بلایای طبیعی امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال به قزوین خسارت زد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایرنا
  4. حوادث
بلایای طبیعی امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال به قزوین خسارت زد

بلایای طبیعی امسال ۲۰ هزار میلیارد ریال به قزوین خسارت زد

ایرناخبرگزاری ایرنا |
قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین گفت: بلایای طبیعی از جمله سرمازدگی و سیل سال جاری 20 هزار میلیارد ریال به استان خسارت وارد کرد.

قدرت الله مهدیخانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۸ هزار و ۸۸۱ میلیارد ریال از این خسارات مربوط به سرمازدگی بهار امسال بوده که به باغ‌ها و بخشی نیز به مزارع کشاورزی استان وارد شده است.

این مسئول گفت: قزوین امسال پس از گیلان بیشترین خسارت وارد شده از حیث سرمازدگی را متحمل شده است که البته دولت با استمهال بدهی بخشی از کشاورزان تلاش کرده آسیب‌های وارد شده به این قشر را کمرنگ کرده و کاهش دهد.

وی با اشاره به وقوع سیل در برخی مناطق استان قزوین شامل بوئین زهرا، طارم سفلی و الموت در سال جاری، اظهار داشت: این سیل در مجموع موجب ۱۷۰۰ میلیارد ریال خسارت به استان شد.

این مسئول گفت: امسال تلفات انسانی قابل توجهی در خصوص بلایای طبیعی در استان به جز یک مورد فوتی بر اثر صاعقه نداشتیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین افزود: برخی حوادث مانند آتش سوزی واحدهای تولیدی و یا واژگونی خودروهای حامل مواد شیمیایی خطرناک در حوزه مدیریت بحران تعریف نمی‌شود اما به دلیل نداشتن متولی خاص و در راستای جلوگیری از گسترش ابعاد حادثه در این گونه موارد نیز ورود پیدا کرده و حوادث ایجاد شده را با کمک دستگاه‌ها مدیریت کرده‌ایم.

مهدیخانی همچنین گفت: امسال پنج مورد آتش سوزی در کارخانجات مربوط به محصولات شیمیایی و ۶ مورد نیز واژگونی خودروهای حامل مواد شیمیایی را داشتیم که با سرعت العمل خوب دستگاه‌های امدادی از جمله آتش نشانی و پلیس راه و راهداری به خوبی مدیریت و از ایجاد مشکلات بعدی جلوگیری شد.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با اجتماعی، مدیریت بحران، خسارت و قزوین از تلگرام

🌦 توصیه اداره کل مدیریت بحران استان با توجه به کاهش دما و بارش برف طی روزهای جمعه و شنبه


آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده چسب البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: شرکت چسب البرز در شهر صنعتی البرز دچار حریق شده که در این حادثه، ۴ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است. /ایلنا


🔴 آتش‌سوزی در شرکت تولیدکننده چسب البرز

مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین:

🔹شرکت چسب البرز در شهر صنعتی البرز دچار حریق شده که در این حادثه، ۴ نفر مصدوم شده و یک نفر جان خود را از دست داده است. /ایلنا


🔻مردم خوزستان گرفتار بحران‌های طبیعی و مدیریتی!

🔹مدیرکل مدیریت بحران خوزستان خبر داد: خسارت ۸۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان/ ایسنا


🔻مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان:

🔹انفجار خط لوله گاز در اهواز ناشی از فرسودگی خط لوله بوده است.

🔹در این حادثه کاروان یا خودروهای حامل زائران راهیان نور حضور نداشتند. /ایسنا

#اجتماعی


♨️خسارت ۸۰۰ میلیارد تومانی سیلاب‌های امسال در خوزستان

مدیرکل مدیریت بحران خوزستان:

🔹بر اثر سیلاب‌های امسال در استان حدود ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به بخش‌های مختلف وارد شده است.

