1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. سیاسی

تیک آف جبهه پایداری؛ عبور از جمنا و شورای وحدت

خبرگزاری نامه‌نیور |
«دوستانِ ما در جبهه پایداری از حالا به دنبال افراد صالح هستند. نشست‌هایی را برگزار می‌کنند و به فکر آینده هستند.» این را مرتضی آقاتهرانی می گوید و این طور که معلوم است که این طیف اصولگرا قصد همراهی و همکاری با سازوکارهای انتخاباتی این جریان از جمله شورای وحدت و جمنا را ندارد.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) : گروه سیاست نامه نیوز: در آخرین روزهای زمستان فضای انتخاباتی داغ شده است. انتصاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان قاضی الاقضات و انتشار اخبار غیررسمی در مورد پست آتی قالیباف نیز شهر را حسابی شلوغ کرده است. فقط این نیست و دو ساز و کار انتخاباتی جبهه مردمی نیروهای انقلاب و شورای وحدت نیز در موقعیتی متزلزل قرار گرفته‌اند. شاهد آنکه جمنایی‌ها کنگره خود که قرار بود در اسفندماه برگزار شود را به آینده موکول کرده و بر اساس اخبار درگوشی این یکی نشانه‌های تعطیل شدن این تشکل است. شورای وحدت هم که با رفتن رئیسی به قوه قضاییه دچار نوعی بالاتکلیفی شده است. در این میان خبرهایی مبنی بر ریاست حداد عادل بر این شورا به گوش می‌رسد.اما حرف‌های مرتضی آقاتهرانی دبیرکل جبهه پایداری فضا را تحت تاثیر قرزار داده است. همه چیز شبیه ادمار قبلی شده است؛ دوباره یک انتخابات و دوباره جداشدن صف پایداری‌ها. مصداق این مدعا آن است که آقاتهرانی در سخنان اخیر خود صراحتا خبر داده در حال بررسی و یافتن گزینه‌های اصلح هستند. این طیف سیاسی که پیش از این با روایت خوانی و ضرورت ترجیح اصلح به صالح به راحتی حرف از جدایی می‌زد و وحدت مورد نیاز در زمان انتخابات را به هم می‌ریخت، اکنون دست پیش گرفته و در شهرهای مختلف به دنبال صالحین می‌گردد. آقاتهرانی دبیرکل این جبهه اخیرا با تاکید بر اینکه اصولگرایان باید به خودشان بیایند، گفته است «بزنگاه‌هایی مثل انتخابات، باز در پیش است و عملکرد جریان انقلابی در بزنگاه‌ها مهم است. بحث من با مدعیان اصلاح‌طلبی و غرب‌گراها نیست؛ بلکه با اصولگراهاست؛ ما کی میخواهیم به خودمان بیاییم؟ … اگر در انتخابات من کاندیدا شدم و شما هم کاندیدا شدی، و من دیدم که شما اصلح هستید، خودم باید کنار بروم. ما به دنبال اصلح هستیم. نباید از اصلح کوتاه بیاییم و باید پای آن بایستیم.»او با تاکید بر اینکه «دوستان ما در جبهه پایداری از حالا به دنبال افراد صالح هستند.» از برگزاری نشست‌های این جریان خبر داد و ابراز امیدواری کرد که کمتر اشتباه داشته و به همگرایی برسند. اعلام این خبر از سوی آقاتهرانی را می‌توان تیک اف پایداری و عبور از شورای وحدت و جمنا نامید زیرا قرار بر این بود که اصولگرایان بررسی مصدایق و انتخاب گزینه‌های اصلح را در چارچوب این دو تشکل انجام دهند. پایداری‌چی‌ها اما فضا را مناسب دیده‌اند تا یک سال قبل از موسم انتخابات این سازوکارها را کنار زده و خود بیرق وحدت آفرینی برافرازند. ناکامی آن‌ها در این زمینه دور از انتظار نیست اما خودشان خیلی امیدوارند. برای همین هم از هر شیوه‌ای استفاده می‌کنند. از چک کردن کار با فقها گرفته تا دعوت توییتری از اعضا. آقاتهرانی از یک سو می‌گوید «کار را با فقها چک می‌کنیم و اشتباهات را اصلاح می‌کنیم. امیدواریم کار ما عبادتی باشد که مزدش را از درگاه الهی دریافت کنیم.» و از سوی دیگر در صفحه توییتر خود می‌نویسد: «در جلسات جبهه پایداری شرکت کنید و با هم بیشتر مرتبط باشید و به یکدیگر کمک کنید. تنهایی نمیشود کاری را پیش برد. همه با هم باید ولایت را یاری کنیم. امروز در برخی شهرها بهتر از تهران و در برخی نقاط ضعیف تریم. باید بیشتر کار کنیم و هسته‌های مردمی جبهه را تقویت کنیم.»سابقه و پیشینه جبهه پایداری روشن است و اصولگریان را نمی‌تواند امیدی به خیر آن‌ها باشد. در این میان شری نیز بالاتر از ایجاد شکاف و مانع تراشی در مسیر وحدت آفرینی تشکل‌ها و ساز و کارهای مورد اعتماد این جریان نیست.لینک کوتاهکپی لینک

