1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود

بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود

خبرگزاری مشرق‌نیوز |
«کتاب خوب، بهترین سوغات زیارت امام رضا(ع)»، این شعار سرآغازی است در اجرای طرح بهارانه کتاب «به‌نشر»، طرحی که می تواند سبد خرید زائران و مسافران نوروزی مشهد مقدس را با کتاب همراه نماید.

به گزارش مشرق، حسین سعیدی در همین زمینه اظهار کرد: با توجه به میزان فروش سال‌های گذشته در بازه زمانی نوروز، اجرای طرحی مدون برای این ایام پرمخاطب برنامه ریزی شد که با دسته بندی موضوعات و بر اساس اولویت در حال اجرا می‌باشد.

وی افزود: به‌نشر به عنوان یک برند خدمات‌رسان در روزهای پیش روی سال جدید با اولویت بندی اقدامات و با اتکا به توان و ظرفیتی که در این حوزه وجود دارد نسبت به ارتقای سرانه مطالعه در کشور گام بر می‌دارد.

مدیرعامل به‌نشر با اشاره به اجرای این طرح دو مرحله‌ای اظهار کرد: در مرحله نخست، طراحی ستادی و عملیاتی در بازه زمانی بیستم بهمن ماه تا بیستم اسفند ماه انجام شد و در بازه زمانی ۲۰ اسفند ماه ۹۷ تا پایان ۲۰ فروردین ۹۸ مرحله دوم این طرح در حوزه نظارت، کنترل، پشتیبانی و دریافت نتایج اجرا خواهد شد.

بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود - 4

وی با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این طرح خاطرنشان کرد: فعالیت شبانه روزی فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در تمامی شعبه‌های اطراف حرم مطهر رضوی، تجهیز شعب فروشگاهی، جابجایی کتب، تخفیفات نوروزی کتاب و … در دستور کار قرار دارد.

افتتاح شعبه فرهنگی کتاب در ایستگاه راه آهن مشهد

سعیدی به جزئیات این فعالیت‌ها پرداخت و عنوان کرد: یکی از بی سابقه‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های به‌نشر بحث تقسیم کتاب بین فروشگاهی خواهد بود به طوری که با برنامه ریزی انجام شده، تحلیل موجودی فروش هر فروشگاه بررسی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه حجم قابل توجهی از سفرهای نوروزی به مشهد مقدس از طریق خطوط ریلی صورت می‌گیرد به افتتاح شعبه جدید کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در ایستگاه راه آهن مشهد اشاره و بیان کرد: احداث فروشگاه در راه آهن جزئی از ضروریات می‌باشد تا زائران و مسافران نوروزی در ساعات حضور در این مکان اوقات خود را با کتاب سپری کنند.

فعالیت شبانه روزی فروشگاه‌های کتاب «به‌نشر» در اطراف حرم مطهر رضوی

مدیرعامل به‌نشر همچنین از شبانه روزی شدن فعالیت تمامی فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در ایام نوروز در اطراف حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا (ع) خبر داد و بیان کرد: با توجه به تجربیات گذشته و لزوم خدمت رسانی ۲۴ ساعته به زائران، پیش‌بینی و نحوه اقدام صحیح آن صورت گرفته است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

به گفته سعیدی تخفیفات نوروزی کتاب همانند سال‌های گذشته برای رضایت مندی زائران و مسافران مشهدالرضا در دستور کار قرار دارد.

تجهیز شعب، جذب نیروهای توانمند در ایام نوروز، تدوین بروشورهای تبلغاتی در راستای ارائه بهتر محصولات به مشتریان، ایجاد فضایی برای اقامت بهاری در کافه کتاب فروشگاه امامت، احداث فروشگاه کتاب باب الرضا (ع) و باب القبله در اطراف حرم مطهر رضوی و… از دیگر اقدامات نوروزی است که مدیرعامل به‌نشر به آنها اشاره کرد.

