1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. اجتماعی
گرگان در ردیف شهرهای ثروتمند ایران

گرگان در ردیف شهرهای ثروتمند ایران

خبرگزاری ایرنا |
گرگان - ایرنا - شهردار گرگان گفت که بودجه امسال این نهاد مردمی فراتر از پیش بینی و به میزان 270 میلیارد تومان تحقق یافت.

به گزارش شنبه شب خبرنگار ایرنا از جلسه رسمی و علنی شورای شهر گرگان؛ عبدالرضا دادبود با بیان این مطلب اظهار داشت: در لایحه اولیه بودجه امسال شهرداری ۲۵۰ میلیارد تومان درآمد پیش بینی شده بود که با تلاش و همراهی همه مدیران شهری و اعضای شورا و افزایش ۲۰ میلیارد تومانی این رقم به ۲۷۰ میلیارد تومان رسید.

وی با بیان اینکه لایحه متمم بودجه شهرداری گرگان امروز به شورا تقدیم شد، گفت: در لایحه بودجه سال آینده در پیش بینی‌های اولیه ۳۰۰ میلیارد تومان منظور شده است و با توجه به بحث‌های کارشناسی و مالی در صحن، امکان افزایش آن محتمل است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی اظهار داشت: در لایحه بودجه پیشنهادی سال آینده سهم بودجه عمرانی ۵۷ درصد و اعتبارات جاری ۴۳ درصد پیش بینی شده است.

همچنین ناصر گرزین عضو شورای گرگان گفت: ورود یک سرمایه گذار با سابقه در انجام پروژه‌های گردشگری - تجاری و افزایش درآمد‌های ناشی از صدور پروانه ساختمان در طرح آفتاب گرگان عمده‌ترین دلایل افزایش درآمدهای امسال شهرداری است.

۷۳۳۳/۲۷۲۹

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اقتصاد، بودجه سال ۹۷، شهرداری گرگان و گلستان از تلگرام

‍ انتصاب #سرپرست اداره کل حفاظت #محیط_زیست استان #گلستان

🔹 طی حکمی از سوی دکتر عیسی کلانتری معاون رییس جمهمور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، دکتر محمدرضا کنعانی به سمت سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان گلستان منصوب شد.

گفتنی است کنعانی پیش از این معاونت توسعه مدیریت و منابع اداره کل حفاظت محیط زیست استان مازندران را برعهده داشت.

🔹 وی دکترای برنامه ریزی شهری و اهل #ساری است.


🔻 «کدام حوزه علمیه؟ کدام جنگل؟ کدام نماینده ولی فقیه؟»

🔹در حوالی روز درختکاری سوال از آقای نور مفیدی روشن است؛ تاسیس بیش از بیست شرکت به نام ۳ فرزند‌تان در حوزه چوب و نئوپان و امتیاز انحصاری دست‌اندازی به جنگل‌های گلستان، با این حجم تخریب با کدام استدلال عقلانی است؟

🔹پاسخ #آیت‌الله_نورمفیدی نماینده ولی فقیه در استان گلستان: شخصا نزد امام راحل رفتم و از ایشان اجاه گرفتم مسئولیت جنگل را در گلستان برعهده گرفته و علاوه بر انجام تعهدات، عوائد آن را صرف #ساخت_حوزه_علمیه کنم و ایشان نیز با استقبال از این امر با آن موافقت کردند.

♦️ «نظر رهبر انقلاب ۱۷ اسفند ۹۳ در جمع فعالان محیط زیست: من تأکید میکنم اجازه ندهید به این جنگلها دست‌درازی بشود؛ بخشهای مختلف کشور که مسئولیتی در این زمینه دارند، اجازه ندهند با بهانه‌های مختلف - از جمله ساخت #حوزه_علمیه - به جنگلهای ما تعرض بشود؛ به جنگلها تعدی بشود و تاکنون به جنگل تعدی شده؛ جلویش را با استحکام کامل بگیرید.» /

وحید اشتری_قبل انقلاب


🔻ارسال نامه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در خصوص ساخت‌وسازهای اطراف کاخ گلستان

🔹به گزارش #اسکان_نیوز، کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه‌ای به رییس سازمان میراث فرهنگی نسبت به صدور مجوز ساخت‌وساز در اطراف کاخ گلستان واکنش نشان داد.