خبری: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با جبهه پایداری، جمنا و شورای وحدت از تلگرام

✍️محمد حسن نجمی

مجری برنامه «نسل امروز» که از شبکه ۵ پخش می‌شود، «امیرابراهیم رسولی» است؛ او مشاور و مسئول دفتر حداد عادل است و مسئول روابط عمومی و تبلیغات «جمنا» بوده!

مشتی نمونه خروار از حضور جریان خاص سیاسی در خروجی صداوسیما!

توییت


ابطحی، عضو جبهه پایداری:

🔹اصلاح‌طلبان بعد از جریان ۱۱روزخانه‌نشینی گفتند فتنه موسوی را ول کنید؛ بچسبید به فتنه احمدی‌نژاد چون از اساس اصلاح‌طلبان دوست دارند کسی مقابل رهبری بایستد

🔹احمدی‌نژاد میداند رای مردم مقبولیت می‌آورد اما مشروعیت نمی‌آورد

🔹اومیخواهد در انقلاب، اصلاحات کند/برنا


🔻محمدرضا باهنر، دبیرکل جبهه پیروان:

🔹شورای وحدت اصولگرایان ادامه جریان وحدت است

🔹جبهه پیروان در انتخابات مجلس لیست جداگانه ندارد

🔹تفاهم با همه گروه‌های اصولگرا کار سختی است

🔹قوه قضاییه پیشانی نظام است و باید مامن مظلومین باشد

🔹درباره پالرمو و سی‌اف‌تی انتخاب بین خیر و شر نیست

🔹باید شر کم‌تر را انتخاب کنیم/ ایسنا

#سیاسی| #احزاب


🔴 روح‌الله حسینیان: از استعفای ظریف خوشحالیم

روح‌الله حسینیان، عضو سابق جبهه پایداری با بیان اینکه تصور نمی‌کنم ظریف در اعتراض به سفر بشار اسد استعفا داده باشد، گفت:

🔸برخلاف آمریکاییها ما از استعفای ظریف خوشحالیم!


🔶نهایی شدن انتصاب یک حامی جبهه پایداری برای استانداری آذربایجان شرقی

🔸شنیده شده یکی از اعضای جبهه پایداری و از تیم مخالفان دولت به زودی معاون سیاسی استانداری آذربایجان شرقی خواهدشد.

🔸 پیش از این نیز به کارگیری چند عضو جبهه پایداری در رده‌های مدیریتی این استان، انتقاد حامیان دولت را برانگیخته بود.

🔸گفته می‌شود این انتصابات توسط سیدلو مشاور احمدی نژادی پورمحمدی مدیریت می‌شود.


🔴 کار به دست چند ابله سیاسی افتاده است

محمد مهاجری، روزنامه‌نگار:

🔹اگر راه‌حل مشکلات کشور استیضاح روحانی بود، ‌ عقلا در کشور به آن نتیجه می‌رسیدند

🔹طراحان استیضاح رییس‌جمهور می‌خواهند از مرگ سیاسی خود جلوگیری کنند

🔹جریان مشکوک و مسئله‌داری دوست دارد در کشور جنجال به راه بیندازد

🔹طراحان استیضاح بازیچه دست یک جریان مشکوک هستند

🔹وجود جبهه پایداری و نزدیکانش به سروصدا وابسته است/ اعتمادآنلاین


نظرها

در ادامه بخوانید

وقتی «بی بی سی» حاج قاسم سلیمانی را تحسین می‌کند

مهرمهر13 ساعت قبل
شبکه بی بی سی مستندی با نام «فرمانده در سایه» ساخته و منتشر کرده است که در آن مصاحبه‌شوندگان به تحسین حاج قاسم سلیمانی پرداخته و او را فرمانده دل‌ها می‌نامند.