راه اندازی بخش سوغات زائر در فروشگاه‌های کتاب «به‌نشر»

سعیدی همچنین از راه اندازی بخش سوغات زائر در هر یک از فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: اطلاع رسانی و تبلیغات در مبادی ورودی مشهد مقدس و برپایی مراسم افتتاحیه برای شعب جدید از دیگر برنامه‌های این انتشارات در سال جدید می‌باشد.

وی یادآور شد: به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) دارای ۱۷ فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در مشهد مقدس و ۱۶ فروشگاه و نمایندگی در شهرهای تهران، خرم آباد، تبریز، اردبیل، شاهرود، تربت حیدریه، شهرکرد، گرگان، بجنورد، چناران، درگز، گلبهار، نیشابور، بیرجند، طبس و زاهدان است.

مدیرعامل به‌نشر در پایان ابراز امیدواری کرد: با اتکا به امکانات موجود، تمامی اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته بتواند در راستای رضایتمندی مخاطبان کتاب همراه باشد.

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www. Behnashr. com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با انتشارات به نشر، کتاب، مشرق نیوز و مشهد از تلگرام

حکم شهروند آمریکایی بازداشت شده در مشهد صادر شد

دادستان مشهد:

🔹حکم نظامی آمریکایی بازداشت شده در مشهد صادر شده است؛ یک اتهام امنیتی هم متوجه این نظامی آمریکایی است.

🔹یک اتهام امنیتی هم متوجه این نظامی آمریکایی است. /فارس


آتش سوزی در ایستگاه راه آهن مشهد

این حادثه تاکنون هیچ تلفات جانی و زخمی در پی نداشته است.

آتش نشانی مشهد: این حریقدر پی آتش گرفتن یک دستگاه اسباب بازی در سالن انتظار ایستگاه راه آهن مشهد رخ داد. / ایرنا


▪️لیگ بسکتبال با ویلچر بانوان کشور - گروه A / مشهد

🏀 فیاض‌بخش مشهد ۵۶ - ۱۴ هیئت اردبیل / فیاض‌بخش مشهد ۵۵ - ۱۵ هیئت بم / هیئت بم ۳۷ - ۲۳ هیئت اردبیل

تیم‌های نامی‌نو اصفهان، هیئت شیراز، هیئت زنجان و هیئت اراک از گروه B اول تا سوم اسفند در اصفهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. ۲ تیم اول هر گروه راهی مرحله نهایی می‌شوند


🔴 آتش سوزی در ایستگاه راه آهن مشهد

این حادثه تاکنون هیچ تلفات جانی و زخمی در پی نداشته است.

🔸 آتش نشانی مشهد: این حریقدر پی آتش گرفتن یک دستگاه اسباب بازی در سالن انتظار ایستگاه راه آهن مشهد رخ داد.


🔻آلودگی هوا مدارس مشهد را تعطیل کرد

🔹اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد، به علت افزایش آلودگی هوا در کلانشهر مشهد مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در تمام مقاطع تحصیلی روز سه شنبه نهم بهمن ماه در نوبت صبح تعطیل خواهد بود. /ایرنا


🔷 دادستانی مشهد از صدور حکم برای یک آمریکایی با «اتهام امنیتی» خبر داد

🔺 دادستان مشهد گفت که حکم پرونده یک آمریکایی بازداشت‌شده در مشهد صادر شده است. فرد آمریکایی پیش از این عضو ارتش بوده و دادستان مشهد جرم او را «امنیتی» خوانده است. از چندوچون حکم خبری منتشر نشده است.


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | ماجرای دختر جوانی که از سیل آق‌قلا نجات پیدا کرد

