بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. فرهنگ
بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود

بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
«کتاب خوب، بهترین سوغات زیارت امام رضا(ع)»، این شعار سرآغازی است در اجرای طرح بهارانه کتاب «به‌نشر»، طرحی که می تواند سبد خرید زائران و مسافران نوروزی مشهد مقدس را با کتاب همراه نماید.

به گزارش مشرق، حسین سعیدی در همین زمینه اظهار کرد: با توجه به میزان فروش سال‌های گذشته در بازه زمانی نوروز، اجرای طرحی مدون برای این ایام پرمخاطب برنامه ریزی شد که با دسته بندی موضوعات و بر اساس اولویت در حال اجرا می‌باشد.

وی افزود: به‌نشر به عنوان یک برند خدمات‌رسان در روزهای پیش روی سال جدید با اولویت بندی اقدامات و با اتکا به توان و ظرفیتی که در این حوزه وجود دارد نسبت به ارتقای سرانه مطالعه در کشور گام بر می‌دارد.

مدیرعامل به‌نشر با اشاره به اجرای این طرح دو مرحله‌ای اظهار کرد: در مرحله نخست، طراحی ستادی و عملیاتی در بازه زمانی بیستم بهمن ماه تا بیستم اسفند ماه انجام شد و در بازه زمانی ۲۰ اسفند ماه ۹۷ تا پایان ۲۰ فروردین ۹۸ مرحله دوم این طرح در حوزه نظارت، کنترل، پشتیبانی و دریافت نتایج اجرا خواهد شد.

بهار کتاب به استقبال زائران امام رضا (ع) می‌رود - 4

وی با اشاره به مهم‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این طرح خاطرنشان کرد: فعالیت شبانه روزی فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در تمامی شعبه‌های اطراف حرم مطهر رضوی، تجهیز شعب فروشگاهی، جابجایی کتب، تخفیفات نوروزی کتاب و … در دستور کار قرار دارد.

افتتاح شعبه فرهنگی کتاب در ایستگاه راه آهن مشهد

سعیدی به جزئیات این فعالیت‌ها پرداخت و عنوان کرد: یکی از بی سابقه‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های به‌نشر بحث تقسیم کتاب بین فروشگاهی خواهد بود به طوری که با برنامه ریزی انجام شده، تحلیل موجودی فروش هر فروشگاه بررسی خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به اینکه حجم قابل توجهی از سفرهای نوروزی به مشهد مقدس از طریق خطوط ریلی صورت می‌گیرد به افتتاح شعبه جدید کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در ایستگاه راه آهن مشهد اشاره و بیان کرد: احداث فروشگاه در راه آهن جزئی از ضروریات می‌باشد تا زائران و مسافران نوروزی در ساعات حضور در این مکان اوقات خود را با کتاب سپری کنند.

فعالیت شبانه روزی فروشگاه‌های کتاب «به‌نشر» در اطراف حرم مطهر رضوی

مدیرعامل به‌نشر همچنین از شبانه روزی شدن فعالیت تمامی فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در ایام نوروز در اطراف حرم مطهر امام علی بن موسی الرضا (ع) خبر داد و بیان کرد: با توجه به تجربیات گذشته و لزوم خدمت رسانی ۲۴ ساعته به زائران، پیش‌بینی و نحوه اقدام صحیح آن صورت گرفته است.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

به گفته سعیدی تخفیفات نوروزی کتاب همانند سال‌های گذشته برای رضایت مندی زائران و مسافران مشهدالرضا در دستور کار قرار دارد.

تجهیز شعب، جذب نیروهای توانمند در ایام نوروز، تدوین بروشورهای تبلغاتی در راستای ارائه بهتر محصولات به مشتریان، ایجاد فضایی برای اقامت بهاری در کافه کتاب فروشگاه امامت، احداث فروشگاه کتاب باب الرضا (ع) و باب القبله در اطراف حرم مطهر رضوی و… از دیگر اقدامات نوروزی است که مدیرعامل به‌نشر به آنها اشاره کرد.

