انتقال ۱۰۹ درصد و در دوره تحکیم نیز ۱۰۴ درصد بود در حالی که میانگین کشوری دوره سواد آموزی ۹۳٫۸ درصد، انتقال ۹۹٫۴ درصد و دوره تحکیم نیز ۱۰۱ درصد بوده است.

خبری: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان بیان کرد: در مجموع عملکرد استان بالاتر از میانگین کشوری است و کردستان جزو سه استان برتر کشور در تحقق حجم ابلاغی و رشد برنامه‌های سواد آموزی بوده است.

عبداللهی همچنین گزارشی از فعالیت مراکز یادگیری محلی سواد آموزی در استان ارائه کرد و با بیان اینکه در سال ۹۵ تعداد چهار مرکز، در سال ۹۶ این مراکز به هفت مرکز افزایش و در سال ۹۷ نیز به ۱۳ مرکز توسعه یافت، گفت: توسعه مراکز یادگیری محلی سواد آموزی یکی از برنامه‌های اولویت استان در سال جاری و سال ۹۸ است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گزارشی از اعتبارات و پرداخت‌های سال ۹۶ و سال ۹۷ ارائه کرد و افزود: در راستای توانمند سازی نیروی انسانی، دوره آموزشی ۱۶ ساعته آموزش بزرگسال با همکاری جهاد دانشگاهی در استان برگزار شده است.

سرپرست معاونت سواد آموزی استان کردستان یکی دیگر از اقدامات برجسته این معاونت را برنامه نماز کلید بهشت عنوان کرد و اظهار داشت: با همکاری مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور محتوای آموزشی برای سواد آموزان اهل سنت استان تدوین و به تعداد شش هزار نسخه چاپ و توزیع شد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با آموزش و پرورش، سوادآموزی و سنندج از تلگرام

دکتر چلداوی معاون پژوهش و نیروی انسانی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در جلسه بررسی وضعیت آموزش و پرورش استان خوزستان به میزبانی حزب ندای ایرانیان بیان کردند.

⏺ در هیچ دولتی در تاریخ حتی زمان امیر کبیر آموزش و پرورش در اولویت نبوده است

⏺ سدکنکور، مشکلات مالی، انتظارات خانواده، بی انگیزگی دانش آموز و نظام اموزشی پنج چالش بزرگ آموزش و پرورش هستند.

⏺ در آزمون تیمز ایران رتبه ۵۱ را در بین ۶۴ کشور دارد.

⏺ میل به مهاجرت، بازنشستگی و کمبود نیروی انسانی و فضای اموزشی ابر مشکلات آموزش و پرورش استان هستند.

⏺ اداره کل آموزش و پروش استان خوزستان با چنگ و دندان معلمان را در استان نگه می‌دارد.

🔽گزارش کامل جلسه را در لینک زیر مطالعه نمایید.

http: //www. irnedakhz. ir/?p=۲۵۹۰


واکنش بطحایی به جایزه خودروی سواری برای نفر برتر کنکور ۹۸

وزیر آموزش و پرورش:

🔹آموزش و پرورش که خودروی سواری نمی‌تواند به کسی بدهد.

🔹تأکید می‌کنم که آموزش و پرورش نباید خودش به موضوع کنکور دامن بزند و من درباره هرمزگان پیگیری می‌کنم.


🔻روایت وزیر آموزش و پرورش از دیدار اخیرش با مراجع و حمایت‌ها از روند تغییر و تحول در آموزش و پرورش

#آموزش


افزایش سه برابری اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش در سال ۹۸

بطحایی، وزیر آموزش و پرورش:

🔸با نگاه ویژه دولت و مجلس و تصویب لایحه بودجه، اعتبارات سال آینده عمرانی وزارت آموزش و پرورش نسبت به امسال، سه برابر افزایش می‌یابد.

🔸با اختصاص این اعتبارات، کمبود تجهیزاتی مدارس برطرف می‌شود. بخشی از اعتبارات عمرانی سال آینده برای تامین وسایل گرمایشی و سرمایشی پیشرفته و نوین در مدارس هزینه می‌شود.


🔵 «۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است»

جانمراد داوودی، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان، گفته است ۶۱ درصد مدارس مسجد سلیمان فرسوده است. به گزارش خبرگزاری ایرنا، مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان گفته است ۳۲ کلاس کانکسی در این شهرستان وجود دارد.

مدیر آموزش و پرورش مسجد سلیمان همچنین گفته است: «در بارندگی اخیر یک دانش‌آموز در یکی از کلاس‌های کانکسی این شهرستان دچار برق گرفتگی شد که لازم است هر چه زودتر برای حفظ امنیت و سلامت دانش‌آموزان این مدارس جمع‌آوری شوند.»