خبرآنلاینخبرآنلاین11 ساعت قبل
دختر جوان گمشده در سیل آق‌قلا نیمه‌شب گذشته توسط جمعیت هلال احمر سالم پیدا و به مرکز امدادی منتقل شد. ماجرای نجات دادن دختر را در این ویدئو ببینید و بشنوید.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
سوگل طهماسبی بازیگر فیلم داستانی «هنگامه» گفت که به دلیل بازی در این فیلم با مضمون شهدای مدافع حرم، خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را شکستند! سوگل طهماسبی بازیگر سینما و تلویزیون که در ویژه برنامه تلویزیونی «سیاهپوش» حضور یافته بود، به بیان خاطراتی از بازی در فیلم داستانی «هنگامه» با موضوع شهدای مدافع حرم پرداخت. جالب بود که خیلی از همکارانم مرا مسخره کردند و قلبم را بابت این موضوع شکستند! اما همان آدم‌ها که مرا مسخره کردند، بعدا اتفاقی افتاد و پست گذاشتند و از مدافعان حرم دفاع کردند. به خاطر دارم وقتی در جشنواره عمار به همراه ۵ خانواده از عزیزان شهدای مدافع حرم فیلم را می‌دیدم، به یک باره مادر یا همسر یک شهید می‌آمد مرا بغل می‌گرفت و می‌گفت: «این منم!

راه اندازی کمپین کمک به سیل زدگان گلستان توسط جمعی از سینماگران+فیلم

ایلناایلنا1 روز قبل
جمعی از سینماگران کمپین من گلستانم را با هدف حمایت و کمک به هموطنان سیل زده در استان گلستان راه اندازی کردند. از این رو امدادگران در حال برآورد نیازهای چند روز آینده هموطنان درگیر در سیل می‌باشند. لیکن برنامه ریزی پس از بحران برای پس از فرونشست آب در چند روز آینده است. پس از فرونشست آب، گل و لای می‌ماند و خانواده‌های خسارت دیده و مستأصل که نیاز به توجه و کمک جدی برای بازسازی زندگی خود دارند. بنابراین تمرکز کمک‌های کمپین مورد نظر بر همراهی و همیاری با این خانواده‌هاست تا پس از فروکش کردن هیجانات رسانه‌ای به فراموشی سپرده نشوند.

ویدیو/ اولین تصاویر از گریم بازیگران «هیولا» و ویدیوی تبریک سال نو: سال ۹۸ بیشتر به هم رحم کنیم!

انتخابانتخاب1 روز قبل
انتخابانتخاب1 روز قبل
ژیلا صادقی، مجری «پل فروردین»، خبر یک خبرگزاری درباره کنار گذاشته شدنش از اجرای این برنامه نوروزی را تکذیب کرد. عصر امروز، یک خبرگزاری در خبری از تغییر مجری برنامه «پل فروردین» خبر داده و نوشته بود که ژیلا صادقی به خاطر انتقادات مخاطبان و رسانه‌ها به اجرایش، کنار گذاشته شده است. اما این مجری با سابقه در این‌باره به خبرآنلاین گفت: «اصلا این‌طور نیست. از همان اول من فقط برای فاز اول برنامه قرارداد داشتم و گفته بودم که در ایام نوروز برنامه را اجرا نمی‌کنم. از همان اول قرار بود آقای نیما رئیسی و محسن آزادی اجرای برنامه در فاز دوم را به عهده داشته باشند.»
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، در آخرین روزهای سال ۹۷ خبر رسید که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبلغی معادل یک میلیارد تومان به عنوان «عیدی» به سینماگران اختصاص داده است. مبلغی که رسانه‌ای شدن آن شائبه‌ها و ابهاماتی را درباره فرآیند توزیع و نیز اولویت‌ها تخصیص آن به‌وجود آورد. از آنجا که طبق سنت سال‌های قبل وظیفه توزیع و تخصیص این مبلغ برعهده خانه سینما بوده است، به‌عنوان مطلع سراغ علی قائم مقامی یکی از اعضای هیأت مدیره خانه سینما رفتیم تا پیگیر جزئیات این حمایت شویم. نایب رئیس انجمن مدیران ادامه داد: من نمی‌دانم به هر صنف چند کارت هدیه تعلق گرفته شاید به یک صنف صد و به یک صنف ۲۰۰ کارت اختصاص داده شده است، اما همه آن کارت‌ها به مبلغ ۲۰۰ هزار تومانی بود. قائم مقامی در پایان با بیان اینکه این کارت‌ها به تشخیص مسئولان هر صنف بین اعضا توزیع شده است، گفت: بعضی از صنوف به اعضای خود ۲ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی دادند.

اخبار بیشتر