🔹محمدرضا امیرحسنخانی، نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در نامه‌ای به علی‌اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تاکید کرده: «به پیوست تصویر شکواییه معاونت حقوقی مجلس و تفریغ بودجه دیوان محاسبات کشور متضمن به گزارش ساخت‌وساز غیرقانونی در مجاورت بلافصل کاخ گلستان که توام با تبعات ملی و منطقه‌ای خواهد بود، ارسال می‌شود.

🔹پیش از این هم سازمان بازرسی و دیوان محاسبات نسبت به صدور مجوز ساخت‌وساز اعتراض کرده است.

جزییات بیشتر:


🔵 سوتفاهم بزرگ ارزی

🌀اخیرا سوتفاهمی برای برخی مدیران ارشد دولت و برخی صاحبنظران پیش آمده است که چرا با افزایش نرخ ارز، صادرات کشور افزایش نیافته است. در این زمینه ریاست محترم جمهوری نیز اخیرا بیان داشتند:

«… وقتی چند اقتصاددان بودند که سرقیمت ارز همیشه با ما چانه می‌زدند. مثلا می‌گفتند اگر دلار از ۳۸۰۰ تومان بشود ۴۲۰۰ تومان، تمام ایران گلستان می‌شود و می‌گفتند اگر دلار ۴۲۰۰ تومان شود، صادرات ما دو برابر می‌شود …»

🌀در این مورد باید تصریح کرد که هیچگاه اقتصاددان، جهش نرخ ارز را عاملی برای گلستان شدن کشور ندانسته‌اند. بسیار روشن است که توسعه صادرات الزامات متعددی دارد که بدون آن امکان رشد صادرات محقق نخواهد شد.

🌀مصیبتی که اقتصاد ایران طی چهار دهه با آن همواره مواجه بوده است، چرخه مخرب «کاهش نرخ ارز حقیقی- جهش نرخ ارز» بوده است. در این مورد همواره اقتصاددانان هشدار داده‌اند که کاهش مستمر نرخ ارز حقیقی همزمان با رشد بالای نقدینگی، ضمن آن که موجب کاهش رقابت پذیری اقتصاد ملی و تضعیف بنگاه‌های داخلی می‌شود، زمینه جهش نرخ ارز را نیز فراهم میکند.

🌀این چرخه مخرب همانطور که از قبل پیش بینی می‌شد، در ماه‌های اخیر نیز بار دیگر تکرار شد و آسیب زیادی به اقتصاد وارد کرد.

🌀باید به صراحت اعلام کرد، همانگونه که کاهش نرخ ارز حقیقی به زیان تولید ملی است، جهش نرخ ارز نیز صدمات بسیاری به اقتصاد وارد می‌کند.

🌀این یک سو تفاهم بزرگی است که تصور شود اقتصاددانان، توصیه به جهش نرخ ارز کرده باشند. آنچه مورد تاکید و توصیه اقتصاددانان است، مهار رشد نقدینگی و از طرف دیگر تثبیت نرخ ارز حقیقی و مدیریت نوسانات نرخ ارز است.


💠از اقتصاد شهرداری تهران چه می‌دانید؟

برای آنکه بدانید شهردار آینده تهران، باید چه ویژگی هایی داشته باشد، با چه وضعیتی اقتصاد شهر را مدیریت کند و نیازمند چه نوع مدیریت و نگاه اقتصادی است، نگاهی به این آمار بیندازید.

۱️⃣ بدهی‌ها

بدهی شهرداری تهران: ۵۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان است و این مقدار چیزی در حدود ۳ برابر بودجه ۱ ساله شهرداری تهران است.

۱۸۵۰۰ میلیارد تومان بدهی به بانک‌ها

۹۰۰۰ میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران

۳۰۰۰ میلیارد تومان بدهی پراکنده

۲۲ هزار میلیارد تومان بدهی در خصوص تکمیل پروژه‌های نیمه تمام

🔸بودجه سال ۹۷ شهرداری تهران: ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان

۲️⃣ مطالبات

مطالبات شهرداری تهران: ۱۴ هزار و ۱۵۳ میلیارد تومان

۶۰ درصد مطالبات: مبالغ تخلفات رانندگی

۳️⃣ درآمدها

۸۰ درصد درآمدهای شهرداری تهران: درآمدهای ناپایدار (تراکم فروشی و شهر فروشی)

