1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
بلایای طبیعی امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال به قزوین خسارت زد

بلایای طبیعی امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال به قزوین خسارت زد

خبرگزاری ایرنا |
قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: بلایای طبیعی از جمله سرمازدگی و سیل سال جاری 20 هزار میلیارد ریال به استان خسارت وارد کرد.

قدرت الله مهدیخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۸ هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال از این خسارات مربوط به سرمازدگی بهار امسال بوده که به باغ‌ها و بخشی نیز به مزارع کشاورزی استان وارد شده است.

این مسئول گفت: قزوین امسال پس از گیلان بیشترین خسارت وارد شده از حیث سرمازدگی را متحمل شده است که البته دولت با استمهال بدهی بخشی از کشاورزان تلاش کرده آسیب‌های وارد شده به این قشر را کمرنگ کرده و کاهش دهد.

وی با اشاره به وقوع سیل در برخی مناطق استان قزوین شامل بوئین زهرا، طارم سفلی و الموت در سال جاری، اظهار داشت: این سیل در مجموع موجب ۱۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به استان شد.

این مسئول گفت: امسال تلفات انسانی قابل توجهی در خصوص بلایای طبیعی در استان به جز یک مورد فوتی بر اثر صاعقه نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: برخی حوادث مانند آتش سوزی واحدهای تولیدی و یا واژگونی خودروهای حامل مواد شیمیایی خطرناک در حوزه مدیریت بحران تعریف نمی‌شود اما به دلیل نداشتن متولی خاص و در راستای جلوگیری از گسترش ابعاد حادثه در این گونه موارد نیز ورود پیدا کرده و حوادث ایجاد شده را با کمک دستگاه‌ها مدیریت کرده‌ایم.

مهدیخانی همچنین گفت: امسال پنج مورد آتش سوزی در کارخانجات مربوط به محصولات شیمیایی و ۶ مورد نیز واژگونی خودروهای حامل مواد شیمیایی را داشتیم که با سرعت العمل خوب دستگاه‌های امدادی از جمله آتش نشانی و پلیس راه و راهداری به خوبی مدیریت و از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری شد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با اجتماعی، مدیریت بحران، خسارت و قزوین از تلگرام

آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده چسب البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: شرکت چسب البرز در شهر صنعتی البرز دچار حریق شده که در این حادثه، ۴ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است. /ایلنا


🔻مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

🔹انفجار خط لوله گاز در اهواز ناشی از فرسودگی خط لوله بوده است.

🔹در این حادثه کاروان یا خودروهای حامل زائران راهیان نور حضور نداشتند. /ایسنا

#اجتماعی


🔴 آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده چسب البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

🔹شرکت چسب البرز در شهر صنعتی البرز دچار حریق شده که در این حادثه، ۴ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است. /ایلنا


🔻مردم خوزستان گرفتار بحران‌های طبیعی و مدیریتی!

🔹مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد: خسارت ۸۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان/ ایسنا


♨️خسارت ۸۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

🔹بر اثر سیلاب‌های امسال در استان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف وارد شده است.

====


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیلی که خانه قهرمان المپیک را زیر آب برد

خبرآنلاینخبرآنلاین23 ساعت قبل

ویدیو/ آق‌قلای سیل‌زده در سومین روز سال ٩٨

انتخابانتخاب19 ساعت قبل

فیلم | علت غیبت استاندار گلستان در امدادرسانی سیل؛ سفر یک ماهه به خارج از کشور!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد که استاندار گلستان از یک ماه قبل برای رسیدگی به مسایل خانوادگی در خارج از کشور حضور دارد و به همین دلیل در هنگام بروز سیل در این استان نتوانسته شخصا در محل حضور داشته باشد. صحبت‌های او را بشنوید.

ویدیو/ استاندار گمشده گلستان کجاست؟

انتخابانتخاب20 ساعت قبل

سردار آزمون برای کمک رسانی به روستای سیل زده آق قلای گلستان رفت + فیلم لحظه امداد رسانی او

رکنارکنا1 روز قبل
الفالف1 روز قبل
گروه اجتماعی الف، ۳ فروردین ۱۳۹۸، ۰۹:۵۲ ۳۹۸۰۱۰۳۰۱۰درحال بروز رسابه گزارش الف، سیل خسارت‌های سنگینی به مردم دو استان گلستان و مازندران وارد کرده است با وجود اینکه همه دستگاه‌ها برای امداد رسانی به مردم سیل زده بسیج شده‌اند اما حجم و گستردگی سیل آنقدر زیاد است که امداد رسانی با کندی انجام می‌شود. کمک بلاعوض ۱۲ میلیونی به سیل زدگانرئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: به سیل‌زدگان ساکن در مناطق شهری استان مازندران ۱۲۰ میلیون ریال و به روستائیان به ازای هر واحد مسکونی ۱۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تعمیراتی پرداخت می‌شود. خسارات سیل در گنبد کاووسسیلاب ناشی از بارش‌های چند روز گذشته در استان گلستان به ۵۰ روستای شهرستان گنبد کاووس در شرق این استان خسارت وارد کرد و ۲۵ درصد از شهر گنبد نیز بین ۱ تا یک و نیم متر دچار آبگرفتگی شد. با ثبات نسبی وضعیت در گنبد از صبح پنجشنبه یکم فرودین ماه عملیات امدادرسانی توسط دستگاه‌های مربوطه مثل هلال احمر با شدت بیشتری پیگیری می‌شود. سیل در آق قلا و غرق شدن خودروهامعاون امور عمرانی استاندار گلستان گفت: حدود نیمی از شهر آق‌قلا و ۱۰ روستای این شهرستان را آب فرا گرفته است.

اخبار بیشتر