1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. فرهنگ

«پریزاد» با وجود استقبال مخاطب تجدید چاپ نشده/ چرخه توزیع و نشر ما حلقه‌های مفقوده‌ای دارد

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- شاعر«پریزاد» گفت: مجموعه شعر منتشر شده با استقبال خوبی مواجه شد اگرچه با وجود توجه مخاطب به این کتاب، هنوز از سوی تجدید چاپ نشده است.«پریزاد» با وجود استقبال مخاطب تجدید چاپ نشده/ چرخه توزیع و نشر ما حلقه‌های مفقوده‌ای دارد - 0

سارا جلوداریان که از شاعران خطه کاشان است در گفتگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: آخرین مجموعه شعرم که با عنوان «پریزاد» در قالب ۳۰۰ صفحه از سوی نشر تکا به چاپ رسید، هنوز تجدید چاپ نشده است.

وی در معرفی این اثر بیان کرد: کتاب سه فصل دارد فصل عشق، عطش و راز. فصل عشق شامل اشعار اجتماعی، عاشقانه، میهنی و مادرانه است و موضوعاتی که پیرامون انسان امروزی شکل می‌گیرد، را در بر می‌گیرد. فصل دوم با عنوان عطش اشعار مذهبی، آیینی و دینی است و شامل اشعاری می‌شود که محوریت شهدا، ائمه اطهار، مقاومت فلسطین و شعر‌های متعهد به ارزش‌ها، چهارده معصوم و سایر شخصیت‌های مذهبی است.

این شاعر اظهار کرد: فصل راز هم شامل ترانه‌هایم است که بیشتر مضمون اجتماعی -عاطفی دارد و خیلی از آن‌ها توسط خواننده‌ها، مرکز موسیقی صدا و سیما، گروه‌های تواشیح بین‌المللی اجرا شده یا تیراژ‌های سریال‌های تلویزیونی بوده است.

وی که علی رغم تحصیل در رشته غیرمرتبط با ادبیات، توانسته فعالیت خوبی در حوزه شعر داشته باشد، درباره استقبال مخاطبان از کتابش تشریح کرد: شناخته شدنم به واسطه انتشار آثار متعدد، باعث شد تا با وجود رکودی که در حوزه فرهنگ و ادب می‌بینیم استقبال از کتاب بسیار رضایت‌بخش بود. مشکلی که وجود دارد، چرخه توزیع و نشر ما حلقه‌های مفقوده‌ای دارد که یک نویسنده از نظر زمانی و موقعیت اجتماعی امکان وصل آن را ندارد. وقتی کتابی رو به اتمام است ناشر باید با تعامل نویسنده درخواست تجدید چاپ دهد و کتاب مجددا منتشر شود. اگر در این پروسه یکی از دو طرف یا ناشر یا نویسنده کوتاهی کند این چرخه دچار رکود می‌شود.

جلوداریان افزود: این کتاب با توجه به تیراژ بالایش که نشان از فروش خوب آن است باید در روند تولید چاپ قرار می‌گرفت، اما به دلیل اینکه نتوانستم پیگیری لازم را انجام دهم و ناشر هم دولتی این کتاب امکان چاپ مجدد پیدا نکرد. با توجه به اینکه هم مورد استقبال قرار گرفت و هم تمام هفت کتاب قبلی‌ام را شامل می‌شد و به نوعی دیوان اشعارم محسوب می‌شد و از نظر ظاهری هم بسیار شکیل بود.

وی یادآور شد: قابل حمل بودن کتاب، طراحی بسیار خوب جلد و ناشر فعال آن یکی از امتیاز‌ها و ویژگی‌های مثبت این اثر است که می‌توانست با تجدید چاپ امکان فروش بیشتر را افزایش دهد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با کتاب، شعر، مطالعه و عشق از تلگرام

🔸 خداحافظ بانک‌ها؟ / ۱۷۲ صفحه / ترجمه رضا قربانی و مینا والی

🔶 اگر وقت ندارید که کتاب‌های قطوری که درباره فین‌تک نوشته‌شده لااقل این کتاب ۱۰۰ صفحه‌ای را بخوانید.

