1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. ورزشی
لزوم برگزاری انتخابات ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸/ علیه «سرپرست»

لزوم برگزاری انتخابات ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸/ علیه «سرپرست»

خبرگزاری مهر |
وزارت ورزش طی سال آینده به خاطر بلاتکلیفی فدراسیون‎های مشمول قانون بازنشستگی یا اتمام دوره مدیریت برخی روسا، برگزاری حداقل ۱۳ مجمع انتخاباتی را در دستور کار خواهد داشت.

خبرگزاری مهر - گروه ورزش: اگرچه عموما پایان دوره ریاست چهار ساله، فدراسیون‌های ورزشی را وارد فاز انتخاباتی می‌کند اما بعضا دلایلی دیگر مانند اجرای قوانین ابلاغی یا کنار رفتن پیش از موعد رؤسا باعث می‌شود تا برگزاری انتخابات برای فدراسیون‌ها در برنامه وزارت ورزش قرار بگیرد.

همین موضوع امسال تعداد مجامع انتخاباتی برای فدراسیون‌ها را از ۱۳ به ۱۷ مجمع افزایش داد چراکه لزوم عمل به قانون منع به کار گیری بازنشسته‌ها باعث شد تا در برخی فدراسیون‌ها جا به جایی زودهنگام مدیریتی ایجاد شود.

والیبال، جودو، ووشو، کاراته، قایقرانی، هندبال، ناشنوایان، هاکی، سه گانه و چوگان از جمله فدراسیون‌هایی بودند که رؤسای آنها پیش از اتمام دوره قانونی ریاست و به خاطر بازنشستگی جای خود را به سرپرست دادند. بر همین اساس وزارت ورزش برگزاری انتخابات این فدراسیون‌ها را پیگیری کرد اما هنوز هستند فدارسیونهایی که مشمول قانون بازنشستگی شده اند اما انتخابات آنها برگزار نشده است.

والیبال و چوگان از جمله این فدراسیون‌ها هستند. علاوه بر این، فدراسیونی مانند کشتی هم ماه‌ها است در بلاتکلیفی مدیریتی به سر می‌برد همان طور که این وضعیت برای فدراسیون کونگفو وجود دارد.

قاعدتا انتخابات این فدراسیون‌ها که ماه هاست با سرپرست اداره می‌شوند باید سال آینده برگزار شود. به غیر از این اما هستند فدراسیون‌های دیگری که قانونا باید در سال ۹۸ مجمع انتخاباتی برای آنها برگزار شود.

پایان دوره ریاست ۹ فدراسیون در سال ۹۸

‌مدت زمان ریاست فدراسیون‌های ورزشی برای هر دوره، چهار سال است. بر این اساس سال آینده عمر مدیریت آن دسته از روسایی که سال ۹۴ از مسیر انتخاباتی به صندلی ریاست در فدراسیون خود رسیدند، به پایان می‌رسد.

این موضوع شامل حال ۹ فدراسیون بیماری‌های خاص، وزنه برداری، ورزش‌های رزمی، دوومیدانی، پزشکی ورزشی، تنیس روی میز، موتورسواری، شطرنج و ورزش‌های دانشگاهی می‌شود که طی سال ۹۸ به ترتیب و در ماه‌های مختلف دوره ریاست آنها به پایان می‌رسد.

از میان این فدراسیون‌ها وزارت ورزش تا به امروز فقط برای فدراسیون وزنه برداری و با نام نویسی از کاندیداهای این فدراسیون، برنامه انتخاباتی خود را آغاز کرده در حالی که در فدراسیون‌های بیماری‌های خاص و ورزش‌های رزمی، دوره قانونی رؤسای فعلی به ترتیب فروردین و اردیبهشت ماه سال آینده تمام می‌شود و قانونا باید حداقل ثبت نام کاندیداهای آنها انجام شده باشد.

