1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. حوادث

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- مقامات اندونزی اعلام کردند که در پی جاری شدن سیل و رانش زمین در این کشور حدود ۵۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، پلیس اندونزی امروز یکشنبه اعلام کرد که جاری شدن سیل و رانش زمین در مرکز استان «پاپوا» جان ۵۰ نفر در این استان را گرفته است.

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 1سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 2

سخنگوی آژانس مدیریت بحران اندونزی اعلام کرد که بارش باران‌های سنگین در شهر «جایاپورا» موجب به راه افتادن سیل و رانش زمین در ۹ روستای اطراف این شهر شده است.

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 5سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 6

بر اساس اعلام این مقام اندونزیایی در پی این حادثه تاکنون ۱۵۰ منزل مسکونی نیز در منطقه «سنتانی» تخریب شده‌اند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 9

رسانه‌های محلی اندونزی اعلام کرده‌اند که ۲۱ نفر نیز در پی جاری شدن سیل و رانش زمین مجروح شده‌اند.

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 11

مقامات اندونزی می‌گویند که این سیل خسارات زیادی را در مرکز استان پاپوا به بار آورده و هواپیما‌های کوچک و خودروها در این منطقه نیز به شدت دچار آسیب شده‌اند.

سیل و رانش زمین در اندونزی جان ۵۰ نفر را گرفت/۱۵۰ منزل مسکونی تخریب شدند - 13

نیرو‌های امدادی به مناطق حادثه دیده اعزام شده‌اند و عملیات نجات افراد گرفتار شده در این سیل همچنان ادامه دارد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اندونزی، سیل، رانش زمین، سیل در پاپوا و سیل در اندونزی از تلگرام

🔴 نماینده مجلس: اینستکس نهایی نشود با سیل عظیم بیکاری مواجه می‌شویم

شهاب الدین بیمقدار:

🔹 ما باید که با امیدواری این موضوع را پیگیری و نهایی کنیم که حتما انجام شود وگرنه با گرانی و بالا رفتن نرخ ارز، طلا و دلار کشور با مشکلات عدیده‌ای در زمینه اقتصادی و معیشت مردم و همچنین سیل عظیم بیکاری مواجه می‌شویم.


🔻یک کشته در سیل خوزستان/ سیل، برف و کولاک دو روز گذشته در ۱۰ استان

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات:

🔹در ۴۸ ساعت گذشته ۱۰ استان ایلام، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، سمنان، فارس، کرمانشاه، لرستان، مازندران، مرکزی و یزد تحت تاثیر برف، کولاک و سیل بودند

🔹دراین مدت به ۶۵۵ نفر در ٣٣شهر، روستا و محورهای کوهستانی امدادرسانی شد. ٢٤٠نفر اسکان اضطراری یافتند، ١١نفر به مناطق امن منتقل شدند

🔹متاسفانه یک نفر به دلیل گرفتار شدن خودرو‌اش در مسیر سیلاب در لالی خوزستان کشته شد


سیل خوزستان

شهر بستان هم اکنون در محاصره سیل قرار گرفته و مسیر آن به شهر سوسنگرد قطع شد/ کارون نیوز

#اسکان_نیوز


آینده اندونزی

✍دکتر محمود سریع القلم

مطالعه وضعیت تعدادی از کشور‌های در حال توسعه نشان می‌دهد که کشور هایی پیشرفت خواهند کرد که مدیران آن‌ها، به حداقل سی سال آینده فکر کرده و فعالیت‌های فعلی آنان برای دهه‌های بعدی باشد. اندونزی از جمله این کشور هاست.

مهمترین اجماع کلان هیات حاکمه اندونزی این است که: باید تا می‌توان از محیط اقتصادی و فرصت‌های سرمایه گذاری موجود جهانی بهره برداری کرد. علاوه بر این، آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که بدون مزیت نسبی در اقتصاد منطقه‌ای و بین المللی، نمی‌توان عموم شاخص‌های اقتصادی را بهبود بخشید. این تفکراز سه دهه پیش باعث شده است که اندونزی در صنعت نساجی پتروشیمی، صنعت حمل و نقل، لوازم منزل، مواد ساختمانی، سیمان و مواد غذایی حدود ۱۷۰ میلیارد دلار در سال صادرات داشته باشد.