====


در ادامه بخوانید

عاقبت مرگبار تک چرخ زدن در فاصله ۳ متری اتوبوس + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک موتورسوار جوان فرانسوی در حالی که مادر خود را در قسمت پشتی موتورسیکلت سوار کرده بود، در وسط یک خیابان اقدام به تک چرخ زدن کرد. پسر جوان این حرکت را زمانی انجام داد که در آن لحظه، یک اتوبوس در فاصله ۳ متری موتورسیکلت قرار داشت. موتورسوار در هدایت صحیح موتورسیکلت ناتوان بود و پس واژگونی در نزدیکی اتوبوس، مادر او زیر چرخ‌های اتوبوس جان باخت. بیشتر بخوانید: نجات معجزه آسای یک کودک از زیر تریلی + فیلمانتهای پیام/

بدترین تست‌های تصادف تاریخ

تابناکتابناک22 ساعت قبل
تست تصادف موضوعی است که برای تمام خودروهای تولیدی انجام می‌شود و اصلی‌ترین نهادی که این تست را انجام می‌دهد، ان‌سی‌ای‌پی است که در هر قاره به صورت یکپارچه از خودروها تست تصادف می‌گیرد و از پنج ستاره به آن‌ها امتیاز می‌دهد. در این ویدیو فاجعه‌ترین تست‌های تصادف تاریخ آورده شده است که با تماشای آن می‌توان به نحوه پیشرفت صنعت خودروسازی و احترام به خریداران پی برد که چطور قبل از عرضه، میزان ایمنی یک خودرو را اعلام می‌کنند و اگر نقصی داشته باشد، در برطرف کردن آن می‌کوشند.

حریق گسترده در میدان حسن آباد/ آتش به بافت تایخی میدان سرایت کرده است + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
درباره میدان تاریخی حسن آباد تهرانمیدان حسن‌آباد که در گذشته‌های نه چندان دور «میدان ملک‌المتکلمین» یا «میدان هشت گنبد» و در مقطعی «میدان پهلوی» نامیده می‌شده، میدانی است در بافت تاریخی شهر تهران که در تقاطع خیابان امام خمینی (سپه) با خیابان حافظ و خیابان وحدت اسلامی (خیابان شاهپور) واقع شده‌است. این میدان پس از انقلاب اسلامی برای مقطعی «میدان ۳۱ شهریور» نام گرفت و سپس بار دیگر به نام حسن آباد بازگشت. میدان حسن‌آباد از میدان‌های تاریخی و بخشی از بافت تاریخی و سنتی تهران قاجاری است. این میدان با چهار ساختمان و هشت گنبدی به گونه منحنی‌شکل و قرینه ساخته شده است. همه خیابان‌هایی که به میدان حسن‌آباد منتهی می‌شوند سنگفرش شده‌اند.

مهار آتش سوزی در میدان حسن آباد تهران +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

قضیه دفترخانه مهرشهر کرج چه بود؟ /نجفی به اجبار با استاد ازدواج کرد؟ /علاقه استاد به یادگیری کار با اسلحه/نجفی: سه نفر گفتند چرا ندادی میترا را فرد دیگری به قتل برساند!

10+
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل

حریق گسترده در میدان حسن آباد/ آتش به بافت تاریخی میدان سرایت کرد + فیلم

تابناکتابناک1 روز قبل
کمک شورای شهر به مرمت میدان حسن‌آباداحمد مسجدجامعی عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران در حاشیه حضورش در اطفای حریق میدان حسن‌آباد با بیان این که میدان حسن‌آباد یکی از قدیمی‌ترین میادین شهر است که به میدان هشت گنبد شهرت دارد، در تشریح آتش‌سوزی گفت: ظاهرا آتش‌سوزی از یک دفتر اسناد رسمی آغاز شده و به دلیل آن که سقف گنبدهای میدان شیروانی است و از چوب دو لایه استفاده شده، حریق کاغذ و چوب باعث افزایش و سرعت گرفتن سرایت آتش به همه طبقات شده است. وی با بیان این که خوشبختانه دقیقا در میدان حسن‌آباد ایستگاه آتش‌نشانی وجود دارد و بلافاصله آتش‌نشانان به اطفای حریق می‌پردازند، گفت: میدان حسن‌آباد یکی از میادینی است که به طور کامل سبک معماری آن از قدیم تاکنون باقی مانده و باید هر چه سریع‌تر پروسه مرمت و بهسازی این میدان آغاز شود. می‌بایست شکل تاریخی این میدان حفظ شود و در شورای شهر پیگیر مرمت این میدان خواهیم بود.

نظرها

اخبار بیشتر