این کتاب مصداق سهل ممتنع است. حجم بسیار کمی دارد اما همه آن چیزهایی که لازم است یک بانکدار درباره جریان‌های جدید در صنعت بانکداری بداند را یکجا خلاصه کرده است. این کتاب درباره این صحبت می‌کند که چگونه جریان جایگزینی، کاهش و حذف بانکداری خرد توسط استارت‌آپ‌های فناوری همه‌چیز را تغییر می‌دهد. این کتاب می‌خواهد به بانکدارها بگوید که چگونه خودشان را نجات دهند.

🔸 کتاب Bye Bye Banks یا «خداحافظ بانک‌ها؟» نوشته جیمز هیکاک و شین ریچموند است. رضا قربانی و مینا والی این کتاب را ترجمه کرده‌اند.

🔷 برای خرید و مطالعه پیش نمایش این کتاب به وب‌سایت فروشگاه راه پرداخت مراجعه کنید:

https: //bit. ly/۲yEiYnV


معرفی برگزیدگان جایزه کتاب شعر خبرنگار

🔹در بخش کتاب سال مهدی مظفری ساوجی و به عنوان برگزیده انتخاب شد.

🔹در بخش ویژه‌ی این جایزه با عنوان شاعران بدون کتاب (شاعران فارسی‌زبانی که تاکنون در ایران مجموعه شعر منتشر نکرده‌اند) سیده محبوبه بصری به عنوان نفر اول انتخاب شد و رضا عظیمی نیز به عنوان نفر دوم و نیلوفر شاطری و بیتا علی اکبری مقام سوم را در این بخش به خود اختصاص دادند.


نسیم دلکشی درجان صبح است

هزاران شعر در دیوان صبح است

دو فنجان چایی از عشق لبریز

بشو بیدار این فرمان صبح است

❄ صبح بخیر


🔴 باز شدن پای کتاب امیرخانی به حکم دادگاه

🔹 در حکم دادگاه ابوالفضل قدیانی و برای مجازات تکمیلی، «مطالعه و رونویسی» از سه کتاب در نظر گرفته شده است.

🔹این حکم در نوع خود جالب توجه است. کتاب‌های «حکایت زمستان» نوشته سعید عاکف، «داستان سیستان» نوشته رضا امیرخانی و «دشمن‌شناسی» از کتاب‌های منتشر شده در انتشارات انقلاب اسلامی، سه کتابی هستند که قاضی پرونده برای رونویسی در نظر گرفته است. / ایرنا


📸 حکم متفاوت یک قاضی در قم:

🔸متهم باید کتاب «از سرد و گرم روزگار»، نوشته احمد زیدآبادی را تهیه و مطالعه کند. / عصرایران


🌀عقب ماندگی ما ایرانیان

✍️ مصطفی ملکیان

نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود

🔹ما با تکرار در حرف‌های گذشته رشد نمی‌کنیم، بلکه باید رشد کنیم و نباید یک سلسله حرف‌های کلیشه‌ای را تکرار کنیم که باعث عقب ماندن ما می‌شود، چون عالم در حال گذر است. به قول حافظ: دور فلک درنگ ندارد، شتاب کن.

ممکن است اگر در یک قطار ما واگن سوم باشیم و نسبت به واگن سی‌ام ۲۷ واگن جلوتر باشیم اما اگر یک قطاری آمد و از کل این قطار جلو بزند ما عقب مانده‌ایم. لذا نباید به کمترین‌ها نسبت به خودمان نگاه کنیم و خودمان را با آنها مقایسه کنیم و دلخوش به این باشیم که از آنها جلوتریم درحالی که از قطارهای دیگر عقب مانده‌ایم.

✔️راه حل رشد مطالعه است.

راه حل رشد، مطالعه است و باید کتاب بخوانیم و با هم بحث کنیم.

پرداختن به مسائل فرهنگی نیاز به مادهٔ خام دارد و مادهٔ آن مطالعه است. باید کتاب‌هایی بخوانیم که فرهنگ ما را عوض کند. مطالب فیزیک، شیمی و جغرافیا و … معلومات ما را افزایش می‌دهد ولی فرهنگ ما را تغییر نمی‌دهد. ما باید در حوزهٔ روانشناسی، فلسفه، ادبیات (خصوصا رمان، داستان کوتاه و شعر)، عرفان و حوزهٔ دین مطالعه کنیم. این حوزه‌ای است که فرهنگ‌ساز است و ما را فرهیخته‌تر می‌کند.