لزوم برگزاری انتخابات ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸/ علیه «سرپرست» - 10

لزوم برگزاری ۱۳ مجمع انتخاباتی برای فدراسیون‌ها

‌به گزارش خبرنگار مهر، در مجموع اینکه وزارت ورزش سال آینده باید برای ۹ فدراسیونی که دوره مدیریت آنها تمام می‌شود و چهار فدراسیون دیگری که این روزها به دلایل مختلف با سرپرست اداره می‌شوند، مجمع انتخاباتی برگزار کند. وضعیت مدیریت این ۱۳ فدراسیون‌ها به این شرح است:

فدراسیون بیماری‌های خاص

فاطمه هاشمی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۵ فرودرین ماه ۹۴ با کسب آرای کامل مجمع (۳۲ رأی) به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون وزنه برداری

علی مرادی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۷ اردیبهشت ماه سال ۹۴ با کسب ۲۴ رأی از ۳۷ رأی مأخوذه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون ورزش‌های رزمی

محمود رشیدی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۳ اردیبهشت ماه ۹۴ با کسب ۲۹ رأی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون دوومیدانی

مجید کیهانی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۵ شهریورماه سال ۹۴ با کسب ۲۴ رأی از ۴۰ رأی مأخوذه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون پزشکی ورزشی

غلامرضا نوروزی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۶ آبان ماه ۹۴ با کسب ۲۹ رأی به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون تنیس روی میز

مهرداد علی قارداشی رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۶ آبان ماه سال ۹۴ با کسب ۳۵ رأی از ۳۹ رأی مأخوذه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

در سایت خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

فدراسیون موتورسواری

محمود صیدانلو رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۳ بهمن ماه ۹۴ با کسب ۳۴ رأی از ۳۹ رأی مأخوذه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون شطرنج

مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۲۴ اسفندماه ۹۴ با کسب ۲۴ رأی از ۴۳ رأی مأخوذه به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شد.

فدراسیون ورزش‌های دانشگاهی

محمدرضا دهخدا رئیس این فدراسیون است. وی در مجمع انتخاباتی ۱۷ اسفندماه ۹۴ که به ریاست وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و با حضور نماینده وزارت ورزش برگزار شد، با کسب ۳۹ رأی از ۵۲ رأی مأخوذه رئیس شد.

فدراسیون کشتی

آخرین مجمع انتخاباتی فدراسیون کشتی ۲۸ آذرماه سال ۹۶ برگزار شد. در این مجمع که به خاطر ورود عباس جدیدی و در نهایت قهر کردن وی با حاشیه‌های زیادی همراه بود، رسول خادم با ۴۰ رأی از کل آرای مأخوذه برای دومین دوره متوالی به عنوان رئیس انتخاب شد. وی که اسفندماه سال گذشته استعفایش با مخالفت وزیر مواجه شد، ۹ آبان ماه امسال به صورت رسمی ترک پست کرد. بدین ترتیب از ۱۵ آبان ماه حمید بنیتمیم سرپرستی این فدراسیون را عهده دار شد. نام نویسی از کاندیداهای کشتی از ۱۵ اسفندماه آغاز شد و تا ۲۸ اسفندماه ادامه دارد.

فدراسیون والیبال

احمد ضیایی ۷ دی ماه سال ۹۶ در مجمع انتخاباتی فدراسیون والیبال ۴۳ رأی از مجموع ۴۴ رأی را به خود اختصاص داد و رئیس جدید این فدراسیون شد اما وی به دلیل قانون منع به کارگیری بازنشسته‌ها کمتر از یک سال این مسئولیت را عهده دار بود. ضیایی ۱۶ آذرماه امسال جای خود را به افشین داوری داد که با حکم وزیر ورزش به عنوان سرپرست معرفی شد. برای انتخابات والیبال هنوز ثبت نام از کاندیداها انجام نشده است.

فدراسیون چوگان

مجمع انتخاباتی فدراسیون چوگان ۱۰ دی ماه سال گذشته برگزار شد اما حجت الله دهخدایی که در آن مجمع با کسب ۱۹ رأی به عنوان رئیس انتخاب شد، به خاطر بازنشستگی خیلی زود ترک پست کرد. یاشار بی غم از ۲۹ مهرماه امسال به عنوان سرپرست جایگزین وی شد. در مهلت قانونی تعیین شده برای نام نویسی از کاندیداهای فدراسیون چوگان هشت نفر ثبت نام کردند اما هنوز نتیجه تأیید صلاحیت نهایی آنها اعلام نشده است.

