1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. سیاسی

پیام بزرگ‌ترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن غرب آسیا؛ «خود کم بینی» و «دلدادگی به غرب» ممنوع!

خبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- ورود به حوزه موشکی و پهپادی از سوی فرزندان ایران اسلامی ثابت کرد جمهوری اسلامی در مسیر فتح قله‌های دانش حرکت می‌کند. قله‌هایی که مسیر دستیابی به آن‌ها پیچیده و صعب‌العبور و البته ممکن است و قطعاً با تفکر «خود کم بینی» و «دلدادگی به غرب» هم‌خوانی ندارد.

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ «ایران صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن منطقه غرب آسیا شد»؛ این گزاره، طی چند روز اخیر در صدر اخبار تحولات نظامی و دفاعی منطقه قرار گرفته است.

فرمانده هوافضای سپاه «طلوع یک قدرت هوایی جدید» را در ایران اسلامی اعلام کرد

پیام بزرگ‌ترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن غرب آسیا؛ «خود کم بینی» و «دلدادگی به غرب» ممنوع! - 3

رزمایش الی‌ بیت‌المقدس ۱

۵۰ پهپاد بمب‌افکن هوافضای سپاه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی طی یک رزمایش بدیع و نو در تاریخ ایران و منطقه غرب آسیا که با عنوان «الی بیت‌المقدس ۱» برگزار شد، در وسعت جغرافیایی کوچک ۱۰ کیلومتر در ۱۰ کیلومتر در جزیره قشم، قدرت بومی و پیچیده خود را به رخ دشمنان کشیدند.

طبق اعلام روابط عمومی سپاه، این برای اولین بار در کشور ما و نیز کشور‌های دیگر بود که این تعداد پهپاد همزمان در یک عملیات تهاجمی - رزمی، در فاصله بیش از هزار کیلومتر دورتر از هدف همزمان پرواز و در یک زمان مشخص با حضور روی اهداف از پیش تعیین شده آن‌ها را با دقت بالا مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.

پرواز ده‌ها فروند پهپاد رزمی مدرن و پیشرفته بومی RQ ۱۷۰ ایرانی و پهپاد‌های تهاجمی - رزمی

پیام بزرگ‌ترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن غرب آسیا؛ «خود کم بینی» و «دلدادگی به غرب» ممنوع! - 9

با برگزاری این رزمایش پهپادی و اقداماتی که در آن انجام شد اعم از پرواز‌های منظم، ارتفاع‌گیری مناسب، هدایت شوندگی‌های هوشمندانه، فراز و فرود‌های بدون خطا و مهمتر از همه پرتاب‌های دقیق بمب‌ها، نیروی هوافضای سپاه، جمهوری اسلامی ایران را صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن تهاجمی منطقه کرد.

نام رزمایش برگزار شده در جزیره قشم توسط نیروی هوافضای سپاه «الی بیت‌المقدس ۱» بود. نامی که نشان می‌دهد در مراحل بعدی این رزمایش شاهد گستردگی اقدامات و تنوع رویکرد‌های نوین در عرصه پهپادی کشور خواهیم بود.

کد ویدیو دانلود

نمایش اقتدار

شکل‌گیری «هوانیروز سپاه» در سال ۹۵ و تشکیل «بزرگترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن تهاجمی» در سال ۹۷، قدرت هوایی سپاه را در کنار موشک‌های نقطه‌زن و هواپیما‌های جنگنده و چابک این نیرو، بسیار بیشتر از گذشته کرده است. قدرتی که برای دوستان مایه آسایش و برای دشمنان، بیم‌آفرین است.۷ سال پیش و در آذرماه سال ۱۳۹۰ بود که متخصصان هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نشاندن پهپاد RQ ۱۷۰ آمریکایی بر روی زمین در خاک ایران و مهندسی معکوس این پهپاد، استارت پرقدرت خود در این صنعت پیچیده، مدرن و بسیار کارآمد و به‌صرفه را آغاز کردند. نتیجه تلاش‌های شبانه‌روزی و مجاهدت‌های توقف‌ناپذیر متخصصین دفاعی کشور طی ۷ سال گذشته تولید انواع پهپاد‌های شناسایی، مراقبت، رزمی و بمب‌افکن در اندازه‌ها و ابعاد گوناگون و با مدت زمان‌های پروازی متفاوت بود. تلاش‌هایی که کشورمان را صاحب چندین شهر موشکی در نقاط مختلف سرزمین‌مان کرده تا ما از هر جایی که صلاح بدانیم، دشمن را سر جای خود بنشانیم.

دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، تجلی‌گاه نمایش قدرت پهپادی نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران بود. در این ایام بیش از ۳۰ نوع پهپاد نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه «اقتدار ۴۰» در مصلی امام خمینی (ره) به نمایش عمومی درآمدند. پهپاد‌های به نمایش درآمده در این نمایشگاه، برای استفاده عملیاتی نیرو‌های زمینی، هوایی و دریایی طراحی و تولید شده بودند.

آمریکا با دیدن پرواز ده‌ها فروند هواپیمای بدون سرنشین احساس حقارت کند

قدرت سخت‌افزاری در کنار قدرت نرم‌افزاری

علاوه بر قدرت سخت‌افزاری متنوع و خیره‌کننده نیروی هوافضای سپاه که این نیرو را قادر به طراحی و تولید انواع پهپاد‌ها در ابعاد گوناگون و با قابلیت‌های مختلف کرده است، قدرت نرم‌افزاری این نیرو هم در ماجرای هک کردن پهپاد‌های آمریکایی در عراق به اثبات رسید.

در خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

سردار «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه در روز ۵ اسفند ۹۷ ضمن تایید هک کردن پهپاد‌های آمریکایی گفت: آمریکایی‌ها زمانی‌که به عراق آمدند گفتند این جنگ ۳۰ سال طول می‌کشد. همت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با محوریت نیروی قدس موجب شد مدت زمان این جنگ به ۳ سال کاهش یابد. اگر ما امروز موضوع هک کردن پهپاد‌های آمریکایی را بیان می‌کنیم به آن دلیل است که آمریکایی‌ها یک پررویی به خرج دادند و گفتند در صنایع موشکی ما قطعات معیوب فرستاده‌اند. ما این کار را کردیم که به آن‌ها بگوییم نه تنها نتوانستید به اهداف خود برسید بلکه ما به سیستم‌های شما نفوذ هم کرده‌ایم و این جواب آن پررویی آمریکایی‌ها بود.

هزینه‌های نتیجه‌بخش

«محمدصالح جوکار» معاون پارلمانی سپاه پیش‌تر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با بیان اینکه پهپادهای ایرانی در بسیاری از فاکتورها نسبت به نمونه‌های خارجی خود برتری دارند، گفت: به دلیل آنکه علم پهپاد در کشور ما کاملا بومی و منحصر بفرد است، ما هم می‌توانیم از صفر تا صد یک پهپاد را خودمان بسازیم و هم می‌توانیم در صورت نیاز به سیستم‌های پیچیده پهپادهای دشمنان خود نفوذ کنیم و آنها را از کار بیندازیم.

سردار جوکار در پایان با بیان اینکه تا امروز هرچقدر در بخش پهپادها هزینه‌ کرده‌ایم نتیجه آن را دیده و لمس کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: پهپادها در کنار موشک‌ها، امروز در قله قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران خودنمایی می‌کنند.علم باید کاربردی باشد

از قدیم می‌گفتند کتابی را نخوانید مگر آنکه بتوانید از تجربیات حاصل از مطالعه آن کتاب در زندگی خود استفاده کنید؛ امروز هم می‌گویند به سراغ علمی نروید مگر آنکه آن علم، کاربردی باشد و به درد شما بخورد.

علم طراحی و ساخت پهپاد این روز‌ها به یکی از علوم به شدت «کاربردی» کشور تبدیل شده است. در حال حاضر هیچ رزمایش نظامی بدون انجام اقدامات شناسایی و مراقبت پهپاد‌ها انجام نمی‌شود و از طرفی دیگر، این هواپیما‌های بدون سرنشین امروز به یکی از گزینه‌های اصلی پاسخ متناسب جمهوری اسلامی ایران به دشمنان تبدیل شده‌اند.

تروریست‌های تکفیری مزدور آمریکا و عربستان در غرب آسیا که سرکردگان حمله تروریستی به رژه روز ۳۱ شهریور در اهواز بودند، بیش از دیگر دشمنان ملت ما، بوی باروت بمب‌های پهپادی سپاه را استشمام کرده و طعم هلاکت توسط آن‌ها را چشیده‎‌اند.

۹ مهر سال ۹۷ بود که ۷ فروند پهپاد بمب‌افکن سپاه با پروازی ۵۷۰ کیلومتری خود را به منطقه شرق رود فرات در سوریه رساندند و همراه با موشک‌های قیام و ذوالفقار که از تهران به پرواز درآمده بودند، مقر تروریست‌های تکفیری و سرکردگان حمله تروریستی روز ۳۱ شهریور اهواز را منهدم کردند. نمایش فیلم رها کردن این بمب‌ها بر روی مقر تروریست‌ها که در تاریکی شب صورت گرفت، قدرت پهپادی مثال‌زدنی جمهوری اسلامی ایران را به اثبات رساند.