راه اندازی بخش سوغات زائر در فروشگاه‌های کتاب «به‌نشر»

سعیدی همچنین از راه اندازی بخش سوغات زائر در هر یک از فروشگاه‌های کتاب و محصولات فرهنگی به‌نشر در آینده‌ای نزدیک خبر داد و افزود: اطلاع رسانی و تبلیغات در مبادی ورودی مشهد مقدس و برپایی مراسم افتتاحیه برای شعب جدید از دیگر برنامه‌های این انتشارات در سال جدید می‌باشد.

وی یادآور شد: به‌نشر (انتشارات آستان قدس رضوی) دارای ۱۷ فروشگاه کتاب و محصولات فرهنگی در مشهد مقدس و ۱۶ فروشگاه و نمایندگی در شهرهای تهران، خرم آباد، تبریز، اردبیل، شاهرود، تربت حیدریه، شهرکرد، گرگان، بجنورد، چناران، درگز، گلبهار، نیشابور، بیرجند، طبس و زاهدان است.

مدیرعامل به‌نشر در پایان ابراز امیدواری کرد: با اتکا به امکانات موجود، تمامی اقدامات و فعالیت‌های صورت گرفته بتواند در راستای رضایتمندی مخاطبان کتاب همراه باشد.

علاقه‌مندان برای آگاهی از اخبار به‌نشر و مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می‌توانند به نشانی اینترنتی www. Behnashr. com یا فروشگاه‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌های سراسر کشور مراجعه کنند؛ همچنین سامانه پیامکی به شماره ۳۰۰۰۳۲۰۹ یا کانال اطلاع‌رسانی به‌نشر از طریق پیامرسان‌های بله و ایتا به آدرس @behnashr نیز از دیگر راه‌های برقراری ارتباط با این انتشارات است.

خواندن خبر در سایت منبع


تلگرام

خبرهای مرتبط با انتشارات به نشر، کتاب، مشرق نیوز و مشهد از تلگرام

▪️لیگ بسکتبال با ویلچر بانوان کشور - گروه A / مشهد

🏀 فیاض‌بخش مشهد ۵۶ - ۱۴ هیئت اردبیل / فیاض‌بخش مشهد ۵۵ - ۱۵ هیئت بم / هیئت بم ۳۷ - ۲۳ هیئت اردبیل

تیم‌های نامی‌نو اصفهان، هیئت شیراز، هیئت زنجان و هیئت اراک از گروه B اول تا سوم اسفند در اصفهان با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. ۲ تیم اول هر گروه راهی مرحله نهایی می‌شوند


حکم شهروند آمریکایی بازداشت شده در مشهد صادر شد

دادستان مشهد:

🔹حکم نظامی آمریکایی بازداشت شده در مشهد صادر شده است؛ یک اتهام امنیتی هم متوجه این نظامی آمریکایی است.

🔹یک اتهام امنیتی هم متوجه این نظامی آمریکایی است. /فارس


آتش سوزی در ایستگاه راه آهن مشهد

این حادثه تاکنون هیچ تلفات جانی و زخمی در پی نداشته است.

آتش نشانی مشهد: این حریقدر پی آتش گرفتن یک دستگاه اسباب بازی در سالن انتظار ایستگاه راه آهن مشهد رخ داد. / ایرنا


🔴 آتش سوزی در ایستگاه راه آهن مشهد

این حادثه تاکنون هیچ تلفات جانی و زخمی در پی نداشته است.

🔸 آتش نشانی مشهد: این حریقدر پی آتش گرفتن یک دستگاه اسباب بازی در سالن انتظار ایستگاه راه آهن مشهد رخ داد.


🔷 دادستانی مشهد از صدور حکم برای یک آمریکایی با «اتهام امنیتی» خبر داد

🔺 دادستان مشهد گفت که حکم پرونده یک آمریکایی بازداشت‌شده در مشهد صادر شده است. فرد آمریکایی پیش از این عضو ارتش بوده و دادستان مشهد جرم او را «امنیتی» خوانده است. از چندوچون حکم خبری منتشر نشده است.