برای تحقق این امر ۳۷۵۷ شرکت اندونزیایی با شرکت‌های ژاپنی، چینی، اروپایی و آمریکایی همکاری سازمانی و فن آوری دارند و به نوعی قرار داد‌ها را تنظیم کرده‌اند که به نفع شرکت‌ها و کشور اندونزی باشد. اندونزی آگاهانه مهمترین شریک تجاری خود را ژاپن انتخاب کرده که هیچ امیال سیاسی ای در این کشور ندارد.

اندونزی ۲۵۹ میلیون نفر جمعیت دارد و ۱۲۵ میلیون نفر در آن کار می‌کنند. ۱۱۲۰۰۰ نفر متخصص خارجی در این کشور مشغول هستند. ۵۰ میلیون بنگاه کوچک، حدود ۴۸ درصد اقتصاد اندونزی را در دست دارند. این کشور یک تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارد و شانزدهیمن اقتصاد جهانی است. علی رغم جمعیت بالا، درآمد سرانه آن ۳۸۴۶ دلار است و نرخ رشد اقتصادی آن ۵ درصد و نرخ بیکاری در این کشور که از ۱۳۰۰۰ جزیره و ۶۰۰۰ جزیره ساکن تشکیل شده است، حدود ۴ درصد است. نرخ تورم در اندونزی نیز حدود ۳٫۵ درصد است. دولت از شرکت‌ها ۲۵ درصد و از شهروندان ۳۰ درصد مالیات بر درآمد اخذ می‌کند. ۶ میلیون اندونزیایی بیرون از کشور کار می‌کنند و ۷ میلیارد دلار در سال به کشور خود منتقل می‌کنند. دولت آقای Joko Widodo، سرمایه گذاری وسیعی برای آموزش و حمل و نقل جهت سی سال آینده اندونزی انجام داده است.

این آمار، دلیل بر این نیست که اندونزی مشکلات و نارسایی ندارد بلکه کشوری است که در حال بهبود و تکامل است و وضع آن روز به روز بهتر می‌شود. با اتخاذ سیاست‌های منطقی، با یادگیری از محیط بین المللی و از همه مهمتر با دستیابی به اجماع میان دست اندرکاران حزبی، سیاسی، نظامی، امنیتی و آکادمیک جامعه، اندونزی توانسته است به کشوری آرام و در حال پیشرفت تدریجی و مورد احترام در آسیا و خارج از آسیا تبدیل شود.

اما عموم این مباحث محتاج یک چارچوب فکری خاص است. این چارچوب فکری باعث شده است تا شخصیت اندونزیایی نیز آرام، ملایم، پرکار و علاقمند به یادگیری باشد. هنگامی که افکار اصلاح شوند، شخصیت هم اصلاح می‌شود.

رئیس جمهور قبلی اندونزی وقتی سمت خود را ترک کرد گفت: من خوشحالم که اندونزی حتی یک دشمن ندارد بلکه همه جا میلیون‌ها دوست دارد. اندونزی آنقدر در قالب آسه آن (ASEAN) تلاش کرده تا تمامی مسائل خود را با همسایگان حل کند و به همین دلیل با ۲۵۹ میلیون نفر جمعیت، هزینه‌های نظامی آن فقط ۸ میلیارد دلار است. اندونزی که از بنیانگذاران نهضت عدم تعهد است، همچنان بی طرفی خود را در بسیاری از مسائل و اختلافات حفظ کرده است. چین که در قرابت جغرافیایی اندونزی قرار دارد نه خیلی به این کشور نزدیک است و نه از آن دور است. اندونزی اندیشه حفظ فاصله از قدرت‌های بزرگ را یک اصل مسلم سیاست خارجی خود قرار داده است.