حرف پایانی

ورود به حوزه موشکی و پهپادی از سوی فرزندان ایران اسلامی ثابت کرد جمهوری اسلامی در مسیر فتح قله‌های دانش حرکت می‌کند. قله‌هایی که مسیر دستیابی به آن‌ها پیچیده و صعب‌العبور و البته ممکن است و قطعا با تفکر «خودکم بینی» و «دلدادگی به غرب» هم‌خوانی ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع


خبرهای مرتبط با پهپاد بمب افکن، پهپادهای بمب افکن سپاه، رزمایش الی بیت المقدس ۱ و نیروی هوافضای سپاه از تلگرام

سپاه دارنده بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه

🔹رزمایش پهپاد تهاجمی - رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران با نام «الی بیت المقدس ۱» در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار و با طلوع قدرت هوایی جدید کشور، نیروی هوافضای سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه شد. / ایسنا


🔻سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب‌افکن تهاجمی منطقه شد

🔹رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی-رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «الی بیت المقدس ۱» در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار و با طلوع قدرت هوایی جدید کشور، نیروی هوافضای سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه شد/ ایسنا

#دفاعی


📢 سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه شد

◀️ رزمایش بزرگ پهپاد تهاجمی - رزمی نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با نام «الی بیت المقدس ۱» در منطقه عمومی خلیج فارس برگزار و با طلوع قدرت هوایی جدید کشور، نیروی هوافضای سپاه صاحب بزرگترین ناوگان پهپاد بمب افکن تهاجمی منطقه شد.


♨️ تصاویر کارخانه زیر زمینی تولید موشک بالستیک نیروی هوافضای سپاه

====


⭕️ «رزمایش پهپادی» سپاه پاسداران در خلیج فارس

سپاه پاسداران روز پنج‌شنبه یک مانور نظامی با شرکت «۵۰ فروند پهپاد تهاجمی RQ۱۷۰ ایرانی» برگزار کرد. به گزارش رسانه‌های داخلی در این رزمایش که در «منطقه عمومی خلیج فارس» صورت گرفت تعداد دیگری از پهپادهای تهاجمی و رزمی ساخت ایران نیز شرکت داشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: «در این رزمایش که برای اولین بار با حضور این شمار از پهپاد‌ها در ایران و کشور‌های منطقه برگزار شد، پهپاد‌ها همزمان در عملیات تهاجمی - رزمی، با حمله به اهداف از پیش تعیین شده در فاصله بیش از هزار کیلومتری در جزیره بنی فارور با دقت بالا [اهداف را] مورد اصابت قرار داده و منهدم کردند.»

امیرعلی حاجی‌زاده اضافه کرده «طراحی، تولید و عملیاتی شدن فناوری‌های توسعه این پهپادها در مرکز تحقیقات و سازمان خودکفایی سپاه» صورت گرفته است.

این مقام ارشد سپاه همچنین از شرکت برخی «پهپادهای مدل مشابه MQ۱ آمریکایی» در این رزمایش خبر داده و گفت این رزمایش با نام «الی بیت‌المقدس یک» با حضور «یگان‌های پهپادی سپاه در استان‌های خوزستان، بوشهر، فارس و هرمزگان» برگزار شد.

https: //bit. ly/۲O۳dbyQ

📌خبرهای مهم روز را در لینک زیر دنبال کنید:

https: //bit. ly/۲TMAFxu


🔶 حاجی‌زاده: در برنامه موشکی خرابکاری می‌شد ما صدایش را درنیاوردیم

سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه روز یکشنبه ۵ اسفند (۲۴ فوریه) در جشنواره سلمان فارسی گفت که ساخت و نگهداری موشک‌های ایران در تونل‌های زیرزمینی انجام می‌گیرد.

او افزود: «برای اولین بار برای نگهداری مهمات از تونل‌های زیر زمینی در سال ۶۳ استفاده شد و تا به امروز هم برای نگهداری و ساخت موشک از این روش استفاده می‌شود.»

فرمانده نیروی هوافضای سپاه در قسمت دیگری از صحبت‌‌های خود گفت: «ما چند سال است فهمیده‌ایم که دشمن در تلاش برای خرابکاری در حوزه موشکی است ولی صدایش را در نیاورده‌ایم. آنها تلاش می‌کردند تا در قطعاتی خرابکاری کنند و موشک‌ها روی هوا منفجر شود.»

📌 گزارش را در اینجا بخوانید:

https: //t. me/iv?url=https: //p. dw. com/p/۳DzfA?maca=per-Red-Telegram&rhash=eda۹۶f۳۶fc۸۰e۰


نظرها

در ادامه بخوانید

فیلم | سیل شیراز از زاویه‌ای دیگر (هشدار تصاویر ناراحت‌کننده)

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
سیل سهمگین شیراز که از حوالی ۱۱ صبح امروز آغاز شد، تاکنون دست کم ۱۷ کشته و ۷۴ مصدوم در پی داشته است. ویدئویی که می‌بینید، زوایای تازه‌ای از این سیل را نشان می‌دهد. این ویدئو حاوی تصاویر ناراحت کننده است.

