تیک آف جبهه پایداری؛ عبور از جمنا و شورای وحدت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

تیک آف جبهه پایداری؛ عبور از جمنا و شورای وحدت

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
«دوستانِ ما در جبهه پایداری از حالا به دنبال افراد صالح هستند. نشست‌هایی را برگزار می‌کنند و به فکر آینده هستند.» این را مرتضی آقاتهرانی می گوید و این طور که معلوم است که این طیف اصولگرا قصد همراهی و همکاری با سازوکارهای انتخاباتی این جریان از جمله شورای وحدت و جمنا را ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : گروه سیاست نامه نیوز: در آخرین روزهای زمستان فضای انتخاباتی داغ شده است. انتصاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان قاضی الاقضات و انتشار اخبار غیررسمی در مورد پست آتی قالیباف نیز شهر را حسابی شلوغ کرده است. فقط این نیست و دو ساز و کار انتخاباتی جبهه مردمی نیروهای انقلاب و شورای وحدت نیز در موقعیتی متزلزل قرار گرفته‌اند. شاهد آنکه جمنایی‌ها کنگره خود که قرار بود در اسفندماه برگزار شود را به آینده موکول کرده و بر اساس اخبار درگوشی این یکی نشانه‌های تعطیل شدن این تشکل است. شورای وحدت هم که با رفتن رئیسی به قوه قضاییه دچار نوعی بالاتکلیفی شده است. در این میان خبرهایی مبنی بر ریاست حداد عادل بر این شورا به گوش می‌رسد.اما حرف‌های مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری فضا را تحت تاثیر قرزار داده است. همه چیز شبیه ادمار قبلی شده است؛ دوباره یک انتخابات و دوباره جداشدن صف پایداری‌ها. مصداق این مدعا آن است که آقاتهرانی در سخنان اخیر خود صراحتا خبر داده در حال بررسی و یافتن گزینه‌های اصلح هستند. این طیف سیاسی که پیش از این با روایت خوانی و ضرورت ترجیح اصلح به صالح به راحتی حرف از جدایی می‌زد و وحدت مورد نیاز در زمان انتخابات را به هم می‌ریخت، اکنون دست پیش گرفته و در شهرهای مختلف به دنبال صالحین می‌گردد. آقاتهرانی دبیرکل این جبهه اخیرا با تاکید بر اینکه اصولگرایان باید به خودشان بیایند، گفته است «بزنگاه‌هایی مثل انتخابات، باز در پیش است و عملکرد جریان انقلابی در بزنگاه‌ها مهم است. بحث من با مدعیان اصلاح‌طلبی و غرب‌گراها نیست؛ بلکه با اصولگراهاست؛ ما کی میخواهیم به خودمان بیاییم؟ … اگر در انتخابات من کاندیدا شدم و شما هم کاندیدا شدی، و من دیدم که شما اصلح هستید، خودم باید کنار بروم. ما به دنبال اصلح هستیم. نباید از اصلح کوتاه بیاییم و باید پای آن بایستیم.»او با تاکید بر اینکه «دوستان ما در جبهه پایداری از حالا به دنبال افراد صالح هستند.» از برگزاری نشست‌های این جریان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که کمتر اشتباه داشته و به همگرایی برسند. اعلام این خبر از سوی آقاتهرانی را می‌توان تیک اف پایداری و عبور از شورای وحدت و جمنا نامید زیرا قرار بر این بود که اصولگرایان بررسی مصدایق و انتخاب گزینه‌های اصلح را در چارچوب این دو تشکل انجام دهند. پایداری‌چی‌ها اما فضا را مناسب دیده‌اند تا یک سال قبل از موسم انتخابات این سازوکارها را کنار زده و خود بیرق وحدت آفرینی برافرازند. ناکامی آن‌ها در این زمینه دور از انتظار نیست اما خودشان خیلی امیدوارند. برای همین هم از هر شیوه‌ای استفاده می‌کنند. از چک کردن کار با فقها گرفته تا دعوت توییتری از اعضا. آقاتهرانی از یک سو می‌گوید «کار را با فقها چک می‌کنیم و اشتباهات را اصلاح می‌کنیم. امیدواریم کار ما عبادتی باشد که مزدش را از درگاه الهی دریافت کنیم.» و از سوی دیگر در صفحه توییتر خود می‌نویسد: «در جلسات جبهه پایداری شرکت کنید و با هم بیشتر مرتبط باشید و به یکدیگر کمک کنید. تنهایی نمیشود کاری را پیش برد. همه با هم باید ولایت را یاری کنیم. امروز در برخی شهرها بهتر از تهران و در برخی نقاط ضعیف تریم. باید بیشتر کار کنیم و هسته‌های مردمی جبهه را تقویت کنیم.»سابقه و پیشینه جبهه پایداری روشن است و اصولگریان را نمی‌تواند امیدی به خیر آن‌ها باشد. در این میان شری نیز بالاتر از ایجاد شکاف و مانع تراشی در مسیر وحدت آفرینی تشکل‌ها و ساز و کارهای مورد اعتماد این جریان نیست.لینک کوتاهکپی لینک