۲۰ درصد درآمدهای شهرداری: درآمدهای ناشی از عوارض ساختمانی

۴️⃣هزینه‌ها و درآمدها به ازای شهروندان

هزینه سالانه شهرداری تهران برای هر شهروند تهرانی: ۲ میلیون تومان

هزینه سالانه شهرداری تهران برای هر خانواده تهرانی: ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

درآمد سالانه شهرداری تهران به ازای هر شهروند تهرانی (با احتساب مالیات بر ارزش افزوده): ۵۹۲ هزار تومان/خبرآنلاین


جریمه دو برابری تخلفات رانندگی تا پایان ۹۶ بخشیده شد

🔹با توجه به اجرای قانون بودجه سال ۹۷ جریمه دیرکرد پرداخت جرائم رانندگی تا پایان نود و شش در صورت پرداخت و تسویه‌حساب قبوض جریمه‌های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه ۱۳۹۷، بخشیده می‌شود.

🔹با توجه به ابلاغ این قانون از روز ۵ فروردین رانندگان می‌توانند با دریافت برگه خلافی از بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی استفاده کنند. /فارس

@bpo۱۰


نظرها

در ادامه بخوانید

آبگرفتگی و سیل در گلستان+ویدیو

خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
سیل و آبگرفتگی اینبار گریبان استان گلستان را گرفته است. به گزارش گروه اجتماعی خبر فوری، سال ۹۷ اینبار ضربه آخرش را با سیل به استان گلستان زد. سیل به شهرستان‌های غرب گلستان تخریب جدی وارد کرده است اما خوشبختانه تاکنون آسیب جانی به افراد وارد نشده است. در ادامه تعدادی تصویر از خرابی در شهرستان‌های غرب استان گلستان مانند آق قلا را مشاهده خواهید کرد.

ویدیو/ کنایه مسعود شجاعی در تلویزیون به فروغی: امیدوارم آدمهایی که کارشون رو بلد نیستن، زود برن / خیلی‌ها با صداوسیما بهره کرده‌اند / ۹۰، برندی است که فردوسی پور راه انداخته

انتخابانتخاب1 روز قبل

رقابتی باورنکردنی برای تاریخ تولد لاکچری ۹۸/۱/۱

12+
الفالف1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از فوت ۳ نفر بر اثر سیل و ریزش کوه خبر داد. وی با اشاره به اینکه ٤٨٠تیم (١٧٨٤ نفر) در ٢٦٢شهر، روستا و محور‌های کوهستانی به ٢٠٦٩٨نفر امدادرسانی کردند، گفت: ٣٥٩٥نفر اسکان اضطراری پیدا کردند و ۵۳ نفر به مناطق امن منتقل شدند. همچنین ۱۰ نفر انتقال به مراکز درمانی بود که ۴۵ نفر به صورت سرپایی خدمات دریافت کردند. به گفته سلیمی ٢ نفر در سوادکوه به علت ریزش کوه و یک نفر در میانرود به دلیل سیل جان خود را ازدست دادند و یک نفر در مه ولات مفقود شده که تلاش‌ها برای پیدا کردن ردی از او ادامه دارد. رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه ١٢٠١ رهاسازی خودور از برف و تخلیه آب از ۴۵۳ منزل مسکونی انجام گرفت، گفت: امدادرسانی در مازندران، گلستان، سمنان، خراسانی شمالی و سیستان و بلوچستان ادامه دارد.
انتخابانتخاب3 ساعت قبل
هواپیمای تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از نشستن با نقص فنی مواجه شده بود که با مهارت خلبان آن به سلامت روی زمین نشست و مسافران آن سالم هستند. به گزارش فارس، هواپیمای تهران به ارومیه ظهر امروز پیش از نشستن با نقص فنی مواجه شد و به گفته مسافران وحشت‌زده در داخل کابین حالت فوق‌العاده و هشدار سقوط اعلام شده بود. کمال پرهیزکار، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی در این خصوص به خبرنگار فارس گفت: پرواز شماره ١٢٧٧ هواپیمایى قشم ایر مسیر تهران-ارومیه به دلیل مشکل باز نشدن فلپ‌ها در ساعت ۱۳ و ۱۷ دقیقه با مشکل مواجه شده بود که با مهارت خلبان و پشتیبانی سریع و کامل آتشنشانان فرودگاه ارومیه به سلامت به زمین نشست و ۹۳ مسافر این پرواز بدون هیچ مشکلى به ترمینال منتقل شدند.

اخبار بیشتر