تصاویر «تخت جمشید» بعد از فروکش کردن سیلاب!

12+
خبرآنلاینخبرآنلاین18 ساعت قبل
ورزش۳ورزش۳1 روز قبل
به گزارش «ورزش سه»، یکی از جالب‌ترین دیدارهایی که در فیفا دی امروز و در راستای آماده‌سازی تیم‌های مختلف برگزار می‌شود توسط عربستانی‌ها برگزار خواهد شد. دیداری که یک طرف آن عربستانی‌ها حضور دارند و در طرف دیگر آن نیز حریفی گمنام به نام گینه استوایی به میدان خواهد رفت. عربستانی‌ها پس از عملکرد ناموفق خود در جام ملت‌های آسیا به رده هفتادم دنیا و هفتم آسیا رسیدند. این در حالیست که حریف عجیب این تیم در دیدار امشب در رده یکصد و چهل و هشتم دنیا و رده چهل و سوم آفریقا قرار دارد. انتخاب حریفی به نام گینه استوایی برای عربستانی‌ها همه هواداران فوتبال کشورمان را به یاد حریفی به نام سیرالئون می‌اندازد که تیم ملی کشورمان حدودا یک سال پیش روبروی آن قرار گرفتند.
الفالف14 ساعت قبل
نماینده رشت با انتقاد از رئیس جمهور به خاطر حضور نیافتن در مناطق سیل زده، گفت: رئیس جمهور بجای آنکه از مناطق خوش آب و هوای ایران دستور تلفنی صادر کند، در مناطق سیل زده حضور یابد. وی افزود: ظاهرا رئیس جمهور در مناطق خوش آب و هوای کشور از جمله قشم در حال گذراندن تعطیلات و استراحت است. عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس تصریح کرد: علاوه بر رئیس جمهور محمود واعظی رئیس دفترش هم در تهران حضور ندارد. ظاهرا واعظی برای گذراندن تعطیلات به گیلان سفر کرده و در ویلاهای این استان حضور دارد. وی گفت: در شرایط بحرانی برخی استانها، رئیس جمهور و همه اعضای هیئت دولت باید پیگیر مشکلات بوده و با هماهنگی‌های لازم، دستور حل مشکلات را صادر می‌کردند.
مهرمهر6 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال امید ایران در آخرین دیدار مرحله مقدماتی انتخابی المپیک از ساعت ۱۸:۴۵ امروز سه شنبه در ورزشگاه آزادی به مصاف تیم امید عراق رفت که این بازی با نتیجه تساوی بدون گل ‏‬ به اتمام رسید. به این ترتیب تیم عراق با ۷ امتیاز و تفاضل گل بهتر ‏‬ به صورت مستقیم به مرحله نهایی انتخابی المپیک که در کشور تایلند برگزار خواهد شد، صعود کرد. تیم ایران هم باید منتظر نتایج سایر مسابقات باشد. چهار تیم برتر که در رده دوم جدول گروه‌های ۱۱ گانه قرار دارند هم به مرحله نهایی راه می‌یابند. برتری ایران در نیمه نخست نسبت به عراق کاملا محسوس بود بخصوص در ۱۰ دقیقه ابتدایی که ایران صاحب دو موقعیت گلزنی شد.
ایلناایلنا17 ساعت قبل
ادوارد واستینج استاد روابط‌بین‌الملل دانشگاه اوپن است وی در حوزه روابط‌بین‌الملل و سیاست خارجه به خصوص حوزه ایران و تحقیقات زیادی کرده‌ است‌. وی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا نظرات خود را در خصوص سفر روحانی به عراق که اواخر سال گذشته شمسی انجام شد، مطرح کرده‌ است. روحانی در سفر به عراق بسیار موفق‌تر از ترامپ بودادوارد واستینج درباره سفر روحانی به عراق در مقایسه با سفر چند ماه قبل ترامپ به این کشور گفت: باید بگویم روحانی بسیار موفق‌تر عمل کرده‌ است. ترامپ آرزوی دیدار با آیت‌الله سیستانی را دارداستاد روابط‌ بین‌الملل دانشگاه اوپن در ادامه با اشاره به دیدار روحانی با آیت‌الله سیستانی گفت: این دیدار بسیار مهم و در نوع خود بی‌نظیر بود. روابط قوی ایران و عراق برای صلح و ثبات خاورمیانه ضروری استواستینج در ادامه به اتحاد ایران و عراق اشاره کرد و گفت: سفر روحانی به عراق فرصتی برای تقویت روابط تهران و بغداد است.

اخبار بیشتر