فدراسیون کونگفو

یک سال از اتمام دوره ریاست رضا حیدری در فدراسیون کونگفو می‌گذرد و او همچنان در این فدراسیون است. حیدری در مجمع انتخاباتی سال ۹۲ فدراسیون کونگفو رئیس این فدراسیون شد. سال گذشته دوره چهارساله او به پایان رسید اما هنوز به عنوان سرپرست مدیریت دارد. نام نویسی از کاندیداهای تصدی پست ریاست کونگفو انجام شده اما نه نتیجه تأیید صلاحیت آنها مشخص است و نه زمان برگزاری مجمع.

لزوم برگزاری انتخابات ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸/ علیه «سرپرست» - 40

زمان برگزاری مجمع انتخاباتی ۱۳ فدراسیون در سال ۹۸

به گزارش خبرنگار مهر، وزارت ورزش امسال برای ۱۶ فدراسیون ورزشی مجمع انتخاباتی برگزار کرد. هفدهمین و آخرین مجمع انتخاباتی هم امروز برای فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان برگزار می‌شود. به این ترتیب پرونده مجامع انتخاباتی در سال جاری بسته می‌شود.

اینکه سال آینده برگزاری مجامع انتخاباتی با کدام فدراسیون آغاز می‌شود، هنوز مشخص نیست اما آنچه مسلم است از میان فدراسیون‌هایی که دوره مدیریت آنها به پایان می‌رسد، انتخابات ۴ فدراسیون در نیمه نخست سال برگزار می‌شود و انتخابات ۵ فدراسیون هم در نیمه دوم سال انجام می‌شود.

سایر فدراسیون‌هایی که بنا به دیگر دلایل با سرپرست اداره می‌شوند هم باید در بازه‌های زمانی مختلف تعیین تکلیف شوند.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با وزارت ورزش و جوانان، مجمع انتخاباتی فدراسیون‌های ورزشی، والیبال و پزشکی ورزشی از تلگرام

بهروز عطایی، سرمربی تیم ملی والیبال جوانان شد

🔹 سرپرست فدراسیون والیبال، بهروز عطایی سرمربی کاله مازندران را به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال جوانان انتخاب کرد


فریبا صادقی سرمربی تیم والیبال ذوب آهن و نایب رئیس سابق فدراسیون والیبال به کادر فنی تیم ملی ملحق شد


🏐معصومه زارعی کاپیتان مشهدی تیم ملی والیبال نشسته، عضو کمیته جهانی پارا والیبال شد / بیشتر در این باره👇🏻


در حالی که قرار بود مسئولی از وزارت ورزش و جوانان در مجمع حاضر نشود، داورزنی و مسعود سلطانی فر کنار تاج و شکوری حضور دارند.


🔻تندگویان: منع به کارگیری بازنشستگان تسویه حساب شخصی نبود

🔹معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با انتقاد از عدم نظارت بر نحوه اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان گفت: ظاهرا چون کسی پیگیر موضوع برای نحوه انتصابات و اجرای آن نیست، اتفاقی نیز نیفتاده است. /ایسنا

جزئیات بیشتر:


🔵 تجمع اعتراضی شماری از هواداران پرسپولیس

تعدادی از هواداران تیم فوتبال پرسپولیس، دوشنبه ۲۰ اسفند، در مقابل وزارت ورزش و جوانان تجمع کردند. به گزارش ایسنا، «این هواداران معتقد بودند که تبعیض‌هایی در برخورد با باشگاه‌های مختلف انجام شده و دست‌هایی در کار است که پرسپولیس برای سومین بار پیاپی قهرمان لیگ برتر نشود.»