خانم Marsudi، وزیر خارجه اندونزی با همکاری یک تیم حرفه‌ای، با آرامش کلامی و به دور از نمایش‌های روزانه رسانه‌ای، طی پنج سال گذشته تلاش کرده است چهره‌ای مثبت با روحیه تعامل و با ادبیات مستحکم حقوقی از اندونزی به جای بگذارد. اندونزی تیتر اول رسانه‌های جهان نیست زیرا مدیران آن افکار متمرکز بر پیشرفت داخل را دارند. با افکار متمایل به پیشرفت و شخصیت آرام و کم هیاهو، اندونزی به طرف آینده‌ای پیشرفته‌تر حرکت می‌کند.


📸 عکس روز: تبلیغ «اشرافی» برای سفر به اندونزوی

در برلین نمایشگاه بین‌المللی توریسم در جریان است. در این عکس مردی در لباس سنتی اشراف اندونزی برای کشور خود تبلیغ می‌کند. اندونزی شامل ۱۷ هزار جزیره است که البته تنها ۶ هزار جزیره این کشور مسکونی هستند. شعار غرفه اندونزی در این نمایشگاه اینست: «کثرت در وحدت»

https: //bit. ly/۲UqvEYB

📌 عکس‌های روز دویچه وله را در این لینک ببینید:

https: //p. dw. com/p/۳۹KtY


♦️ سیل در افغانستان کشته بر جا گذاشت

🌊 سیل در ولایت قندهار در جنوب افغانستان، بنا بر اعلام سازمان ملل، جان دست‌کم ۲۰ نفر را گرفت. ۱۰ تن دیگر هنوز ناپدید هستند. سیل در قندهار، مرکز این ولایت، و مناطق اطراف هم به دو هزار ساختمان مسکونی آسیب زده است.

🌊 معاون والی قندهار سیل کنونی را بدترین سیل هفت سال اخیر توصیف کرده است. بارش سنگین باران، امدادرسانی را دشوار کرده است.

https: //bit. ly/۲TsfVLl

📌 اخبار دویچه وله در اینجا:

https: //p. dw. com/p/۳ENRv


نظرها

در ادامه بخوانید

آرامگاه کوروش در محاصره سیل وحشتناک + فیلم

رکنارکنا11 ساعت قبل
به گزارش رکنا، در نزدیکی پاسارگاد مسیل‌هایی برای عبور آب وجود دارند و براساس تصاویر منتشر شده تا این لحظه خطری آرامگاه را تهدید نمی‌کند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لعیا نریمانی و محمدامین بردبار در بین کشته شدگان / سیل شیراز ۱۸ کشته داد +فیلم

رکنارکنا18 ساعت قبل
به گزارش گروه حوادث رکنا، براساس اعلام پزشکی قانونی فارس، ۲نفر دیگر از کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز شناسایی شدند. طبق این خبر شناسایی چهاردهمین و پانزدهمین نفر نیز با حضور بستگان ایشان در پزشکی قانونی صورت پذیرفت که اسامی آن‌ها به شرح زیر است: -لعیا نریمانی فرزند محمد. -محمدامین بردبار فرزند میزاعلی اکبر ساکن شیرازبنا بر گفته علیرضا خلیلی مدیر روابط عمومی پزشکی قانونی فارس در گفت و گو با خبرنگار فارس در شیراز، تا این لحظه تعداد کشته‌شدگان حادثه سیل شیراز ۱۸نفر است که به اشتباه شب گذشته از سوی وزیر بهداشت ۱۹نفر اعلام شده بود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ویدیو/ تصاویر سیل سهمگین شیراز از زاویه‌ای دیگر

انتخابانتخاب9 ساعت قبل

دلایل علمی شکل گیری سیل

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

ویدیو/ سیل کامیون چند تنی را در شیراز برد

انتخابانتخاب9 ساعت قبل

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

اخبار بیشتر