کتاب خواندن با سرچ کردن در سایت‌ها متفاوت است. یادگیری با مطالعهٔ کتاب میسر می‌شود. حتی در حوزهٔ سیاست کتاب بخوانید و با هم بحث کنید تا رشد کنید.

▪️سخنرانی: اختلاف‌ها را با قواعد اخلاقی رفع کنیم


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
در پیام وزارت خارجه آمده: «از طرف مردم آمریکا به خانواده‌های قربانیان سیل‌های اخیر ایران تسلیت می‌گوییم. همچنین برای مجروحین و سیل‌زدگان آرزوی بهبودی سریع داریم. ما مانند همیشه آماده کمک هستیم، همانطور که در سایر نقاط جهان در این گونه شرایط پیشتاز هستیم.» ویل پارکس، نماینده یونیسف در ایران نیز به خانواده قربانیان سیل در ایران تسلیت گفته و اعلام کرده «سازمان ملل آماده است از تلاش‌های دولت [ایران] برای نجات و کمک حمایت کند.»
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ در ادامه کمک‌ها و همدردی‌های اهالی ورزش به مردم سیل زده استان‌های مختلف کشور این بار نوبت به سپاهانی‌ها رسید. امیر قلعه‌نویی و مهدی کیانی، سرمربی و کاپیتان سپاهان در محل جمع آوری کمک‌های مردمی این باشگاه برای آسیب دیدگان حادثه سیل کشور حاضر شدند. پیش از این هم اعلام شده بود فردا همه پول جمع آوری شده از طریق بلیت فروشی دربی اصفهان به کمک برای مناطق سیل زده اختصاص خواهد یافت.
خبرآنلاینخبرآنلاین12 ساعت قبل
ایرنا نوشت: فرماندار بویراحمد گفت: پس از بارندگی‌های سیل آسا در کهگیلویه و بویراحمد، روستای «آبیدک» دهستان زیلایی در شهرستان بویراحمد بر اثر رانش زمین محو شد و هیچ اثری از آن وجود ندارد. بویراحمد به عنوان بزرگترین شهرستان در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به ۳۰۰هزار نفر جمعیت دارد. یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد، مرکزیت شهرستان بویراحمد است. شاهرخ کناری روز سه شنبه در گفت و گو اختصاصی با ایرنا افزود: این روستا کمتر از ۲۰خانوار جمعیت داشت و با پیش بینی حادثه وقوع رانش زمین، از سکنه خالی شد و این حادثه تلفات جانی نداشت. راه ارتباطی و دسترسی ۶۰ روستای شهرستان بویراحمد به دلیل رانش زمین، ریزش کوه و یا از بین رفتن پل‌های ارتباطی مسدود شده است. بارندگی در کهگیلویه و بویراحمد از بامداد روز دوشنبه آغاز شده و طیق اعلام هواشناسی بارندگی تا صبح چهارشنبه ادامه دارد.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
فرماندار شمیرات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم. سیاوش شهریور فرماندار شمیرانات شامگاه دوشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان تهران که با حضور معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، با اشاره به اقدامات انجام شده در شهرستان شمیرانات برای پیشگیری و مواجهه با سیل در این شهرستان اظهار کرد: از صبح دوشنبه هشدارهای لازم را به کلیه شهروندان حوزه شهر تجریش و بخش‌ها داده و کلیه رستوران‌ها را تعطیل و تخلیه کرده و دستور داده‌ایم که این اماکن تا فردا شب تعطیل باشند. وی با بیان اینکه کاخ موزه سعد آباد و همه اماکنی که ممکن است در آنجا سیلاب ایجاد شود، فردا تعطیل خواهند بود، افزود: کلیه رستوران‌های حوزه دربند و درکه را نیز تعطیل کردیم تا تجمع و دپوی انسانی در این اماکن وجود نداشته باشد. فرماندار شمیرانات با اشاره به آماده باش این فرمانداری طی امشب و فردا شب، خاطر نشان کرد: کل لجستیک حوزه شهر تجریش و بخش‌ها در حالت آماده باش قرار دارند؛ امیدواریم سیلابی نیاید اما با توجه به سوابق سیل‌های پیشین، از لحاظ امکانات، نیروی انسانی و پشتیبانی آمادگی کامل داریم و همه محل‌های خطر خیز شمیرانات را تخلیه کرده‌ایم.

اخبار بیشتر