https: //bit. ly/۲EQvTpa


نظرها

در ادامه بخوانید

تابناکتابناک7 ساعت قبل
به گزارش تابناک ورزشی، کاوه رضایی در دوران علیرضا منصوریان بود که پیراهن استقلال را بر تن کرد. سایت نیوز بلاد بلژیک نوشت: زمان سرنوشت‌سازی برای کلوب بروژ پس از وقفه بین‌المللی ژوپیلر لیگ بلژیک فرا می‌رسد. این دسته از بازیکنان شامل کاوه رضایی، دیون کولس، سائولو دکارلی، لوان پرس، کارلو لتیسا و استفان میتروویچ هستند. حالا باشگاه قرمز تلاش می‌کند بجای گادوین منشا مهاجمی گلزن‌تر را از جمع استقلالی‌ها جذب کند. درگیری طولانی کاوه رضایی با معاون وقت استقلال برای جدایی طبق بند قرارداد هنوز از خاطر خبرنگاران ورزشی و هواداران استقلال پاک نشده است.

پیام تبریک علیرضا جهانبخش، به مناسبت فرا رسیدن نوروز ۹۸+فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
ورزش۳ورزش۳7 ساعت قبل
محمد حسین میثاقی مجری برنامه فوتبال ۱۲۰ که اجرای برنامه فوتبال برتر را برعهده دارد، واکنشی دیرهنگام به حضورش به جای فردوسی پور در ۹۰ نشان داد. با این پشتوانه طبیعی است که محمد حسین میثاقی اولین گزینه جانشینی میثاقی در برنامه ۹۰ به نظر برسد اما او تلویحا این موضوع را رد کرده است. میثاقی که ظاهرا در تعطیلات عید به خارج از کشور سفر کرده، خیلی زود باید خود را آماده اجرا و پخش مسابقات فوتبال در برنامه فوتبال برتر کند. سه بازی ایران در رقابت‌های مقدماتی المپیک و دربی در ۱۰ فروردین ماه. البته ممکن است برنامه ویژه بازی‌های تیم امید از طریق شبکه ورزش پخش بشود و میثاقی تا روز دهم در تلویزوین حاضر نشود. نکته جالب اینکه عباسی در پست اینستاگرامی خود از احتمال بازگشت عادل به ۹۰ صحبت کرده که باید دید این اتفاق در نهایت رخ خواهد داد یا خیر.
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، در سال‌های اخیر عادت کرده‌ایم که تیم‌های بزرگ اروپایی در فصل تابستان و پیش از شروع فصل به ایالت متحده سفر کرده و دیداهایی تدارکاتی را در این کشور برگزار می‌کنند، اما نیویورک تایمز مدعی شد امسال و بر خلاف سال‌های قبل، باشگاه یوونتوس چنین برنامه‌ای ندارد. پرونده اتهام تجاوز کریستیانو رونالدو به کاترین مایورگا در تابستان سال ۲۰۰۹ و در شهر لاس وگاس هنوز باز است و مدیران بیانکونری احتمال می‌دهند با وود این باشگاه و کریستیانو رونالدو به ایالت متحده، این ستاره پرتغالی توسط پلیس این کشور بازداشت شده و در اردوی پیش فصل حواشی بزرگی برای رونالدو و یوونتوس ایجاد شود. کاترین مایورگا ادعا کرد که ستاره پرتغالی به او در اتاق هتلی در لاس وگاس در سال ۲۰۰۹ تجاوز کرده و بعد از آن ۳۷۵ هزار دلار به عنوان حق السکوت به وی پرداخت کرده است که البته رونالدو و وکلای وی ادعای تجاوز را رد کرده‌اند. یوونتوس قصد دارد برنامه‌های پیش فصل خود را در هفته‌های آینده اعلام کند و احتمالا این تیم در سنگاپور و چین بازی خواهد کرد و به ایالت متحده سفر نمی‌کند.
طرفداریطرفداری4 ساعت قبل
البته که کاکا اولین بازیکن مذهبی نبود که باور داشت استعدادش موهبتی از سمت بهشت بود. کاکا همچنان یکی از خیرین کلیساهای برزیل است و دائما به آن‌ها کمک می‌کند. او همیشه تلاش کرده چهره واقعی و حقیقی خودش را به جهانیان نشان دهد. یک روزنامه نگار برزیلی، یک بار این چنین کاکا را توصیف کرد: «مردی بسیار خوب که در حرفه نامردهاست»

اخبار بیشتر