فیلم | کشتی حامل ۲۰۰۰ خودروی گران‌قیمت آتش‌گرفت و غرق شد

خبرآنلاینخبرآنلاین20 ساعت قبل
کشتی باری ایتالیایی که ۲۰۰۰ خودرو از جمله ۳۷ پورشه ۲۹۲ هزار دلاری را از هامبورگ به سمت کازابلانکا حمل می‌کرد، در ۱۵۰ مایلی سواحل غرب فرانسه دچار حریق شد و در آب فرو رفت. خوشبختانه ۲۷ خدمه این کشتی نجات یافته‌اند.
عصر ایرانعصر ایران16 ساعت قبل
«دونالد ترامپ» در پیام تبریک نوروزی خود به مردم ایران، بار دیگر حملات لفظی خود را متوجه جمهوری اسلامی ایران کرد و مدعی شد: «متاسفانه، مردم ایران باز هم قادر نیستند به طور کامل شریک شادی‌های این ایام باشند.» به گزارش عصرایران؛ او بدون کوچکترین اشاره به تحریم‌های یکجانبه و نامشروع کاخ سفید علیه کشور ایران که با هدف فروپاشی اقتصاد وسخت‌تر کردن زندگی و معیشت دهها میلیون ایرانی وضع شده است، با آرزوهای بلند مردم ایران برای آبادانی، آزادی و سعادتمندی ایران، اعلام همبستگی کرده است!
الفالف1 روز قبل
«لوان جاگاریان» سفیر دولت فدراسیون روسیه در ایران در گفت و گویی در پاسخ به این سوال که «اخیرا شاهد بودیم که رئیس جمهوری سوریه آقای بشار اسد سفری را که از پیش اعلام نشده بود به تهران داشتند. بعد‌ها طی روز‌های آتی و حتی اخیرا شاهد بودیم که برخی از نشریات کشور‌های عربی گزارش داده‌اند که ظاهرا روسیه از این سفر ناراحت شده بود. آیا چنین چیزی صحت دارد؟» گفت: ما شنیدیم که مثلا یک روزنامه انگلیسی [مستقر در انگلیس] به نام العرب نوشته که گویا آقای لاوروف از سفر غیرمنتظره آقای بشار اسد به تهران ناراحت شده است. وی ادامه داد: به نوبه اول، سفر رئیس جمهوری قانونی جمهوری عربی سوریه به تهران به این دو کشور مربوط است، به ایران و سوریه. آنچه که در برخی رسانه‌های غربی و عربی آمده است، اصلا بی‌اساس است؛ و هدف و منظورشان تلاش برای ایجاد شکاف بین ایران و روسیه و سوریه است، اما اصلا موفق نخواهند بود.
ایرناایرنا1 روز قبل
به گزارش بامداد پنجشنبه ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پیامی به مناسبت نوروز که در تارنمای رسمی کاخ سفید منتشر شد، بار دیگر ادعاهای علیه ایران مطرح کرد. خبر تکمیل می‌شود. شبد**۹۴۱۶**۱۰۱۰انتهای پیام /*
انتخابانتخاب1 روز قبل
الاخبار چاپ بیروت نوشت: هماهنگی نظامی عالی بین نیروهای نظامی ایران، سوریه و عراق منحصر به چالش‌های امنیتی مشترک در مقابله با گروههای مسلح نمی‌شود. به دنبال این نشست، یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار شد که به عناوین اساسی مربوط مطرح شده در نشست نظامی پرداخت. علاوه بر این، دو هیئت عراقی و ایرانی با بشار اسد دیدار کردند و در جریان این دیدار، رئیس جمهور سوریه در برابر حاضرین تاکید کرد که رابطه بین سوریه، ایران و عراق رابطه‌ای مستحکم است. نکات اساسی مطرح شده در این نشست، محل توافق با روسیه‌ای که به تفاهم هایی با ترکیه و هماهنگی هایی با اسرائیل پایبند است، نبود. روسیه خود را خارج از چارچوب درگیری با اسرائیل قرار داده و به صورت مستقیم، به پرونده ارتباط سه دولت عراق، سوریه و ایران به یکدیگر، توجهی ندارد.

اخبار بیشتر