🔻آلودگی هوا مدارس مشهد را تعطیل کرد

🔹اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی اعلام کرد، به علت افزایش آلودگی هوا در کلانشهر مشهد مدارس نواحی هفتگانه مشهد و تبادکان در تمام مقاطع تحصیلی روز سه شنبه نهم بهمن ماه در نوبت صبح تعطیل خواهد بود. /ایرنا


در ادامه بخوانید

علیخانی سلطان اعتماد به نفس تهران را معرفی کرد!

الفالف1 روز قبل
شکوفه عزیزی؛ دومین شرکت کننده برنامه دوم از مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید بود. شکوفه عزیزی در روز‌های اول می‌خواست از برنامه انصراف بدهد، اما با اراده خود توانست استعدادش را در برنامه عصر جدید کشف کند. علیخانی عنوان کرد: شما با سلطان اعتماد به نفس تهران صحبت کردید و چیزی غیر از این نیست. رضا آرمند پیشه آخرین اجرا را در دومین مرحله نیمه نهایی در عصر جدید به نمایش گذاشت. در پایان دومین قسمت مرحله نیمه نهایی داوران شکوفه عزیزی و محمد زارع را برگزیدند و حالا باید منتظر بمانیم که مردم کدام گروه را انتخاب می‌کنند.