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //bit. ly/۲EOQD۰v


🔵 وزیر آموزش و پرورش: ۹۹ درصد از اعتبارات آموزش و پرورش، صرف پرداخت حقوق می‌شود

محمد بطحایی، وزیر آموزش و پرورش، گفته است مدارس با بحران محرومیت مواجه هستند و کمبود زیادی در رابطه با امکانات وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری «ایسنا» وزیر آموزش و پرورش گفته است: «۹۹ درصد از اعتبارات وزارت آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق می‌شود در حالی که فرهنگیان رضایتی از حقوق خود ندارند.»

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید

https: //bit. ly/۲TmVtfL


نظرها

در ادامه بخوانید

کنایه «امین حیایی» به «پرویز پرستویی» درباره تحریم صدا و سیما

مهرمهر1 روز قبل
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش روز پنجشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، طهمورث ساجدی، زبانشناس و استاد زبان و ادبیات فرانسه، شب گذشته بدون سابقه قبلی ابتلا به بیماری خاصی درگذشت. وی متولد ۱۳۳۰ در انزلی بود و در دانشگاه پل والری شهر «مون پلیه» فرانسه در رشته زبان و ادبیات فرانسه تحصیل و دکترای خود را در رشته ادبیات تطبیقی در سال ۱۳۶۶ به پایان برد. از آثار ساجدی می‌توان به کتاب از ادبیات تطبیقی تا نقد ادبی، ادبیات تطبیقی، ایران شناسی و خاور شناسی، تاریخ ایرانشناسی در فرانسه تحلیلی از دستاوردهای پژوهشی تا سالهای اخیر و … اشاره کرد. ساجدی از اوایل دهه ۸۰ در گروه زبان و ادبیات فرانسه دانشگاه تهران مشغول تدریس بود و با ایرانشناسان و نیز انجمن ادبیات تطبیقی ایران همکاری داشت. فراهنگ**۹۲۱۱**۱۷۵۱**۹۱۹۸انتهای پیام /*
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: نظر به اینکه مقرر است ساعت رسمی کشور از ساعت ۲۴ امشب یکم فروردین ماه ۱۳۹۸ یک ساعت به جلو کشیده شود لازم است مسافران پروازهای داخلی و خارجی ضمن تنظیم ساعت خود با ساعت رسمی کشور برنامه‌های خود را براساس زمان درج شده در بلیت‌های هواپیماها انجام داده و در فرودگاه‌ها حضور یافته واز پروازها جانمانند. بعضا مشاهده شده که مسافران به دلیل غفلت از زمان انجام پروازها یکساعت دیرتر به فرودگاه مراجعه کرده و از پروازها جا مانده‌اند.
انتخابانتخاب1 روز قبل
فردا و در سالروز رحلت حضرت زینب (س) سینماهای سراسر کشور تعطیل است. به گزارش فارس، طبق اعلام شورای صنفی نمایش، فردا (جمعه ۲ فروردین) به مناسبت رحلت حضرت زینب کبری (س) سینماهای سراسر کشور تا عصر تعطیل است. سالن‌‌های سینما از ساعت ۱۷ بازگشایی می‌شوند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه اطاع رسانی مقام معظم رهبری شرایط صحت اعتکاف را بدین شرح اعلام کرد: سوال ۱: شرایط صحت اعتکاف عبارت است از:۱- عقل۲- نیت۳- روزه۴- توقف حداقل سه روز در مسجد۵- اعتکاف در یکی از مساجد چهارگانه باشد، هرچند اعتکاف در غیر از مساجد چهارگانه* (اعم از جامع و غیر آن) به قصد رجاء مطلوبیت (به امید این‌که مطلوب خداوند باشد) مانعی ندارد. ۶- بنابر احتیاط واجب اعتکاف زن بدون اذن شوهر صحیح نیست، همچنین اعتکاف فرزند بدون اذن پدر و مادر اگر موجب اذیت آنان شود صحیح نیست، هر چند بنابر احتیاط مستحب، به طور مطلق اذن والدین معتبر است. * مسجد الحرام، مسجد النبی (صلی الله علیه وآله وسلم)، مسجد کوفه و مسجد بصرهاعتکاف در حیاط مسجدسوال ۲: اعتکاف در حیاط مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: اگر حیاط جز مسجد نباشد، اعتکاف صحیح نیست. اعتکاف در پشت بام مسجدسوال ۳: آیا پشت بام مسجد تابع مسجد است یا بستگی به وقف کننده دارد؟ جواب: پشت بام مسجد در حکم مسجد است مگر این‌که احراز شود که هنگام وقف مسجد، پشت بام از وقف خارج شده است. پخش موسیقی در مسجدسوال ۸: پخش موسیقی در مسجد چه حکمی دارد؟ جواب: واضح است که مسجد جایگاه شرعی خاصی دارد، لذا اگر پخش موسیقی در آن منافی با حرمت مسجد باشد، حرام است، حتی اگر موسیقی غیر لهوی باشد.

اخبار بیشتر