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با جبهه پایداری، جمنا و شورای وحدت از تلگرام

🔻محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان:

🔹شورای وحدت اصولگرایان ادامه جریان وحدت است

🔹جبهه پیروان در انتخابات مجلس لیست جداگانه ندارد

🔹تفاهم با همه گروه‌های اصولگرا کار سختی است

🔹قوه قضاییه پیشانی نظام است و باید مامن مظلومین باشد

🔹درباره پالرمو و سی‌اف‌تی انتخاب بین خیر و شر نیست

🔹باید شر کم‌تر را انتخاب کنیم/ ایسنا

#سیاسی| #احزاب


✍️محمد حسن نجمی

مجری برنامه «نسل امروز» که از شبکه ۵ پخش می‌شود، «امیرابراهیم رسولی» است؛ او مشاور و مسئول دفتر حداد عادل است و مسئول روابط عمومی و تبلیغات «جمنا» بوده!

مشتی نمونه خروار از حضور جریان خاص سیاسی در خروجی صداوسیما!

توییت


🔴 روح‌الله حسینیان: از استعفای ظریف خوشحالیم

روح‌الله حسینیان، عضو سابق جبهه پایداری با بیان اینکه تصور نمی‌کنم ظریف در اعتراض به سفر بشار اسد استعفا داده باشد، گفت:

🔸برخلاف آمریکاییها ما از استعفای ظریف خوشحالیم!


🔶نهایی شدن انتصاب یک حامی جبهه پایداری برای استانداری آذربایجان شرقی

🔸شنیده شده یکی از اعضای جبهه پایداری و از تیم مخالفان دولت به زودی معاون سیاسی استانداری آذربایجان شرقی خواهدشد.

🔸 پیش از این نیز به کارگیری چند عضو جبهه پایداری در رده‌های مدیریتی این استان، انتقاد حامیان دولت را برانگیخته بود.

🔸گفته می‌شود این انتصابات توسط سیدلو مشاور احمدی نژادی پورمحمدی مدیریت می‌شود.


🔴 کار به دست چند ابله سیاسی افتاده است

محمد مهاجری، روزنامه‌نگار:

🔹اگر راه‌حل مشکلات کشور استیضاح روحانی بود، ‌ عقلا در کشور به آن نتیجه می‌رسیدند

🔹طراحان استیضاح رییس‌جمهور می‌خواهند از مرگ سیاسی خود جلوگیری کنند

🔹جریان مشکوک و مسئله‌داری دوست دارد در کشور جنجال به راه بیندازد

🔹طراحان استیضاح بازیچه دست یک جریان مشکوک هستند

🔹وجود جبهه پایداری و نزدیکانش به سروصدا وابسته است/ اعتمادآنلاین


ابطحی، عضو جبهه پایداری:

🔹اصلاح‌طلبان بعد از جریان ۱۱روزخانه‌نشینی گفتند فتنه موسوی را ول کنید؛ بچسبید به فتنه احمدی‌نژاد چون از اساس اصلاح‌طلبان دوست دارند کسی مقابل رهبری بایستد