فیلم | جان باختن ۱۷نفر در دو حادثه رانندگی در خوانسار و ایرانشهر

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
عباس ایروانی مالک گروه قطعات خودروی عظام گفت: ما یکی از تامین‌کنندگان اصلی قطعات برای خودروسازان بزرگ هستیم و طی سال‌های گذشته، علی‌رغم فشارهای گسترده اقتصادی و تحریم‌های بین‌المللی، توانستیم نیاز خودروسازان و عموم مردم را به قطعات یدکی خودرو تامین کنیم.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
این اتفاق حذف بخشی از محصول تولید شده در هر جای جهان ممکن است رخ دهد ولی وقتی که سریال یا فیلم در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد سابقه ندارد که همزمان با آن بخش‌های حذف شده هم منتشر شود. نهایتا شاید چند سال بعد نسخه‌ای معروف به «نسخه کارگردان» از آن فیلم یا سریال منتشر شود که زمان آن بیشتر است و این مهم با رضایت تهیه کننده و صاحب اثر انجام می‌شود. در این میان مدیر روابط عمومی شبکه افق سیما از پخش سریال گاندو بدون حذفیات از این شبکه خبر داد. اما این که یک سریال که محصول خود تلویزیون است قرار باشد در ۲ کانال مختلف پخش شود که در یک کانال بخش‌هایی از آن حذف شده است در نوع خود بی سابقه است. اگر چنین اتفاقی رخ دهد پرسشی جدی‌ مطرح است که آیا شاهد موقعیت یک بام و دو هوا در صدا و سیما هستیم؟ برای پرهیز از این شائبه که این نوشتار موافق با سانسور سریال گاندو است، اتفاقا برعکس از رویکرد شبکه افق استقبال می‌کنیم و ای کاش که شبکه ۳ هم سریال گاندو را بدون هیچ گونه حذفیاتی پخش می‌کرد.
صدا و سیماصدا و سیما50 دقیقه قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی؛ ابوالفضل مکرمی‌فر در حاشیه بازدید از موزه تاریخی قرائی رشتخوار با اشاره به اینکه گردشگری، صنعتی درآمدزا با اشتغالزایی پایدار است افزود: یکی از شاخص‌ها در تخصیص اعتبار مورد نیاز، ثبت آثار ملی است. مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری رشتخوار نیز در این بازدید گفت: هم اکنون، ۶ اقامتگاه بوم‌گردی و گردشگری در روستا‌های شهرستان رشتخوار راه اندازی شده است. کاظم کامیاب با بیان اینکه رشتخوار در حوزه گردشگری از ظرفیت بسیار بالایی برخوردار است افزود: هدف از راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی در این شهرستان، ترویج و معرفی آداب و رسوم و فرهنگ غنی مردمان این مرز و بوم به گردشگران است. وی گفت: رشتخوار دارای ۳۰۰ اثر تاریخی و گردشگری است که ۲۵ اثر آن در فهرست آثار ملی ثبت شده است. شهرستان رشتخوار با ۶۵ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است و دارای آثاری تاریخی مثل شهر جیزد، مسجد جامع و آب انبار‌های دوره قاجاریه است.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، در بیانیه‌ای با گرامیداشت ۲۷ تیرماه سالروز پذیرش قطعنامه ۵۹۸، مقاومت امروز ملت بزرگ ایران در عرصه جنگ نرم و تحریم‌های اقتصادی استکبارجهانی را امتداد معنادار و الهام‌بخش دوران دفاع مقدس دانست. در این بیانیه آمده است: تحلیل واقع‌بینانه دفاع ­مقدس به‌عنوان یکی از رخداد‌های مهم تاریخ معاصر و بازخوانی چرایی آغاز و پایان آن، عامل مهمی در روند تداوم انقلاب اسلامی و شناخت تهدیدات فراروی کشور و نیز عمق راهبردی جمهوری اسلامی و موقعیت امروز ملت ایران در مصاف با نظام سلطه و استکبار به شمار می‌رود. هشت سال دفاع ­مقدس ملت سلحشور ایران اسلامی، توسعه اندیشه دینی و نقش بی­‌نظیر ولایت فقیه در نبرد مستمر جبهه اسلام با جبهه کفر و الحاد جهانی را به­ مثابه حقیقتی انکارناپذیر در معرض نگاه و اندیشه بشری قرار داده است؛ به‌گونه‌ای که هم‌اکنون بیداری اسلامی و شکل‌­گیری جنبش‌­های اعتراضی علیه سیاست­‌های استکباری مانند آنچه در آمریکا، انگلیس، فرانسه و دیگر نقاط حاکمیت سلطه غربی در جریان است، از جلوه‌­های تأثیرگذاری مقاومت و پایداری ملت ایران ارزیابی می‌شود. در ادامه این بیانیه، با تجلیل از نقش هنرمندانه حضرت امام خمینی (ره) در الگوسازی دفاع مقدس ملت غیور ایران اسلامی، آمده است: از منظر معمار کبیر انقلاب اسلامی، پذیرش قطعنامه ۵۹۸، تغییر راهبرد انقلاب اسلامی در مصاف با استکبار نبود، بلکه تغییر تاکتیک به اقتضای شرایط نبرد بود تا دشمن را در جبهه­‌های دیگر، تا شکست کامل تعقیب کنیم. این بیانیه، با اشاره به عبرت­‌ها و پیامد‌های جنگ تحمیلی هشت ساله نظام سلطه و استکبار جهانی و شیطان اعظم آمریکای جهان‌خوار علیه ملت مقاوم ایران اسلامی، تصریح کرده است: ادامه محاسبات غلط استکبار جهانی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز که به تحمیل یک جنگ سخت، گسترده و همه‌جانبه به انقلاب، نظام و ملت ایران منجر شد، امروز با هوشمندی و ژرف‌­اندیشی رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه­‌ای (مدظله‌العالی) و آمادگی، اتحاد و همدلی نیرو‌های مسلح، بصیرت و ولایت­مداری ایرانیان غیور، راهبرد مقاومت، اتحاد و آمادگی با فراهم‌سازی ظرفیت‌ها و فرصت‌های بازدارندگی باعث مهار طمع‌­ورزی‌­ها و ماجراجویی­‌های ذهنی و محاسباتی جبهه دشمنان شده است. در پایان این بیانیه، با تعظیم به مقام شامخ شهیدان هشت سال دفاع مقدس و پاسداشت یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) و تأکید بر نقش بازدارنده توسعه گفتمان انقلاب اسلامی و مقاومت و حفظ روحیه جهادی و انقلابی در جامعه اسلامی، آمده است: قطعنامه ۵۹۸ و پایان جنگ تحمیلی هشت ساله هرگز به مفهوم تعطیل شدن امر مقدس دفاع نبود؛ چرا که پس از آن دشمن با حمله به هویت نظام از طریق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی و نیز کلید زدن فتنه­‌های سیاسی و امنیتی مانند آنچه در سال‌های ۷۸ و ۸۸ و ۹۶ و در صحنه‌­های مختلف و البته تحریم‌­های اقتصادی، هجمه‌­های رسانه‌­ای، عملیات روانی و پیگیری پروژه نفوذ و تأثیرگذاری در هسته تصمیم‌­سازی و تصمیم‌گیری و ایجاد خطای محاسباتی در نظام، جنگ را در میدان­‌های دیگر علیه انقلاب اسلامی گسترانیده است؛ اما ملت بزرگ و فهیم ایران اسلامی طی سه دهه اخیر، با حضور آگاهانه در صحنه‌­ها به دفاع و مقابله هوشمندانه با کید و فتنه شیطانی دشمنان برخاسته است و به لطف و مدد الهی، پیروزی نهایی از آن ملت شریف، مسلمان و سرافراز ایران اسلامی تحت رهبری‌های، ولی امر مسلمین جهان حضرت امام خامنه­‌ای عزیز (مدظله‌العالی) خواهد بود.
فردا نیوزفردا نیوز15 ساعت قبل
محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. سرویس عکس و فلیم فردا: محیا اسناوندی که تحربه بازی در سریال روزهای بهتر، نامه آخر، دستت را به من بده و فیلم سینمایی دم سرخ‌ها و همچنین اجرای صبح بخیر را داشته است، راهی خانه بخت شد. بیوگرافی محیا اسناوندیمحیا اسناوندی متولد ۲۵ اردیبهشت ۱۳۶۹ در تهران، مجری استفارغ التحصیل فوق لیسانس رشته میکروبیولوژی می‌باشد، فعالیت خود را با مجری‌گری گروه کودک و نوجوان شروع کرد و حالا مجری، گوینده و بازیگر می‌باشدفعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۸۸ وقتی ۱۹ ساله بود با گروه اجتماعی شبکه تهران شروع کرد و یکسال بعد در سال ۸۹ وارد گروه کودک و نوجوان همین شبکه شداجرای برنامه مشترک خانوم اسناوندی به همراه مژده لواسانی در برنامه سه نقطه که اولین تجربه کاریش بود، باعث دیده شدنش شد سپس بعد از سال ۹۴ مجری‌گری برنامه شاخص و موفق بچه‌های مردم و سپس ترانه باران را نیز برعهده گرفتمحیا اسناوندی تیر ۹۸ خبر ازدواج خود را با متن زیر رسانه‌ای کرد: ورود شکوهمندانت به هستی من؛ عقد بستگی قلب و جسم و روحمون، دلبرانه‌ترین روز تاریخ زندگیم، مقارن شد با روز میلاد حضرت دلبر…. چشم بد دور که هم جانی و هم جانانی …همسرشان مجتبی کشاورز تهیه کننده برنامه‌های تلویزیونی می‌باشد

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اتصال کارت بانکی به کارت سوخت منتفی شد

خبری54 دقیقه قبل

دفاعیات نجفی در دومین دادگاه قتل میترا استاد + فیلم

خبری1 ساعت قبل

اظهارات اخیر ترامپ و واکنش‌های دریافتی از سمت مجلس نمایندگان

خبری2 ساعت قبل

پیش‌بینی بازارها تا پایان سال ۹۸ / موتور بورس در حال کند شدن / بازدهی ۳۰ درصدی در بازار طلا و ارز

تجارت‌نیوزچند ثانیه قبل

نرخ بلیت هواپیما بر مبنای دلار ۱۲ هزار تومانی به روز رسانی شد

اقتصادنیوز4 دقیقه قبل

آئین بازسازی واقعه غدیر در ۶ شهرستان کرمان برگزار می‌شود

تسنیم4 دقیقه قبل

واکنش تند نصیرزاده به نتیجه انتخابات کشتی: مجمع مهندسی شده بود

ایسنا5 دقیقه قبل

شورای نگهبان به نقش ضامن اسلامیت و جمهوریت ایران درآمده است/ شورای نگهبان خار چشم دشمنان است

اعتمادآنلاین5 دقیقه قبل

جزئیات محرومیت استقلال از نقل‌وانتقالات از زبان وکیل پروپئیچ

ایسنا6 دقیقه قبل

رئیس سازمان ملی استاندارد در سمنان: سهم ایران در حوزه صادرات حلال در جهان ناچیز است

تسنیم6 دقیقه قبل