🔹احمدی‌نژاد میداند رای مردم مقبولیت می‌آورد اما مشروعیت نمی‌آورد

🔹اومیخواهد در انقلاب، اصلاحات کند/برنا


در ادامه بخوانید

کرد آنلاینکرد آنلاین17 ساعت قبل
معاون سیاسی اداره عقیدتی نیروی زمینی ارتش: عصر کرد - سنندج - معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش گفت: ساقط شدن پهپاد امریکایی که یکی از مدرن‌ترین پهپادهای دنیا است بیانگر هماهنگی، همراهی و هم افزایی تمامی نیروهای مسلح است. وی افزود: این پهپاد ابتدا از سوی پدافند هوایی ارتش مورد اخطار قرار گرفت و زمانی که پاسخی دریافت نکرد توسط موشک‌های هوا فضای نیروهای سپاه ساقط شد. معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش ادامه داد: این موشک در مرکز هوا فضای وزارت دفاع تولید شده بود و از یک سامانه کاملا بومی برخوردار است. سرهنگ حسن خانی یادآور شد: این اقدام ایران علیه پهپاد جاسوسی امریکا در اوج هماهنگی نیروهای مسلح اتفاق افتاد و بیانگر اقتدار و صلابت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مرزهای کشور است. معاون سیاسی اداره عقیدتی سیاسی نیروی زمینی ارتش در ادامه گفت: طی دو سال اخیر به صورت مداوم و مستمر این نشست‌ها به صورت بصیرتی برای فرماندهان نیروی زمنی ارتش در سراسر کشور برگزار شده است.
ایسناایسنا18 ساعت قبل
یک عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که مذاکره زمانی سودمند است که منافعی را در برداشته باشد، ‌ گفت: در شرایطی که ترامپ از یک طرف تحریم می‌کند و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند، قطعا مذاکره کردن برای باخت است و نباید وارد مذاکره شویم. وی در ادامه با با تاکید براین که آمریکا قابلیت مذاکره کردن را ندارد؟ گفت: فضای مذاکره قرائن و شواهدی دارد. این کارشناس مسائل بین‌الملل همچنین اظهار کرد: مذاکره زمانی سودمند است که قطعا منافع مشترک وجود داشته باشد، اما اکنون نه تنها مذاکره سودآور نیست یعنی منفعتی در پی ندارد بلکه صفر- صفر هم نیست و در نتیجه این نوع مذاکره قطعا ضرر دارد. بدیهی است هیچ عقل سالم سیاسی یا هیچ کشوری که دارای حاکمیت مستقل است برای باخت مذاکره نمی‌کند. منصوری آرانی تصریح کرد: اما این مذاکره‌ای که آمریکا از یک سو رفتار دوگانه دارد و تحریم و تهدیدهایی را اعمال می‌کند و از سوی دیگر دم از مذاکره می‌زند، قطعا مذاکره برای باخت است و در این شرایط طبیعی است که نباید وارد مذاکره شویم زیرا این مذاکره یک باخت را در پی خواهد داشت.
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزرای صدا و سیما به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس از کابل ارتش آمریکا از ارائه جزئیات بیشتر درباره محل و چگونگی کشته شدن این دو نیروی خود در افغانستان ارائه نکرد. در بیانیه ارتش آمریکا گفته شده است این دو نظامی روز چهارشنبه و یک روز بعد از سفر ناگهانی مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریکا به افغانستان کشته شده‌اند. هنوز مشخص نیست که آیا این دو نظامی آمریکایی در افغانستان در جنگ و درگیری کشته شده‌اند یا در حادثه‌ای غیرجنگی جان باخته‌اند. وزیر امور خارجه آمریکا در سفر ناگهانی به کابل پایتخت افغانستان و در دیدار رئیس جمهور این کشور گفت: واشنگتن به دستیابی به توافق صلح در افغانستان قبل از یکم سپتامبر امیدوار است. آمریکا برای دستیابی به توافق صلح در افغانستان به شکل مستقیم با گروه طالبان گفتگو می‌کند
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، بشار الجعفری این سخنان را در جلسه شورای امنیت که به موضوع «اوضاع انسانی سوریه» اختصاص داشت، بیان کرد. وی تصریح کرد، مقابله با دخالت‌های سیاسی، نظامی و اقتصادی بیگانگان در امور داخلی سوریه می‌تواند شرایط انسانی را در این کشور بهبود بخشد. نماینده دائم سوریه در سازمان ملل بار دیگر تاکید کرد: دولت دمشق از هیچ کوششی برای کمک به سوری‌ها و خدمات رسانی در جهت پیشرفت، بازسازی و آبادانی کشور پس از اقداماتی که تروریست‌ها در سوریه برجای گذاشته‌اند، فروگذار نخواهد کرد. وی گفت: گزارش سازمان ملل متحد درباره شرایط انسانی سوریه هیچ ارتباطی با منافع مردم، امنیت و رفاه مردم سوریه ندارد بلکه تنها تکرار ادعای برخی کشورهای معاند سوریه است. الجعفری افزود، دولت‌های غربی نقش کلیدی در طولانی ترشدن بحران سوریه و مانع تراشی برای یافتن راه حل سیاسی و مشکلات مردم سوریه داشته‌اند.
ایسناایسنا23 ساعت قبل
رئیس جمهوری ترکیه گفت که در حال حاضر حدود ۳۳۰ هزار تن از پناهجویان سوری به کشور خود بازگشته‌اند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت، به اعتقاد او در صورت ایجاد یک منطقه امن در شمال شرقی سوریه و جوار مرز ترکیه شمار مهاجران سوری که به کشور بازمی‌گردند، به یک میلیون نفر خواهد رسید. در حال حاضر حدود چهار میلیون از مهاجران سوری ساکن ترکیه هستند که بالاترین رقم آوارگان سوری در یک کشور به حساب می‌آید. دولت ترکیه برای ایجاد یک منطقه امن در حاشیه مرزهای این کشور با نواحی شمال شرقی سوریه مذاکراتی را با دولت آمریکا آغاز کرده است. آمریکا و ترکیه در عین حال در مورد نحوه کنترل شهر منبج، واقع در شمال شرقی سوریه در حال مذاکره هستند.
فارسفارس7 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری فارس، جامعه آشوریان تهران طرح معامله قرن را شکست خورده دانست و بیانیه‌ای به همین مناسبت صادر کرد. فریب قرنآغازی یأس‌انگیز برای معامله‌ای فریبنده، با نام معامله قرن، برای فلسطینیان و رژیم اشغالگر، رقم خورد. بی‌تردید «معامله قرن» فریبی دیگر، بیش نیست. توطئه و فریب بزرگ قرن، با عنوان پرطمطراق «معامله قرن» محکوم می‌کند. طرح معامله قرن اصطلاحی سیاسی بوده و به طرحی گفته می‌شود که از سوی دولت ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا ارایه شده است.

نظرها

اخبار بیشتر